Şimdi Ara

Bisikletlerimizin Fotoğrafları. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
4
Favori
12.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samuray_jack

quote:

Orijinalden alıntı: MayDn

quote:

Orijinalden alıntı: samuray_jack

quote:

Orijinalden alıntı: MayDn

Bisikletlerimizin Fotoğrafları.

Bu da benim yeni oyuncağım işte..

Modeli nedir?

2014 Sedona 840..

Güle güle kullanın renkler güzelmiş :)

Teşekkürler kardesim.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Editlicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

Bisikletlerimizin Fotoğrafları.  Bisikletlerimizin Fotoğrafları.

hocam o eldivenler rahatmı terleme yapabiliyormu? bende benzeri bir ürün almayı düşünüyorumda yazın gidermi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: IIBurkiII

quote:

hocam o eldivenler rahatmı terleme yapabiliyormu? bende benzeri bir ürün almayı düşünüyorumda yazın gidermi acaba

Pek eldiven deneyimim olmadı ama evet rahatt8 düşmelere karşı da daha koruyucu gibi. Yani evet kalın olduğu için terletiyor ama çok değil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IIBurkiII

quote:

Pek eldiven deneyimim olmadı ama evet rahatt8 düşmelere karşı da daha koruyucu gibi. Yani evet kalın olduğu için terletiyor ama çok değil

tamam eyvallah. kısa parmak bakıcam

• bu da bizim 721

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuray_jack -- 26 Mart 2014; 23:38:09 >
  •  Bisikletlerimizin Fotoğrafları.

Buda benden gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrarengizhus -- 27 Mart 2014; 0:02:12 >

•  Bisikletlerimizin Fotoğrafları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi La Alegria -- 27 Mart 2014; 7:51:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: husegundogdu

Buda benden gelsin.

Bisikletforum'da görmüştüm galiba bunu, yol bisikleti zor oluyor mu çukurlar falan ? Ben çok istiyorum yol bisikleti ama kafamı karıştırıyorlar hep eziyet olur falan diyorlar

• https://store.donanimhaber.com/60/46/0c/60460ce5ed9efd2f7df42558054dc05b.jpg

Rusya turundan bir fotograf :).

Bisikletim Cube Analog,ve bisikletim ile Tum rusyayi gezdim beni hic uzmedi sagolsun :).

• Beyler merhaba. Bu konuya cevap atacağım diye taslak hazırlamıştım, internetim sürekli gibi geldiği için. Az önce taslağı göndereyim diye tıkladım, yeni konu açıldı. Baktım ki daha önce cevabım da gitmiş ilginç birşey oldu. Bölüm yöneticisi kimdir, ona ulaşıp yanlışlıkla açtığım konuyu sildirsem iyi olacak.
  • DT Swiss kullanıcısına yanıt
    Çukurların ve en az onun kadar dikkat gerektiren mazgalları gördüğünüz zaman sorun kalmıyor

banada ilk işte yol bisikleti ile istanbulda gidilmez, o şekilde rahat süremezsin deselerde şuan kesinlikle MTB veya Şehir bisikleti düşüncem yok.

Yol bisikleti bana göre vazgeçilmez.

Toplu sürüşlerde, hafif eğimli yerde, MTB'nin pedal çevirdiği yerde siz pedalsız yanından geçebiliyorsunuz ( tabiki jantların kaliteside önemli bu noktada)

ve en çok sevdiğim nokta, gidon yanlara daha kısa olduğu için vucudunuzun geçebileceği heryere girebiliyorsunuz.

Aynakol oranları yüksek olunca 52/39 MTBnin sarfettiği eforu yol bisikletinde sarfedince daha fazla yol katetmiş oluyorsunuz.

Gidon konusunda mtb'den daha iyi, 3 farklı yerden tutabiliyorsunuz

tabiki ivmelenmesi bi ayrı bisikletin.

