Şimdi Ara

ELEKTRİĞE ÇARPILDIM BİRŞEY SORACAM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
3.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün akıma kapıldım. Sol elimi elektrik hattına değdim. Bir süre kolumu hissetmedim ve hala ağrı var.
    Merak ettiğim şey elektrik çarpmasından ölen kişiler nasıl ölüyor ki. Akımı hissettiklerinde ellerini çekmiyorlar mı? O anda kalp mi duruyor?
  • @_bluescream_ @inexyz gerçekten hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Allah korusun kötü sonuçlar ortaya çıkıyor.
    Gerisini Allah bilir ama şunuda ekleyelim, 220v (Allah korusun) kapılan bir kişi ölebiliyorken, sence o arkadaşın yaşaması ?
    Tabi ki yaşayabilir ama kısa süreli de akım geçmiyor.

Örnek verelim:

Daha fazla bilgi için tıkla.

Bunu bizzat bende gördüm, tabi insan üzerinde degil. Çoklu prizler var. 6-7 adet giriş yuvası var bakır levhalar tutuyor. Küçük çoklayıcılar.
    Belki bilirsiniz.
    Bazen yüksek watt'lı bir cihazın kablosunu o çoklayıcıya takarken çıtırdıyor kıvılcım atıyor.
    Bazen plaketler gevşiyor ve tekrar sıkmak gerekiyor. Bende açtım içini. Ne göreyim ? Kılcallar gibi yıldırım şeklinde etrafta ki toz zerrecikleri yanmış.
    @SayisalMan gördüğün gibi çok tehlikeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 55electronicdesign -- 7 Ocak 2014; 0:42:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55electronicdesign

@_bluescream_ @inexyz gerçekten hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Allah korusun kötü sonuçlar ortaya çıkıyor.
    Gerisini Allah bilir ama şunuda ekleyelim, 220v (Allah korusun) kapılan bir kişi ölebiliyorken, sence o arkadaşın yaşaması ?
    Tabi ki yaşayabilir ama kısa süreli de akım geçmiyor.

Örnek verelim:

Daha fazla bilgi için tıkla.

Bunu bizzat bende gördüm, tabi insan üzerinde degil. Çoklu prizler var. 6-7 adet giriş yuvası var bakır levhalar tutuyor. Küçük çoklayıcılar.
    Belki bilirsiniz.
    Bazen yüksek watt'lı bir cihazın kablosunu o çoklayıcıya takarken çıtırdıyor kıvılcım atıyor.
    Bazen plaketler gevşiyor ve tekrar sıkmak gerekiyor. Bende açtım içini. Ne göreyim ? Kılcallar gibi yıldırım şeklinde etrafta ki toz zerrecikleri yanmış.
    @SayisalMan gördüğün gibi çok tehlikeli.

Dövme gibi duruyorlan.Tam üzerinden renkli dövme yapıcan çok karizma olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

Elektrik çarpması derken bahsedilen şey alternatif akımdır gençler, doğru akım çarpmaz. Hatta zamanında Edison bunu Tesla'yı karalama kampanyası olarak bile kullanmaya çalışmıştır Yukarda sanırım bazı arkadaşlar da bahsetmiş, üzerinizde oluşan potansiyelin (volt) bir önemi yok, isterse milyonlar olsun, önemli olan geçen akımın miktarı. Belirli bir amperin üstü öldürüyor. Elektrikle çarpılanlar farketmiyor da kendilerini çekmiyor değil, çekemiyorlar, yapışıyorlar (çarpılmadan dolayı fırlamadıkları sürece, o da ayrı bir şey zaten )

@xxjean2007

Laf mı sokmaya çalıştın anlamadım ama bilmediğin bir konu anladığım kadarıyla. Tesla coil'i araştır önce, sonra akımın frekans değerinin insan vücuduna etkisini öğren.
    Birazdan gelip bir de kafesin içinde üstünden elektrik geçen adam videosu filan da paylaşırsın şimdi laf sokmak için, sen yapmadan söyliym, faraday kafesini araştır onun için de

//edit

Al bu da benim senin videona video cevabım olsun

http://www.youtube.com/watch?v=vBo49a4hG30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meniz -- 7 Ocak 2014; 21:31:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.