Şimdi Ara

Banished (2014) [ANA KONU] (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
729
Cevap
28
Favori
112.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seluvenin

herşey çok güzel ama keşke şu evler de biraz gelişse, mesela 2 katlı daha sonra 3 katlı falan olsaydı bence çok daha süper olurdu.

Sobra dev gibi şehirlere dönüşse

Ama nerde......

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • harika bir şey yaa
  • İyi günler millet. Oyunla bağlı bir kaç şey takıldı aklıma. Tavsiye isteyecem sizden. Hemde konuyu hortlatayım
    Tarlada en iyisi 7x7. Denedim gördüm. Kış gelmeden hasat ediliyor. Çiftlikdede 20x20 iyi gözüküyor. 80. yılıma kadar geldim. Her şey yerli yerinde. Merkezde her şey dikiyoruz. Fakat asıl sormak istediğim merkez kısmı değil. Yeni yerleşim (yeni kasaba veya köy) alanıyla ilgili. Orda neler dikmemiz gerekiyor. Çalışma yerleri (tarla, çiftlik, maden ve s.) dikdik. Yakınlık olsun diye ev de dikdik. Depoda koyduk. Her şey yerinde. Sonra ne dikelim yeni yerleşim alanına ??? Asıl sorum bu işde. Okul, hastane, terzi kilise, b,lmeme çok şey var işde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Birde avçılıkla bağlı geyiklerin sayı azalıyor diyorlar boşşşş. 80. yılım hala etraf geyik kaynıyor. Bana göre geyik avlamk için aormanlığın içinde ağaçalrı kesim düz bir alan yapın. Geikler hep orda geziyor.

• Beyler bir el atın köyüm süper her şey yolunda fakat nüfus çok az ev kuruyorum fakat yinede fazla karı olmuyor yiyicek üretimim süper üretim tüketimin 2 hatta 3 katı .Sürekli yaşlı olanlar ölüyor bir sürü yaşlı var genç nüfus çok az ve yaşlılar ölmeye başlayınca nüfus azalıyor yardım ederseniz sevinirim . Bir de şu 7*7 tarlayı yaptım tam olarak yararı nedir ? Teşekkürler
  • Oynayanlar ne diyor nasıl bir oyun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamgee

Beyler bir el atın köyüm süper her şey yolunda fakat nüfus çok az ev kuruyorum fakat yinede fazla karı olmuyor yiyicek üretimim süper üretim tüketimin 2 hatta 3 katı .Sürekli yaşlı olanlar ölüyor bir sürü yaşlı var genç nüfus çok az ve yaşlılar ölmeye başlayınca nüfus azalıyor yardım ederseniz sevinirim . Bir de şu 7*7 tarlayı yaptım tam olarak yararı nedir ? Teşekkürler

ev sayısını artırırsanız çiftler tek baslarına eve cıkar nüfus artar. 7 ye 7 tarla işi de birim kare başına maksimum verim alabilmek için ortaya cıkmıs . 7 ye 7 tarla da 1 kişi calısıyor en optimumu bu

• Arkadaşlar benim pc den mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama son 1-2 gundur oyun dehşet kasıyor acaba ücret ödeyip de alanlarda böyle bir sıkıntı var mı . ara verdikten sonra tekrar başlayayım dedim ama olmayacak böyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kvothé

Arkadaşlar benim pc den mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama son 1-2 gundur oyun dehşet kasıyor acaba ücret ödeyip de alanlarda böyle bir sıkıntı var mı . ara verdikten sonra tekrar başlayayım dedim ama olmayacak böyle...

Harita büyüdükçe çok kasmaya başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

quote:

Orijinalden alıntı: Kvothé

Arkadaşlar benim pc den mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama son 1-2 gundur oyun dehşet kasıyor acaba ücret ödeyip de alanlarda böyle bir sıkıntı var mı . ara verdikten sonra tekrar başlayayım dedim ama olmayacak böyle...

Harita büyüdükçe çok kasmaya başlıyor.

hallettim sorunu . enteresan bir şekilde onboard ekran kartıyla çelışmaya başlamış kendi kendine harici ekran kartına alınca normale döndük.
  • ultralisan U kullanıcısına yanıt
    Dostum crash dump hatası alıyorum sıkıntı nedir? Nasıl çözebilirim?
  • Genelde bu hata oyun düzgün yüklenmediğinde alınır. yada crack kötü olunca.
  • ultralisan U kullanıcısına yanıt
    ben sadece 100m lık birşey indirdim setup dosyası bir adet sadece varmı indirebielceğim bir yer?
  • Steam den alarak oyun yapımcılarına destek olabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyha

Koyluleri eve benmi sokucam 2-3 ev yaptim kimse eve girmiyor?

Ha diyince olmaz. Biraz bekle.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitemeeatme

Steam den alarak oyun yapımcılarına destek olabilirsiniz.

Hocam oyunu yaklaşık 20 gün sayarak ilk çıktığı dakika Steam'den aldım. Yeni bir anlayıştı çünkü. Bir süre de oldukça iyi vakit geçirdim. Yalnız üstüne ne bir eklenti, ne bir patch gelmedi. Bir yama bile çıkmadı! Oyunu ilk gün korsan indirmeyi de bilirdik ama patchleri falan kaçırmamak için, hem de bağımsız bir yapımcıya destek olalım diye orjinal aldık. Açıkçası bizi biraz yüz üstü bıraktı bu yapımcı... Böyle hayal etmemiştim. Açıkçası ömrü çok uzun bir oyun değil, çok fazla detay yok. Halbuki bu oyun müthiş yerlere gidebilirdi. Bu yüzden 40 lira vermeyi tavsiye etmiyorum. Ama ilk oynayacak kişi için çok çok güzel bir oyundur. Sadece kısa zamanda monotonlaşıyor, sorun bu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 9 Mayıs 2014; 13:21:50 >

• Köyün nufusunu bir turlu arttıramiyorum ev yapin diyorsunuz. Yeni tas evler yapiyorum gene nufus artmıyor tersine düsüyor su anda 24 e kadar dustum yakında iyice dusebilirim.
    70 yasında adam tek basına evde duruyor. Hep zarar
    Ev işini detaylı anlatırmısınız. Nasıl yapmamız lazım.

Diger sorum okulda ogrenciler kac yasında mezun oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurka -- 10 Mayıs 2014; 14:11:21 >
  • Arkadaslar bu oyunu puf noktalarını sırasıyla madde madde birisi yazabilirmi.

Bastan sona kadar okudum ama ev ve insan konusunda cozum bulamadım.

Tek gordugum 7*7 tarla olayi ve madenın yanına ev dikmek.

sunu daha detaylı anlatsanız
  • Artık oyunla ilgilenen yok eger ilgilenen varsa facebook adresinden bana ulasabilirmi.

https://www.facebook.com/ozgur.kalkan.58
  • Oyunu türe ilgim olduğu için ilk çıktığında alıp oynamaya başladım, başlarda keyifli ama bir yerden sonra sadece döngüden ibaret düzeni kurduktan sonra afetler bile koymuyor artık büyüyüp duruyorsun. Oyun bana göre yarım bir oyun çok daha fazla detay eklenebilirdi özetle oyunun hamuru iyi ama devamı yok.
  • Ben bi odun işine çözüm bulamadım hem log hemde yakacak odun çok az oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.