Şimdi Ara

Razer'dan İlginç PC Konsepti: Project Christine

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     Son dönemin popüler başlıklarından Steam Machine'e Razer cephesinden şu an için resmi bir destek gelmedi fakat Razer, kendi PC konseptini tanıttı.

Bildiğiniz gibi şu sıralar PC cephesinin firmaları, platformu kolay bir yapıya taşımaya çalışıyor. Valve'in Steam Machine'i buna bir örnek. Razer'in Project Christine'si ise, oldukça ilginç bir PC konseptini karşımıza çıkarıyor

Tamamen modüler bir yapıda olan Project Christine, adeta 'tak-çıkar PC' tarzında. Razer bunu nasıl başaracak, hangi firmalardan destek alacak bilemiyoruz fakat Project Christine'de PC'nin her donanımı normalden çok farklı bir görünümde. Razer'in yeni PC'sinde oyuncular istediği an çok kolay bir şekilde CPU, GPU, RAM, HDD, PSU gibi öğeleri değiştirebilecek.

Şimdilik ne desek boş. Çünkü projeyle ilgil çok fazla açıklama gelmiş değil. Ancak modüler PC konseptinden ilk tasarımlara aşağıdan bakabilirsiniz. 

• Gene CES'te ödüller alacak Razer

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Bence bu projenin kilit taşını Anakart oluşturuyor. Bu modülerliği geleneksel Anakartlarla yakalamaları çok zor. Umarım donanım üreticilerini ikna ederek bunu başarabilirler, çünkü gerçekten çok güzel görünüyor.

• Bu konsept bana phoneblocks u hatırlattı nedense.

• PC kullanıcıları için büyük kolaylık olur bir ekran kartı alırken bile anakartım desteklermi yok ısınma sorunu yok güç kaynağı. Donanım konusunda fazla bilgi sahibi olmayan kullanıcı zor durumda kalıyor böyle bir proje gerçekleşirse donanım değiştirmek gerçekten çok kolay olur tasarım çok kaba duruyo ama bu muhtemelen sadece konsepti gösterme amaçlıdır fikir bence başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barxxx

PC kullanıcıları için büyük kolaylık olur bir ekran kartı alırken bile anakartım desteklermi yok ısınma sorunu yok güç kaynağı. Donanım konusunda fazla bilgi sahibi olmayan kullanıcı zor durumda kalıyor böyle bir proje gerçekleşirse donanım değiştirmek gerçekten çok kolay olur tasarım çok kaba duruyo ama bu muhtemelen sadece konsepti gösterme amaçlıdır fikir bence başarılı.

Bu konsept dediğin şeyleri değiştirmeyecekki. Sadece takıp çıkarma kolaylıgı sağlar.

• valla teknolijide hersey mümkün benim cok hosuma gitti,,isin komik yani bu konsept deki tasarima aldanarak söylüyorum mobil cpu,gpu kulanacakdir ki bu da benim icin dezavantaji olur, fansiz üstelik sesli calismayacakdir,

• Aslında masaüstü bilgisayarların donanımları ay ayrı olmalıydı. Razer bunu çok iyi düşünmüş, birde donanım üreticileri buna uygun ayarlasalar gerçekten çok güzel olur.
  • manyak olur tabii doğru fiyata olursa
  • razer yapıyosa bunu fiyatları el yakar.

• 1000tl nin altında değildir oyuncular için çok extreme bir seçenek olur zaten bu bu kasaya uyacak donanım bulmakta ayrı bir dert olur zaten
  • Sunu unutmayin parcalar arasi uzakligin artmasi performansi etkileyecektir ciddi anlamda. Phonebloksun da bu projeninde onundeki en buyuk sorun bu.

• Uzay üssü gibi. Hey maşallah :)

• Bu şekil konsepte uygun anakart yok, soğutma işini nasıl yapacaklar? su soğutma olsa radyatör ve fanı nerde? radyatör ve fanı alt kısma bölüme koysan modüler olacaksa hortumları parçaya bağlantı nasıl becereceksiniz? pasif soğutmaya uygun bileşen kullanılsa performans olarak bekleneni vermez..

Bütün sorunları aştılar sınırlı sayıda üretim olur. 1 dünyada para isterler...önce Steam Machine tasarımızı görseydik

Rüyasında gördüğü PC modelini çizmiş, Google resimlerde pc concepts araması yap bunlardan dolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 8 Ocak 2014; 18:28:30 >
  • Standart haline gelirse harika olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.