Şimdi Ara

CES 2014 : MediaTek dünyanın ilk standarttan bağımsız kablosuz şarj çözümünü duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2014 : MediaTek dünyanın ilk standarttan bağımsız kablosuz şarj çözümünü duyurdu

Genelde yongaseti alanında tanıdığımız ve 8 çekirdekli işlemcisi ile popüler olan MediaTek, bu kez farklı bir çözüm ile karşımıza çıktı. Firma yine bir ilke imza atarak ekipman ve standarttan bağımsız kablosuz şarj çözümünü duyurdu.

Firmanın çok modlu alıcı teknolojisi hem indüktif hem de rezonant kablosuz şarj teknolojilerine destek veriyor. Bu sayede mevcut kablosuz şarj standartlarına uyum sağlayabiliyor.

İndüktif kablosuz şarj teknolojisi istasyonun elektromanyetik alan yayarak yakındaki cihazları şarj etmesini sağlıyor. Bu teknolojide cihazların istasyona yakın olması gerekiyor. 

Rezonant şarj teknolojisi ise hem istasyonun hem de cihazın aynı frekansı yayarak enerji aktarımı yapmasını sağlıyor. Bu teknolojide cihaz başka bir yakın odada da olabiliyor. Ayrıca birden fazla cihazı şarj ederken tek bir şarj bobini enerji tüketiyor. 

Kablosuz şarj ile ilgili teknolojiler yaygınlaştıkça MediaTek'in çözümü bundan daha fazla istifade edecek ve daha yaygın kullanım alanları bulabilecek. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/MediaTek-announce-worlds-first-multimode-wireless-charging-solution-charge-wirelessly-regardless-of-equipment-and-standards_id51146

• Yürü be Mediatek
  • Ben bu kablosuz şarj olayını çözemedim ne işe yarıyor biri beni aydınlata bilirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çin firmaları çok büyük atağa geçtiler yeni teknolojileri ucuz yollarla ve sorunsuz sunmada sınırları zorluyorlar

• mediatek çinli değil tayvanlı bir kuruluş..
  • Bir zamanlar Osmanlı'da olan güç Avrupa'ya daha sonra Amerika'ya kaydı şimdide sıra Asya'da.Teknolojik atılımlar ve gelişmeler Asya ülkelerinden çıkmaya başladı.

• Cihazlar ne kadar az enerji harcarlarsa kablosuz şarj da o kadar etkili ve işe yarar olacaktır. Şimdiki kablosuz şarj teknolojisi sadece cihaza giren bir kabloyu kaldırıyor ve hatta bir yere sabitlemek zorunda kalıyoruz. Haberde bahsedilen ikinci kablosuz şarj yöntemi şimdiki kullandığımız cihazları sıfırdan 100'e 3 günde felan doldurur diye tahmin ediyorum. Bu ikinci yöntemin önem kazanabilmesi, şarj ettiği cihazların da daha az enerji kullanmasıyla olabilir.

• Mediatek bu sene çok büyük başarılara imza atacak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte bu !

• Mediatek kaka pis ucuz çin malı diyenler nerde.birazda siz taklit edin bakalım.bazı editörlerin dediklerinin aksine uzun vadede liderliği oynayacak bir firma göreceğiz hep birlikte.Bu arada yazmassam olmaz;

qapaq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Ocak 2014; 23:43:04 >
  • Her geçen gün Kanser kaynakları artıyor gibi. :(

• Mediatek düşük maliyetli Çin telefonlarında tamamen hakim. MTK6592 ile de adını daha çok duyurdu.

Benim Mediatek'ten beklentim pahalıya kaçmadan daha performanslı telefonlar üretmesi. Çözümleri 2, 4 ve 8 çekirdekli Cortex-A7'lerden ibaret. 8 çekirdeğin 4 tanesinin çok hayrını görmeyeceğiz muhtemelen, ama 4 çekirdekli modellerinden 4 kat daha güçlü GPU'su Mediatek için iyi bir adım.

Uygun fiyatlara daha performanslı çözümler üretmesi lazım. MTK6592'nin tablet versiyonu MTK8392'yi çıkardı.

Bir de tabletler için MTK8135 diye bir modeli tanıttı. 2*1.7Ghz Cortex-A15 + 2*1.2Ghz Cortex-A7, PowerVR G6200 GPU'lu. Mesela bunun telefona uyarlanmış bir modelini çıkarsa daha değişik deneyim olur. Muhtemelen MTK6592'den daha iyi olur.

Cortex-A7'yi aşmasının zamanı geldi.

Mediatek Taiwan'lı bir firma.

Telefonda Çinli rakibi yok, ama tablette var. Örneğin Allwinner tabletler için 8 çekirdekli A80 modelini yakında tanıtacak. A80'in bir türeviyle telefon pazarına girerse Mediatek'i sarsabilir. (A80 için 4*Cortex-15 + 4*Cortex-A7 ve Mali-6xx GPU diyorlar ki MTK6592'den çok daha hızlı olacaktır. 28nm teknolojisinde üretilirse Allwinner'ın adını ilerde sıkça duyabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lavdegon

mediatek çinli değil tayvanlı bir kuruluş..

nüfusuna ve nereye bağlı olduğuna bakarsan daha iyi anlarsın!
  • Yan komşudan şarj ederiz artık

• çekikler yapıyor

• yürü be mediatek süpersin.
    AMA YA KANSERRRRRRRRRR...

• helal olsun adamlara bak yıllardır istediğim şeyi yaptılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.