Şimdi Ara

Lenovo'dan 4K ekrana sahip yeni nesil oyuncu dizüstü bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lenovo oyuncular için hazırladığı yeni nesil dizüstü bilgisayar modeli Y50 ile iddialı geliyor. Kaslı görünüm sunan iddialı tasarımı, 4K çözünürlüklü ekranı ve diğer donanımsal özellikleriyle öne çıkan Y50'ye yakından bakıyoruz.

• Vay be diz üstü bilgisayarda 1080p de geçilip direk 4k. Ekran kartı baya baya bi zorlanacak.

• y500'ün yeni modeli. dokunmatik ekran 4k ekran opsiyoneldir umarım. ben istemiyorum mesela. o özellikler için fazladan 1000 lira verilmez.

• Lenovo, y510p'yle gerçekten çok iyi iş çıkarmıştı fiyat / performans açısından. Özellikle tasarımını çok başarılı bulmuştum... Şimdi de y50 ve y40'la bu çizgisini koruyacak gibi. Lenovo, oyunculara yönelik ürünler tasarlamaya ağırlık vermeli kesinlikle!

• Eğer yeni nVidia kartları mevcut mimari üzerine 4K düzenlemesi içeriyorsa yani kaldırabilecekse 4K'yı on numara cihaz gibi duruyor birde ince mi bana mı öyle geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: itachi237

y500'ün yeni modeli. dokunmatik ekran 4k ekran opsiyoneldir umarım. ben istemiyorum mesela. o özellikler için fazladan 1000 lira verilmez.

Merhaba,

4K ekran tercihe bağlı. Standart donanımı 1080p ekran ile geliyor. :)

Teşekkürler, iyi forumlar.
  • pc akıyor

• Laptopun soğutucu ızgara çıkışı nerede diye merak eden bir tek ben miyim? Cidden nerede sağı veya solunda göremedim.Alışılmışın dışında bir tasarımı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 6 Ocak 2014; 17:38:45 >
  • Sonunda bir üretici yüksek çözünürlüklü ekranı bilgisayara koymayı akıl etti. Hepsi inatla telefonlara 2k tıkıştıracaz diye uğraşıyor. Tebrikler Lenovo.

• Haberler için teşekkürler. Bazı haddini bilmezler saçma sapan yorumlar, beğenmeme durumları içerisine girebiliyor. Hiç aldırmayın, biz gayet memnunuz. Orada kim bilir kaç ülkeden kaç tane basın mensubu var lakin Türkiye'den sadece DonanımHaber...

• Kırmızı renk hoş değil :)

• Geçiş cihazlarında gpu sorunu yaşanabilir ama sonuçta standartlarda gelişme yaşanacak.

• Ayağınn tozuyla virabismillah demişler.. Güzel de hocam Türkiye de satarlar şimdi onu 5000 TL ye..

• Bellek arttırıp 8 serisi diye kakalayan NVIDIA tarafınamı üzülsem 4k çözünürlük ekleyerek yanına 860M koyan LENOVA'yamı ? Ne yapayım ben bunu ? 4K'da film izlemekten başka bir şeye yaramaz.

Uğraşmışsın bari git 870M 880M koy'da tam 4K gamer olsun.Neyseki 1080p seçeneği var yanına SLI ve SSD kombosu yaparlarsa yok satar.Tabi biraz kalın bir kasayla.

• y500 ü almışlar eğip büküp msı gs70 yapmışlar :) güzel olmuş.

• 4k çözünürlükte oyunları kaldırabilmesi için yüzde 200 performans kazanımı falan olması lazım en az.yani kısacası oyun işi yalan.ama 10 numara cihaz olmuş o ayrı

• gtx 860m daha yeni olmakla birlikte 128 bit bir buswidth e sahip. 4k oyun acması hayal gibi. onu gectim youtube de 4k video actıgım zaman i7 3630qm islemcim yüzde 50 civarında calısıyor ve bayaa ısınmaya baslıyor. Akabinde 4k resim actıgım zaman bile cihaz bayaa agırdan alıyor. Gerek mevcut intel gerekse suanki nvidea mimarileri 4k nın altından biraz zor kalkar kanısındayım. Lakin y510p de olmayan subwoofer ve dokunmatik ekran destegi multi medyaya önem veren arkadaslar icin iyi olmus. Diger taraftan ekran montaj yerleri ve menteseler son nesil alienwareyi taklit etmiş. sag ve sol taraftaki bosluklar cihazı cantadan cıkarırken yada bi yerden kaldırıp indirirken bi taraflara carpabilir. Ozellikle ogrenci arkadaslar icin sorun arz edebilir .Zaten piyasada olan 1080p ekranlı ve gt 755m li bir y510p yetirli , 4k için suan gereksiz ve bosa israf diyorum...

• gövdenin bir kısmını Asus n56vz den araklamış çinliler

• 5.000 tl mi ?

• 4 K olsa nolur, olmasa nolur .
    Girersin BF4 e video ayarlarından 1080p yaparsın olur biter.
    Daha türkiyede 1080 p leptop yok adamlar 15.6' 4K sığdırıolar Helal olsun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.