Şimdi Ara

LG G Pad 8.3 - Ana Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.985
Cevap
35
Favori
80.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu cihazı kullanan kaç kişiyiz acaba konu hiç ilerlemiyor

Tablet az ısınınca ekranın parlaklığının full olmasına izin vermiyor.

Stock klavyesinde türkçe karakter dizili klavye ayarı yok bende swiftkey kurdum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerigelenadam

Bu cihazı kullanan kaç kişiyiz acaba konu hiç ilerlemiyor

Tablet az ısınınca ekranın parlaklığının full olmasına izin vermiyor.

Stock klavyesinde türkçe karakter dizili klavye ayarı yok bende swiftkey kurdum.

Evet bu ikisi LG arayüzünden geliyor tablete özel değil. Benim Optimus G'de de LG klavyesinde Türkçe yok, ve cihaz sıcakken parlaklığı otomatik sınırlıyor.
    Telefonlarda bunu birkaç saniyede yapıyorduk, ama Telefon uygulamasından. Tablettr ne olur bilmiyorum, ama Root ile kesin çözülür herhalde.

İsterseniz konunun ilk mesajına kullanıcı listesi ekleyebilirim ?
    Ama konu zaten kısa olduğu için gerek yok sanki, siz bilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tablette bulunmasını tavsiye ettiğiniz yararlı uygulamalar var mı?Androide yeniyimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Tablette bulunmasını tavsiye ettiğiniz yararlı uygulamalar var mı?Androide yeniyimde.

Telefonumdaki uygulamalarla kısa bir rehber hazırlayayım, buraya bakan kişiler de yararlanır.

PowerAmp - Çok detaylı ve başarılı bir müzik uygulaması
    Google Keep - Not alma uygulaması. Bilgisayardaki tarayıcınızdan google keep sitesinde giderek notlarınızı görebilirsiniz.
    Google Drive - Dropbox tarzı bir Cloud uygulaması. Ben bunu tercih ediyorum, bunun da PC programı var.
    DiziTV HD - Hem yerli/yabancı dizileri, hem de TV Kanallarını canlı olarak takip edebilirsiniz. Kesinlikle en iyisidir bence.
    HD Film İzle - Bu da film izleme uygulaması. Altyazılı-dublajlı seçenekleri var.
    Shazam - Ortamda çalan şarkıyı dinletiyorsunuz, birkaç saniye içinde ismini buluyor.
    IMDb - Bildiğimiz IMDb uygulaması, filmler diziler her şey var, tabi İngilizce.
    Androzip - Internetten indirdiğiniz .zip uzantılı dosyaları tablet üzerinde açmanızı sağlıyor.
    TubeMate - YouTube'daki videoları istediğiniz çözünürlükte izleyebilir/dinleyebilir, isterseniz arkaplanda oynatır, isterseniz cihaza kaydedersiniz. Yalnız Google Play'dekiler orijinal değil, internetten indirmeniz gerekli.
    Aviary - Tabletinizdeki fotoğrafları düzenleyebiliyorsunuz. İster yazı ekleyin, ister efekt. Çok çeşitli.
    Mx Player - Kesinlikle olması gereken bir uygulama bence. Altyazılı film izleyebiliyorsunuz ve birçok uzantıyı destekliyor. Stock LG Player'ında bu kadar çeşit yoktu sanırım.
    3D Mark - AnTuTu - Quadrant - Geekbench - Cihazınızın performansını ölçen uygulamalar. Gerekliliği tartışılır, test etmek isterseniz deneyebilirsiniz.

Eğer istek olursa önerdiğim oyunlarla ilgili de böyle kısa bir rehber hazırlayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Tablette bulunmasını tavsiye ettiğiniz yararlı uygulamalar var mı?Androide yeniyimde.

ES File Explorer. Harika bir dosya yonetimi uygulamasi. Rar-Zip'leri farkli uygulama gerektirmeden acabiliyor. Ayrica türkçe.

Dolphin Browser var, kullandigim cok rahat ve hizli bir tarayici. Sanirim icinde Flash da vardi. VK ve Mail.ru videolarini sorunsuz aciyor. (Filmler ve diziler icin mukemmel)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,

3 gün önce bende teknosadan aldim cihazi. Gayet memnunum. Önce stock roma root yaptim. Sonra nexus 4 de de severek kullandigim Mahdi romu kurdum. Ama stock romdaki bazi özelliklerden dolayi stock roma benzeyen LRS ROM kurdum. Sabahtan beridir kurcaliyorum, herhangi bir sorunu yok, gayet memnunum.

Romun en sevdiğim yani sistem uygulamalarini da uninstall edebiliyorsunuz. Google ve LG ye ait bir çok gereksiz uygulamayi kaldirdim.

Oyun haricindeki sorularinizi yanitlayabilirim.
    Benim de bir sorum var. Sahip olanlar hangi kilifi kullanıyorsunuz? Ben teknosada ve baktigim diğer teknoloji mağazalarında uyumlu bir kilif bulamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chinke -- 2 Şubat 2014; 22:57:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amermer

Selam,

3 gün önce bende teknosadan aldim cihazi. Gayet memnunum. Önce stock roma root yaptim. Sonra nexus 4 de de severek kullandigim Mahdi romu kurdum. Ama stock romdaki bazi özelliklerden dolayi stock roma benzeyen LRS ROM kurdum. Sabahtan beridir kurcaliyorum, herhangi bir sorunu yok, gayet memnunum.

