Şimdi Ara

Epson XP-700 Kullanıcıları ve Karşılaşılan Problemleri Aşma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • XP-700 kullanıcıları burada buluşalım ve bilgilerimizi paylaşalım. Hataları Çözümleri Özellikleri paylaşalım

*Akıllı telefon vs ile Wifi üzerinden yazıcıya yazma emri gönderebiliyoruz
    * İphohe kullanıcıları appstoreden epson iprint indirerek yazdırma ve tarama işlemi yapabiliyor. Ben deneme için fotoğraf yazdırmak istedim iphone dan ama kağıdı üstten koymak gerekiyormuş galiba ben kağıt tepsisi 2 ye 1 e koydum ama 0xEA hatası aldım. Sonra üsten koydum ama devamlı kağıdı alıp boş çıkarıyor ve en son kağıt yetiştiremediğim de yine aynı hata kodunu veriyor. Yazdırmayı iptal etmek için cancel butonuna basın diyor ama bizim printer de cancel tuşu yok.
    Yukarıdaki mesajda yazdığım İphone ile fotoğraf baskısında şuan sıkıntı yaşamıyorum. Epson iPrint appstor den indirip iphone daki fotoğrafları basabiliyorsunuz.
    * Kurulum Cd sinden https://www.epsonconnect.com/ dan hesap açarak dünyanın neresinde olursanız olun yazıcıya yazma emri gönderebiliyorsunuz. Ama yazmak istediğiniz şeyin üstünde bilgi olarak kayıt olduğunuz mail adresi vs de çıkıyor sadece yazdırmak istediğiniz şeyi yazdırmıyorsunuz ( ben bir deneme yaptım ve çözümü şuan bilmiyorum )
    * İki tane kağıt besleme ünitesi var biri anladığım kadarıyla fotoğraf baskı için diğeri A4 ve A5 vs için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys123 -- 10 Ekim 2014; 23:57:18 >

• epson xp 700 aldığım günden beridir wifi sorununu halledemedim. haliyle kablolu kullanıyorum. iki türlü wifi özelliği var iki türlüsü de olmadı sadece bir defa oldu. o da formattan sonra tekrar aynı problem oldu. bilgisayar yazıcıyı yazıcı bilgisayarı bulamıyor. yazıcı modemi görüp bağlandı ama bilgisayarla bağlantı kuramadık bir türlü. müşteri temsilcisi de yardımcı olamadı. bu sorun yüzünden belki bir hafta uğramışımdır o yüzden artık denemiyorum kablolu kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardess

epson xp 700 aldığım günden beridir wifi sorununu halledemedim. haliyle kablolu kullanıyorum. iki türlü wifi özelliği var iki türlüsü de olmadı sadece bir defa oldu. o da formattan sonra tekrar aynı problem oldu. bilgisayar yazıcıyı yazıcı bilgisayarı bulamıyor. yazıcı modemi görüp bağlandı ama bilgisayarla bağlantı kuramadık bir türlü. müşteri temsilcisi de yardımcı olamadı. bu sorun yüzünden belki bir hafta uğramışımdır o yüzden artık denemiyorum kablolu kullanıyorum

Wifi ye otomatik bağlantı seçeneği var. Genelde o işe yanamıyor. Wifi kurulumdan Wifi kurulum sihirbazını seçip orada bizim Wifi yi bulduysa evet bulamadıysa hayır deyip devam ediyoruz. Gelen ekranda etraftaki wifileri buluyor. bizim Wifiyşi seçip şifreyi girdiğimizde oluyor.

