Şimdi Ara

Citronic Aktif Hoparlorler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
4
Favori
6.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: firstdejavu

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

Bu hobide her ürünün kendine göre + ları ve leri vardır.
    Bazı ürünler sisteme birşeyler katarken diğer taraftan başka şeyleri de götürürler.
    Kişiler kendi sistemine uyacak şekilde bu +,- ler arasında seçimlerini yaparlar.

Yukarıda anlatılan mantığa göre entegre ampli de kullanmamak gerekir.Pre ve power ayrı olmalı.
    Aynı kabin içerisinde power ampli olmamalı mantığı.
    O zaman da denilir ki insanlar farklı tınılar için lamba hatta cihaz değiştirirken pre ve power da değiştirmek istenmeyecek midir?

Aktif hoparlörleride bu şelde düşünmek gerekir kanımca.

ozaman cd player de koyun icine birde oppo size gire en iyisi bu mu parası gucu beğenisi olan zaten pre power mono mono alıyor entegre daha düşük maliyetli bir çözüm diye insanlar yöneliyor evdeki yüzer kilo iki hoparlör değişmek mı kolay yoksa anfi degisip yeni bir tad Almak mı kaldıki bugun sayabilecegimiz Wilson focal gryphon opera dynaudio dalı magico rockport bunlar dünyaya yon veren firmalar aktif hoparlörler le cok isleri olmuyor sizce yanlışımı bu seviye ürünlerde artık yanlis olmaz bence sadece tercih olur

Konu gayet güzel ilerliyor.
    Teşekkürler açan ve yorum yapan arkadaşlara...

Tuğrul hocam parası olan mono mono alıyor olmayan entegre genellemenize kesinlikle katılmıyorum.
    Örnek olarak dünyanın en iyi amplilerinden birisi olan Ongaku yu verebilirim.
    Çok mu güçlü? 18watt
    Demolarına bakın lütfen hangi hoparlörü kullanıyor? Avantgarde (aktif )
    Ama bu demek değildirki en iyi ampli entegre en iyi hoparlör aktif.
    Bu sektör çok değişkenli bir yol.
    iki ürünü alıp birbirine matclemek değil yani olay.10larca hatta ince detaylara girerseniz yüzlerce bileşeni bir araya getirip doğru sesi almalısınız.

Bence doğru birdir.
    Ama doğruya giden yollar çok farklıdır.Bu farklılıklarıda gerek entegre,gerek aktif,gerek lambalı,gerek hybrid...... bileşenlerinin birbiriyle uyumu yoluyla yakalanır.
    Bütün bunları mutlaka hepimiz biliyoruzdur ancak bu hobide her genellemeyi çürütecek bir anti tez mutlaka vardır.

ps:Konu citronic aktif hoparlörler.
    Umarım dağıldığı düşünülmüyordur.

Ben oyle bir genelleme yapmadım mono mono monolar için aynı marka aynı segment te genelde monolar bence daha iyi oluyor farklı marka farklı modellere gore degerlendir medim. Ornek master sound 845 yerine. Master sound 845 pre + mono mono daha iyi çalıyor bence tabi

Avangarde de yarı aktif bildigim kadarı ile gecen hafta baya bi dinle me fırsatım oldu Altan bey bir ara sorduğum horn hoparlörlerin bazı seven var bazı sevmeyen var dediği olmuştu. Bende test etmeye karşıya geçtim baya bir dinletiden sonra o yapının su an bana hitap etmediği Ne kendimce karar verdim belki ilerleyen zamanlarda bit basliktada yaZdim hatta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kirk yilin basi bir giris ve ustu gir urun onereyim dedm, baslik avangarde lar, magico lar, monolarla doldu. Yok merak ediyorum, mazallah soyle sonus faber aida falan yazsam ne tartisilacakti. Ben bir daha giris ve ustu urun onermem arkadas, illa konu high end e kayiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Güzel topik olmuş Altan Bey. Elinize sağlık.
    Özellikle analog tarafta sizin tecrübelerinizden faydalanmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

quote:

Orijinalden alıntı: by@li

gözlerime inanamıyorum Altan sen konu açtın haaa? Hayırlı olsun yeni konun arkadaşım.

Sen bu tarz konulara pek girmezdin kafan iyi değil mi saksı falan düşmedi. :)

Yeni gordum Ali mesajini. Haklisin cok adetim degil, tesaduf denk geldi. Sn. Maxwell arayip forumda daha katilimci olmami rica etti, bende Citronic leri dinleyince iyi corbada tuzum olsun dedim. Yoksa dedigin dogru pek yaptigim bir sey degil.

