Şimdi Ara

Microsoft : Sony bu yıl bir Windows Phone cihazı piyasaya sürecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
2.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft : Sony bu yıl bir Windows Phone cihazı piyasaya sürecek

Bir süredir Microsoft'un Windows Phone ekosistemine katılması için Sony firması ile görüşme halinde olduğu gündeme geliyordu. Görüşme Microsoft tarafından da doğrulandı.

Haftasonuna doğru yapılan bir röportajda konuşan Microsoft yöneticilerinden Greg Sullivan, yapılan görüşmeler neticesinde olumlu sonuçlar aldıklarını ve bir Sony yetkilisinin Windows Phone akıllı telefonu üreteceklerini doğruladığını belirtti. Sony de daha önce Microsoft ile görüşme halinde olduklarını duyurmuştu.

Microsoft ve Sony'nin geçmiş yıllarda yaptığı ortaklıktan doğan Windows Phone prototipi sadece eBay üzerinde açık artırma ile satılma imkanı bulmuştu. O günden sonra Sony ekosisteme uzak kaldı.

Microsoft özellikle Android tarafında gerek malzeme kalitesi gerekse yazılım ürünleri ile başarılı işler yapan üreticileri kendi ekosisteminde de görmek istiyor. Firma geçen yıl HTC'den One tarzında akıllı telefonları Windows Phone için de geliştirmesini istemişti. 

Sony de bu yıl Xperia Z ile başlayan yeni serisinde tasarımı ve suya dayanıklılık özellikleri ile dikkat çekmişti. Windows Phone tarafında da Xperia Z tasarımlı akıllı telefonlar ilgi görecektir.

Kaynaklar ilk Sony Windows Phone 8 akıllı telefonunun üretim aşamasına geçtiğini ve MWC 2014 etkinliğinin ardından da piyasaya sürüleceğini belirtiyor. 

Kaynak:http://wmpoweruser.com/microsofts-greg-sullivan-confirms-that-sony-will-release-a-windows-phone/

• Eninde sonunda hepsi teker teker yola gelecek

Windows Phone geleceğin sistemi, Android hala dalvik art diye uğraşa dursun.

Ekleme: Sony, Nokia, HTC. Bu üç kaliteli şirket gelsin yeter, Samsung da hala android uygulamalarından otlanarak Meego çakması yapsın.

Ekleme2: Siz beni eksileyin Microsoft Sony'i de yanına aldı tam gaz ilerliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 11 Ocak 2014; 23:47:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NEDENSE NOKİA DAHA AYRICALIKLI GELİYOR WP Bana

• Lg den de G2 tarzında bir Windows Phone geliştirmesini istese en güzel olur.
  • Wp gelismeye calisiyor ve bu sadefe nokia ile olmaz di iyi hamle olmus

• Android sevmiyormusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolsten

Android sevmiyormusun

Androidin sevilecek yanı mı var ? iOS, Windows Phone desen neyse de Android nedir ya, isminde bile hayır yok

Google kimmiş, arama motorunun teki. Microsoft gibi bir yazılım devi varken google'a iş düşmez.

Akıllı cihazların babası Windows Mobile ile Microsoft'tur bu böyle biline.

• Android çok kullanışlı ve stabil. wp tutmaz diye düşünüyorum. bence bilgisayarlarada gelmeli android en azından windows8 in pc arayüzünden daha fazla kullanılır.

• Windows Phone un en güzel yanı belirli Bi donanım kısıtlaması var, üreticiler o donanımın altında veya üstünde abidik gubidik cihazlar yapamıyor. Hem Microsoft'un WHQL testlerinden de geçmesi lazım, Windows Phone üretmek her yiğidin harcı değil

İstediğin marka, aynı donanım ve aynı hız.

Ekleme: iOS tek yazılım tek marka tek donanım, Windows Phone tek yazılım çok marka belirli donanım, Android ise merdiven altı USB belleğe bile kurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 11 Ocak 2014; 23:54:02 >
  • Eğer doğruysa Sony tasarımı ve kalitesiyle Wp8 platformunda kısa sürede Htc ve Samsung'u geçer.

• sonunda arkası kavisli olmayan bir wp8 telefon gelecek desenize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Android sevmiyormusun

Androidin sevilecek yanı mı var ? iOS, Windows Phone desen neyse de Android nedir ya, isminde bile hayır yok

Google kimmiş, arama motorunun teki. Microsoft gibi bir yazılım devi varken google'a iş düşmez.

Microsoftun Office haricinde iyi bir ürünü piyasada yok. ondan sonraki ürünü ise Xp ydi. O da SP2 ile adama benzemişti.

Cep telefonundan televizyona, uydu cihazına kadar android yüklenirken nasıl geleceğin sistemi WP oluyor orasını anlamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Eğer doğruysa Sony tasarımı ve kalitesiyle Wp8 platformunda kısa sürede Htc ve Samsung'u geçer.

HTC'yi WP pazarında tutmamasının sebebi Nokia kadar kendi yazılımını sunmamasıydı. Eğer androide verdiği özeni WPye verseydi şu an şirket kar etmekte Windows RTli tablet çıkarmıştı

• çok konuşma la

Microsoft : Sony bu yıl bir Windows Phone cihazı piyasaya sürecek

bu arada mesajı yazan TurboCore beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 12 Ocak 2014; 0:02:42 >

• quote:

Eninde sonunda hepsi teker teker yola gelecek

Windows Phone geleceğin sistemi, Android hala dalvik art diye uğraşa dursun.

Ekleme: Sony, Nokia, HTC. Bu üç kaliteli şirket gelsin yeter, Samsung da hala android uygulamalarından otlanarak Meego çakması yapsın.

Ekleme2: Siz beni eksileyin Microsoft Sony'i de yanına aldı tam gaz ilerliyor :)

Peki ne diyorsun sony ile micrasoft işbirliği hakkında sony wp camiasında tutar mı değerlendirmeni merak ediyorum sonuçta bu forumda wp denince akla gelen ilk kişisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

quote:

quote:

Android sevmiyormusun

Microsoftun Office haricinde iyi bir ürünü piyasada yok. ondan sonraki ürünü ise Xp ydi. O da SP2 ile adama benzemişti.

Cep telefonundan televizyona, uydu cihazına kadar android yüklenirken nasıl geleceğin sistemi WP oluyor orasını anlamadım?

Androidin alternatifi Ubuntu Touch veya FirefoxOS.

bunlar geliştikte android günden güne değer kaybediyor

• Zarar veren ve son zamanlarda kendisini toplayan Sony bence eskiye dönmemeli, işine bakıp kar'a odaklanmalı ...

• quote:

Orijinalden alıntı: RoadSing3r

Zarar veren ve son zamanlarda kendisini toplayan Sony bence eskiye dönmemeli, işine bakıp kar'a odaklanmalı ...

Sony ve HTC WM'li PDA'lar üretirken yer yerinden oynuyordu, hatırlatırım

• quote:

Orijinalden alıntı: hesap34

Android çok kullanışlı ve stabil. wp tutmaz diye düşünüyorum. bence bilgisayarlarada gelmeli android en azından windows8 in pc arayüzünden daha fazla kullanılır.

Android kullanisli ama stabil degil, wp stabil ama kullanisli degil, ios kullanisli ve stabil ama pahali ve kisitli kisaca; hepsinin cani cehenneme

• quote:

Orijinalden alıntı: hesap34

Android çok kullanışlı ve stabil. wp tutmaz diye düşünüyorum. bence bilgisayarlarada gelmeli android en azından windows8 in pc arayüzünden daha fazla kullanılır.

Androidmi stabil
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.