Şimdi Ara

Hasselblad, Lunar isimli fotoğraf makinesinin sadece 200 adet üretilen özel versiyonunu tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hasselblad, Lunar isimli fotoğraf makinesinin sadece 200 adet üretilen özel versiyonunu tanıttı

Kompakt fotoğraf makinesi pazarına ilk olarak Sony'nin NEX-7 modeli üzerine kurulu Lunar ile giriş yapan ve yoluna yine Sony'le işbirliğine giderek hazırladığı RX100 temelli Stellar modeliyle devam eden dünyaca ünlü Hasselblad, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene içerisinde üç yeni malzeme seçeneğiyle gelen Stellar Special Edition ile karşımıza çıkmıştı. Firma şimdi ise Lunar'ın 200 adet üretilen özel versiyonun görücüye çıkarttı.

Hafif titanyum gövde yapısı, Toskana derisi kaplama tutma bölümü, kırmızı dikişli özel taşıma askısı ve altın işlemeli üst bölümüyle farklı bir yapı ortaya koyan ve sadece 200 tane üretileceği belirtilen "Hasselblad Lunar Limited Edition", teknik olarak ise Sony NEX-7 ile aynı olarak 24.3MP APS-C sensör, 25 otomatik netleme noktası, ISO 100-16000, saniyede 10 kare çekim hızı, 0.2 saniye deklanşör gecikme süresi, 3" LCD ekran, OLED elektronik vizör ve Sony E-Mount lensler ile uyum gibi detaylara sahip olan fotoğraf makinesi, Full HD video çekimlerinin de altından kalkabiliyor.

31 Ocak 2014 tarihinde dağıtımına başlanacağı belirtilen Hasselblad Lunar Limited Edition, 6,500$'lık orijinal fiyattan çok daha yüksek olarak 10,000$ civarında bir fiyat etiketine sahip olacak.

Hasselblad, Lunar isimli fotoğraf makinesinin sadece 200 adet üretilen özel versiyonunu tanıttı

Kaynak:http://photorumors.com/2014/01/13/new-hasselblad-lunar-limited-edition-camera-announced/

• Hasselblad Lunar Limited Keriz Edition for unlimited Keriz's ...
  • şunu eline alabilecek adam için hiç bir şeydir vereceği para, zaten iki belkide bir günde harcıyordur o parayı sizinde o kadar paranız olsa bundan 2 tane alırsınız hiç keriz falan demeyin alanlara (lan yine saçma sapan bi açıklama yaptım)

• quote:

Orijinalden alıntı: xpug

Hasselblad Lunar Limited Keriz Edition for unlimited Keriz's ...

Para harcayacak yer bulamayan insanlar var. Onlar için hiçbişi değil ki. Aksine kendilerini tatmin etmek için güzel fırsat. SAyılı ve sadece 200 adet düşüncesiyle alırlar.

• $10,000 buna vereceğine fiat linea alınır

şaka bir yana bu markayı hiçbir fotoğraf stüdyosunda görmedim.profesyonellerin bile tercihi olamadıysa o parayı nasıl haketsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

$10,000 buna vereceğine fiat linea alınır

şaka bir yana bu markayı hiçbir fotoğraf stüdyosunda görmedim.profesyonellerin bile tercihi olamadıysa o parayı nasıl haketsin.

Kimlerin studyosuna girdiniz ki hasselblad kullanabilecek potansiyele sahip? Türkiye de kaç kişi hasselblad alıp iş yapıyorda görmeyi planlıyorsunuz? Studyolarda full frame makine kullanıyorlar hem derinlik iyi hem de orta formata göre daha ucuz diye. 645D kötü bir makine sizin mantığınıza göre.

sadece google de " hasselblad ile çekilmiş fotoğraflar " diye aratırsanız kalite farkını görebilir ona göre yorum yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

Kimlerin studyosuna girdiniz ki hasselblad kullanabilecek potansiyele sahip? Türkiye de kaç kişi hasselblad alıp iş yapıyorda görmeyi planlıyorsunuz? Studyolarda full frame makine kullanıyorlar hem derinlik iyi hem de orta formata göre daha ucuz diye. 645D kötü bir makine sizin mantığınıza göre.

sadece google de " hasselblad ile çekilmiş fotoğraflar " diye aratırsanız kalite farkını görebilir ona göre yorum yapabilirsiniz.

işim düştükçe girdiğim stüdyolarda makinalara bakarım.nikon ve canon'dan şaşmaz.spor gazetelerinin fotoğrafçılarında da aynı markalar geçer.YTÜ fotoğraf bölümünde ise en gelişmiş makina "mamiya" marka.onu da dışarıdan iş alınca veya projeler için hoca nezaretinde kullanıyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

işim düştükçe girdiğim stüdyolarda makinalara bakarım.nikon ve canon'dan şaşmaz.spor gazetelerinin fotoğrafçılarında da aynı markalar geçer.YTÜ fotoğraf bölümünde ise en gelişmiş makina "mamiya" marka.onu da dışarıdan iş alınca veya projeler için hoca nezaretinde kullanıyorlar.