Doğru olanı yapmışsın bak ağzından inci gibi bilgiler dökülüyor. Forum bu değerli bilgilerden faydalansın. Hep toplantılarda bu bilgilerden faydalanıyorduk böylesi daha iyi tabii ki.

Son zamanlarda buralar çok fazlaca boş bırakıldı. Bu konu belki foruma sıcaklık katar. :)

Yalnız çok zengin bir konu oldu, üst sınıf markalar ve ürünler havada uçuşuyor. Meğer ne zengin bir ülkeymişiz. :)

• by@li kullanıcısına yanıt
    Ali dostum forumdaki arkadaşlar da tembellik tavan yapmştı. Özellikle topiğin sahibi
  • quote:

Tugrul asr cok guclu bir amfi degil,cok stabil ve kararli calan bir amfi.

Sevgili Altan ,foruma hareket getirdin,başlık hayırlı olsun

ASR çok güçlü değil derken biraz mütevazi davrandığını düşünüyorum,sen zaten biliyorsun ama takip eden arkadaşlar için küçük bir bilgi olsun.

ASR EI Excl 4 ohm da 290w 2 Ohm da 520w 1 Ohm da 700w damping factor 600 den fazla ,rise time: <1 us
    ASR EII Excl 4 ohm da 490w 2 Ohm da 900w 1 Ohm da 1150w damping factor 1000 den fazla ,rise time: <0,8 us
  • quote:

Orijinalden alıntı: max-well

Ali dostum forumdaki arkadaşlar da tembellik tavan yapmştı. Özellikle topiğin sahibi

sende olmasan bizi tınladığı yoktu zaten. iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

Orijinalden alıntı: max-well

sende olmasan bizi tınladığı yoktu zaten. iyi oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

ben 3 sene o utupia ya 20 amfi bagladim biri iyi caldi onu da elektrik elimden aldi

Altuğ hocam Tenor konusunda yazınız sonradan dikkatimi çekti.
    Tenor ilk sizde mi elektrik problemi çıkardı yoksa size gelmeden öncede böyle bir geçmişi var mıydı?
  • bendekinin gecmisini bilmiyorum ....genelde amfinin bu tarz sorunları var...çözümü de var ... ve uzun süre hiç sorun yaşamayan da var...kısmet..

•  Citronic Aktif Hoparlorler

Citronic Aktif Hoparlorler

Citronic Aktif Hoparlorler

Cok guzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 16 Ocak 2014; 9:31:40 >

• Whatta wonderful world!!!
    Cennet Cennet...
    Bu amfinin üzerine ses duymadım.Accuton sürücülerinde müptelasıyım.Rüyadamıyım...
  • quote:

Pek çok kişi nispeten düşük bütçeler ile sistem kurmaya çalışıyor. Hoparlörü al, amfiyi al, kaynağı al, kabloları al, bütün bunlar birbiri ile uyumlu olsun düzgün ses üretsin vs. vs. Bu gerçekten çok zor, bilmeyen kişi içinde oldukça yıpratıcı bir süreç.

Bir süredir, yüksek bütçede tavsiye isteyen arkadaşlarıma aktif hoparlörleri daha çok önerdiğimin farkına vardım. Aktif bir hoparlör amfi istemiyor, bir interconnect kablo ile kaynağa bağlamanız çoğu zaman yeterli. Aktif hoparlör kullanmanın pek çok avantajı var. Hoparlöre uygun amfi aramıyorsunuz, amfi almıyorsunuz. Sadece hoparlörü alıyorsunuz. Amfi koyacak bazen kocaman mobilyalara ihtiyacınız kalmıyor. Kablo masrafınız az. Aktif bir hoparlör ile en azından amfi/hoparlör güç verimi açısından denkleşecek bir pasif hoparlör+amfi çok pahalı fiyatlara geliyor. Vs. vs. İnternette akfit hoparlörlerin pasif hoparlörlere karşı avantajları ile ilgili bir sürü yazı bulmanız mümkün. Üst segmentte aktif hoparlörde beğendiğim iki marka var, ATC ve PMC. Her ikiside profesyonel ekipman üretimide yapıyorlar. Her iki markanın ürünleride bence çok başarılı. Üst gurupta aktif/pasif karşılatırma imkanım oldu ve aktif lerin tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Herneyse aktif, pasif e göre daha avantajlı. Üstelik işin ilginç tarafı düşük bütçede sistem almak isteyen için bu avantajlar çok çok daha önemli.