Romun en sevdiğim yani sistem uygulamalarini da uninstall edebiliyorsunuz. Google ve LG ye ait bir çok gereksiz uygulamayi kaldirdim.

Oyun haricindeki sorularinizi yanitlayabilirim.
    Benim de bir sorum var. Sahip olanlar hangi kilifi kullanıyorsunuz? Ben teknosada ve baktigim diğer teknoloji mağazalarında uyumlu bir kilif bulamadim.

İnternette biraz araştırdım ancak bende bulamadım kılıf.Sanırım daha yaygınlaşmadığı için yok piyasada.

• Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Maalesef ülkemizde uygun kılıfları henüz yok. Ama ebay ve aliexpres sitelerinde bol miktarda var. Youtube da bu kılıflara ilişkin tanıtım videoları var. Ben Aliexpres sitesinden kapaklı kılıf+ silikon kılıf + ekran koruyucu için 25 USD vererek sipariş verdim.Ancak bir ayda elime geçecek. Siparişi benim adıma bir arkadaşım verdi. Ebay da da çeşit bol.Yakında Gittigidiyor gibi yerli sitelere de düşmeye başlar. Ama çok satan bir tablet olmadığından teknoloji marketlerine düşeceğini sanmam bu aşamada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuralkan

Maalesef ülkemizde uygun kılıfları henüz yok. Ama ebay ve aliexpres sitelerinde bol miktarda var. Youtube da bu kılıflara ilişkin tanıtım videoları var. Ben Aliexpres sitesinden kapaklı kılıf+ silikon kılıf + ekran koruyucu için 25 USD vererek sipariş verdim.Ancak bir ayda elime geçecek. Siparişi benim adıma bir arkadaşım verdi. Ebay da da çeşit bol.Yakında Gittigidiyor gibi yerli sitelere de düşmeye başlar. Ama çok satan bir tablet olmadığından teknoloji marketlerine düşeceğini sanmam bu aşamada.

Bende yiğenime lg g pad aldım. Ama kılıf işini çanta şeklinde bir kılıfla halledebildik. Ali express te nasıl alış veriş yapılabiliryor. Sonuçta benim kredi kartımda sadece TL tanımlı. Orada dolarla satın alma var. Biraz açıklar mısınız?
    Qpair sadece lg telefonlar la mı uyumlu başka telefonlarla olmuyor mu?

• merhaba_2233 M kullanıcısına yanıt
    Ali Express ten bir tanıdık benim adıma aldı. Bu sebeple detaylı bilgim yok ne yazık ki. Bilen birinden yardım almanı öneririm, aynı şekilde ebay için de yardım alabilirsin bilen ve kullanan birinden. Q pair i etkinleştiremedim LG telefonum olduğu halde.Hata verdi, henüz fazla uğraşmadım.Ama bildiğim kadarıyla Android sürümü 4.1 ve üstü tüm telefonlarla çalışıyor diye biliyorum Umarım sorularına yardımcı olmuşumdur.
  • vuralkan V kullanıcısına yanıt
    Selam,

QPair'i kurmak için dilin İngilizce olması gerekiyor. Ben de ilk aldığımda baya bir uğraşmıştım. Dili İngilizce yapınca kurulmuştu.
    Şu anda QPair'i kullanmadığım için, kurulduktan sonra dili değiştirince ne olur bilemiyorum.
  • https://www.youtube.com/watch?v=qFRU3UAwJek&feature=youtube_gdata_player

bu videonun 11.dakikasına bir bakın bizde voice mate neden aktif değil bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: gerigelenadam

https://www.youtube.com/watch?v=qFRU3UAwJek&feature=youtube_gdata_player

bu videonun 11.dakikasına bir bakın bizde voice mate neden aktif değil bilen var mı?

Videoyu da izlemedim, Voice Mate diye bir şey de duymadım.
    Ama genellikle sesle çalışan programlar Türkçe desteklemiyor. Cihazın dilini İngilizce yapın, mümkünse 1 kez açıp kapatın sonra tekrar bakın.
    Bir şey kaybetmezsiniz en azından.

Büyük ihtimalle bundandır bence.

• Bugun LG musteri hizmetlerini arayip kilifi sordum. Agent urunun cok yeni oldugunu, henuz kilif getirmediklerini ne zaman geleceginin de belli olmadigini soyledi. Internetten bulabilirmisiz :)

XDA de bir kactane one cikan kilif vardi, artik amazon ya da ebay'den alacagiz galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: amermer

Bugun LG musteri hizmetlerini arayip kilifi sordum. Agent urunun cok yeni oldugunu, henuz kilif getirmediklerini ne zaman geleceginin de belli olmadigini soyledi. Internetten bulabilirmisiz :)

XDA de bir kactane one cikan kilif vardi, artik amazon ya da ebay'den alacagiz galiba.

