Şimdi Ara

CES 2014 : Android işletim sistemli Keecker projeksiyon robotu ile evinizin duvarları ekrana dönüşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2014 : Android işletim sistemli Keecker projeksiyon robotu ile evinizin duvarları ekrana dönüşüyor

Oturma odasında tüketicilerin eğlence anlayışına yönelik olarak televizyon veya projeksiyon cihazı gibi pek çok alternatif mevcut. Keecker projeksiyon robotu ise tüketiciyi belirli bir odada tutmaktan ziyade evin herhangi bir duvarını ekran haline getirebiliyor.

Keecker yaklaşık 63cm uzunluğunda ve 17cm genişliğinde. Küçük bir sehpa boyutlarında olan Keecker robotunu taşımanız gerekmiyor zira mobil cihazınızın kontrolünde odadan odaya hareket edebiliyor.

Keecker 1280x800 piksel çözünürlükte videolarınızı duvara yansıtabiliyor. 1000 ansi-lümen parlaklık ile aydınlık bir ortamda bile parlak görüntüler sunabiliyor. Keecker Android işletim sistemine sahip olduğu için Google Play erişimi mevcut. Cihaz önyüklü gelen Netflix veya YouTube gibi uygulamalardan videolar yansıtılabiliyor. Ayrıca mobil cihazdaki uygulamalardan içerikler yansıtmak da mümkün.

Keecker ilk açılışta tüm evinizi haritalıyor ve sonrasında hangi odaya gitmesini isterseniz talimat vermeniz yetiyor. Ürün 6 hoparlör ile 360 derece ses tecrübesi yaşatabiliyor. Kamerası ile örneğin çocuğunuzu odasında takip edebiliyorsunuz. 

Keecker barındırdığı pek çok sensör sayesinde evinizin ısısını, nemini ve daha pek çok değerini ölçebiliyor. 

Keecker önümüzdeki aylarda Kickstarter üzerinde bağış kampanyasına başlayacak ve satış fiyatı 4000$-5000$ arasında olacak. Kampanya sonrasında ise piyasaya çıkışı yıl sonunu bulacak.  

Kaynak:http://gigaom.com/2014/01/06/keecker-a-real-life-r2d2-for-home-entertainment-and-more/

• geliştirilmesi lazım 4000$-5000$ verilmez bence şuan için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gezerken bi de temizleseydi alırdım

• halıya taklıp düşer bozulur bu
  • Bu nasıl bir eğlenmenin verdiği coşkudur anlamak zor.

• Evet madem geziyor gidip gelirken evi de süpürsün.

• Evi haritalarken prizleri de haritalayıp kendini şarj edebiliyor mu?

• Bizim evde halılara takılır garibim. Mundar ettik teknolojiyi..

• quote:

Orijinalden alıntı: bozok_53_45

gezerken bi de temizleseydi alırdım

Çok doğru tesbit..
  • Üzerine dantel örebiliyormuyuz

• Odadan odaya kendi gitmesin. Ben taşıyayım. İnanın fiyatı 5000 Dolardan 500 Dolara düşer. Ne gereksiz şey kendi gitmesi. Sırf kendi gidiyor diye 5000 Dolar. Bildiğin projeksiyon gibi işte. 500 dolar olsun, kendi gitmeyiversin..

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Odadan odaya kendi gitmesin. Ben taşıyayım. İnanın fiyatı 5000 Dolardan 500 Dolara düşer. Ne gereksiz şey kendi gitmesi. Sırf kendi gidiyor diye 5000 Dolar. Bildiğin projeksiyon gibi işte. 500 dolar olsun, kendi gitmeyiversin..

Katılıyorum. Zaten prototip gibi duruyor. Bir kaç seriden sonra ortaya çıkar asıl cihaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 11 Ocak 2014; 1:23:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.