Şimdi Ara

PTTCELL - CEPNET İLE PC'DEN HIZLI SURF TAVSİYELERİ (ANA KONU - GÜNCEL) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
48
Favori
16.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Firefox'un pabucu damamı atıldı yahu?
  • ivenrec kullanıcısına yanıt
    quote:

evet öyle hocam ve başarılı ayarlar. bence son güncelleme ile ilgili olan konuya yani dns üzerine yoğunlaşalım hocam. dns hızı sitelerin cevap verme süresini etkiliyor. programı deneyip sizde en hızlı çıkan dns'yi yazabilir misiniz?

Primary Server
    195.175.39.40 Ttnet 40 TR
    Secondary Server
    62.204.64.101 Flatbox Facilitities NL
    Tertiary Server
    4.2.2.5 Genuity BAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 12 Mayıs 2014; 12:06:41 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • sanırım en hızlı dns ayarları ttnet dns, bendede ttnet dns birinci çıkıyor. siz hangi dns'yi kullaniyorsunuz
    Şu an dns ayarlarını otomatik olarak kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mozillada GİF BLOCK VE İMAGE BLOCK DİYE 2 EKLENTİ VAR GİF BLOCKU HER ZAMAN KULLANIYORUM GİFLER ÇOK KOTA YİYOR. AMA IMAGE BLOCK'U HER ZAMAN KULLANMAYIN DERİM SAYFALAR ALACALI BULACALI OLUYOR.
  • neden hocam? şu namebench ile en hızlı dnsleri bulup burada paylaşalım. başka deneyen arkadaşlarda olsa keşke (!)
  • Takip belki birgün uydunetimiz giderse pttcell kullanırız
  • Paylaşım için teşekkürler ana mesaja ekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • firefox ayarlarını yapmamıştım daha once ilk sayfada görüp yapayım dedim gerçekten işe yarıyormuş.
    Otomatik seçili iken de genelde ttnet dnsleri kullanılıyor zaten. Mesela: Programda en hızlı gösterilen dns 95.175.39.40 benim şuan otomatik olarak aldığım dns 95.175.39.39

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle merhaba. pttcell'e yeni geçtim. sorunlarımı sıralıyorum

whatsapp tictoc gibi programlarda facebook chat tarzı programlarda yazdıklarım gitmiyor. fakat twitter facebookda sosyal medya akıyor. youtube den falan video izleyemiyorum.

telefonu bilgisayara takınca interneti pc ile paylastırıyorum ama hiç bir site açılmıyor. ağ içareti üstünde sarı yuvarlak duruyor.

yapmam gereken bişey var mı. online işlemlerden baktım bi sorun yok gözüküyor ama bilemiyorum yinede
  • hocam ben otomatik yapınca daha yüksek ping alırken, elle girdiğim zaman dns ayarlarını yani ttnet dns'yi daha az ping almaktayım. sebebi ne bilmiyorum.
  • alper52 kullanıcısına yanıt
    internet ayarlarınızın eksiksiz yapıldığından emin olun. 3g'yi aktif etmeyi unutmayın. başka bir telefona hattınızı takıp birde o cihazda deneyin, eğer hala sorun devam ederse müşteri hizmetlerini arayıp yardım alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

internet ayarlarınızın eksiksiz yapıldığından emin olun. 3g'yi aktif etmeyi unutmayın. başka bir telefona hattınızı takıp birde o cihazda deneyin, eğer hala sorun devam ederse müşteri hizmetlerini arayıp yardım alabilirsiniz.

3g yazıp yolladım 5555e 3glisiniz zaten diyor. fakat herhangi bir program radyo programları bile çalışmıyor. deneyecek başka telefonum yok ilk günden kanser oldum yeminle.
  • alper52 kullanıcısına yanıt
    kanser olacak bir şey yok hocam, bir problem varsa düzeltilir açıkcası ben hiç böyle bir şey yaşamadım. hattınızı çıkarıp tekrar takın. telefonla ilgili bir şey olmadığına emin misiniz? arama - sms yapabiliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

kanser olacak bir şey yok hocam, bir problem varsa düzeltilir açıkcası ben hiç böyle bir şey yaşamadım. hattınızı çıkarıp tekrar takın. telefonla ilgili bir şey olmadığına emin misiniz? arama - sms yapabiliyor musunuz?

sms ve arama yapılıyor. hattı cıkardım taktım. fakat ayarları kurcalarken erişim noktası olarak wap olarak bağlanıyor. internet ve mms ayarları olan yerlere baktım bişey yazmıyor onlarda. servis ayarlarını nasıl isteyebilirim pttcellden acaba?
  • Bu sekilde digerleri de bos ayarsiz . Onlari tiklayinca hic acilmiyor siteler

• 3 mesaj üst üste attım fakat sorunu hallettim. öncelikle sim kartı çıkartıp telefona format attım. daha sonra taktıgımda gelen ayarlardan sadece internet olanı aldım wap mms falan onları yüklemedim. düzeldi. su an speed test ile 4.17 mb gördüm upload olarak 0.90 gördüm. 250mb kotası bitincede 128den gider diye düşünüyorum. rahatsız ettim kusra bakmayın:D
  • Firefox ben de yavaş açılıyor. O yüzden benimseyemedim bir türlü. Opera'nın turbo modu + discoonect + user-agent switcher + **** plus + speed-up browsing şeklinde kullanıyorum daha çok. firefox'a ısınamayanlar deneyebilir.

• baharikan B kullanıcısına yanıt
    Herkes nasıl memnunsa öyle kullansın tabiki hocam, sonuçta sizin tatmin olmanız önemlidir bu konuda. Ek olarak speed-up browsing nedir paylaşır mısınız?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.