Şimdi Ara

KONU DIŞI 'ÖLÜLERİN DEVRİMİ' 19. BÖLÜM (ATEŞ VE KAN) 31.05.2014 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
543
Cevap
109
Favori
11.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OutSecT

quote:

Orijinalden alıntı: XPHOS

quote:

Orijinalden alıntı: OutSecT

güzel bölümdü heyecanlı bi de yeraltı filan girince kendimi ikv de hissettim

Teşekkür ederim Bu arada ikv?

istanbul kıyamet vakti online oyun

Anladım

• quote:

Orijinalden alıntı: Atimi

Bu bölüm baya iyiydi hocam

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: geronimo.

Kitap yaz sen bence

Yaziyorum ancak para olmayınca anlam kalmıyor

• WISDOM kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Başarılı... çok başarılı :D şu kitabı ben alırım satiyorsaniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebepsiz Gülüyorum

Başarılı... çok başarılı :D şu kitabı ben alırım satiyorsaniz :)

Tesekkur ederim Basılmış bir kitap yok henüz

• Eline sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: empire1530

Eline sağlık.

Teşekkürler

• Yukarı

• Spoiler isteruk. Orn; 9. ve 10. bolumlerde ne olacak bir cumleyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukk44 -- 27 Şubat 2014; 0:21:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukk44

Spoiler isteruk. Orn; 9. ve 10. bolumlerde ne olacak bir cumleyle

Durgunluk hakim biraz birseyler yerine oturacak

• Yeni bölüm geliyor
  • UMUT
    Uyandığında, ilk gördüğü şey topraktan duvarlar olmuştu. Bir saattir baygın halde bu yer altındaki odada yatıyordu. Sert demirden yapılma bir yatağın üzerindeydi. Ortam soğuk ve rutubetliydi. Odası tek bir meşaleyle aydınlatılmıştı. Ayrıca kasalardan oluşturulan masada bir tane gaz lambası vardı. Aynı şekilde raf olarak kullanılmak üzere duvara bir 2 tane kasa montelenmişti. Çantası yatağın dibindeydi, yokladığında kibrit ve el feneri hariç kitapları ve havlusu yerli yerinde duruyordu. Olduğu yerde doğruldu garip bir his onu geçen gün odasındaki sabaha götürdü. Aynı şekilde baş ağrısıyla uyanmış ve kendini garip hissediyordu. Burası odasına göre daha kötü olmasına karşın en azından derli topluydu. Bilgisayarını özlemişti garip bir şekilde, Donanımhaber'e girip o turuncu sitede saatlerini geçirmeyi, arkadaşlarıyla konuşmayı, dizileri izlemeyi özlemişti. Saçmaydı dünya yok oluşun eşiğindeydi ve anlamsız şeyler düşünüyordu. Kafasını toparladı şakaklarını ovuşturup ayağı kalktı. Baş ağrısı onu çok zorluyordu. Yavaş adımlarla kapı ağzına doğru ilerledi.
    Kapıda uzun boylu esmer bir adam bekliyordu. Ona dikkatlice baktı yer altında olmasına karşın alakasız bir şapka takmıştı. Bu ayrıntıya pek fazla takılmayıp kapıdaki adama;
    "Pardon bakabilir misiniz" diye seslendi.
    Adam soğuk kanlı bir biçimde kafasını Öztürk'e çevirdi. Gözünü kırpmadan suratına baktı. Ardından gülümseyip;
    "Uyandın demek cesur çocuk" dedi.
    Öztürk birazda şaşkınlığın etkisiyle bi kaç saniye gözlerini kaçırdı. Ardından;
    "Burası neresi? Ben neredeyim? Siz kimsiniz?" diye sordu şaşkın bir ifadeyle.
    "Ben Ceyhun sen de Öztürk" diye cevap vedi gülümseyerek.
    "Peki diğerleri nerede anlamıyorum..." Öztürk bir hayli şaşkındı.
    "Yakında gelirler sen biraz dinlen" dedi ifadesini değiştirerek
    Odanın içinde tekrar turlamaya başladı bir ileri bir geri gidip geliyordu. Çok fazla meraklanmıştı burası hakkına. Eğer iyi bir yerse Ceren'i ve ailesinide buraya getirebilirdi. Bu güzel olabilirdi güvenli bir yere benziyordu burası. Buradakilerle tanıştıktan sonra Ceren ve ailesini de getirebilirdi. Bunları düşünürken kapıda birden o kadın belirdi. 20-25 yaşlarında uzun boylu vücut hatları gayet düzgün keskin bakışlı hatta bakışları direk karşısındakini derinden sarsacak kadar cesaret doluydu. Gayette güzel kumral saçlarını olduğu gibi bırakmıştı. Onu hatırladı orada ona acıyarak bakmıştı ya da Öztürk öyle sanmıştı. Tereddüt etmeden içeriye girip;
    "Merhaba ben Sena" diyerek elini uzattı.
    Öztürk ise tereddütte kalarak elini sıktı. Yumuşak değildi elleri ama olmasınıda beklemiyordu açıkçası. Kendini toparlayayıp;
    "Ben de Öztürk" diye cevapladı sakin bir tonda.
    "Evet söylemiştin Öztürk Şahin" dedi hafifçe gülerek.
    Öztürk umursamaz tavırla;
    "Şey burası neresi nasıl bir yer?" diye sordu.
    Sena ciddi bir tavır takınarak;
    "Burası eski bir maden ocağı anlamış olman lazımdı." Öztürk'ün gözlerinin içine baktı. Kara gözleri tekrardan Öztürk'ü sersemletmişti. Ardından devam etti;"Yukardaki cehennemden saklanmak için ideal bir yer. Mete eski bir arkeolog ve benim arkadaşım o burayı biliyordu. Büyük bir otobüs bulduk ilk önce kendimize. Yakınlarımızı yani hayatta kalanları getirdik cehennemin ilk günlerinde. İnsanlar henüz kaçmıyordu ama Mete hisleri olan biri. O anlamıştı ve tanıdığımız herkesi kurtardı. Ailem kurtulamadı tabi, Mete'nin ise sadece annesi hayatta. Ardından diğer insanları getirdik buraya. Onlar böyle odalarda kalmıyor aslında çadırlarda yatıyorlar. Bir kaç tane odamız var onlardan birini sana dinlenmen için verdik. Mete'ler ölüleri dışarı çıkarmak ve yukarıyı tamir etmek için gittiler. Hazır çıkmışken birşeylerde ararlar büyük ihtimal. Sen peki? Sen kimsin nasıl hayatta kaldın?"
    Öztürk, bu soruyu bekliyordu önceden kendini hazırlamıştı;
    "Ben salgın çıktığından beri eve kapatmıştım kendimi. Utancımdan çıkamıyordum işten atılmış ve sevgilimden ayrılmıştım. Artık dayanamıyordum intihar etmek istedim ama olmadı başaramadım. Kurşun işte burayı sıyırıp geçti." Kafasındaki yara izini gösteriyordu.
    Sena şaşkın bir halde yaraya doğru baktı. Ellerini yavaşça Öztürk'ün kafasına doğru götürdü. Yarasına bastırmadan inceledi.
    "Kötü görünüyor hadi gel seni doktor Taner beye götüreyim. Kendisi çocuk doktorudur milattan önce acil serviste çalışıyormuş. Ama eli gayet iyidir merak etme."
    Öztürk şaşırarak;
    "Siz bu olaya milat mı diyorsunuz? diye sordu.
    "Hı hı evet milat. Çünkü eski dünya başkaydı bu yeni bir oluşum. Artık doğanın kuralları geçerli. Hadi gel takip et beni".
    Öztürk Sena'nın arkasından onu takip etmeye başladı. Kararlı adımlarla önünde ilerliyordu. Kapıdan çıktıklarından Ceyhun'u göremedi. Sena sağ tarafa doğru gidiyordu. Sola baktığında karanlık koridoru gördü. Muhtemelen geldiği yöndü o taraf. Sena'nın arkasından yürümeye devam etti. Buralar gaz lambaları ve meşalelerle aydınlatılmıştı. Karşısında demir bir kapı belirdi sena o yöne gidiyordu. Kapıda iki adam dikiliyordu. Kapıyı açtılar ilk önce Sena girdi. Öztürk girerken adamlar ona şüpheli bir şekilde baktılar.. Öztürk içeri girdiğinde bambaşka bir manzara ile karşı karşıya kalmıştı...

