Şimdi Ara

LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
6.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,birkaç gün önce aldığım logitech in g602 model kablosuz oyuncu faresini almayı düşünen yada merak eden arkadaşlara yardımcı olmak için incelemeye karar verdim umarım yeterince açıklayıcı olur ancak eksik kaldığını düşündüğünüz bi kısım olursa sorabilirsiniz.Öncelikle teknik özellikleri şu şekilde,

-250 lie 2500 dpi arasında tarama hızı
    -20G hızlanma
    -max hız saniyede 2 metre
    -3 metre wireless alanı
    -Performans modunda max 250 saat batarya ömrü
    -Normal kullanımda max 1440 saat batarya ömrü
    -max raporlama hızı saniyede 500
    -250 kilometre ve 20 milyon tıklama ömrü
    -Logitech Gmaning Software üzerinden kullanım imkanı
    -Windows ve mac uyumlu

Teknik veriler bu şekilde ancak logitech resmi sitesinde padlerin ömrünü ahşap kaplama üzerinde test ettiğini ve batarya ömrünün kullanılan malzeme(batarya) ve bilgisayar bileşenlerine göre farklılık gösterebileceğini belirtmiş.Batarya konusunda ürün daha yeni olduğu için ben bir şey söyleyemiyorum biraz daha zaman geçmesi lazım ancak son üç gündür devamlı olarak battlefield oynamama rağmen bir sorun yaşamadım hatta bir gece açık unuttuğumu da belirteyim.

Kutu içeriği gayet sade.Fare, nano alıcı, kullanım kitapçıkları, uzatma kablosu ve iki adet bataryayla (farenin içinde) fazla büyük olmayan, mıknatıslı kapağa sahip bir kutusu var, ben fareyi tekrar içine koymaya gerek duymadım sonuçta genel görünüş değişmiyor.Kullanım kitapçığı ve uzatma kablosu hemen farenin altındaki ufak bir kutuda.Kutudan herhangi bir cd çıkmadığını da belirteyim
     LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME  LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME  LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME

Ergonomi olarak eğer elleriniz büyükse gayet rahat ve kontrollü bir kullanım sunuyor asimetrik yapıdaki butonlar fareyi daha iyi kavramanızı ve daha rahat hareket ettirmenizi sağlıyor.Yan kısımda baş parmak için konulan çıkıntı kullanım kolaylığı açısından gayet yerinde ve faydalı
     LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME  LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME  LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME  LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME

Farenin alt kısmı kaymayan pürüzlü bir kaplamaya sahip ancak elinizi kesinlikle rahatsız eden bir yapıda değil.Üst orta kısımda silikon bir bölüm var bu kısım fareyi daha iyi kavramanıza ve elinizin terlememesine yardımcı oluyor

alt kısımda batarya yuvası ve bu yuvanın içinde nano alıcıyı saklamanız için küçük bir yer mevcut.bunun yanında 6 adet teflon ayak var bunlardan ikisi merceğin etrafını sarıyor.Fareye ağırlık eklenmiyor ancak ağır fare kullanmama rağmen bataryaların sağladığı ek ağırlık sayesinde sorun yaşamadım
     LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME  LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME

Yan kısımda tamamen özelleştirilebilen 6 adet tuş mevcut bunlara dilerseniz makro,medya kısayolları,metin,fare işlevleri ve görevler atayabilirsiniz ayrıca ön sol kısımdaki dpi ayarlama tuşlarını da aynı şekilde kullanmak mümkün sadece üst kısımdaki performans ve günlük kullanım seçenekleri arasında tercih yapmanıza yarayan tuş sabit herhangi bir işlev atanmıyor.
     LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME  LOGITECH G602 WIRELESS GAMING MOUSE İNCELEME

Alışık olduğumuz nano alıcı ve bu alıcının yanında küçük bir uzatma kablosu var resmini koyamadım ancak bildiğiniz usb uzatma kablosu şeklinde

Yazılım olarak logitech gaming software kullanıyor bence gayet yeterli bir yapıda.Fare kaydettiğiniz işlevleri hafızasında saklayabiliyor

