Şimdi Ara

120-144 hz monitorler hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
6.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Full HD 120-144 Hz. Çok başka bir deneyim.
    60 Hz'e düşürdüğümde BF'de adam vurmakta zorlanıyorum, nasıl alıştıysak artık.

Tabi özel yazılımla elinizdeki IPS monitörü hızlandırmayı da deneyebilirsiniz. 75-80 Hz'e çıkarsa belki yeterli bulursunuz. (Yazılımın adını unuttum. Sürücüden zorlamaya göre, daha yüksek hızlara çıkarıyordu).
    Ancak yazdığından anladığım kadarıyla, 65 Hz'in üstüne çıkamamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 22 Haziran 2014; 10:14:00 >
  • Gsync i de beklemlemeten sıkıldım :) piyasaya oturması daha zaman alacak sanırım

birde türkiyede satılan 144HZ monitorlerin listesinin bulabilirmiyiz acaba sitelerde HZ için daraltma seçeneği yok maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 22 Haziran 2014; 10:46:10 >
  • arkadaşlar benim ana sorunum fps 100 lerde olsa bile böle akıcılıgı hissediyorsun 60hz göre ama mesela lolde teamfightlarda kasıyor internettenmi anlamadım yüksek fps olmasına rağmen mesela bf4te de ultrada bazı yerlerde 60 altına düştüğü için highta oynyorum sıkıntı yok gibi ama cs.go , cs:source , q3arena fps türü oyunlarda yüksek fps almama rağmen mouse döndürüdmmü böle yavaşlamalar oluyor internettlemi alakalı yoksa donanımlamı onu çözemedim..
  • 27" 120hz 1ms monitör kullanıyorum. Yaptığım tek ayar Msi Afterburnerda fps limitini 120 yapmak oldu. Bütün oyunlarda da sadece Vsync'yi kapatıyorum. Hiç bir oyunda ne tearing ne stutter ne de input lag görmedim.

Bence bütçesi olup bilgisayarda oyun oynayacağım diyen biri için 120hz monitör şart.

Şuan kullandığım monitöre o kadar alışmışım ki, arkadaşların laptoplarını veya 60hz monitörlerinde bir şeyler oynamaya çalıştığım zaman katlanılmaz geliyor.(Kullandığım monitörün büyüklüğü ve renk özelliklerinin de bir miktar katkısı vardır)
  • Kısmet olursa yaz sonu 55 inç lcd tv alıcam. Bunlarda da 120 hz oyun oynananiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 200Hz tv var ama olmuyor öyle malesef :)
  • Üstte Dark Souls 2'den bahsetmiştim. Oyun default 60 Hz'de çalışıyormuş. Sürücüden zorlayınca, 120 Hz - 60 FPS olarak, vsync kapalıyken tearing'e rastlamadım (60 FPS oyun motorunun sınırı).
    120 FPS olan oyunlarda da, dediğim gibi, anca Dead Space'teki gibi ekstrem durumlar oluşursa tearing dikkat çekebilir.

----

TV'ler, ekran kartından max 60 Hz olarak alır, dilenirse kendi işlemcisiyle görüntüyü hızlandırır. Ancak bunun, input lag'i arttırma ve hızlı sahnelerde devreden çıkma gibi götürüleri olabilir. Ayrıca, gerçek anlamda 100-200 Hz olmayabilir, TV panelinin görüntüleyebildiği max fps önemlidir. Yani sadece 60 fps altı yayınlarda işe yarayabilir.

Monitörler ise direk 120-144 Hz alır, 120-144 FPS görüntüler, öylece sunar. TV'dekiyle alakası olmayan, kusursuz bir yöntemdir.

TV'nin tek avantajı, kaynaktan yavaş (30 fps gibi) gelen görüntüyü hızlandırabilmesi. Ancak bunun oyuncular için anlamı yok, maç yayınlarında falan anlamı olur.
    Bunu yapan monitörler de çıktı. 120 Hz alıp 240 Hz'e hızlandıran falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 23 Haziran 2014; 11:45:29 >

• Şu konu Türkiye'de satılan 120-144 hz monitörler konusu.

G-Sync dışında bir de Freesync çıkacak. Şu konuda her ikisi hakkında da bilgi var. Bunun en büyük avantajı G-Sync gibi ek parça gerektirmemesi. Gereken tek şey, 1.2 versiyon ve üzeri display porta sahip bir monitör.

İlgili olarak şu video var bir de. Tam ekran ve yüksek çözünürlükte seyredilmezse fark anlaşılmıyor.

• dr4nzy kullanıcısına yanıt
    İmzandaki sistemi kullanıyorsan eğer böyle bir sorun yaşamaman gerek. Sorun muhtemelen oyun sunucusundan kaynaklanıyordur.