-------karakter geçişi------
    Ceren yatağına sızan güneşin ardından ağaçları izliyordu. Güvendeydi içinde bambaşka hisler vardı. Sezer onun için herşeyi ifade ediyordu artık. Ona büyülü bir biçimde bağlanmıştı. Gözü gibi bakmış bir an bile başından ayrılmamıştı. İlk defa birşeyler avlamak için dışarı çıkmıştı. Onu hemen gittiği anda özlemişti. Kendi kendine açıklamaktan utandığı bir his içinde yer edinmişti. Ailesinin yaşadığına artık inanmıyordu. Bu buhranda herkes ölüyordu yaşamaları imkansızdı. Öztürk'ün ölmüş olmasını diliyordu artık. Onu o çatıda özlediği için kendinen utanıştı. O alçak adam onu aldatmıştı. Nefret duygusu vardı sadece ona karşı. Aslında hiç bir zaman Öztürk'e ait olmadım" diye düşündü.
    Sezer'in sesini işitti yukarıya doğru çıkıyor olmalıydı. Yataktan çıkıp ona yardım etmeyi istedi ancak yapamazdı henüz. Çok geçmeden kapıda göründü bir ölü tavşan vardı elinde. Gülümsüyordu, ve gülümseyerek;
    "Bu kızı yakalamak için bayağı uğraştım"
    "Immm, leziz görünüyor" diye cevap verdi Ceren tebessümle.
    "Ben temizleyeyim akşama ziyafet var" dedi Sezer mutlu bir şekilde. Tahtaların arka tarafına geçti ve işe koyuldu.
    Pek hareketlik olmuyordu genelde tek tük yaratık geçiyor onlarda tehlike teşkil etmiyordu. Ağaç ev Sezer ve Ceren'i farkedilmez kılıyordu.
    Öte yandan Komutan geniş bir hazırlık içerisindeydi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XPHOS -- 1 Mart 2014; 18:52:42 >

• Mete bu soruyu bekliyordu önceden kendini hazırlamıştı;
    "Ben salgın çıktığından beri eve kapatmıştım kendimi. Utancımdan çıkamıyordum işten atılmış ve sevgilimden ayrılmıştım. Artık dayanamıyordum intihar etmek istedim ama olmadı başaramadım. Kurşun işte burayı sıyırıp geçti." Kafasındaki yara izini gösteriyordu.
    Sena şaşkın bir halde yaraya doğru baktı. Ellerini yavaşça Öztürk'ün kafasına doğru götürdü. Yarasına bastırmadan inceledi.

O kısım Öztürk olmayacak mı kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BÖCCÜK ♂

Mete bu soruyu bekliyordu önceden kendini hazırlamıştı;

O kısım Öztürk olmayacak mı kafam karıştı.

Aman büyük hata :D değiştirdim

• başlığı okuyunca umut diye bi çocuk öldü zannetim
  • Takip

• quote:

Orijinalden alıntı: -Kratos-

Takip

Hoşgeldin

• Tebrik ederim guzel gidiyor. Devamini bekliyoruz

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.