Piyasada giriş seviyesi aktif hoparlörler genelde pc bağlantısı için kullanılan ve hifi standartlarının çokta yakınında olmayan ürünler. Bir noktaya kadar zaten hifi standartı aranmadığı içinde bu çok önemli bir sorun değil.

Ancak 1000-3000 tl gibi bütçelerde sistem kurmak isteyenler için aktif ve hifi standartlarına yakın bir hoparlör bulmak mümkün mü ? Benim rastladığım çok fazla ürün maalesef yok. Çokça önerilen Audioengine a5 ve benzeri modelleri dışında hifi standartlarına yaklaşan en azından ben ürün bilmiyorum yada bilmiyordum. A5 i çok fazla dinleme ve deneme şansım olmadı. Dinlediğim kadarıyla düzgün bir aktif hoparlör olduğunu söyleyebilirim, bende hifi-pc kullanımı arasında bir yerdeymiş gibi bir intiba bırakmıştı ki hedeflediği kitlede bu olsa gerek. Ürünün ses kalitesi görece bir özellik, bunu kullanıcı kendi irdelemeli. Ancak benim ürünle ilgili gördüğüm en büyük eksik, tek bir hoparlörde bulunan amfi ile ikisinin birden sürülmesi. Kablolar arkada dolaşıyor, bu tip bir hoparlörde bence önemli bir eksiklik ve kullanımı zorlaştıran bir nokta.

Geçenlerde tamamen konu ile ilgisiz birkaç ürünü(plak) teslim almak için gittiğim Audioavm’de ürünleri teslim almak için beklerken çalan sistemin ürettiği ses oldukça hoşuma gitti. Hemen sistemin karşısına oturup parçalar denemeye başladım. Sistem pc+dac ve Citronic ST-8 mk II aktif hoparlörlerden oluşuyordu. Firma sahibi Ozan Bey’in verdiği bilgiye göre hoparlörler daha burn-in olmamıştı. Ancak çıkan ses bu boyutta bir hoparlör için oldukça etkileyici idi. Oldukça özensizce sadece burn-in olsun diye yerleştirilmiş bu hoparlörler, tane tane, tıkır tıkır, öne arkaya uzayan bir sahne, 3d imajlama ne ararsanız yapıyordu. Hemen Audioengine’de eksik bulduğum şey bu hoparlörde de var mı diye baktım. Yoktu…Her hoparlör içinde ayrı amfi var ve sadece rca kablo ile ses kontrolü olan hatta olmayan(her iki hoparlörde de ses ayarı ve bass vs. gibi ayarlar yapmaya imkan tanıyan ayarlar mevcut) bir dac, cd player, phono pre ye bağlamak mümkün. Citronic firmasını ben hiç duymamıştım, hemen Ozan Bey’den bilgi aldım. Citronic 40 yıllık, profesyonel(stüdyo) tarafında ekipmanlar üreten bir firma. Profesyonel tarafta çok iyi biliniyorlar, ki firmanın profesyonel tarafta üretim yapıyor olması, ATC ve PMC örneklerinden sonra benim açımdan ürüne bir olumlu puan daha kazandırdı. Hi-fi tarafında firmanın çok çeşitte ürünü yok, ancak profesyonel tarafta oldukça çok çeşit var, kataloğu görseniz inanamazsınız. Hi-fi tarafta benim dinlediğim en ufak monitör yada standmount. Açıkçası ofisime böyle bir sistem kurma konusu beni oldukça cezbetti. Hatta makul bir odaya sinema sistemi yapacak olsam, hiç avr falan uğraşmadan bir oppo ve aktif hoparlörler ile çok makul fiyata oldukça kuvvetli bir sistem yapmak mümkün olabilir.

Uzun lafın kısası ben ürünü kendi standartlarında(yer aldığı ürün gurubunda) ve kendi standartlarımda beğendim. Makul bütçelerde sistem kuracaklar için oldukça cazip olduğunu düşünüyorum, düzgün bir dac ve pc ile çok başarılı olabilir. Ama yanlış anlaşılmasın kimseye tavsiye etmiyorum. Kişi ürünü kendi kendine tavsiye etmeli ve öyle beğenip almalı. Ben sadece böyle bir ürünün varlığına dikkat çekmek istedim, zira çok yeni ve bilinmiyor. Sistem kuracaklar içinde bence önemli bir alternatif.

