Şimdi Ara

Rusya'nın Yönetim Şekli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiğimiz Komünist yönetim mi var? Nasıl barlarda, eğlence mekanlarında har vurup harman savuruyor bu ruslar?

• evet stalinle votka içiyoz
  • quote:

Orijinalden alıntı: christopher smith

evet stalinle votka içiyoz

ciddi konu,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jracool

quote:

Orijinalden alıntı: christopher smith

evet stalinle votka içiyoz

ciddi konu,

barda kavga çıkaranı sibiryaya yolluyorlar
  • organ mafyası dolu gece 12den sonra kuytu koselerden gecmenın bedeli 1 böbrek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RowTzNox -- 11 Ocak 2014; 17:47:29 >
  • komünizmin etkileri hala devam ediyor
  • Monarşi
  • umarım şakadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: RowTzNox

organ mafyası dolu gece 12den sonra kuytu koselerden gecmenın bedeli 1 böbrek

saka gibi gelebilir bu ama evet bir işçinin böbrekleri rusyada yabancıysan dikkat etcen iki kat etcen yoksa böbrekten daha pahalıya patlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Federal devlet rusya
    Feseral anayasa ve her eyaletin kendi anayasasi vardir
    Merkezde yuksek federal mahkeme federe eyaletlerdede kendi yasaam yurutme yargi organlari vardir.

• Olum o komunizm 91 de bitti lan

• Türkiyenin yönetim şekli nasıl hala padişahlık var mı arkadaşlar

• şeriat

• quote:

Orijinalden alıntı: Väinämöinen

şeriat

sucuğu geldi aklıma.
  • Rusya Anayasası’na göre Rusya, yarı başkanlık sistemi ile yönetilmektedir. Başkan, devletin başkanı statüsündeyken; Başbakan, hükümetin başıdır. Çok partili temsili demokrasi ile yönetilen federasyonda, federal hükümet 3 temel erkten mevcuttur;
    Yasama; İki meclisli olan Federal yönetim, 450 üyeden oluşan Duma meclis ile 175 üyeli Federal meclisten oluşur. Meclisler, ülke adına kararlar alır; yasa yapar, savaş açma ve uluslararası sözleşmeleri onaylama ve reddetme hakları varıdır.
    Yürütme; Başkan yürütmenin ve askeriyenin başıdır. Meclisten çıkan kanunları veto etme hakkı vardır.
    Yargı; Anayasa Mahkemesi, Yüksek Mahkeme (Türkiye'deki Yargıtay), Tahkim Mahkemesi (Türkiye'deki Danıştay) ve ilk derece federal mahkemelerden oluşur. Hakimler Federal Meclis tarafından atanır ve direk olarak Devlet Başkanına bağlıdırlar.

Adaylar Adayların Partileri Oylar %
    Vladimir Putin Birleşik Rusya 52.530.712 71.25
    Gennadi Züganov Rusya Federasyonu Komünist Partisi 13.243.550 17.96
    Vladimir Jirinovski Rus Liberal Demokrat Partisi 6.988.510 9.48
    Andrei Bogdanov Rusya Demokratik Partisi 968.344 1.31
    Geçersiz Oylar 1,015,533 --
    TOPLAM 73.731.116 100.0

Devlet Başkanı, 6 yıllığına seçilir. En yüksek oyu alan ve en fazla iki turlu olarak seçimler yapılır. Devlet Başkanı 35 yaşından genç olamaz ve en az 10 yıl boyunca Rusya Federasyonu'nda ikamet etmiş olmalıdır.[6] Bütün bakanları atama yetkisi Başkan'dadır, fakat Başbakan'dan bakanlar hususunda tavsiye alır. Bakanlar en son Duma'da oylanarak görevlerine başlarlar.[7] 2 Mart 2008'de, Dmitry Medvedev yapılan Başkanlık seçimini kazanarak Devlet Başkanı seçildi. 2000 yılından 2008 yılına kadar başkan olan Vladimir Putin ise, devlet başkanının belli bir süre sınırlanırılması sebebiyle tekrar aday olamamıştır. Putin, Birleşik Rusya lideri olarak Hükümetin başına geçerek Başbakan olmuştur. Rusya'da en etkin partiler; Birleşik Rusya, Komünist Parti, Rusya Liberal Demokrat Partisi ve Adil Rusya'dır.

• Oligarşi keke

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çarlıkla yönetiliyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Çarlıkla yönetiliyor diye biliyorum.

İhtilal oldu qnq

• Dünyayı yönetiyorlar adamlar; hem de sarhoşken.
    edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B111CD008 -- 11 Ocak 2014; 19:55:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.