Son olarak izlenimlerim farenin gerek malzeme kalitesi gerek kullanım kolaylığı ve ergonomisi olsun gayet başarılı olduğu yönünde.Bazı arkadaşlar wireless olmasından dolayı oyunlarda herhangi bir gecikme olacağını düşünebilir ancak böyle bir sorun yok özellikle fps oynayan biriyim ve böyle bir sorunla karşılaşmadım.Haftasonu yüzde otuz indirimle vatan bilgisayar dan 187 liraya aldım ve parasının hakkını verdiğini söylemeliyim.Daha önce pek çok fare kullanma şansım oldu ve bundan önceki son iki tanesi a4tech x7 lie logitech g500 dü.Eğer bu ikisinden birini kullanıyorsanız kesinlikle fark yaratıyor.Başta da belirttiğim gibi eksik bir kısım olduğunu düşünüyorsanız yada sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz, ben indirimli fiyatıyla ki vatan indirimleri genelde her hafta sonu olur yeni fare almak isteyenlerin mutlaka değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -VesselaM- -- 18 Ocak 2014; 22:32:32 >

• Dostum uzun zaman olmuş sen buraya yazalı ama sen de benim gibi g500 kullandığın için en doğru teşhisi benim için sen yaparsın, kullandığım g500 çift tıklama yapmaya başladı, bunu garantiye göndericem, o sürede mouse suz kalamam hem de içerideki makinaya da gaming mouse almayı planlıyodum zaten, öncelikle g500 den çok memnunum 2 seneye yakın olmuş kullanalı, çift tıklama problemi olmasa 2 sene daha sıkılmadan kullanırım, g500 den buna geçince el hissiyatı ve gecikme probleminden korkuyorum açıkçası, bu ikisi benim için çok önemli, alıcağım mouse g500 ile aynı veya çok yakın bi el hissiyatı vermeli, kablosuz almaya çekiniyorum açıkçası bi fark yaratırmı, gerçi yazmışsın bi fark yok diye ama şimdi 3-4 ay kadar kullanmış biri olarak deneyimlerin daha olgunlaşmıştır. Tavsiye eder misin dostum yoksa bu fiyatta g700 mü düşünmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mBenJi

Dostum uzun zaman olmuş sen buraya yazalı ama sen de benim gibi g500 kullandığın için en doğru teşhisi benim için sen yaparsın, kullandığım g500 çift tıklama yapmaya başladı, bunu garantiye göndericem, o sürede mouse suz kalamam hem de içerideki makinaya da gaming mouse almayı planlıyodum zaten, öncelikle g500 den çok memnunum 2 seneye yakın olmuş kullanalı, çift tıklama problemi olmasa 2 sene daha sıkılmadan kullanırım, g500 den buna geçince el hissiyatı ve gecikme probleminden korkuyorum açıkçası, bu ikisi benim için çok önemli, alıcağım mouse g500 ile aynı veya çok yakın bi el hissiyatı vermeli, kablosuz almaya çekiniyorum açıkçası bi fark yaratırmı, gerçi yazmışsın bi fark yok diye ama şimdi 3-4 ay kadar kullanmış biri olarak deneyimlerin daha olgunlaşmıştır. Tavsiye eder misin dostum yoksa bu fiyatta g700 mü düşünmeliyim

