Şimdi Ara

16.000 - 17.000 Aralığında Otomatik HB Clio mu- 206 mı - Colt mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
2.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar artık 2. araç için son viraja girdik gibi ;

16.000 - 17.000 bandında. (Duruma göre maks 17 ye çıkılır 16 zaten maks hali şuanda.)

Küçük hacimli motora sahip, ayda en fazla 240 - 280 km civarı kullanılacak, OTOMATİK VİTESLİ, 5 kapılı, 2004-2005 veya üstü öncelikle HB veya Honda City tarzı ufak tefek sedan tavsiyeleriniz varmı.

Benim şuan için hedeflediğim peugeot 206 var.

LPG istemiyoruz zaten az kullanılacağı için LPG uyumlu vs olmasına gerek yok ama benzinide az yakması önemli.

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Araştırmalarım neticesinde bu bütçeye 3 tane modeli kıskaca aldım
    Clio HB 2005-2007 kasa - 206 veya Colt

Edit:

Arkadaşlar, artık cidden son düzlükteyim ve hala modele karar veremedim,
    gönlümde yatan araçlar honda jazz yada city idi ama bütçeyi 4.000 tl gibi ciddi bir biçimde arttırmak gerektiği için olmuyor maalesef, araştırmalarıma göre bu bütçeye
    renault clio 1.2 temiz
    fiat palio 1.2 temiz
    peugeot 206
    mitsubishi colt (bunu da çok istiyorum ama servis ve bakım masrafları şüphelendiriyor yoksa ilk aday)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MESUT52_34 -- 28 Ocak 2014; 23:02:10 >

• 2 hafta zamanımız var, opel corsa da kafama yatmaya başladı.
  • 206 tavsiye etmek için girmiştim.
  • Yok tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 15 Ocak 2014; 23:32:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCHITECT

206 tavsiye etmek için girmiştim.

Kullandınızmı, bakım masrafları, yedek parça bulunurluğu ve fiyatı, yakıtı ve konforu nasıldır ?
  • Evet 1 yıl kullandım. 2004 model 1.4 otomatik vites LPG'li. Daha sonra istemeyerek satmak zorunda kaldım maalesef. Yedek parçasını bulursunuz hocam sıkıntı yapmayın, etrafta çok bulunan ve tutulan bir araç zaten. Fiyatları modeline ve donanımına göre 13 ila 17 arasında değişmekte bildiğim kadarıyla. Otomatik vites olanları değerlidir.

Yakıtı şöyle söyliyeyim. 1.4 motor için konuşursak araç hantal bir araç, özellikle 1.4 otomatik vites olanları LPG ile birleştirince yazın klima falanda açınca araç baya bir hantallaşıyor. Çok fazla dip gaz yapmak durumunda kalıyorsunuz e haliyle LPG sarfiyatı artıyor. Onun haricinde şehir içi sizi yakıtı LPG ile üzmez. Şehir içi aracı park etmek kolaydır, araç kıvraktır. Benim boyum 1.83 (forum standartlarının maalesef altında) araca tam sığıyordum diyebilirim. 1.85 üstü iri yapılı insanlar biraz sıkıntı çekiyordu.

Konfor meselesine gelince, bu araç şehirdışı uzun yollarda konforlu değil. En azından benim için öyleydi, biraz yoruyor. Ama şehiriçi kullanacaksanız tam şehir içi kullanılacak bir araçtır.

Sormak istediğiniz bir şey varsa buyrun, bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım, kolay gelsin.

Ekleme: Fiyat aralığını 2000-2005 arası modeller için belirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARCHITECT -- 15 Ocak 2014; 22:14:59 >

• 2005 den sonra değişen şey nedir peki, ben istanbuldayım parça sıkıntısı çekmeyiz büyük ihtimalle, lpg siz olunca benzini çok yakıyor mu peki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MESUT52_34 -- 15 Ocak 2014; 23:56:09 >
  • yaris , colt , sirion , micra
  • o paraya otomatik yaris yok ya pert, yada leş oluyor
  • MESUT52_34 kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarıyla 2005'te cam tavanlı serii geliyor. Yanlış hatırlıyor da olabilirim. Ben 1 yıl boyunca aracımı benzinde pek kullanmadım. LPG'de yakıtı üzmüyordu. Benzinde de kendi sınıfındaki araçlardan fazla yakıcağını kesinlikle düşünmüyorum.
    COLT, Sirion, Swift
    Micra, Fabia Ve Fusion

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 16 Ocak 2014; 10:56:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• corsa
  • clio 2001 ya da 2002 hb 1.4 rxt öneririm.
  • 2004- 2005 ford fiesta otomatik benzinli.
    manuel kadar az yakar.

• Opel corsa 1.0 eco 2 sene kullandım tavsiye ederim. Motor küçük vs takıntınız varsa 1.2 sinede bakabilirsiniz

• daihatsu sirion 2 1.3 otomatik geri kaçırmaz az yakar 1.3 16v 87 hp
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

Teşekkür ederim

@lordford50

http://www.sahibinden.com/mitsubishi-colt/yari-otomatik,otomatik?sorting=price_asc

http://www.sahibinden.com/nissan-micra/yari-otomatik,otomatik?a5_min=2003&sorting=price_asc

http://www.sahibinden.com/skoda-fabia/yari-otomatik,otomatik?sorting=price_asc

Manuel olsa alıcağım araç belli, ama oto olması lazım, bayan da kullanıcak

Manuel olsa bakacağınız araç nedir acaba merak ettim çünkü ben de tam bu aralıkta manuel araç bakıyorum da :)

BİZİM KOMŞULARDA panda ve megane coupe var ikisi de güzel.
    http://www.sahibinden.com/renault-megane/yari-otomatik,otomatik?pagingSize=50&a1864=51977&a1864=1118042&a1864=51978&sorting=date_desc&price_max=18000&a8=48626&a8=20&a8=62068

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 16 Ocak 2014; 10:54:36 >

• Mesut Bey 2001 clio rxt kullanıyoruz
    tavsiye ederim, parçası kolay bulunur.
    Eşimde çok rahat kullanıyor, hakimiyeti kolay bir araba.

1.4 16V 98 hp
    tam otomatik vites, yokuşta kaydırmaz
    2 hava yastığı, abs, klima, yol bilgisayarı
    gibi özellikleriyle tatminkardır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.