Çünkü hasselblad a göre daha ucuzlar. bahsettiğiniz yerler yüksek perde sayısı yapan, soğuk sıcak değişikliklerinin çok olduğu, kabaca makinenin hoşaf edileceği alanlar. Hasselblad pahalı ve orta format bir makine olduğu için oralarda harcamak istenmiyor açıkcası da gerek de yok.

Stüdyoda çoğu zaman full frame bile gereksiz kalıyor. Dış ortamlarda, ekstra çekimlerde tam kare daha çok kullanılıyor.

Ayrıca "mamiya" dediğiniz markayı da biraz araştırıp canon ile nikon dan farkını bir görün. Aşağılar gibi söylemişsiniz ama fotoğraf makinelerinin atalarından biridir kendisi. Kaldı ki o da bir orta format.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piêr Dé Sans -- 14 Ocak 2014; 14:14:29 >

• @aycibin

Eğer ki bir fotoğrafçıya gidip vesikalık çektireceğin zaman Hasan Balat marka makineyi görürsen
    "Ay benim acil bir işim çıktı hemen kaçmam lazım geliyorum ustam" de çık :D :D :D

100-200 TL sadece bir vesikalığa verir çıkarsın valla billa :D :D
  • Kutusuna 1000tl isteyen olur burda.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    mamiya'yı küçümsemedim.özel itina ediliyor manasında yazdım aslında ama sanırım tam ifade edemedim.

$10,000'a çok daha sağlam kalitede modeller alınabilirken bu pahalı bence.çünkü belliki fiyatı asıl kalitesinden değil de "havalı" olmasından geliyor.
  • quote:

mamiya'yı küçümsemedim.özel itina ediliyor manasında yazdım aslında ama sanırım tam ifade edemedim.

$10,000'a çok daha sağlam kalitede modeller alınabilirken bu pahalı bence.çünkü belliki fiyatı asıl kalitesinden değil de "havalı" olmasından geliyor.

Bunlar stüdyo makinesi değil zaten. Bahsettiğim de o. Dediğiniz doğru şu makineye 10 000 dolar verilir mi ? bence hayır. Ama alan adam da para sıkıntısı çekip " daha iyisini bulurum" diye düşünecek tipler değildir. Hasselblad ın isim yapmasının sebebi malzeme kalitesi, geçmişi ve biraz da marka değeri.yoksa her makinesi için bu bahsettiğiniz " o paraya daha iyisini bulabilirim" mantığı geçerli sayılabilir. Kaldı ki hs serisine 1200 -1300 lira verenler varken hasselblad gibi bir markanın makinesi "profesyonellik" anlamında tartışılmamalı diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

@aycibin

Eğer ki bir fotoğrafçıya gidip vesikalık çektireceğin zaman Hasan Balat marka makineyi görürsen
    "Ay benim acil bir işim çıktı hemen kaçmam lazım geliyorum ustam" de çık :D :D :D

100-200 TL sadece bir vesikalığa verir çıkarsın valla billa :D :D

facebook profil fotoğrafı çekiyorlar hasan balatla
  • bu fiyata gövde + lens takımları kurar maç yaptırırım
  • Arkadaşlar tartışmaya gerek yok bu makineye daha hiç Türkiye faturası kesilmedi, içiniz rahat olsun. Ben de anlamıyorum bu modelin esprisi nedir..

• 10.000 $cık
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasselim

Arkadaşlar tartışmaya gerek yok bu makineye daha hiç Türkiye faturası kesilmedi, içiniz rahat olsun. Ben de anlamıyorum bu modelin esprisi nedir..

Az olsada sayılı fotoğrafçılar kullanıyor Hasan Balat'ı
  • degisik kullanıcısına yanıt
    hergün şirkette kullanıyorum hazeli fakat o; H4D 50 ms "multishot" tam bir canavar. Fiyat/performans çağındayız. Bu yüzden kendime de bir d800 aldım. Hadi diyelim para derdimiz yok, süs olsun diye Leica M8 falan anlarım da bu nedir ya. Satan adam bile inanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altoids -- 23 Şubat 2014; 17:29:43 >
  • Aynen öyle bunun yerine Leica M8 M9 daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parası olan alır arkadaş niye enayi olsun.

o mantıkla bakarsanız nikon d5100 varken nikon d800 alanda enayi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.