• wifi buluyor bağlanıyor fakat bilgisayar yazıcıyı yazıcı bilgisayarı görmüyor. ama yazıcı modemi bulup bağlanıyor sorun bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardess

wifi buluyor bağlanıyor fakat bilgisayar yazıcıyı yazıcı bilgisayarı görmüyor. ama yazıcı modemi bulup bağlanıyor sorun bu

Bilgisayarınıza kurulum cd sini kurdunuzmu. Birden çok kurulum var. Sonra ctrl + p tuşları ile yazıcıyı bulması lazım. Tabi bu arada internete kablolu değil kablosuz bağlanıyor olmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys123 -- 25 Şubat 2014; 21:17:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Internete bağlı olmadan modem üzerinden bilgisayara bağlayamaz mıyız wifi olarak? Arkadaştaki problemin aynısı bende var
  • quote:

Orijinalden alıntı: oreed

Internete bağlı olmadan modem üzerinden bilgisayara bağlayamaz mıyız wifi olarak? Arkadaştaki problemin aynısı bende var

İnternet üzerinden bağlandığını zannetmiyorum. Veriyi WİFİ üzerinden gönderecektir yazıcıya bilgisayar. Ama denemek lazım.
  • Yanıt için teşekkür. aygıtlarda wifi açıkken yazıcı soluk yani modemin ötesine geçemiyor. yazıcı ekle--> tcp/ip seçeneğini denedim o da olmadı ama yazıcı problem yok diyor yani ben modeme bağlandım diyor gerçekten ilginç! bir bit yeniği var; yabancı forumlara bakayım biraz bulursam yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: oreed

Yanıt için teşekkür. aygıtlarda wifi açıkken yazıcı soluk yani modemin ötesine geçemiyor. yazıcı ekle--> tcp/ip seçeneğini denedim o da olmadı ama yazıcı problem yok diyor yani ben modeme bağlandım diyor gerçekten ilginç! bir bit yeniği var; yabancı forumlara bakayım biraz bulursam yazarım

Otomatik yazıcı bul seçeneğini çalıştıramadım. Yazıcı bul ekle tam hatırlayamadım. Etraftaki wifi leri buluyor. Kendi wifi mizi seçip wifi şifresini elle yazıcıya girdiğimizde işkem tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal olmayan win7'de başarıyla bağlandı orjinalde de sizin dediğinizi yapmıştım bulamamıştı zaten şu an disk arızalı old. orjinalde tekrar deneyemiyorum bir kaç gün sonra ancak deneyip tekrar buraya yazarım.
  • Dolan kartuşları nasıl yaptığımı anlatayım. Ebaydan dolan kartuş aldım auto reset ( her yeniden takılmada yeniden resetliyor). Ancak kartuş kalitesi pek iyi değildi. Orijinal kartuş bitmeden şırınga ile ped kısmına mürekkebi emdiğini ( bir videodan gördüm- şuan bulamadım videoyu) öğrenince mürekkep sıktım . Mürekkep bitince orjinal kartuşun üzerindeki çipten dolayı mürekkep doldursamda çalışmadı. Bende dolan kartuşlarda ki çipleri söküp orjinallere yapıştırdım. Şuan 4-5 oldu bittikçe pede şırınga ile mürekkep sıkıp dolduruyorum. Kalitesiz dolan kartuş kullanacağınıza bunu tavsiye ederim. Sadece çip alabiliyorsanız alıp kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys123 -- 10 Ekim 2014; 22:54:39 >
  • orjinal yazılımda da bağlantıyı kurdum. Epson network software & driver package 1.3 bunu kuruyorsunuz kablo bağlantısı ile ve ağı yapılandırıyor sonra wifi özelliğini yazıcıdan kurulum sihirbazı ile başarıyla kuruyorsunuz
    benimki süngerli ve resetli kartuş şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum orjinal olarak kendini tanıtanlar varmış. elimdekiler gittiği kadar gitsin sonra xp-820 almayı düşünüyorum. ona orjinal görünen takarım başka bir şey düşünmem.
  • xp-700 ile ilgili iki sorum var bilen biri cevaplarsa sevinirim.
    1- Taradığımız materyalin direk çıktısını alamıyormuyuz. Menüde PC ye tara, belleğe tara gibi seçenekler var
    2- Atık Haznesi dolduğunda ne yapmak lazım.

Yukaridaki birinci sorunun cevabını oğlum bulmuş, Kopyala menüsünden girilip direk taranan şey yazdırılıyor. Ben Tara seçeneğinin altında aramıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys123 -- 15 Kasım 2014; 16:15:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.