Şimdi Ara

BMW 525d xdrıve alacaklar çok dikkat mutlaka oku. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
146
Cevap
9
Favori
68.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cenktun34

Öncelikle geçmiş olsun,gerçekten şaşırdım ve hayretler içerisinde okudum yaşadıklarınızı. Bunca yıl çalış,çabala rahat edeceğiniz,başınızı ağrıtmıycağı bir araç seçimi yapıp alın, sonuç hüsran. Benim başıma böyle birşey gelse napardım bilemiyorum. Bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.

Babam için Bmw x3 almayı düşünüyoruz önümüzdeki ay içerisinde,dediğiniz sorunlar acaba bu araçta'da mevcutmudur? Sonuçta bu araçta xdrive teknolojisini kullanıyor. Bahsettiğiniz kara kutu bu araçtada mevcuttur mutlaka.

İnternette satışta olan 2.el x3'ler genelde az km yapmış,acaba bunlardamı sorunlu? demeden edemiyor insan. Arayıp soramıyorsunda araçta sorun varmı diye,adam yok diyecektir eminim,burası türkiye.

Eğer bu tarz sorun,bu araçtada mevcutsa hiç bulaşmıyayım bmw'ye,diğer markalara yönelebilirim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim,uzun zamandır araçla uğraş halinde olduğunuz için belki duymuşsunuzdur,serviste vs görmüşsünüzdür diye sorayım dedim. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    225.000 liradan fazla para verip mükemmeli bekleyen insanlara karşı BMW'nin böyle bir sorun yaşatması kabul edilemez. Skandal sayılır. Üzücü ama sorun gerçekten genel mi ona bakmak lazım. Bu kadar güncelleme aldıysa parti veya seride sorun olabilir. Tüketici Mahkemesi'nde avukat tutup uğraşırsan aracın iadesine kadar varan ve lehine sonuçlanacak bir süreç yaşayabilirsin zira aynı sorun nedeniyle servisle ve MH ile kanka olmuşsun.

• cenktun34 kullanıcısına yanıt
    MERHABA

BENİM ARACIMDAKİ BİR SORUNU TUTUPTA BMW İÇİN GENELLEMEK DOĞRU OLMAZ DÜRÜST OLMAMIZ GEREKİR
    BENİM ARACIM 525XD VE BENİM PROBLEMİM SERVİSLERİN BENİM ARACIMI TAMİR ETMEMESİ BENİ SÜRÜNDÜRMESİ ARAÇTA PROBLEM OLABİLİR AMA ÖNEMLİ OLAN SATILAN MALIN ARKASINDA DURMAKTIR.BİZİM ÜLKEMİZDE VUR KAÇ OLAYI OLDUĞU İÇİN BU SIKINTILARI YAŞIYORUZ ADAMLAR ALMANYADA ARACA BİNER BİNMEZ ARACIN ARIZALI DEDİ VE YAPTILAR BENİM YAPCAĞIM TEK ŞEY ŞU İDİ ONU YAPMADIM KEŞKE YAPSAYDIM BENİM ARACIM ARIZA YAPTIĞI ZAMAN SERVİSE BIRAK İYİ NİYET GÖSTERMEYİP MAHKEMEYE VERMEKTİ..

BMW ÇOK PERFORMANSLI GÜZEL BİR ARABA BEN BMW Yİ COK SEVİYORUM ISYANIM HİZMET KONUSUDUR..

SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadasemin

MERHABA

BENİM ARACIMDAKİ BİR SORUNU TUTUPTA BMW İÇİN GENELLEMEK DOĞRU OLMAZ DÜRÜST OLMAMIZ GEREKİR
    BENİM ARACIM 525XD VE BENİM PROBLEMİM SERVİSLERİN BENİM ARACIMI TAMİR ETMEMESİ BENİ SÜRÜNDÜRMESİ ARAÇTA PROBLEM OLABİLİR AMA ÖNEMLİ OLAN SATILAN MALIN ARKASINDA DURMAKTIR.BİZİM ÜLKEMİZDE VUR KAÇ OLAYI OLDUĞU İÇİN BU SIKINTILARI YAŞIYORUZ ADAMLAR ALMANYADA ARACA BİNER BİNMEZ ARACIN ARIZALI DEDİ VE YAPTILAR BENİM YAPCAĞIM TEK ŞEY ŞU İDİ ONU YAPMADIM KEŞKE YAPSAYDIM BENİM ARACIM ARIZA YAPTIĞI ZAMAN SERVİSE BIRAK İYİ NİYET GÖSTERMEYİP MAHKEMEYE VERMEKTİ..