Amazon ebay aliexpress dealextreme tarzı sitelerden alabilirsiniz.
    En fazla 1 ay sonra gelir, ortalama ise 15-20 gün sanırım.
    O yüzden alacaksanız şimdiden söyleyin bence.

Biz ailecek kılıfları internetten Çinden sipariş ediyoruz. Hiçbir problem yok.
    Genellikle yanında ekran koruyucu da hediye geliyor, fiyatlar da çok iyi.

Örneğin Samsung Note 8 kılıfları Türkiye'de 70-80 civarı, Eminönü'nde 40-50'ye bulunabiliyor.
    Dealextreme'de 10$'a bile çok iyi kılıflar bulabilirsiniz; flip ve smart özellikli.

• Tabletim için Aliexpress sitesinden aldığı kılıflar ve ekran koruma filmi geldi, iki haftadan kısa sürdü elime geçmesi. Kılıflardan birisi kapaklı ve stand şeklinde kullanmaya uygun, Kapak kapanınca uyku konumuna alıyor, açınca uyanıyor.Aynı zamanda mıknatıslı. Diğeri ise cihaza arkadan takılan silikon-plastik karışımı bir şey,
    elde rahat tutmaya yarayan bölgesel tırtıklı yapısı var. Bunların yanısıra ekran korutucu ve USB otg kablo var. USB bellekleri okumaya yarıyor.

adat kılıf, ekran koruyucu ve OTG kablo bana 56 TL'na mal oldu. Henüz Türkiye'de kılıf ve aksesuarlar bulunmuyor.

Kaliteleri ise ortalamanın çok üstünde bana göre.
  • quote:

Tabletim için Aliexpress sitesinden aldığı kılıflar ve ekran koruma filmi geldi, iki haftadan kısa sürdü elime geçmesi. Kılıflardan birisi kapaklı ve stand şeklinde kullanmaya uygun, Kapak kapanınca uyku konumuna alıyor, açınca uyanıyor.Aynı zamanda mıknatıslı. Diğeri ise cihaza arkadan takılan silikon-plastik karışımı bir şey,
    elde rahat tutmaya yarayan bölgesel tırtıklı yapısı var. Bunların yanısıra ekran korutucu ve USB otg kablo var. USB bellekleri okumaya yarıyor.

adat kılıf, ekran koruyucu ve OTG kablo bana 56 TL'na mal oldu. Henüz Türkiye'de kılıf ve aksesuarlar bulunmuyor.

Kaliteleri ise ortalamanın çok üstünde bana göre.

Fiyat mükemmelden de öte.

Emin olun Teknosa'ya geldiğinde en ucuz kılıf bile 40-50 olacak, flip ve uyanma özellikliler en az 70-80.
    Sizinkiler çok güzel seçim.

OTG ile Klavye Mouse bağlamayı denediniz mi, ve USB Bellek bağlayınca cihaz görüyor mu çok merak ettim.

• vuralkan V kullanıcısına yanıt
    Selam,

Aldiginiz kiliflarin linkini paylasir misiniz?

Güle güle kullanin.

• Zig Zag kullanıcısına yanıt
    Linklerini eve gidince paylaşırım.otg kablo ile flash bellegimi tanıdı,ancak kablosuz maus ve klavyemi denemedim.Dener sonucunu yazarım. Gercekten bu fiyata çok iyi geldi.Hele kalitesi iyice şaşırttı, ben dandik bir ürünle karşılaşıcağımı sanıyordum. Bu aksesuarlar uzun süre gelme belki hiç gelmez.Az satan ürünlerin kaderi bu. Bir yolunu bulup benim gibi getirtin,Ya da gittigidiyor gib yerlerden biraz daha Pahalıya alacaksınız.
  • quote:

Linklerini eve gidince paylaşırım.otg kablo ile flash bellegimi tanıdı,ancak kablosuz maus ve klavyemi denemedim.Dener sonucunu yazarım. Gercekten bu fiyata çok iyi geldi.Hele kalitesi iyice şaşırttı, ben dandik bir ürünle karşılaşıcağımı sanıyordum. Bu aksesuarlar uzun süre gelme belki hiç gelmez.Az satan ürünlerin kaderi bu. Bir yolunu bulup benim gibi getirtin,Ya da gittigidiyor gib yerlerden biraz daha Pahalıya alacaksınız.

Birkaç mesajda da yazmıştım, sizin gibi yabancı sitelerden almalarını öneriyorum.
    Tablet için 54 TL'ye 2 kılıf + OTG çok iyi.

Kalite olarak hiçkimsenin şüphesi olmasın. Zaten iPad için 150-200 TL'lik süper kaliteli ürünler almadıkça, bütün ürünlerin kalitesi hemen hemen aynıdır.
    Dediğim gibi Note 8'in orjinal kılıfı 80 TL burada, internette 10$'a aynı kalite ürünler var.
    Güle güle kullanın.

Bir sorum olacak hepinize. İlk mesaja kullanıcı listesi ekleyeyim mi sizce ?
    Eğer onaylıyorsanız belirtin, konunun en başına da yazarım gerekli uyarıyı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.