Şimdi Ara

[ASUS ROG Swift PG278Q] Kişisel İnceleme/Deneyim - Sorun/Cevap (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.337
Cevap
13
Favori
53.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: canskru

valla ürün fos çıktı bence. bu işte bir iş var. görüş açılarının dar olması zaten kafamı karıştırıyordu. herşeyin hayırlısı. şu monitörün tek olumlu yanı yırtılmaların önüne geçen gsync teknolojisi...

Ona da v-sync açarak çözüm var zaten.
    Vsync in de kendine has bazı problemleri var benden iyi bildiğinize eminim.

• canskru kullanıcısına yanıt
    Evet biliyorum. O sebeple kullanmıyorum zaten onu. Baktım ki monitörden olumlu haber yok diye gerilmisiniz. Biraz yumuşayın diye gırgırına yazdım ben.
  • quote:

Evet biliyorum. O sebeple kullanmıyorum zaten onu. Baktım ki monitörden olumlu haber yok diye gerilmisiniz. Biraz yumuşayın diye gırgırına yazdım ben.
    Çok güzel monitör, ama 1440p TN monitör için Gsync ve 144Hz'e rağmen çok pahalı buluyorum 1.500 TL civarında fiyatı olsa düşünmeden alınır. ama şu anki haliyle 2.500 TL gibi gözüküyor...
  • quote:

quote:

valla ürün fos çıktı bence. bu işte bir iş var. görüş açılarının dar olması zaten kafamı karıştırıyordu. herşeyin hayırlısı. şu monitörün tek olumlu yanı yırtılmaların önüne geçen gsync teknolojisi...

Ona da v-sync açarak çözüm var zaten.

V-sync açarken bile aldığınız görüntü, g-sync kadar akıcı ve pürüzsüz değil.

@canskru

Biraz daha araştırırsan monitörün tek olumlu yanının g-sync olmadığını görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: FIREWALL

G-Sync'li monitör kullanmış gibi yazmışsın. Neye göre böyle yazdın?

Yırtılma sebebiyle V-Sync açtım geçen. Zerre kadar takılma, yırtılma veya başka bir sorun yoktu görüntüde ama işte malum ki laga sebep olması sebebiyle kapatmak zorunda kaldım. Bana mı öyle geliyor yoksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tècnics

BenQ XL2420Z kullanıyorum Blur Buster Sitesinden Strobe Utility ile Lightboots hackleyerek 120 hz de mükemmel görüntülere ulaştım şuan çok memnunum gysnc şuan için bnm için fantezi zaten yeni çıkan oyunlara sanırım 60 hz limiti getiriliyor...

Beyler Cvp vermediniz...
  • quote:

quote:

G-Sync'li monitör kullanmış gibi yazmışsın. Neye göre böyle yazdın?

Yırtılma sebebiyle V-Sync açtım geçen. Zerre kadar takılma, yırtılma veya başka bir sorun yoktu görüntüde ama işte malum ki laga sebep olması sebebiyle kapatmak zorunda kaldım. Bana mı öyle geliyor yoksa?
    Arkadaşlar boğaziçi bilgisayardan öğrendiğim bilgilere göre şöyle bir durum söz konusu.

Ürün Asus tarafından satılmış. Muhtemelen ürünü Türkiye'de tanıttıkları sırada satmışlar. Asus Türkiye'ye boğaziçi bilgisayar aracılığıyla göndermiş. Onlar sadece satın alan kişilere gelen ürünü yolluyorlarmış. Kısacası ürün 6 adet gelmiş ve hepsi daha önceden satılmış.

Asus resmen tüketiciyle dalga geçti.

• Tècnics kullanıcısına yanıt
    Her oyun firması yapmaz bu saçmalığı. Bu sebeple onu baz alıp "60 hz üzeri monitör gereksiz" gibi bir anlam çıkarılması yanlış olur.
    Daha önce yazdım, yine yazayım: Fiyatları makul seviyede çıkmadığı sürece (kendi adıma yazıyorum) almam, kimseye de "Alın" demem. Değil şu an ki gibi sadece 6 adet, isterse herkese yetecek kadar getirsinler, yine bir şey değişmez. Hem, daha ürünün artısını-eksisini iyi bilmiyoruz Hiç bir ekiği olmasa bile, diğer firmaların ürünlerinin de çıkmasını beklemek gerek diye düşünüyorum. Çok sabırsızsınız vallahi.