Dezavantajları;

-Tekerin havası indiğinde size çile oluyor, en az 95 PSI hava basmak gerekiyor ki eziyet tam. resmen kas yaparsınız
    -Asfaltı bozuk yola girdiğiniz zaman, tüm organlarınız sallanabiliyor.
    -kontrol yüksek hızlarda güzel ama düşük tur çapı var, ( Kilitli pedal kullanıyorsanız ayakkabınızı genellikle yiyor tekerler)
    yani racing motor gibi düşünebilirsiniz.
    -Millet MTB ile çimenin içine girince siz hayda diye kalabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: La Alegria

Beyler merhaba. Bu konuya cevap atacağım diye taslak hazırlamıştım, internetim sürekli gibi geldiği için. Az önce taslağı göndereyim diye tıkladım, yeni konu açıldı. Baktım ki daha önce cevabım da gitmiş ilginç birşey oldu. Bölüm yöneticisi kimdir, ona ulaşıp yanlışlıkla açtığım konuyu sildirsem iyi olacak.

Bölüm yöneticisi fatihto dur.
  • Yalnışlıkla açılan konuyu sildim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thin Lizzy

https://store.donanimhaber.com/60/46/0c/60460ce5ed9efd2f7df42558054dc05b.jpg

Rusya turundan bir fotograf :).

Bisikletim Cube Analog,ve bisikletim ile Tum rusyayi gezdim beni hic uzmedi sagolsun :).

Guzel seçim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok teşekkür ederim detaylı cevap vermişsiniz, açıkçası mtb'de 2.10 lastik olmasına rağmen yine mazgallardan kaçıyorum ne olur ne olmaz diye. Trafik zaten problem değil araçlara alıştım, benim tek korkum şimdi hızımı almış gidiyorken bozuk yoldan dolayı gidon takır tukur titrerse ve yavaşlamak zorunda kalırsam bütün zevkim kaçacak. Artık yolları ezberleyip yerine göre tempoyu düşürüp azaltacağız :) Toplu turları da zaten sevmiyorum düşük tempo çok sıkıyor, sadece mahalledeki abilerle çıkıyordum onların da hepsi yol bisikletine geçiyor zaten yazın sabah erkenden Çengelköy'den çıkıp Beykoz ormanlarına doğru yüksek tempoda akarız. Bir de bisiklet olarak Salcano xrs 030 apex düşünüyorum fiyatına göre üzerindeki donanımı çok iyi geldi, yaz sonunda da güzel bir kadro alırım. Sizce nasıl bir fikir ?
    Hocam önemli değil nedemek,

Salcano XRS030 F/P bir bisiklet hatta Performans çok daha fazla

Ritchey, Gidon boğazı , gidon , Sele , Sele borusu

Mavic Aksium Jantlar,

Sram Apex Set,

Triple Butted Alu kadro ,

Çok çok iyi bir fiyat, gerçi şuanda zamlandı ama, 2500 TL'den satıyorlar, %10 nakitte indirim yapıyorlar,

Güzel bir fiyata kapatabilirsiniz sıkı bir pazarlıkla hocam.

Salcano'nun tek problemi bisikleti toplarken iyi toplamıyorlar, Apex li XRS030 almıştık, Gidon bandı okadar sıkı sarılmıştı ki,
    Ön aktarıcı resmen çalışmıyor gibiydi,

Arkadaş şuan sorunsuz biniyor 700 KM'yi çoktan devirdi.

Öte yandan alırken Kadro boyu ve Gidon Boyunu çok iyi hesaplanıp alınması lazım.
    Yoksa uzun turlarda sırt ağrısı vs. olabilir.

• Boy 1.79, 56 kadro iyi midir ? Gidon boğazı vs. onları sürdükçe anlarım zaten ona göre bir açı yakalarız. Ortalama kaç km'den sonra rahatsız eder 100-120 km gidebilir miyim yol bisikletiyle ?

Hocam, bacak boyu, Kol boyu, bel uzunluğu çok önemli faktörler,

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp?INT_ID=IB12809#results

Yukarıda verdiğim linkten, detaylı bir şekilde kadro boyunuzu bulabilirsiniz,

190KM'nin üzerinde bindiğim olmuştu günlük, sorun teşkil etmiyor.

tabiki en büyük etkeni bu konuda doğru kadro boyu , Doğru gidon boyu, ve doğru güç kullanımıdır.
  • Kadro boyu için verdiğiniz link işime yarayacak, gidon boğazı vs. onları da zamanla ayarlayıp en doğru açıyı buluruz. Zaten max 120-130 km yaparım şu anlık daha fazlası oldukça aşar beni.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.