BMW ÇOK PERFORMANSLI GÜZEL BİR ARABA BEN BMW Yİ COK SEVİYORUM ISYANIM HİZMET KONUSUDUR..

SAYGILAR

Böyle düşünmeniz gerçekten güzel,şahsen böyle birşey yaşasam tekrar aynı marka araç almak istemezdim. Dediğiniz gibi premium bir araç satıyorlar ancak,servis kalitesinin premium olduğu söylenemezmiş. Bekleme salonları,araç tahsis etmeleri,indirimler vs göz boyamaktan başka birşey değilmiş. İş parça değişimi,garanti kapsamı olunca ortalıktan kayboluyorlar hemen. Umarım aracınızı kazasız belasız,iyi günlerde kullanırsınız. Teşekkür ederim yardımınız için.

• quote:

BU MESAJDA YAZILAN HERŞEY BELGELİ RESİMLİ OLARAK BELİRGİNDİR İSTEYENLERE MAİL YOLU İLE GÖNDEREBİLİRİM..

BMW 525d xdrıve alacak arkadaşlar BAŞTAN SONA İYİ OKUYUN

BMW 525d xdrıve YANİ 4 ÇEKER TEKNOLOJİSİNİ 4 EKİM 2013 TARİHİNDE ALMANYADA FABRİKA YANINDAKİ SERVİSİNDEN ALDIĞIM BİR BELGEDEN KAYNAKLANAN BİLGİLERİ SİZİN İÇİN PAYLAŞMAK VE ANLATMAK İSTİYORUM.

TRANSFER KUTUSU YANİ xdrıve kutusu Almanca ismi Verteilergetriebe 29 06 2011 TARİHİNDE 27107629524 SERİ NO İLE ÜRETMİŞTİR .
    VE BU TARİHTEN SONRA xdrıve kutusu sürekli arıza yaptığı için

12 09 2011 tarihinde 27107636486 seri no ile
    30 06 2012 tarihinde 27107636174 seri no ile
    05 07 2012 tarihinde 27107639263 seri no ile
    13 06 2013 tarihinde 27107643757 seri no ile
    10 09 2013 tarihinde 27107649783 seri no ile
    15 10 2013 tarihinde 27107505375 seri no ile

TAM 6 KEZ GÜNCELLEŞTİRİLMİŞTİR . YANİ YENİLENMİŞTİR. ARIZALAR ŞÖYLE BELLİ OLUYUR YOLDA GİDERKEN ARA ARA ARAÇTAN İNCE İNCE SES GELMESİ VE ARADA DİŞLİ BOŞLUĞU GİBİ KÜT KÜT VURMASI.SERVİSE GİTTİĞİNİZDE ARACIN LASTİKLERİNDE SIKINTI OLDUĞUNU DEGISIK MARKA LASTIK TAKILMASINI TAVSİYE EDİYOR :D

ŞİMDİ 08 10 2012 TARİHİNDE ALDIĞIM ŞUANKI YENI DEGERI 135000 EURO OLAN Bmw 525 xdrive TÜRKİYE -TECHNOLOGY-SPECIAL ADITION VE COMFORT PAKETİ ARACIMIN ALDIĞIM GÜNDEN BERİ OLAN ÇİLESİNİ OKUYUN...

Garantisini bedel ödeyerek 4 yıl sınırsız km yaptırdım. Araçta anlaşılmasına rağmen internet fonksiyonu eksik geldi, navigasyon sadece şehir merkezlerini gösteriyor. 2000 km’de ses gelmeye başladı.

25000 km ye kadar oyalandıktan sonra xdrive kutusu değişti(transfer kutusu), aynı zamanda gerçek deri olan cocbit kabardı, 1 ayda değişti gelen cocbit farklı açık renk takıldı. 28000 km de araçtan yine ses gelmeye başladı çünki xdrive kutusu (transfer kutusu) tekrar arıza yapmıştı. lastiklerden dediler 4 tane yeni lastik aldım ses yine gitmedi, 4 ay oyalandıktan sonra şaft arızalı dediler değiştiler ses gitmedi çünki şafta ses giderici takoz takmışlar. Aracı Almanya’ya götürdüm, gidiş geliş 4000 Euro harcadım Almanya’da xdrive kutusu (transfer kutusu) tekrar değişti ve Almanya’da tesbite göre Türkiye’de ilk değişen xdrive kutusu(transfer kutusu) montaj takozları eskisinden kopuk vaziyette sökülerek yeni taktıkları xdrive kutusuna montaj etmişler.