Ben böyle yazınca alınanlar oluyor bir de. Sanki milletin iyiliğine değil de kötülğüne yazıyorum.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    ben de almayacağım hemen ama bol gelip satılmalı ki eksiği nedir ne değildir bir görelim. Sanki uzaydan geliyor ürün anlamadım gitti. Bir de gsynci merak ediyorum. Belki vatanda falan teknoloji demosu gibi gösterirler yerinde görürüz.
  • quote:

ben de almayacağım hemen ama bol gelip satılmalı ki eksiği nedir ne değildir bir görelim. Sanki uzaydan geliyor ürün anlamadım gitti. Bir de gsynci merak ediyorum. Belki vatanda falan teknoloji demosu gibi gösterirler yerinde görürüz.
    Bir olayın suyu nasıl çıkar çok güzel şahit olduk. Emeği geçen herkese teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 11 Eylül 2014; 13:24:26 >
    Monitorun asil incelemesi bu linkte diyebilirim, asagida video chapter'ta var. Sonuna kadar her bir cumlesine kadar dinledim. Inceleme ve aciklama budur, bizimkiler yapamiyor bu islerihttp://youtu.be/ANPX0DQxalA
  • FIREWALL kullanıcısına yanıt
    Özet yazman mümkün mü peki?
    Monitörün sadece dizaynı için 2 sene vermişler

6mm çerçeve kalınlığı

Son derece düşük input lag

Yenileme hızları arasında tek tuşla hızlı geçiş yapabilmek

FPS oyuncularına özel 4 farklı crosshair seçeneği (Bu özellik şuan kullandığım monitördede mevcut)

Ultra düşük motion blur sayesinde hareket çözünürlüğünü max seviyede tutma fakat bu özellik parlaklıktan biraz ödün verdiğini söyleselerde sorun değil ve özelliği 120hz'e kadar kullanabilme imkanı, fakat ULMB ile G-SYNC'i aynı anda kullanamıyorsun.

Tüm bunlarla birlikte ASUS'un bu panellerini AU Optronics üretiyor ve bu firmanın dünyanın en kaliteli generic panellerinin üreticilerinden biri ve hatta belkide en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. 2K'da "Gaming monitör" olarak gerçek 8bit TN panel kullanan sadece SWIFT şuanda.

• ZiveR kullanıcısına yanıt
    Yok aslında 3. bir kahraman var aramıza iştirak etmeyen

kanıtı aşğıda 10 gr lık bir anakart arka braketi 24 saat de(çok fazla söylüyorum aslında bir kaç saatte) 2 ülkede tur attı
    48 saatte bir ülkede sahibini bulamadı. Hani diyorlarya Almanya 3. havaalanı yapmamıza engel oluyor.
    Onu bi çağırın buraya Anlattık ama anlayan olmadı. Biri kesin tarih soruyor. 100 gr mal tahmini teslim süresi Cuma akşamı.
    Halbuki gece 4 de indiğinde direkt geçmiş olsa şuanda elimdeydi.

[ASUS ROG Swift PG278Q] Kişisel İnceleme/Deneyim - Sorun/Cevap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 11 Eylül 2014; 22:20:51 >

ULMB ile G-SYNC'i aynı anda kullanamıyor olmak kötüymüş. Yırtılmadan kurtulalım derken gölgelenme ile uğraşacağız desene. Gerçi, tepki süresi düşük olduğu için ne kadar gölgelenme olur, o da ayrı konu.

Şu incelemeye göre olmaması lazım:http://uk.hardware.info/productinfo/223664/asus-rog-swift-pg278q#tab:testresults
    yurt dışından alır mısınız bilmiyorum ama monitör türkiyeye gelirse uğraşırsınız
    Almam.
    quote:

Monitorun asil incelemesi bu linkte diyebilirim, asagida video chapter'ta var. Sonuna kadar her bir cumlesine kadar dinledim. Inceleme ve aciklama budur, bizimkiler yapamiyor bu islerihttp://youtu.be/ANPX0DQxalA

JJ bu. asus'un maasli calisani :D colde kum satar adama bu herif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n0hero -- 12 Eylül 2014; 1:44:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Nerede kaldı bu monitör?

Maalesef kendi mesajımı alıntılamaktan başka bir şey yazamıyorum artık buralara
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.