Şimdi Ara

CES 2014 : Asus çift işletim sistemli Transformer Book Duet tablet PC modelini resmileştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2014 : Asus çift işletim sistemli Transformer Book Duet tablet PC modelini resmileştirdi

Lansmandan kısa süre önce internete sızan videosuyla hakkında az çok bilgi edindiğimiz Transformer Book Duet, gece yarısı itibariyle resmiyete kavuştu.

TD300 model numarasına sahip olan Duet, çift işletim sistemi taşıyan benzer modellere göre bazı önemli geliştirmeler taşıyor. 13.3 inçlik ekranda Full HD çözünürlük sunan model klavye docku ile bir dizüstü bilgisayara dönüşebiliyor. 

Windows 8.1 ve Android 4.1 işletim sistemlerini birarada barındıran Duet, tek bir dokunuşla ikisi arasında 4 saniyede geçiş yapabiliyor. Daha önce bahsedildiğinden farklı olarak cihazın klavye dockuna oturtulmasına gerek yok. Böylece kullanıcılar tablet formunda iken herhangi bir bekleme olmadan işletim sistemleri arasında geçiş yapabilecek. Asus bunun tüketici tarafında ilgi göreceğinden emin.

Transformer Book Duet modeline Haswell tabanlı Core i7 işlemci güç veriyor. 4GB RAM, 128GB SSD, klavye ile yaklaşık 2kg ağırlık, tablet tarafında 11mm kalınlık şeklinde özellikler mevcut. Klavye dockunda ise  ekstra 1TBHDD, USB, Ethernet ve HDMI portları mevcut.

Asus yeni modelini 600$ fiyat etiketi ile bahar döneminde Avrupa, yaz döneminde ABD'de satışa sunacak. Ancak bu fiyat Core i3 işlemcili ve 1366x768 piksel çözünürlükte ekranlı versiyon için. Yukarıda özelliklerini saydığımız versiyon ise 700$ civarında. 

• Mobil cihazlar son sürat değişiyor gelişiyor..
  • Bunun TRİO modelinden farkı Android için ayrı işlemci kullanmamış olması. Trio da Dock ta W8.1 için bir işlemci Ekranda A4.1 Bundan ikisi bir arada

• android ne kadar da gelişmiş vay bemobil sistemi aştı. yakında pc işletim sistemi olarak satılmaya başlanır. güzel alternatif olur. microsoft belki fiyat düşürür bu sayede.
  • sizin gibi hybritleri TR pazarında görmek istiyoruz :D

• Trio mu duet mi bunu çok merak ediyorum. Ikisi de çok güzel.detayli inceleme lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ioa90

Trio mu duet mi bunu çok merak ediyorum. Ikisi de çok güzel.detayli inceleme lazım.

İşlemci ekranın üzerinde. Klavye dock işlevi görüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Trio mu duet mi bunu çok merak ediyorum. Ikisi de çok güzel.detayli inceleme lazım.

androidi de i7 işlemci ile açtığı için batarya ömrü çok az olacak trioya nispeten. en büyük fark bu. daha çok var tabi ama kuru kuru yazma ile olmaz biri alıp video çekmeli :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

androidi de i7 işlemci ile açtığı için batarya ömrü çok az olacak trioya nispeten. en büyük fark bu. daha çok var tabi ama kuru kuru yazma ile olmaz biri alıp video çekmeli :)

Aynen öyle trio nun incelemesini izledim beni üzen tek yönü tablet olarak kullanarak istediğinde sadece android oluyor Windows yok tablette öbürünün de incelemesi ciksada izlesek

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

Aynen öyle trio nun incelemesini izledim beni üzen tek yönü tablet olarak kullanarak istediğinde sadece android oluyor Windows yok tablette öbürünün de incelemesi ciksada izlesek

i7 yerine bay trail ile yapsalar bu işi bay trail hem android hem windows çalıştırsa çok çok daha güzel olurdu. androidçiler için tabi. androit tablet kullanmayı bırakalı neredeyse 1 yıl oluyor android telefon kullanmayıda bırakalı 2 ay oluyor hiçde özlemedim hiçbir zamanda lazım olmadı açıkcası :D

• arkadaş lar cihazı sadece içinde gelen işletim sistemleri ilemi kullana biliyoruz yoksa istediğmiz işlteim sistemini içine yükleye biliyormuyuz biri dururken mesela ben linux mobile kullanmak istiyorum kullana bilirmiyim ? ve bu win 8 li tabletlerde visual studio yükleyip proglamalam yapabiliyrmuyuz yada bi java ideleri felan bilgisi olan cevap verirse sevinirim .
  • İnceleme lazım....güzele benziyor...özellikle tablette win 8 ....mukemmel

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.