– Farklı sunucularda oynamayı denedin mi?
    – Denediysen, onlarda da aynı sorun var mı?
    – Aynı sunucuda birlikte oynadığın arkadaşlarında da aynı sorun var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: TaymekHoldem

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

IPS moıtorler ıle fps mulktı oyunları oıynamaya devam edınız.
    biz salagız dımı alıyoruz böyle bu paralara tn monitörler.
    ya git işine.

Biz oyuncular için en iyi seçenek TN mi yani? VA veya IPS arasında nasıl bi fark var gerçekten merak ettim öyle yazınca

senin monitörü biliyorum bro.
    zaten tn panalle mukayese dahıl etmem süper bır monutor vede VA panel senınki.
    ama iş ips olunca iş değişir. fps tarzı oyun oynayan kişi bu tür monitçör asla kullanmamalıdır. hz vede ms meselesi yüzünden.

http://gaming.eizo.com/products/foris_fg2421/
    http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/eizo-foris-fg2421-p19395/test.html
    http://nl.hardware.info/tv/724/eizo-foris-fg2421-240hz-monitor-video-review
    http://tbreak.ae/eizo-foris-fg2421-review/
    http://gamesnack.be/hardware/eizo-fg2421-240fps-review/

yok adam çok film izler ghrafik tasarımcıdır, o zman alsın ips panel monitör kullansın.

Saçmalık, tabiki TN Panel daha çok oyuncu Monitörü var ama ortada Eizo'nun IPS Panel harika oyuncu monitörleri var.

Daha fazla TN olmasının sebebi maliyeti ve arz talep meselesi.

İPS monitörlerde oyuncuya yönelik çeşitliliğin az olması ve bu sektörde çok fazla yenilik olmaması yine arz talep meselesi sebebiyle oluyor.

Arkadaş saçmalamış cevap vermeye gerek yoktu. Madem vermişsin 1-2 şeyde ben ekliyeyim. Öncelikle TN panelden daha düşük tepkime süreli IPS monitörler mevcut. Hatta artık çoğu IPS monitör tepkime süresi olarak TN panellere göre daha başarılı.

• Diğer serverlardada aynısını yapıyor assain creed blackflagtada denedim optimize sorunu var 60 fps dğerine göre 2-3 ayar kıstım kasma yok oyun 60hzde calısıyor single player bide bu .. Ama online oyunlarda sıkıntı var gibi interentten sanırım böle coklu alanlar oldumu fight teamfight yavaşlamalar oluyor.. Fps değerleri hep 60 üzerinde olmasına rağmen
    Sorun internetinden de olabilir. Ben çok çektim bu sorunlardan.
  • yani tearing felan sorunumuz vardı şimdi her oyunda stuttering gibi sorun var netten sanırm bilmiyorum tam teamfightlarda yavaşlamalar ne varsa oluyor sanki donanım yetmezligi gibi geliyor ama değil kasıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

bende 200Hz tv var ama olmuyor öyle malesef :)

alla alla. 3D tv ler zaten en az 120 hz olmuyormuydu ? Ben mi yanlış biliyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: alperemr

quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

bende 200Hz tv var ama olmuyor öyle malesef :)

alla alla. 3D tv ler zaten en az 120 hz olmuyormuydu ? Ben mi yanlış biliyorum?

TV'lerin çoğunda, 3D olayı farklı. 3D Vision gibi değil.

Ancak, özellikle aktif 3D destekli TV'lerin, 120 Hz'e overclock edilme şansı var:http://www.blurbusters.com/overclock/120hz-pc-to-tv/ Bu şekilde, kaynaktan direk 120 Hz alır.

Arkadaşımın standart 1080p notebook ekranı da 60 Hz'den 120 Hz'e overclock olmuştu mesela. Görüntü kaybı olmadan.
    Siz de şansınızı deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 24 Haziran 2014; 10:20:03 >

• Benq 24 xl2420Z düşünen varsa şiddetle tavsiye ederim hp 2311gt nin yerine aldım grafikler muazzam benq bu işte uzmanlaşmış

• valla cinnet geçircem herşeyi denedim ettim dedim en son çare 144 hz yazdım burayada 2-3 kere ama sorun devam ediyor benim tüm online oyunlarda 100 fps üzerinde almama rağmen hala savaşlarda ağır yerlerde fps düşmesi oluyorda arkadaş inmiyor 100ün altına ama kasma oluşuyor internetin upload hızınlamı alakalıdır bu nedir ne yapcaz gsyncmi almamız lazım oyun rahat oynuyamıyorum ilginç iş para boşamı gitti :D
    hocam online oyunda oluyorsa bu dediklerinizi ping değerleriniz yüksektir. upload veya download hızınız önemli değil online oyunda ping değeriniz önemli 50 nin üzerinde ise sağlıklı bir oyun olmaz. 100 e kadar idare edersiniz. 100 ün üstündeyse oynamayın daha iyi
  • ping değeri 90 felan lolde cs goda 39 pingle oynadıgım yerlerde var ama fark etmiyor gene yapıyor upload hızıyla alakalı zate pingte evim uzak telekoma ondan diyorum..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.