Şimdi Ara

CES 2014 : Philips'den 4 çekirdekli ve Android işletim sistemli Ambilight akıllı televizyonlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• CES 2014 : Philips'den 4 çekirdekli ve Android işletim sistemli Ambilight akıllı televizyonlar

Televizyon segmentinde akıllı TV olarak nitelenen ürünlerde üreticilerin kendi özel arayüzleri kullanılırken, Android işletim sistemi kullananlara pek sık rastlanmıyor. Philips ise bu yıl Android işletim sistemine daha fazla yer vermeyi planlıyor. 

Firma CES 2014 fuarında 4 çekirdekli yeni bir işlemci taşıyan ve Android işletim sistemi kullanan akıllı televizyon serisini bu yıl piyasaya süreceğini duyurdu. Firmanın akıllı TV modelleri Ambilight serisi altında yer aldığı için Android'li modellerin de bu seri içerisinde olacağı tahmin ediliyor. Philips 2015 yılında ise tüm akıllı televizyonlarını Android işletim sistemi ile donatacak. 

Philips televizyonlarında kullanacağı işlemcinin ne olduğu konusunda bilgi vermese de Qualcomm'un yeni Snapdragon 802 yongasetini temel alacağı sanılıyor. Snapdragon 802 yongasetinde 1.8GHz saat hızında çalışan 4 Krait çekirdekli işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 4K desteği, çift bant 5. nesil WiFi, içerik koruma sistemi gibi özellikler yer alıyor. 

Philips henüz Android işletim sistemli modellerin çıkış tarihi ve fiyatını netleştirmiş değil. Ancak yeni serinin yılın ilk yarısında piyasada olması bekleniyor. Otoriteler Android işletim sistemi ile firmanın büyük bir risk aldığı görüşünde.

• ARtık televizyonada virüsler bulaşacak desenize , çoçuğunuz çizgi film izliyor ama birden maldroid e giren virüsler yüzünden direkt ekranda zorno görüntüler dönmeye başlıyor

Yada iştesiniz hanımınız sabah akşam sizi arıyor , halk tv izlerken görüntü neden takılıyor hiç akıcı değil diyee : ))

Yada tv her donduğunda bir format çekersiniz : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webdh -- 11 Ocak 2014; 16:17:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bide güncelleme beklersin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xda buna rom çıkartır :D...

• Adam gibi sorunsuz panele odaklansınlar, bu kadar ıvır zıvırın bir tv de ne işi var. Hem televizyonun performansını etkiliyor hem de maliyeti arttırıyor. Tv ile uyumlu harici cihazlar çıkart isteyen alır isteyen almaz. İnsanları internete bu kadar bağımlı etme azimlerini anlayabilmiş değilim. Ayrıca teknoloji bu hızla geliştikçe kaliteli servis hizmeti almakta o derece zorlaşıyor. Servisler bilgi, vasıflı eleman ve ekipman bakımından bu teknolojik aletlerden çok uzaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Adam gibi sorunsuz panele odaklansınlar, bu kadar ıvır zıvırın bir tv de ne işi var. Hem televizyonun performansını etkiliyor hem de maliyeti arttırıyor. Tv ile uyumlu harici cihazlar çıkart isteyen alır isteyen almaz. İnsanları internete bu kadar bağımlı etme azimlerini anlayabilmiş değilim. Ayrıca teknoloji bu hızla geliştikçe kaliteli servis hizmeti almakta o derece zorlaşıyor. Servisler bilgi, vasıflı eleman ve ekipman bakımından bu teknolojik aletlerden çok uzaklar.

+ 1 haklısın servisler şuanki tvleri kuramıyor bunu nasıl kurarlar allah bilir

• proteo kullanıcısına yanıt
    +1907

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence tv'yi tercih etmek için çok da gerekli değil, 70$ a 4 çekirdekli minicik android tv boxlar hali hazırda satılıyor,(ör mk908) istediğiniz cihaza hdmi'dan takıp androidli hale getiriyorsunuz.
    Benim tv bırakın androidi şu an ubuntu linux(picuntu) çalıştırıyor ona bakarsanız
    Tv'nin önemli kısmı lcd modülünün(panelinin) kalitesi, performansı, teknolojileridir gerisi faso fiso.
  • Fuarda 50" 4K tv tanıtıldı fiyatı da 999$ .Bunlardan da bahsedin biraz

• Android tablet ve telefonlardaki gibi işlevsel kullanılabilirse iş yapar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlla kulağa su kaçıracaklar.

• ondan sonra televizyona güncelleme gelir mi diye bekleriz
  • Bu Ambilight nedense tum modellerinde yok. Adamlar kac senelik teknolojiyi hala bazi modellerde sunuyor. Philips bu sebeple geri kaldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • x86 40 yıldır kullanılıyor philips ambilight i 5 senedir kullanıyor eskimi oldu şimdi:) hangi açıdan bakıyorsunuz merak ediyorum.

• Kanal D yanıt vermeyi durdurdu

• Android arka plan da işlemciyi sürekli meşgul edecek ve Input Lag tavan yapacak desenize, oyun oynamak, zevk yerine eziyete dönüşür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 12 Ocak 2014; 13:31:56 >
  • şuda var 8000 7000 serileri zaten biraz fazla kurcalayınca sapıtıp kitleniyor reset atıyor bunlara çağre üretmediler şimdide android çıkarıyorlar komik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2014; 21:24:58 >
  • yakında zeki müren de bizi görür...

• sanırım lg nin webosuna karşılık verildi bakalım noolcak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.