Ayrıca yine Almanya,da cocbit yanlış kod ile takılmış diye yazı verdiler, Türkiye’ye geldim servise ilettim halen daha değişmedi, hız sabitleyici düğmesi koptu yapmadılar. 06.01.2014 tarihinde seyir halinde iken araçta çok büyük bir ses geldi Bmv acil servis çağırdım. aracı servise çektiler volan dişlisi, şanzıman, motor karteri, motor arka kapağı ve marş dinamosu arızası tesbit edildi. aynı zamanda motorda hasar tahmin ediliyor. 1 yıl araca binmek zehir oldu, sebebi 135000 Euro değerinde Bmw almam mı ? Arvento turkcell araç takip sistemi kayıtlarına göre 20 ye yakın servise girmişim, şikayet kayıtlarımı servisler sadece 6 kez işleme almışlar.

Bıktım usandım artık 16 kez müşteri hizmetleri ile görüştüm sonuç şu, şikayet alındı tarafınıza dönülecektir ne dönen var nede ilgilenen. bu anlattıklarımın hepsi fotoğraflı ve resmi kanıtlıdır, aracımın yenisi ile değişmesini talep edeceğim talebimi tüketici mahkemelerine sunacağım. Bmw satış konusunda çok uzmanlaşmış ama satış sonrası hizmet konusunda resmen ilgilenmiyor. bu işin bir de hayati tehlike boyutu var, korkum şuki bu araç ile devam edersem arkadan gelecek teknik arızalardan dolayı kaza yapıp hayatımı riske atmam. bu üzücü olayın çözüme kavuşturulması dileği ile konuyu saygılarımla sunuyorum.
    Paylaş

hocam sorun borusanda..normalde aracınızın değişimini talep etmeniz lazım.dediğiniz gibi
    quote:

araç takip sistemi kayıtlarına göre 20 ye yakın servise girmişim, şikayet kayıtlarımı servisler sadece 6 kez işleme almışlar.
    bu da kanıtı..

• dadasemin kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun umarım sorununuz hallolur.
    Gerçekten güzel bir araba.
    Bende de 320d xdrive varken yolda giderken üç dört defa yağ ikaz lambası yandı. Birtürlü servise derdimi anlatamadım. Hata kaydı gözükmüyor diyip durdular.En sonunda ikaz lambası yanarken servise kadar gittim.Meğer bunun için yazılım güncellemesi varmış akıllıların haberi yokmuş.Bir çalışan dedi de kurtulduk.
    Aracı başka araç almak için sattım ama aklım hala xdrive da.Onu sürerken rayda gibi gitmesini halâ aklımda ; (
  • Alabileceğimden değil de insan yine de merak ediyor be. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiçbiri -- 14 Ocak 2014; 23:42:28 >
  • quote:

MERHABA

SAYGILAR

Merhaba son durum nedir aracınızla ilgili ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HeliTeknik

quote:

MERHABA

SAYGILAR

Merhaba son durum nedir aracınızla ilgili ?

Alıntıları Göster
    Aracın yenisini vermeyi kabul ettiler ama standart özellikte olanı verelim dediler kabul etmedim mahkemeye verdim mercedes e350 4matik modelini seçip özellikli bir araç sipariş vermeyi düşünüyorum

• quote:

Öncelikle geçmiş olsun,gerçekten şaşırdım ve hayretler içerisinde okudum yaşadıklarınızı. Bunca yıl çalış,çabala rahat edeceğiniz,başınızı ağrıtmıycağı bir araç seçimi yapıp alın, sonuç hüsran. Benim başıma böyle birşey gelse napardım bilemiyorum. Bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.

Babam için Bmw x3 almayı düşünüyoruz önümüzdeki ay içerisinde,dediğiniz sorunlar acaba bu araçta'da mevcutmudur? Sonuçta bu araçta xdrive teknolojisini kullanıyor. Bahsettiğiniz kara kutu bu araçtada mevcuttur mutlaka.

İnternette satışta olan 2.el x3'ler genelde az km yapmış,acaba bunlardamı sorunlu? demeden edemiyor insan. Arayıp soramıyorsunda araçta sorun varmı diye,adam yok diyecektir eminim,burası türkiye.

