Şimdi Ara

Ana Bilgisayar Çözümleniyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
18.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çıldırma noktasına geldim. On dakikada bir internet kesiliyor, Google Chrome'da sol altta "Ana bilgisayar çözümleniyor..." yazıyor, iki - üç dakikaya sorun kendiliğinden düzeliyor. DNS kaynaklı olduğunu düşünüyorum, ama sorun sadece bilgisayarda oluyor, internet gittiği an telefondan internete bağlanmaya çalıştığımda sorunla karşılaşmıyorum.

Nasıl çözülür? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 13 Ocak 2014; 21:31:28 >

• 1-2 kez banada oldu sinirbozucu sorun modemlee bilgisayar arasındaki bağlantıdan oluşuyor sanırım eğer modem cdniz hala duruyor ise modemi bilgisayara tekrar kurun
  • bugün herkes te olan bir sorun arkadaşlar sıkıntı yok
  • @spanyol12

Denerim, teşekkürler tavsiye için.

@potur

Aylardır bu sorunla uğraşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlhGS

@spanyol12

Denerim, teşekkürler tavsiye için.

@potur

Aylardır bu sorunla uğraşıyorum.

Ben bugün olduğunu sandım öyle değilsen peki başka modem ile dene veya net sağlayıcına telefon aç yardım iste dostum buradan başka şekil yardım edemem malesef
  • potur kullanıcısına yanıt
    Sorun sadece bilgisayarda olmasa direk arayacağım, bir de ilginç olan durum şu:
    Bilgisayara gelen kablolu bağlantıyı hotspot açıp dağıtıyorum. Bilgisayarda internet kesilmesine rağmen telefonlarda kesilmiyor.

Teşekkürler yardım için.
  • Hocam yazılımsal sıkıntı vardır o zaman dosyalarını yedekle aylarca uğraşacağına bas formatı ben sana güzel bir virüs programı hediye ederim format at
  • potur kullanıcısına yanıt
    Format atmaya da acayip üşeniyorum bütün oyunları, programları falan baştan kurmak gerekiyor.

Tabi böyle devam ederse formattan başka çözüm kalmayacak, çok teşekkür ederim yardımın için.
  • Fiber bağlantı kullanıyorum. Aynı sorun bende iki gündür var.
    Destek hizmetlerini dün aradım.
    "sistemde iyileştirme çalışmaları yapılıyor." dediler.
    bende sorunu giderirler diye dün bir şey demedim AMA şu an hala devam ediyor ve sinir bozucu hal aldı.
    bugün gün boyu girmeye çalıştığım site farklı zaman dilimlerinde 10-20 denemede girmiyor, sonra 1-2 sefer açılıyor. 1 saat sonra yine yok.
    YALNIZ dikkatimi çeken bir şey, bu iyileştirmeden google, sahibinden, facebook gibi milletin yoğun kullandığı siteler etkilenmiyor. Sanki fazla tepki çekecek yerler sürekli çalışıyor.
    Kontrol ettiğimde talep sağlayıcı sunucularına ulaşıyor sonra içeride zaman aşımına uğruyor.
    Bugün talep maili attım, bakalım ne olacak.
    Bu arada internette "bazı siteler açılmıyor" diye arattığımda bu tür bir sorunun geçmiş zamanlarda dile getirildiği, birçok kullanıcının sağlayıcı kaynaklı sorunlar yaşadığını gördüm.
    BU NEDENLE FORMAT ATMADAN ÖNCE İNTERNET SAĞLAYICIYI ARAŞTIRIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hastadoktor

Fiber bağlantı kullanıyorum. Aynı sorun bende iki gündür var.
    Destek hizmetlerini dün aradım.
    "sistemde iyileştirme çalışmaları yapılıyor." dediler.
    bende sorunu giderirler diye dün bir şey demedim AMA şu an hala devam ediyor ve sinir bozucu hal aldı.
    bugün gün boyu girmeye çalıştığım site farklı zaman dilimlerinde 10-20 denemede girmiyor, sonra 1-2 sefer açılıyor. 1 saat sonra yine yok.
    YALNIZ dikkatimi çeken bir şey, bu iyileştirmeden google, sahibinden, facebook gibi milletin yoğun kullandığı siteler etkilenmiyor. Sanki fazla tepki çekecek yerler sürekli çalışıyor.
    Kontrol ettiğimde talep sağlayıcı sunucularına ulaşıyor sonra içeride zaman aşımına uğruyor.
    Bugün talep maili attım, bakalım ne olacak.
    Bu arada internette "bazı siteler açılmıyor" diye arattığımda bu tür bir sorunun geçmiş zamanlarda dile getirildiği, birçok kullanıcının sağlayıcı kaynaklı sorunlar yaşadığını gördüm.
    BU NEDENLE FORMAT ATMADAN ÖNCE İNTERNET SAĞLAYICIYI ARAŞTIRIN.

Aynen öyle, iki hafta boyunca evde değildim ve doğal olarak başka bir modemden giriyordum. Bir kere bile bu sorunla karşılaşmadım.

