Şimdi Ara

CES 2014 : Samsung'dan bükülebilir ekranlı Ultra HD TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• CES 2014 : Samsung'dan bükülebilir ekranlı Ultra HD TV

Teknoloji dünyası ilk bükülebilir ekran konseptini uzun süredir akıllı telefon tarafında beklerken, Samsung bir sürpriz yaparak bükülebilir ekrana sahip 4K televizyonunu CES 2014 fuarında tanıttı.

Boyutlarına bakılacak olursa tamamen bükülebilir bir ekran beklemek elbette mümkün değil. Samsung'un televizyonu bir butona dokunarak sağ ve sol kenarlardan içeriye doğru bir miktar bükülüyor ve izleyiciye daha farklı bir görüş açısı sunmayı hedefliyor.

Televizyonda HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0, HDCP 2.2 gibi en yeni görüntü aktarım veya akış standartları destekleniyor. Ayrıca yükseltme yapmaya imkan tanıyan Evolution Kit de bu modelde mevcut.

Samsung'un bükülebilir televizyonu 85 inç ve 77 inç boyutlarında olacak ve yılın sonlarında doğru satışa sunulacak. Diğer detaylar ve fiyatlandırma henüz belli değil.  

Kaynak:http://www.marketwatch.com/story/samsung-to-bring-its-breakthrough-105-curved-uhd-tv-and-85-bendable-uhd-tv-to-market-in-2014-2014-01-08

• eskiden televizyonun bir heybeti vardı. şimdi bükülebilir yapmışlar. çocuk oyuncağı olmuş.
  • Ooof Ooof şundan odamda olacak ps4 ve xbox one aynı anda olacak acaba hangisini oynasam düşüncesi tek derdim olacak...

Işte böyle insanlar var ;(

• 4k güzel bir televizyon yapmışsın üzerine güzelde yenide bir teknoloji eklemişsin ama ben Türk bir tüketici olarak şunu sorarım bu televizyonu katlayıp sandığımıza koyabiliyormuyuz? Hayır o zaman neden para verim buna .. Hernekadar böyle düşünsemde çöp demem asla sonuçta yeni bir teknoloji zamanla gelişecektir sandıklarıma girecektir ..

• quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

Ooof Ooof şundan odamda olacak ps4 ve xbox one aynı anda olacak acaba hangisini oynasam düşüncesi tek derdim olacak...

Ondan sonra ultra hd ekranda 720p oyun oynarsın. Bunu alacak adamın konsolla işi olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Ooof Ooof şundan odamda olacak ps4 ve xbox one aynı anda olacak acaba hangisini oynasam düşüncesi tek derdim olacak...

Ondan sonra ultra hd ekranda 720p oyun oynarsın. Bunu alacak adamın konsolla işi olmamalı.

Neyse işi olmalı? Monitör yapacak hali yok heralde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Neyse işi olmalı? Monitör yapacak hali yok heralde...

O çözünürlükte oyun oynamak istiyorsa triple sli extreme bir makine toplaması lazım. Mevcut konsollarda zaten o çözünürlük oyunu geçtim filmler için de desteklenmiyor.
    Bu tv'ye o parayı veren için sorun olmaz böyle bir makine, onu demeye çalışıyorum.
  • normaldir zaten plastik bir firmanın en doğal işi bükülebilir ürün satabiliyo olmasıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgmslck

normaldir zaten plastik bir firmanın en doğal işi bükülebilir ürün satabiliyo olmasıdır

Sizin gibiler kaldı mı hala ya?
  • emin ol ikisini de oynamazdın elinde olduğu için zevki kalmazdı..

• yaşasın artık televizyonumu rulo yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

normaldir zaten plastik bir firmanın en doğal işi bükülebilir ürün satabiliyo olmasıdır

bizim kafa derken? 15cmden düşüp parçalanan telefonlara sahip olan samsung markasından bahsediyoruzz
  • önceden de cam kavisliydi şimdi moda oldu

• quote:

bizim kafa derken? 15cmden düşüp parçalanan telefonlara sahip olan samsung markasından bahsediyoruzz

buzmu atıyorsun da 15 cm den parçalanıyor. birde parçalanıyor, çatlama bozulma falanda değil. Sevmiyorsun diye illa karalaman gerekmiyor, karalayacağım diye illa saçmalaman da gerekmiyor.
  • mgmslck kullanıcısına yanıt
    Bu telefon mu?
    Bu haber telefon konusu mu?
    Televizyonları titanyumdan yapan var da bizim mi haberimiz yok?
    Sanki o alüminyum(!) iphone'lar 15cm'den hiç kırılmıyor. Minicik sehpa üzerinden halı üzerine düşürüp ekranı kırılan 5, arka camı patlayan 4/4s yok sanki.
    Samsung size bir müdahalede mi bulundu ki bu kadar laf ediyorsunuz?
  • @cceviz mecaz bir anlam biliyorsan eğer anlarsın dediğimi

@Balawitz konu telefon değil bende biliyorum ama zaten ben telefon yapıyorda demedim PLASTİK ürünleri var bunun geneli telefondur ve kötüdür şakayla karışık zaten plastikti eğilip bükülen bişey yapmışlar tam onların işi dedim herşeyi sevmek zorundamıym?
  • quote:

quote:

quote:

15 cm den kağıttan olsa bir şey olmaz
  • quote:

quote:

quote:

Ust seviye kullanmak lazim onun anlaman için dostum. Ben ne elmalar gordum kristal gibi parcalanan 15 degil 10 cm den düşen. Ama şimdi sana ne desende farketmez cunku kafanda sadece o düşünce var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunlar bukulebilir degil "bukuk" ekranli.

• quote:

orijinalden alıntı: Balawitz

Bu telefon mu?
    Bu haber telefon konusu mu?
    Televizyonları titanyumdan yapan var da bizim mi haberimiz yok?
    Sanki o alüminyum(!) iphone'lar 15cm'den hiç kırılmıyor. Minicik sehpa üzerinden halı üzerine düşürüp ekranı kırılan 5, arka camı patlayan 4/4s yok sanki.
    Samsung size bir müdahalede mi bulundu ki bu kadar laf ediyorsunuz?

apple' ın ekranlarının bir kısmını samsung' dan aldığı için olabilir mi acaba ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.