Şimdi Ara

'Microsoft bu yıl Windows Phone üreticilerine 2.6 milyar dolar destek sağlayacak'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Microsoft bu yıl Windows Phone üreticilerine 2.6 milyar dolar destek sağlayacak'

Microsoft'un Windows Phone ekosistemini geliştirmek amacıyla üretici ortaklarına mali destek sağladığı zaman zaman gündeme geliyor. Ancak bu yıl firmanın kesenin ağzını açtığı iddia ediliyor.

Eldar Murtazin tarafından verilen bilgilere göre Microsoft platformun ileriye götürülmesi adına bu yıl ortaklarına toplamda 2.6 milyar dolarlık mali destek sağlayacak. 

Destek içerisinde aslan payı Samsung'un. 1.2 milyar dolar mali destek alacak olan Samsung'un Full HD ekranlı bir akıllı telefonu kısa süre önce cihaz profil bilgilerinde ortaya çıkmıştı. Bu bakımdan Samsung'un daha iddialı modeller hazırladığına dair iddialar artıyor.

Ekosistemde iki alt seviye cihazı olan Huawei 600 milyon dolar destek elde ederken, ekosisteme yeni giriş yapacak olan Sony de 500 milyon dolarlık mali destek alacak. Diğer firmaların da 300 milyon dolarlık bir bütçecen faydalanacağı belirtiliyor.

Bu mali destek nasıl sağlanacak şimdilik belirsiz. Ancak bunun bir kısmının lisans ücretlerini kaldırarak sağlanacağı tahmin ediliyor. Kalan kısmının ise reklam ücretlerini veya Ar-Ge masraflarını karşılama şeklinde olacağı ifade ediliyor. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Microsoft-said-to-front-Windows-Phone-makers-with-up-to-2.6-billion-Samsung-might-score-the-lions-share_id51425

• 1 sene sonra gecmeyi dusundugum platform.ios,android baydi artik.

• Lisans ücretini minimuma indirip, güncelleme işini Apple gibi bir düzene sokabilirse çok büyük adım atacak Microsoft.

• dün bir markete gittim, kızın biri lumia'ya baktı ve arkadaşına beğenip almak istediğini söyledi, diğer arkadaşı "lumiada whatsapp'da müzik bile gönderemiyorsun lumia alma" dedi. diğer kız da almaktan vazgeçti.

o kadar parayı sistemin gelişmesi için harcasalar daha mantıklı.
    sistemini geliştirdikten sonra zaten o firmalar senin ayağına gelecek. bilmiyorum ben mi çok zekiyim yoksa microsoft mu çok salak yoksa microsoft wp'yi geliştirmeyi düşünmüyor mu anlamadım.
  • Her taraftan Samsung'a oluk gibi para akıyor ve çok hızlı büyüyor sonu ne olacak acaba.Wp8'e gelirsek Ms Nokia'yı batırıp satın aldıktan sonra Htc'yi es geçmiş ve yerine Sony'yi koymuş görünüyor belliki Ms Sony ve Samsung'u batırmaya karar vermiş olmalı.

• Samsung 3 farklı işletim sisteminin altından kalkamaz.tizen yalan olacak gibi.Ms Sony ve samsungu batıramaz.Nitekim bu firmalar htc ve nokia'dan farklı olarak başka sektörlerde de faaliyet gösteriyor ve gelir elde ediyorlar.

• O parayı telefon üreticilerine vereceğine uygulama geliştirenlere verse daha fazla iş yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: godless turtle

O parayı telefon üreticilerine vereceğine uygulama geliştirenlere verse daha fazla iş yapar.

Dreamspark, açık akademi ile bunlara 1.6 milyar dolar bütçe ayırdı

ekleme: 1.6 milyar olmayabilir, öyle hatırlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 16 Ocak 2014; 0:02:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rüşvetten sayılır mı bu
  • Samsung'un parası mı yok onun yerine HTC'ye ver 1-2 model daha çıkarır belki.
  • GDR3 güncellemesiyle birlikte çıtayı çok yükseltti bence WP8. Para ayırmasının bence eksi yönü yok sonuçta bu sistem yeterince yaygın değil ve teşvik etmesi gerekiyor. Sony nin cihazını çok merak ettim.
  • Sağlam bir marka satın aldılar.Başladıkları işi devam ettirsinler yani tek bir marka ile.
    Zaten Nokia nın özelleştirmeleride olmasa o kadar gelişmezdi bu platform.
    En basitinden birader N8 kullanıyor 10 numara cihaz symbian belle olmasına rağmen destek kesilmemiş.
  • nokia zamanında android'e geçseydi şimdi piyasada ne samsung vardı ne de windows phone
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimi_raikonen

hayret turbocore yok ortalarda payını alıp yurtdışına mı kaçtı acaba :))))

O değil de e-militarist nerede, bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 津波

quote:

Kısa bir süreliğine forumu bıraktı, geri gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: 津波

quote:

Kısa bir süreliğine forumu bıraktı, geri gelecek.

Bekliyoruz.
  • Microsoft androidden aldığı lisans, patent ücretleriyle yapıyordur bu yatırımı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan811

Microsoft androidden aldığı lisans, patent ücretleriyle yapıyordur bu yatırımı.

Microsoft o teknolojiler için (clearblack, wacom digitizer vb.) kaç yıldır çalışıyor ve bütçe ayırdı biliyor musun, ben söyleyeyim tam 2.5 milyar

• İstediği kadar para versin 2 yıldır dünyanın parasını verdi ama hem uygulamaların hızı hem hem fonksiyonelliği konusunda tonla şikayet var sonuç ms yine eline yüzüne bulaştırdı

• turbocore sen ne kadar aldın

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.