Şimdi Ara

LG G2 güncelleme hatası alıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
24.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar meraba, yılbaşından beri telefon güncelleme uyarısı verip duruyor, yeni versiyon çıkmış sanırım.

Yalnız güncellemeyi başarılı bi şekilde yapamıyorum. Telefon yeniden başladıktan sonra " bu cihaz köklemede şüpheli. cihazı köklemek için yazılım güncellemesi mevcut değil. " hatası alıyorum.

Ürünü istanbulbilişim'in internet mağazasından aldım. normalde güncellemelerin türkiye'de yayınlanmadığını mart'ta gelebileceğini okumuştum forumlarda.
    Ürün paralel ithalat ürünü olduğu için güncellemeyi görüyorum sanırım.

Nasıl yüklerim yeni firmware'ları?

• Aynı sorunu bende yaşıyorum az evvel güncelleme uyarısı aldım ve yaptım cihaz kapanıp açıldığında arkadaşla aynı hata uyarısını aldım. Bilgisi olan varsa sorunun ne olduğunu anlatırsa sevinirim.

Not: Telefonun radyosunu kullanabilmek için root yapmıştım bununla ilgili bir sıkıntı olabilirmi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoppalax -- 6 Ocak 2014; 19:35:33 >
  • Cihazlarınız rootlumuydu?
  • Evet benim cihaz root lu
  • Telefonda root veya custom recovery yüklüyse, ya firmware dosyasını indirip flash tool ile kuracaksınız. Ya da LG suite ile güncelleme yapacaksınız. Başka türlü olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azsussan

Cihazlarınız rootlumuydu?

Evet rootlu idi fakat, bu uyarıyı alınca telefonu tekrar orjinal haline getirip root yetkisini kaldırdım belki ondandır diye, ama yine olmadı.
  • Lg Suit üzerinden yapılamıyor güncelleme rica etsem flash tool ve firmware i nereden indiririm o şekilde yapalım bari radio dan vaz geçtik güncellemelerden olmayalım bari :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoppalax

Lg Suit üzerinden yapılamıyor güncelleme rica etsem flash tool ve firmware i nereden indiririm o şekilde yapalım bari radio dan vaz geçtik güncellemelerden olmayalım bari :)

http://forum.donanimhaber.com/m_86144216/tm.htm

hocam burada var hepsi
  • Teşekkürler.
  • Sorunumu halletim teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeesut

Sorunumu halletim teşekkürler :)

Nasıl hallettiniz?
  • Nasıl halletiniz ?
  • quote:

Nasil hallettigini yazsan da senin gibi sorunu yasayanlar da faydalansa??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Arkadaşlar kusura bakmayın yeni gördüm,

forum.donanimhaber.com/m_83390420/tm.htm

üstteki teknik konu linkinden 3. adımı izleyerek, LG'nin resmi sitesinden son sürüm güncellemeyi indirip kablo bağlantısıyla telefona flashladım ve sorunum çözüldü.

Kökleme hatası alıyorsanız telefonun Root'lu olmasından kaynaklanıyor bilginize...

Root'u kaldırsanız dahi düzelmiyor problem, hard reset atmanız gerekiyor. Yada benim gibi flash'lamak.

• telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm

lgsuite ile denedim
    normal denedim
    flash tool ile denedim

hatayı hayla veriyo neden olabilir
  • quote:

sorunu nasıl hallettin hocam bende yaşıyorum aynı sorunu da
  • Arkadaslar lg g2 telefonum var oyunlardan çıkamadım sarjı da bıtmıstı ve dırek kapattığım da ekrana bu sekılde bı yazı geldı fırmware update usb seklı var onun altında do not unplug the usb connectıon untıl the process is complete yazıyor ama sıyah ekran sarjını da tamamladım tel açılmıyor kılıtlendı sanırım sanırım yazılım guncellemesı deyıp lg resmı sıteden kurup güncelleme yaptırdığım da son güncelleme kurulu dıyor kı zaten tel 20 günlük daha sıfır neden böyle bısey oldu o kadar ıyı derken tel ıcın nasıl bı yol ızlıcem bılemedım yardımcı olurmusunuz yükleme yapılcaksa da lınk verırsenız sevınırım... :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: davetsiz07

Arkadaslar lg g2 telefonum var oyunlardan çıkamadım sarjı da bıtmıstı ve dırek kapattığım da ekrana bu sekılde bı yazı geldı fırmware update usb seklı var onun altında do not unplug the usb connectıon untıl the process is complete yazıyor ama sıyah ekran sarjını da tamamladım tel açılmıyor kılıtlendı sanırım sanırım yazılım guncellemesı deyıp lg resmı sıteden kurup güncelleme yaptırdığım da son güncelleme kurulu dıyor kı zaten tel 20 günlük daha sıfır neden böyle bısey oldu o kadar ıyı derken tel ıcın nasıl bı yol ızlıcem bılemedım yardımcı olurmusunuz yükleme yapılcaksa da lınk verırsenız sevınırım... :(

kardeşim ne yaptın sorunu çözdünmü eğer çözdüysen nasıl yaptığını anlatırmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlawist -- 12 Mart 2014; 10:58:21 >
  • Konuyu hortlatayım aynı hata bende de var lütfen yardım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Arkadaşlar kusura bakmayın yeni gördüm,

forum.donanimhaber.com/m_83390420/tm.htm

üstteki teknik konu linkinden 3. adımı izleyerek, LG'nin resmi sitesinden son sürüm güncellemeyi indirip kablo bağlantısıyla telefona flashladım ve sorunum çözüldü.

Kökleme hatası alıyorsanız telefonun Root'lu olmasından kaynaklanıyor bilginize...

Root'u kaldırsanız dahi düzelmiyor problem, hard reset atmanız gerekiyor. Yada benim gibi flash'lamak.

kardeş nasıl flaşladın yardımcı olabılırmısın

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.