Eğer bu tarz sorun,bu araçtada mevcutsa hiç bulaşmıyayım bmw'ye,diğer markalara yönelebilirim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim,uzun zamandır araçla uğraş halinde olduğunuz için belki duymuşsunuzdur,serviste vs görmüşsünüzdür diye sorayım dedim. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    insanları bilgilendirmek için böyle bir konu açtığınız için teşekkür ediyorum. umarım derdinize bir çözüm bulunur en kısa sürede.

• dadasemin kullanıcısına yanıt
    Dogru tercih...
  • quote:

Aracın yenisini vermeyi kabul ettiler ama standart özellikte olanı verelim dediler kabul etmedim mahkemeye verdim mercedes e350 4matik modelini seçip özellikli bir araç sipariş vermeyi düşünüyorum

Ücret iadesini kabul etmediler tabiki değil mi? Mahkeme ile alabilirsiniz bedeli.
  • Umut T. kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • quote:

2011 f25 kasa x3 sahibiyim benzer bi sorun da bende var. direksiyon kutusu bir kere degisti simdi ikinci kez degisecek ve ben arac degisim talebinde bulundum eger kabul etmezlerse dava acacagim. Tavsiyem x3ten uzak durun

• Şaşırmadım desem yalan olur ama Borusan ın milleti bu kadar illallah ettirdiğini bilmiyordum paranla rezil olmak dedikleri bu herhalde.

BMW nin sıkıntısız bir marka olmadığını herkes bilir. Alman devlerinden Mercedes le ne kadar kıyaslansa da şüphesiz en iyisi Mercedestir. Tasarım donanım vs yi katmıyorum onlar göreceli zaten ama sorunsuzluk derseniz Mercedes bütün almanlardan daha iyidir.

quote:

Orijinalden alıntı: fk555897

Bence en iyi 4 çeker sistemi Mercedes'de var. 4MATIC isimli sistem gayet iyi çalışıyor. Özellikle E250 4MATIC'de iyi çalışıyor.

4Matic in Symmetrical AWD nin yanında esamesi bile olmaz ama dediğin gibi sence en iyisiyse bir şey diyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6B4923C4F

Bu mesaj silindi.
    Bende de 5.25 xdrive var. 4.000 kilometrede turbo valfi bozuldu. BMW'ye ilk sahibi bile binemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

Şaşırmadım desem yalan olur ama Borusan ın milleti bu kadar illallah ettirdiğini bilmiyordum paranla rezil olmak dedikleri bu herhalde.

BMW nin sıkıntısız bir marka olmadığını herkes bilir. Alman devlerinden Mercedes le ne kadar kıyaslansa da şüphesiz en iyisi Mercedestir. Tasarım donanım vs yi katmıyorum onlar göreceli zaten ama sorunsuzluk derseniz Mercedes bütün almanlardan daha iyidir.

quote:

Orijinalden alıntı: fk555897

Bence en iyi 4 çeker sistemi Mercedes'de var. 4MATIC isimli sistem gayet iyi çalışıyor. Özellikle E250 4MATIC'de iyi çalışıyor.

4Matic in Symmetrical AWD nin yanında esamesi bile olmaz ama dediğin gibi sence en iyisiyse bir şey diyemem.

AWD sistemli bir sedana binmediğim için bilmiyorum. Ancak AWD bildiğim kadarıyla 4 tekerlekten çekiş sistemi. 4MATİC''de bir AWD sistemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: balta-sapı

Bende de 5.25 xdrive var. 4.000 kilometrede turbo valfi bozuldu. BMW'ye ilk sahibi bile binemiyor.

Sonuç ne oldu?
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Aynı olan kuzenimde olmuştu 5.000 euro fark ile sıfırını vermişlerdi.Kuzenimin aracı 2011di onun ki 40.000 bozulmuştu o da seve seve 5.000 euro verdi sırf kur farkında karı olduğunu söylüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: balta-sapı

Sonuç ne oldu?

Parça değiştirildi sonra arabayı sattım.
  • İş mahkemeye girerse Bmw 7 parası ödeyecekler :) sadece avk 50 istiyor :) kendileri bilir mahkeme nekadar uzarsa onların zararına bizim maddi sıkıntımız yok en kral arabayı çeker mahkemeyi izlerim :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.