Ama son günlerde sorun yok gibi. Eskiden on dakikada bir bu lanet olası hatayı alıyordum.
  • bende birkaç haftadır evden bağlanmamıştım. acil bişey varsa cepten bakıyordum.
    dün- bugün internet lazım oldu (sitemde güncelleme yapacaktım.) giremiyorum.
    cepten dendedim, açılıyor.
    modem kapat-aç yaptım olmadı.
    outlook.com dahi açılmayınca aramıştım. çalışma var dediler AMA internette araştırdım sanırım bu çalışma aylardır yapılıyor, bana yeni denk gelmiş.
    Bu arada Ankara-Yenimahalle'deyim.
    Lokasyon bazlı etkilenme olabilir mi?
  • şu an bişey keşfettim....
    sanırım sistemlerinde büyük sorun var ve bunu daha yavaş sistemlerle hizmet vererek çözmeye çalışıyorlar. Yada haddinden fazla abonelik yaptılar ama karşılayacak sistemleri hazır değildi.
    bu nedenle 1-2 kişinin kullandığı sitelere içeriden yönlendirme yapmıyorlar "SİTE AÇILMIYOR."
    Sitelerin tıklanma oranına göre yönlendirme fazla dikkat çekmemek için " ne kadar çok kullanılıyorsa sitenin çalışırlığı canlı tutuyorlar" sanırım.
    zira girilmeyen siteye sürekli yenile - yenile yapınca giriliyor.
    "AMAN DİKKAT BU SİTEYE TALEP FAZLA VAR... " deyip sistemi çalıştırıyorlar.
  • bu sorun modemin ayarlarından kaynaklanıyor büyük ihtimal aynısı bendede olmuştu şifreleme politikası ayarını değiştirdiğimde sorun düzelmişti
  • jackal___61 kullanıcısına yanıt
    dün teknik destekten aradılar.
    sorunun Türkiye çapında olduğunu, iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü, bu akşam (dün gece için) düzeleceğini ilettiler.
    Dün gece çoğu siteye girebildim, açılmayan site de oldu bu arada ama çoğu açılıyor ve hızlı açılıyordu.
    Bu sabah denediğimde hurriyet 'te bile sorun vardı. bir kaç sayfası açılmıyordu. DNS kayıtlarında sıkıntı var sanırım.
    5-10 sefer F5 yapınca sayfa geldi ama sanırım dünkü tespitim iyileştirme olmakla beraber devam ediyor. "Sitelerin tıklanma oranına göre yönlendirme fazla dikkat çekmemek için " ne kadar çok kullanılıyorsa sitenin çalışırlığı canlı tutuyorlar" sanırım.
    zira girilmeyen siteye sürekli yenile - yenile yapınca giriliyor.
    "AMAN DİKKAT BU SİTEYE TALEP FAZLA VAR... " deyip sistemi çalıştırıyorlar.
  • bence bu sorun ethernet portundan dolayı oluyor.killer ile deneyeceğim.
  • Arkadaşlar Ben Sorunu Çözdüm.
    1.Denetim masasına girin.
    2.Sonra Ağ ve internete tıklayın.
    3.Ağ ve paylaşım merkezine tıklayın.
    4.Orda ağınız bulunmaktadır. yanında Yerel Ağ Baglantısı yazar ona tıklayın.
    5.Gelen Yerin Özelliklerine Gelin.
    6.İnternet Protokolu Sürüm 4 Tıklayınız.
    7.Alta bölgede DNS Ayarı yaptıysanız silin ve onu DNS Sunucu adresini otomatik olarak al basın.
    İşlemimiz tm sonra tarayıcı kapat aç yapın.

İYİ GÜNLER DİLERİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yardım_Lazım

Arkadaşlar Ben Sorunu Çözdüm.
    7.Alta bölgede DNS Ayarı yaptıysanız silin ve onu DNS Sunucu adresini otomatik olarak al basın.

İYİ GÜNLER DİLERİM.

dns otomatik olmasına rağmen bazı günler sık sık

ana bilgisayar çözümleniyor deyip hat düşüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Yardım_Lazım

Arkadaşlar Ben Sorunu Çözdüm.

İYİ GÜNLER DİLERİM.

dns otomatik olmasına rağmen bazı günler sık sık

ana bilgisayar çözümleniyor deyip hat düşüyor

Bu hata bende de oluyor, olduğu an hemen telefona bakıyorum telefonda bir sıkıntı yok ama laptopta bu sorun oluyor.

Gün içinde oldu mu sık sık oluyor aradan bir iki gün ya da bir hafta geçiyor yine oluyor anlamadım.

Çözüme kavuşturan var mı acaba
  • Aynı sorunu yaşayıp çözemeyen arkadaşlar görürler diye çözümü buraya koyuyorum;

http://www.italkcool.com/resolving-host-means-google-chrome-fixed/

Tarayıcınızdan geçmişi ön belleği vs silin sonra bu satırları .bat uzantılı olacak şekilde bir dosyaya kaydedin. Sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

@Echo on
    pushd\windows\system32\drivers\etc
    attrib -h -s -r hosts
    echo 127.0.0.1 localhost>HOSTS
    attrib +r +h +s hosts
    popd
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    ipconfig /flushdns
    netsh winsock reset all
    netsh int ip reset all
    shutdown -r -t 1
    del %0
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.