Şimdi Ara

CES 2014 : Huawei Ascend Mate 2 4G artık resmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• CES 2014 : Huawei Ascend Mate 2 4G artık resmi

Huawei'nin uzun süredir internette görselleri paylaşılan yeni Phablet modeli Huawei Ascend Mate 2 4G, CES 2014 fuarında resmiyete kavuştu.

Huawei Ascend Mate 2 4G önceki nesil gibi 6.1 inçlik IPS ekranda 720p çözünürlük sunuyor. İki versiyon olarak gelecek modelin ilk versiyonunda Huawei tasarımı 4 Cortex-A9 çekirdekli bir yongaseti yer alırken, diğer versiyonda Snapdragon 400 serisinden 4 çekirdekli bir yongaseti bulunuyor.

Sistem 2GB RAM ile desteklenirken, 16GB depolama kapasitesi microSD kartlar ile genişletilebiliyor. Arka tarafta 13MP çözünürlükte kamera, ön tarafta 5MP çözünürlükte kamera, 150Mbps hızlarına kadar LTE desteği, 9.5mm kalınlık, 202gr ağırlık, daha ince ekran çerçevesi, Android 4.3 işletim sistemi, Emotion 2.0 kullanıcı arayüzü şeklinde diğer özelliklerini saymak mümkün.

Modelin en dikkat çekici noktası ise 4050mAh gücünde bataryası. Bu batarya normal kullanımda 60 saate kadar idare ederken, 12 saat ekstra olarak webde gezinti yapılabiliyor. Hepsi bir tarafa uyumlu bir microUSB kablo ile diğer mobil cihazlarınızı da şarj edebiliyorsunuz. Böylece Ascend Mate 2 taşınabilir bir şarj istasyonu haline geliyor. 

Huawei, Ascend Mate 2 4G modelini önce Çin ve ABD, ardından global olarak piyasaya sürecek. Ancak çıkış fiyatı ve tarihi belli değil.

• Gelse tr'ye parçalarlar bu telefonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • büuük müş

• Kendini sattırmak için yeterli bir telefon ve bunu üretenler gerçekten çok zeki

Samsung'dan içinde dahili pili olan bir telefon bekliyorum. Telefon kapanmadan pil değiştirmek çok güzel olurdu bu dediğimi gerçekleştirseler çok zor birşey değil şatış rekoru kırarlar eminim :)

• Tek elle kullanım kolaylığını eklemişlerse çok güzel olur.Yoksa büyük sayılır nerdeyse tablet.3c ve 3x beklentisi devam ederken tablet tipi telefon sevenler için güzel bir haber olabilir.
  • İşlemci en azından s600 olsaymış daha iyi olurmuş

• 6.1 inç ekran yapıcaksan 720p yapma yada 720p ekran yapcaksan 6.1 inç yapma:(

• Tasarım ve çerçeve çok hoş olmuş keşke S800 işlemci olsaymış.

• keşke full hd ve s800 olsaydı çok hoş gözüküyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jolawe -- 6 Ocak 2014; 23:15:24 >
  • Şarjı telefona yetti bide başka cihazları şarj edeceğiz baya güldüm bu duruma tek taşınabilir şarj cihazı yada yedek batarya istemesin bana yeter :) donanımda gayet yeterli gibi duruyor.

• yüksek donanım gücüyle gelmediğine sevindim hem fiyatı yükselecekti hemde o devasa bataryasının bir esprisi kalmayacaktı. Bu telefon günümüz telefonlarının pil sorununu kökünden kazır. Düşük güç tüketimli işlemcisi ve 4000 mah bataryası ile süper bir telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: Technology41

6.1 inç ekran yapıcaksan 720p yapma yada 720p ekran yapcaksan 6.1 inç yapma:(

İnç başına 2k koysunlar dimi ppi değeri 9999 olsun hatta, gerçi o da yetmez sizlere.