Hocam g500ü cift tiklama sorunuyla garantiye verenlerin coguna g500s yollaniyor, logitech ürünlerinin arkasinda duran bi marka gercekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam logitech ürünlerinden de servisinden de memnunum, yıllardır çokça ürününü kullandım hepsinden memnun kaldım, 1-2 defa servislik işim oldu onlarda da yardımcı oldular, benim merak ettiğim g500 den sonra bu mouse için elim alışır mı ve kablolu bi mouse kadar verim alabilir miyim ? Muhtemelen sorunsuz tamiri yapılıp veya değiştirilip teslim alıcam ama bir mouse daha almayı düşünüyodum zaten 2. bilgisayar için bu bozulunca zamanı geldi :)
  • mBenJi kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 yıla yakın g500 kullandım memnundum ancak benim ellerim biraz büyük bunun için g602 bana daha iyi kavrama sağladı daha hassas kullanabiliyorum g500 e göre, ele daha rahat uyum sağlıyor.Kablosuz olması bana bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşatmadı ben genelde fps oynarım bf4 de şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım ancak 1ms kadar gecikmeyi anlarım diyen birisiysen o zaman kablolu almanı tavsiye ederim ancak tekrar söylüyorum ben bir sıkıntı görmedim.G500 ile g602 arasında kalsam ben kesinlikle bu saatten sonra G602 ile devam ederim. G700 bana 602 kadar konforlu gelmedi açıkçası G butonlarının malzeme kalitesi de hoşuma gitmedi.Amacım kullandığım ürünü övmek değil tamamen kendi görüşüme göre cevap vermeye çalıştım bunun için öncelikle deneme imkanın varsa denemeni tavsiye ederim.
  • Dostum incelemen için teşekkür ederim, g602 aldım kullanıyorum şuanda, gecikme adına hiçbir sıkıntı yok, g500 de nasıl bi tepkime varsa bunda da aynı, g700 ü ben de denedim mağazada, ama özellikle pil ömrü için bunu aldım, tekrar teşekkürler incelemende ne yazıysan doğru olduğunu gördüm alınca
  • Güzel yazı olmuş. Ben de G400s ile G602 arasında kalmıştım ancak gönlüm G602'den yana. Bir sorum olacak. Elleri büyük olanlar için çok konforlu demişsiniz ama benim ellerim küçük :D Çok zorlanır mıyım acaba?
    Not: önceden x7 ve casperin büyük faresini kullandım sorun yaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de x7 kullanmıştım, sıkıntı yaşıcağını zannetmiyorum
  • burakuyar B kullanıcısına yanıt
    x7 kullandıysan g602 de sorun yaşayacağını zannetmiyorum
  • Inceleme güzel olmuş kardeşım eline sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pointblak oyuncusuyum x7 kullanıyordum bozulunca g602 aldım ellerim büyük ayrodimamiği mükemmel tepkimede kesinlikle gecikme yaşamıyorsun. Oyun performansım resmen 3 katına cıktı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni gördüm güzel bir inceleme olmuş. Elinize sağlık

ekleme: 2ms gecikme oyunlarda sorun yaratmaz ama MP oyunlarda sorun açacaktır g700, g700s ve diğer kablolu Logitech ürünlerine kıyasla. Kısacası MP oynayanlar için daha hızlı modellere yönelin. MP oynamıyorsanız gayet konforlu kullanım imkanı bulacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 21 Temmuz 2014; 11:36:06 >
  • Hocam G500s mi yoksa G602 mi?
  • Candance kullanıcısına yanıt
    Bence G602
  • quote:

Orijinalden alıntı: -VesselaM-

Bence G602

8000dpi'a kadar çıkan dpi değerleri var. Sizce 2500dpi yeterli midir?
    Bu tamamen senin kullanımınla alakalı bir durum fps oynuyorsan fazla bile gelir ancak battlefield da araç kullanıcaksan o zaman sınırda kullanabilirsin, ben bf4 de tank kulanırken 2500 dpi olarak kullanıyorum ve en azından 3200 olsaydı çok az daha farkedermiydi diye düşünüyorum ama bir sorun yaşamadan rahatça oynuyorum.Eğer yüksek dpi başlıbaşına gerekliyse g500 geri kalan tüm kısımlarda g602 tercih edilebilir
  • -VesselaM- kullanıcısına yanıt
    fps olarak bir tek cs oynuyorum. Arkadaş wireless olmasından dolayı alma diyor. Ama sizde gecikme yok diyorsunuz.
    Ben hissedilir derecede bir gecikmeyle karşılaşmadım, g500 de kullandım g602 yi de zaten kullanıyorum, bugün fare almak zorunda kalsam yine 602 alırım bu benim görüşüm ama arkadaşın wireless alma diyorsa önce deneme imkanın varsa özellikle onunla birlikte dene ondan sonra karar ver, imkanın yoksa da vatandan al kullanamazsan iade et g500s al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -VesselaM-

Ben hissedilir derecede bir gecikmeyle karşılaşmadım, g500 de kullandım g602 yi de zaten kullanıyorum, bugün fare almak zorunda kalsam yine 602 alırım bu benim görüşüm ama arkadaşın wireless alma diyorsa önce deneme imkanın varsa özellikle onunla birlikte dene ondan sonra karar ver, imkanın yoksa da vatandan al kullanamazsan iade et g500s al.

kutusu alınmış ürünleri iade alıyo mu? Bide Vatandan almam büyük ihtimalle hizli alda indirim var.
    Ben daha önce aldığım iki ürünü iade ettim ve başka ürünler aldım ikisinin de kutusu açılmıştı.Arkadaşım senin için tek eksik olabilecek nokta dpi seviyesi onu da başka farelerle de deneyebilirsin bak en fazla kaç dpi a ihtiyacın var 2500 yeterse g602 bence g500 den daha iyidir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.