Not: Sevgili Max-well dün seninle olan konuşmamız olmasa hayatta bu yazıyı yazmazdım, ama ne diyim motive mi ettin, ön ayak mı oldun, ne desem bilemedim....

Üstat. Bu hop olaki aldik. Pc te bağlamak istiyorum. Pc deki anakartin ses cikisina nazil baglayacagiz. Ayrıca bir ses karti mi gerekli illa. 3,5 luk jaka bi hop baglayip ddiğer hop u d haporlere mi bagliyacagiz. Çok bilgisizmisim bu konuda

•  Citronic Aktif Hoparlorler

Bununla bilgisayarın ses çıkışından çözersiniz
    Ha daha da iyi bir ses isterseniz bir dac Yada ses kartı alırsınız hepsi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 5 Şubat 2014; 0:04:45 >
  • quote:

Ancak 1000-3000 tl gibi bütçelerde sistem kurmak isteyenler için aktif ve hifi standartlarına yakın bir hoparlör bulmak mümkün mü ? Benim rastladığım çok fazla ürün maalesef yok. Çokça önerilen Audioengine a5 ve benzeri modelleri dışında hifi standartlarına yaklaşan en azından ben ürün bilmiyorum yada bilmiyordum.

Pro ekipman satan mağazalarda benzer özellikli monitörler var ama kazıklanmamak için çok dikkat etmek ve yurtdışı/yurtiçi fiyat karşılaştırması yapmak gerekiyor, amfi teknik arıza yapabileceği için de garantinin sağlam olması iyi olur. Citronic dinlemedim ama 8 inçlik sürücü için fiyat fena değil gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamu aleyküm,
    Usta ben konudan çok fazla uzaklaşmadan sana ufak birkaç soru sormak istiyorum.

1- Aklımdaki hoparlör M-Audio Bx8a D2 bunları bilgisayarımdaki Creative XFİ Titanium ile kullansam güzel ses alır mıyım şuan kullandığım set Logitech Z5500 5.1 500W DD & DTS vs. Film ve oyunda tek geçtiğim gibi, DTS müzik konusunda da inanılmazdır kendileri. İst'da olupta dileyen evime buyurup DTS müziği test edebilir bence herkesin dinlemesi gereken bişey gerçekten. (:

2- Audio Engine A5+ da hoşuma gitmiyor değil, fakat bu Bx8a D2'den iyi midir bilemedim?

3-Bose Companion 2 Series 3 1+1 ufak PC hoparlörleri burada , 260tl ve videodakine göre çok güzel ses veriyor lakin orda lambalı anfi de takılı bu çok farkeder mi ben kendi ses kartımla denesem?

4- Sonuç olarak bu Bose, bahsettiğin Citronic, A5+ & Bx8a arasında kaldım. Şimdiden teşekkürler..

• Bahsettiginiz z5500 oyunlarda gercekten iyi ama sadece orda iyi gerisinde müzikte felan inanılmaz demişsiniz ya gercekten inanılmaz kötü. Zaten onun isi de o degil muzik için Altan beyin tavsiyesini dinleyin bence

citronic duyunca anlarsınız zaten cok başarılı muzik için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 8 Nisan 2014; 20:22:43 >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Dts te gerçekten iyi aslinda müzikte. Ama onun dışında normal müziklerde kötü. Teşekkür ederim yorumun için.

• İlgilenen olursa aşağıdaki linkteki ürünü (Citronic ST 6 MKII Çift Hoperlör) 775 TL ye satıyorum.

Ürünün özellikleri ve sıfır fiyatı:http://www.audioavm.com/Citronic-ST-6-mk-II-6-Inch-cift-hoparlor,PR-1563.html

Citronic ST 6 MKII Çift Hoperlör

audioavm Ozan Bey den 2 ay önce aldım. Yani garantilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MasTek -- 18 Nisan 2014; 16:46:14 >
  • hocam bu Citronic ST-8 mk II ler tek olarak satılıyormuş bende geçen gün baktımda.Bunun bağlantısını stereo olarak nasıl yapıyoruz sağ rca yı sağa sol rca yı solamı giriyoruz ? Birbirleri ile baglantısı yokmu ? Ayrıca 2 priz gerekecek değilmi ? Ürünü düşünüyorumda çok kablo dagılımı olacak gibi geliyor...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.