Şimdi Ara

EVEREST KM2921 Klavye Mouse İncelemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Daha önce de Everest'in KM8320 modelini incelemiştim, bu sefer de KM2921 modelini inceleyeceğim.

Öncelikle KM8320 ve KM2921 arasındaki süreçte bana verdiği destekten dolayı Segment Bilgisayar'a , Ahmet Bey'e ve en önemlisi Sayın Üsame Bey'e @SegmentDestek teşekkürlerimi sunmam gerekir. Daha önce birçok farklı fiyat aralığında birçok farklı ürün kullandım fakat hiçbirinde bu kadar iyi ve hızlı destek almamıştım, kesinlikle satış sonrası destekte 1 numaralar.

Gelelim ürün incelememize.

Ürünün Everest'in sitesindeki linki budur:http://www.everest.info.tr/urunler/everest-km-2921-kirmizi-multi---media-kablosuz-klavye---mouse-set-psuxe/
    Ayrıca Gold, İstanbul Bilişim gibi teknoloji mağazalarında da satılmakta. (Gold'da ₺47, İstanbul Bilişim'de ₺39 fiyat etiketine sahip.
    Ürünün kırmızı, gri ve siyah versiyonları var. Bendeki kırmızı.
    Kutunun içinden cihazlar için piller çıkıyor. Mouse 2xAAA Klavye ise 1xAA pil ile çalışıyor.
    Ürünün kutusu bilindik markalarınkine benziyor,

Kutusunda ürün hakkında genel bilgiler veriliyor. Arka kısmında üç renk seçeeneği de gösterilmiş. Yalnızca ufak bir detay gözüme çarptı. Yine arka kısımda mouse'da ileri ve geri butonları olduğu yazıyor, fakat mouse'da bunlar yok. Bu çok önemli değil, zaten o tuşlara 8320'de sürekli parmaklarım çarpardı.
    Bu arada alıcının uzaklığı önemli değil, fakat alıcı ile sizin (setin) arasına hiçbir şey girmemeli, yoksa ufak kesintiler olabiliyor.

Mouse'a baktığımızda kompakt bir dizayn görüyoruz. Ele tam oturuyor. Üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yok. Yalnızca sol tık, sağ tık, kaydırma tekerleği ve DPI değiştirme tuşu var.

Mouse'un altında ise açma-kapama tulu, optik alıcı ve (pil için) kapak açma tuşu var.

Bu arada ne mouse'un ne de klavyenin üzerinde EVEREST yazmıyor, yalnızca alt kısımlardaki etiketlerde isim var. Bu set sanıyorum çok yeni, bu yüzden sonraki parti ürünlerde muhtemelen isim olacaktır, veya gold'da ve istanbul bilişim gibi yerlerdekilerde zaten vardır.

Alıcıyı koymak için ve pilleri takmak için olan tuşa basıyoruz ve alışılmışın dışında bir durumla karşılaşıyoruz. Kapak komple geliyor, yani kapak açıkken sol ve sağ tuşun üzerindeki kapak da geliyor.

Buna çok ilginç diyorsanız daha bir şey görmediniz. Pilleri çıkardık ve

Fotoğraflarda çok net değil, fakat dikkatli bakarsanız görürsünüz. İki pil takılan yer de birbirinin aynısı, yani ikisinde de (-) uç aşağıda. AMAN DİKKAT pilleri böyle takarsanız benim gibi saatlerce sorun nerede diye uğraşırsınız. Olay şu; sağdaki pil yuvası ters. Yani (+) uç aşağıya gelecek. Bunu duyun içine yazmışlar, fakat çok zor görünüyor. O şekilde takınca mouse alıcısının ışığını görüyor ve mutluluktan havaya uçuyorsunuz. Sonrasında kullanmaya başlayınca, mouse'un tepkilerini çok beğendim. Herhangi bir takılma, titreme vs. yok. Yani mouse'u çok beğendim.
    Bu da karanlıkta görünümü, bu fotoğrafı çekmem çok zor oldu çünkü mouse'nin lazeri dokunmayınca kısa sürede kapanıyor.

Gelelim klavyeye.

Klaveynin tuşlar arası mesafesi başarılı, yani yanlış tuşa basma imkanı düşük. Fakat tuşlar biraz sert geldi bana, ama kısa sürede alıştım, şimdi yazmak daha rahat. Ayrıca tuşların derinliği de orta seviyede, yani ne çok sığ ne de çok derin. Klavye, multimedya tuşlarına da sahip.

Sırasıyla Müzik programını aç, durdur/başlat, Tamamen durdur, geri al, ileri al, ses kapat, ses aç ve ses kıs tuşları var. Ancak bunları 8320'deki ezberlemenize gerek yok, çünkü hepsinin üzerinde rahatça anlaşılabilecek şekilde sembolleri var. Ayrıca F12'nin yanında Bilgisayarım'ı açan bir tuş, ve Caps Lock sütununun solunda yukarıdan aşağıya doğru İnternet Tarayıcısı aç, Mail programı aç, Ara, Sayfayı yenile ve Sık Kullanılanları aç tuşları var.
    İlginç bir şekilde Enter çok hassas, neredeyse alt kısmına hafifçe dokunmamla dahi devreye giriyor. Çoğu sette olmadığı gibi bu klavyede de Caps Lock ve Num Lock uyarıları yok. Çok hızlı yazmama rağmen aktarmada herhangi bir sıkıntı olmadı.

Sonuç olarak, ben bu seti çok beğendim. Setin tasarımı çok iyi ve malzeme kalitesi de başarılı. Başarılı, kaliteli ve uygun fiyatlı bir set arayanların ilk tercihi olmalı.
    Klavye 8
    Mouse 9
    Malzeme Kalitesi 9
    Komut mesafesi 8
    SATIŞ SONRASI: 10!!!
    (Değerlendirme kişiseldir ve multimedya seti değerlendirildiği unutulmamalıdır)

Dipnot: Everest, bu modele yeni TL işaretini koymayı da unutmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrplt -- 18 Ocak 2014; 12:16:01 >

• İncelemeniz için çok teşekkürler, iyi günlerde kullanın :)
  • Ben de km-8300 kullanıcısıyım. Çok memnunum, özellikle mouse 'u gayet iyi. km-8300 biraz daha fonsiyonel sanki ama bu ürün de güzel duruyor. İnceleme de gayet başarılı olmuş, teşekkürler.
  • Bu tarz ürünlerin 2 pilli olması herzaman için iyidir. Pil dayanıklılığı daha uzun oluyor
  • merhaba dün bu üründen aldım mouse çalışıyor fakat klavyeyi bir türlü çalıştıramadım bi yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahcavuss

merhaba dün bu üründen aldım mouse çalışıyor fakat klavyeyi bir türlü çalıştıramadım bi yardımcı olursanız sevinirim

Klavye ile sorun yaşamadım hiç belki Segment Destek size yardımcı olabilir.
  • abdullahcavuss A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Detaylı bilgi için pm gönderirseniz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.