La evde ki 22" LCD monitörümün çözünürlüğü 1080p ve fazlasıyla yetiyor. Avuç içi kadar ekrana 720p bile fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln.

quote:

İnç başına 2k koysunlar dimi ppi değeri 9999 olsun hatta, gerçi o da yetmez sizlere.

La evde ki 22" LCD monitörümün çözünürlüğü 1080p ve fazlasıyla yetiyor. Avuç içi kadar ekrana 720p bile fazla.

4.5 yada 5'' için 720p uygundur.ppi 300 olsa bile yeter. benim demek istediğim 6.1 inç için düşük kalmış. sen şimdi fevri olarak yorum yazıyorsun ilk önce bir sakinleş.benim illa full hd olsun diye takıntım yok.

• quote:

quote:

quote:

4.5 yada 5'' için 720p uygundur.ppi 300 olsa bile yeter. benim demek istediğim 6.1 inç için düşük kalmış. sen şimdi fevri olarak yorum yazıyorsun ilk önce bir sakinleş.benim illa full hd olsun diye takıntım yok.

20 cm uzaklıktan bakılan bir ekran da insan gözü 221 ppi'da kusursuz algılayabilmektedir, bunun ötesi gereksiz. 5-6 inç lik bir ekranda yüksek çözünürlük ile 300-400-500 ppi değerlerini yakalamak hiç bi şeyi ifade etmez. Boşu boşuna GPU kullanımına ve batarya harcaması dışında hiç bir anlamı yoktur.

• ekran 4,3 - 4,7 olsa güzel telefon, 6,1 nedir yahu

• quote:

quote:

quote:

quote:

20 cm uzaklıktan bakılan bir ekran da insan gözü 221 ppi'da kusursuz algılayabilmektedir, bunun ötesi gereksiz. 5-6 inç lik bir ekranda yüksek çözünürlük ile 300-400-500 ppi değerlerini yakalamak hiç bi şeyi ifade etmez. Boşu boşuna GPU kullanımına ve batarya harcaması dışında hiç bir anlamı yoktur.

Aslında fark var hocam,ipad mini retina ile ipad airi karşılaştırırsanız keskinlik konusunda ppi ne kadar yüksekse o kadar kaliteli bir görüntü sunuyor.
    Ama gerekli mi? 720p ekran zaten tatminkar. Donanımı boşuna yormanın ve pili tüketmenin alemi yok. 4000 mah pile çok mantıklı bir donanım koyup optimum bir kullanım süresi sunmuşlar. Keşke diğer firmalar da bu açıdan baksalar olaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi | OMG! | -- 7 Ocak 2014; 0:57:44 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam cep telefonunda 221 ppi ile daha yükseğini ayırt edemiyorum derseniz sizin için gereksiz olabilir ama ben çok net ayırt edebiliyorum ve benim için gerekli. Benim gibi birçok arkadaş vardır sanırım. 5 inçe kadar HD çözünürlük yeterli fazlası bence de ziyan, phablet sınıfı büyük ekranlar için de Full HD yeterli, fazlası ziyan diye düşünüyorum. Yani mesela şu 2k ekranlı telefonları falan tüketicinin gözünü boyama olarak görüyorum ancak daha aşağısını değil. Aslında sizinle aynı şeyden bahsediyoruz sadece sizin belirlediğiniz sınır biraz daha düşük benimkinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 7 Ocak 2014; 0:59:54 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "bunlara batarya da yetmiyor be hacı" konumundan "hacı senin telefonu benim telefondan sarj edelim" moduna giricez
    hayaldi gerçek oldu
  • Biride dememişki ne farkı var bu modelin ilk çıkan versiyonundan.ekran aynı batarya aynı işlemci değişmiş ki oda gelismis bir islemci degil.kamera 8 den 13 e çıkmış tasarım desen aynı sayılır.samsungtan mega 2 çıkarmasını bekliyorum.one max fiyatıyla kaybediyor. windows 1520 ise hem işletim sistemi hem de fiyatıyla kaybediyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.