Şimdi Ara

Tizen işletim sistemli ZTE Geek, MWC 2014 etkinliğinde görücüye çıkacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tizen işletim sistemli ZTE Geek, MWC 2014 etkinliğinde görücüye çıkacak

Uzun süredir Tizen açık kaynak işletim sistemi taşıyan akıllı telefonlarını piyasaya sürmesini beklediğimiz Samsung'dan halen resmi bir açıklama yapılmazken, ilk adım ZTE'den gelebilir.

Tizen konsorsiyumunun üyeleri arasında yer alan Çinli ZTE, gelen bilgilere göre Tizen işletim sistemli Geek akıllı telefonunu MWC 2014 etkinliğinde görücüye çıkarmayı planlıyor.

ZTE Geek U988S hatırlanacağı üzere geçen yıl ki MWC 2013 etkinliğinde Tegra 4 yongasetli ilk Android akıllı telefon olarak görücüye çıkmıştı. Model, Tizen Birliği tarafından MWC 2014 etkinliğinde gerçekleştirilecek atölye çalışmalarında yer alacak. Ancak bir son kullanıcı cihazı mı yoksa bir geliştirici cihazı mı olacağı bilinmiyor. 

Ayrıca birlik bir uygulama yarışması başlatmayı da düşünüyor. Bunun yanında Samsung'un ne tür bir Tizen tanıtımı yapacağı ise belirsizliğini koruyor.

ZTE Geek modelinde 1.8GHz saat hızında çalışan Tegra 4 yongasetinin yanında 5 inçlik Full HD ekran, 2GB RAM, 8MP çözünürlükte arka kamera gibi özellikler yer almaktaydı. 

Kaynak:https://www.tizen.org/events/2014/mobile-world-congress

• Tizen çok güzel bir sistem başarılı olacağına inanlar + versin olmayacak diyenler - versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 21 Ocak 2014; 12:12:57 >
  • Samsung denemek için ZTE'yi sürmüş öne anlaşılan :) ZTE'de sonuç ne olacak görüp ona göre hareket edecek

• Ne Tizenmiş bi türlü çıkamadı sıfırdan sistemmi yapılıyor anlamadım.

• simdi isletim sisteminin cikip uygulama coplugu olmasini, kasmasini ve cop olusunu izleyeceksiniz. dh sundu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tizen işletim sisteminin geliştirilmesinde samsung'unda desteği olduğu için, hala samsung'un kendi malı olduğunu sanan insanlar var ya pes doğrusu. Arkadaş geliştirilmesine yardım etmek başka, sahip olunması çok başka. İsteyen istediği zaman çeker işletim sistemini. Ne okumayı ne de araştırmayı seven bir milletiz.

https://www.tizen.org/about

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 21 Ocak 2014; 2:02:31 >
  • "Annem göster ama elletme dedi"
    -Neşeli Günler

• Geek mi ? İsme gel..
  • Şimdi bir sürü eksikliğiyle çıkarırlar bu teyzeni. sonra herkes şikayet etmeye başlayınca da derler kii ama daha yeni çıktı şans vermek lazım Android çıkalı şu kadar sene oldu o bile hala eksik vs. vs. maksat değişiklik olsun. pazar olsun. Alo kalmadı Omo verelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

Şimdi bir sürü eksikliğiyle çıkarırlar bu teyzeni. sonra herkes şikayet etmeye başlayınca da derler kii ama daha yeni çıktı şans vermek lazım Android çıkalı şu kadar sene oldu o bile hala eksik vs. vs. maksat değişiklik olsun. pazar olsun. Alo kalmadı Omo verelim.

Pardon da hangi işletim sìstemi anadan doğma kusursuz çıkmış piyasaya ya da çıktıysa da firmalsr yazılım mühendisleri için bu deyyuslar oturdukları yerden para yemesin diye mi güncelleme çıkarttırıyorlar kusursuz sistrm yoktur ve de olmayacaktır tüm sìstemler enekleyerek büyüyor ios olsun android olsun ne olursa olsun windows bile service pack lerle yamıyor bilgisayarları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsung istese uçurur bunu öyle biekibi var.
    bir ara ggle ile araları açıldı kendimiz yaparız resti
    çektiler useada görüşmeler sonu vazgeçtiler .
    iyi alternatif lazım ciddi uygulma merk. olan.

• donanım iyiymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

Tizen işletim sisteminin geliştirilmesinde samsung'unda desteği olduğu için, hala samsung'un kendi malı olduğunu sanan insanlar var ya pes doğrusu. Arkadaş geliştirilmesine yardım etmek başka, sahip olunması çok başka. İsteyen istediği zaman çeker işletim sistemini. Ne okumayı ne de araştırmayı seven bir milletiz.

Aynı destegi bada icin veremedi ama

• quote:

Tizen işletim sisteminin geliştirilmesinde samsung'unda desteği olduğu için, hala samsung'un kendi malı olduğunu sanan insanlar var ya pes doğrusu. Arkadaş geliştirilmesine yardım etmek başka, sahip olunması çok başka. İsteyen istediği zaman çeker işletim sistemini. Ne okumayı ne de araştırmayı seven bir milletiz.

Tizen Samsung'un kendi başına geliştirdiği bir işletim değil fakat Intel firması ile Samsung bu projede başı çeken iki firmadan birisi değil mi? Projeyi birçok marka destekliyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatirdek

quote:

Tizen Samsung'un kendi başına geliştirdiği bir işletim değil fakat Intel firması ile Samsung bu projede başı çeken iki firmadan birisi değil mi? Projeyi birçok marka destekliyor diye biliyorum.

Asıl olay linux vakfının projeyi üstlenmesi aslında. Evet samsung ve intel en büyük destekçileri ama ne samsung nede intel desteği çekerse çeksin geliştirilmeye devam edeceğini garanti edebilirim. Millet bada bada diye diyor ama bada zaten kapalı bir kutuydu fişi sadece samsung'a bağlıydı bu iş çok farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 24 Ocak 2014; 2:03:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.