Şimdi Ara

CES 2014 : Asus ekran kalemi destekli VivoTab Note 8 tablet modelini lanse etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2014 : Asus ekran kalemi destekli VivoTab Note 8 tablet modelini lanse etti

Tayvanlı elektronik devi Asus, Windows 8.1 ile başlayan küçük boyutlu Windows 8 tablet trendine katıldı ve Wacom ekran kalemi destekli 8 inçlik VivoTab Note 8 adlı tablet modelini duyurdu.

Adından da anlaşılacağı üzere 8 inçlik IPS ekranda 1280x800 piksel çözünürlük sunan VivoTab Note 8 modeli Wacom destekli bir ekran kalemi de sunuyor. Ekran kalemi 1000 baskı seviyesine kadar algılama yapabiliyor. 

1.86GHz saat hızında çalışan Intel Bay-Trail işlemcisinden gücünü alan VivoTab Note 8, 32GB/64GB depolama kapasiteleri sunuyor ve sistem 2GB RAM ile destekleniyor. Anı yakalamak için arka tarafta 5MP çözünürlükte, görüntülü görüşme için ise ön tarafta HD kamera unutulmamış.

Asus VivoTab Note 8 modeli bahar aylarında piyasaya sürülecek. 32GB kapasiteli versiyonun fiyatı 299$ iken, 64GB kapasiteli versiyonun fiyatı ise 349$ olarak belirlenmiş. 

• fiyarlar güzel

• asus samsung'u kıskanmış :p

• Buraya yazıyorum tablet sektöründe Microsoft apple ile kapışır hale gelecek. Android ise alt segment ürünlere hitap edecek. Özellikle pc firmaları tablet konusunda Microsoft tan yana ancak telefon üreticileri Android kısmını tutuyor . Burda da Samsung lg sony hariç firma yok ki bunlarda Windows 8 tablet üreten firmalar

• Hala gelişmesi lazım w8 in iş odaklı bir teblet olarak hoş duruyor kalem böyle bir hava vermiş.
  • asus türkiye gene getirmezse bu ürünüde çok kızacağım isyan edeceğim dh çatısı altında.
    getirdiği taktirde de aslında uluslar arası garantili olursa eğer ebay den felan almak lazım adamlar 300 dolar diyor asus kesin 1300-1500 liraya sokar bunu türkiyeye.

onenote var note anytime diye kalem odaklı bir uygulama var. bunlarla kullanmak için ideal. masaüstünü kullanmak için ideal. 10" tablette bile parmak pratikliğini yitiriyor masaüstünde zaman zaman kalem çok çok iyi olmuş bunu bekliyordum uzun süredir.
    hdmi olmaması kötü olmuş bu arada. gorilla glass varmı felan öğreniriz yakında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eofdred -- 7 Ocak 2014; 20:16:16 >
  • onsos1100 O kullanıcısına yanıt
    Firmalar satışa bakar, hangi ürün gamından daha fazla kar elde ediyorsa o yöne kayar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

Buraya yazıyorum tablet sektöründe Microsoft apple ile kapışır hale gelecek. Android ise alt segment ürünlere hitap edecek. Özellikle pc firmaları tablet konusunda Microsoft tan yana ancak telefon üreticileri Android kısmını tutuyor . Burda da Samsung lg sony hariç firma yok ki bunlarda Windows 8 tablet üreten firmalar

??? bu kehanet felan değil zaten şu anda bu duruma geldiki piyasa geç kaldın çok :)
  • https://www.youtube.com/watch?v=rHxoyBkoZC0

kılıf seçenekleri görünüyor bu videoda.

ayrıca kalem ile yaptığı karalamlarda ekranın kenarlarını da kullanmış misal asus vivotab tf810c de çok saçma buglar vardı o konuda bunun wacom kalemi düzgün çalışıyor gibi görünüyor yani ilk bugsız stylus opsiyonu olabilir 8" sahasında.

batarya konusunda clovertrail tabletlerde asus 1 numaraydı bunun performansı nasıl olacak merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

Buraya yazıyorum tablet sektöründe Microsoft apple ile kapışır hale gelecek. Android ise alt segment ürünlere hitap edecek. Özellikle pc firmaları tablet konusunda Microsoft tan yana ancak telefon üreticileri Android kısmını tutuyor . Burda da Samsung lg sony hariç firma yok ki bunlarda Windows 8 tablet üreten firmalar

??? bu kehanet felan değil zaten şu anda bu duruma geldiki piyasa geç kaldın çok :)

Önümüzdeki bir yıl için diyorum. Sonuçta Windows 8e hiç şans tanımayanlar oldukça fazla. Windows rt için de kapatılsın deniyor. Ama tam tersi olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onsos1100 -- 7 Ocak 2014; 20:39:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

Önümüzdeki bir yıl için diyorum. Sonuçta Windows 8e hiç şans tanımayanlar oldukça fazla. Windows rt için de kapatılsın deniyor. Ama tam tersi olucak

bakkal hilmi efendi diyor rt ye kapatılsın diye. dış kapının dış mandalı. çatır çatır satıyor surface ler şu anda.

• quote:

Orijinalden alıntı: codex-hex

asus samsung'u kıskanmış :p

tahtaya vur nazar değmesin samsungun tekelinde kalmıştı o pazar şimdi kaliteli birşeyler üretiliyor asus sağolsun phonepad note 6 vivotab note 8 vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eofdred -- 11 Ocak 2014; 17:52:47 >
  • youtube da birkaç video gördüm,ekranda kalibrasyon sorunu var.kalemle ekranın kenarlarına yarım santimlik mesafe kalana kadar yaklaşınca imleç sapıtıyormuş.yani kalemle bir noktaya tıklamak veya çizmek istediğinizde,hedeflediğiniz noktanın yarım santim yanına tıklıyormuş,bu çok kötü.bütün seride sorun varmı bilmiyorum ama...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.