Şimdi Ara

Sunny AT-14700 Biss Sifresi Girmek Kesin Cozum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
98
Cevap
2
Favori
26.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sunny AT-14700 biss key girme olayını şöyle anlatayım;

Menü > 2580

• Gelen ekranda EMU yazan kısım ''Açık'' durumda olacak.
    • CAS kısmında ''Biss'' seçili olacak. (Hangisi seçiliyse onu kıracak diye birşey yok, sırf biss düzenleyeceğimiz için biss seçili olacak dedim.)
    • Sağ.ID yazan kısımda herhangi bir frekansa OK tuşu ile girelim, hangisi olduğu hiç fark etmez.
    • Açılan pencerede Sağ.ID kısmına kırılacak kanalın frekansını yazıyoruz.
    • Sağ.Index kısmını FF olarak bırakıyoruz.
    • Extra. Index kısmında ilgili kanalın SID kodunu yazıyoruz. İşte en önemli kısım bu.
      (Kanalların SID kodunu öğrenmek için [Extra. Index] şu sitede ilgili uyduyu seçip, listede sağdan 3. sütunlara göz atabilirsiniz: http://www.flysat.com/turksat42.php)
    • Alt kısımda da 16 haneli biss şifresini giriyoruz.
    • Son olarak kumandadaki kırmızı düğmeye basarak ekliyoruz.

Böylece listeye yeni şifre eklenmiş oluyor.Bu işlemi aynı şekilde her kanal için ayrı ayrı yapıyoruz.

Örnek olarak 46E Azerspace uydusundaki kanalları ekleyelim;

Az Tv:
    Sağ.ID: 011175
    Sağ.Index: FF
    Extra. Index: 0001
    Şifre: 12 34 56 00 65 43 21 00

Idman Tv:
    Sağ.ID: 011175
    Sağ.Index: FF
    Extra. Index: 0011
    Şifre: 34 53 45 00 34 53 45 00

Notlar:

• Exit tuşu ile EMU menüsünden çıkış yaptığınızda şifreler aktif olur.
    • Şifreler eğer kırılmıyorsa listede önünde $ işareti olup olmadığını kontrol edin. Eğer yoksa maç saatinde şifreliyken ilgili TP'yi silin ve yeniden ekleyip tarayın.O anda şifreli olduğundan listeye şifreli şekilde yerleşecek ve çalışacaktır.
    • Sonuç alamıyorsanız receiver'ı kapatıp tekrar açın.

Önemli edit: Sunny AT-14700 cihazını ilk aldığınızda uydudan yazılım güncelleme yapınız, zira yeni güncellemeler ile beraber şifreli kanalların çözülebilmesi için listede $ işaretli olması gerekmiyor.Çok iyi bir gelişme bu.Tekrardan TP silip-ekleyip kanal sıramızın bozulmasına artık gerek kalmadı.Ayrıca aynı frekanstaki kanalları SID kodu ile ayırıp kırabiliyor.Eski yazılımda aynı frekanslı sadece tek kanal kırılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukoci -- 18 Kasım 2015; 22:52:29 >

• Elinize sağlık, teşekkürler. Azerspace uydusu için çanak anten üzerinde de bir işlem yapmak gerekiyor ama değil mi? Yoksa bu dediğiniz verileri girince açılır mı o kanallar? Bilmediğimden soruyorum, cahilliğime verin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

Elinize sağlık, teşekkürler. Azerspace uydusu için çanak anten üzerinde de bir işlem yapmak gerekiyor ama değil mi? Yoksa bu dediğiniz verileri girince açılır mı o kanallar? Bilmediğimden soruyorum, cahilliğime verin :)
    Azerspace'den sinyal almak için çanakta işlem yapmak gerekiyor.. Turksat çanağındaki 42 derece LNB'nin çanağa arkadan bakınca sağına yeni bir LNB yapıştırarak 46 derece Azerspace uydusunu yakalamış olursunuz. LNB'leri birbirine elektrik bantı ile yapıştırabilirsiniz. Ayrıca Azerspace LNB'sinin 2cm kadar üstte olması daha güçlü sinyal veriyor.

Daha sonra uydunun menüsünden kullandığınız disecq'i baz alarak yeni uyduyu ekliyorsunuz. Ayrıca eklediğiniz yeni uyduya Azerspace uydusundan birkaç frekans eklemeden sinyal alıp alamadığınızı göremezsiniz. (Konumuz receiver'dan bahsediyorum, Sunny AT-14700)

• cok guzel bir paylasim...
    bir suredir bu uydu aliciyi inceliyordum ve biss olayi buyuk soru isaretiydi benim icin,cozuldugune sevindim...
    en kisa surede siparis verecegim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gnc.ali

cok guzel bir paylasim...
    bir suredir bu uydu aliciyi inceliyordum ve biss olayi buyuk soru isaretiydi benim icin,cozuldugune sevindim...
    en kisa surede siparis verecegim...
    Güvenle sipariş verin. 100 TL altında alınabilecek en iyi HD uydu alıcı olduğunu düşünüyorum. Yalan yanlış yorumlara ve gereksiz tartışmalara hiç takılmayın. Eğer uydu alıcıdan çok büyük beklentileriniz yoksa (kart paylaşımı, server desteği, wi-fi, wireless vs. vs.) ve ücretsiz platformdaki HD yayınları alayım diyorsanız bu cihaz biçilmiş kaftan. SD görüntü kalitesi ise neredeyse HD gibi. Daha iyi görüntü için TV ayarlarınızı iyi yapılandırın ve uydunun menüsündeki TV AV çıkışı ayarlarından çözünürlüğü 1080i olarak ayarlayın.

Biss şifreleme sistemi stabildir, kullanmayı bilmeyenler çok çamur attı. Ayrıca Softcam uygulamasında sadece biss yok, şifreleri sürekli yenilenen ve kart ile izlenen paralı platformların şifreleme sistemleri de var: SECA, Cryptoworks, Conax, DCW, Irdeto, Irdeto2, Viaccess, Nagra (Her ne kadar pek sonuç alınamasa da..)

Ayrıca TV'den neredeyse sıfır görüntü kaybı ile kayıt alabiliyor. Harici diskteki altyazılı filmleri sorunsuz oynatıyor.

Şuanda Turksat ve Azerspace'de izlediğim ücretsiz HD kanallar;

TRT HD
    TRT 1 HD
    TRT HABER HD
    ATV HD
    A HABER HD
    SEMERKAND HD
    FOG TV HD

Hotbird uydusunda da 10-15 kadar HD kanal var. İçlerinde en suya sabuna dokunuru Supertennis HD.

• quote:

Orijinalden alıntı: ukoci

Güvenle sipariş verin. 100 TL altında alınabilecek en iyi HD uydu alıcı olduğunu düşünüyorum. Yalan yanlış yorumlara ve gereksiz tartışmalara hiç takılmayın. Eğer uydu alıcıdan çok büyük beklentileriniz yoksa (kart paylaşımı, server desteği, wi-fi, wireless vs. vs.) ve ücretsiz platformdaki HD yayınları alayım diyorsanız bu cihaz biçilmiş kaftan. SD görüntü kalitesi ise neredeyse HD gibi. Daha iyi görüntü için TV ayarlarınızı iyi yapılandırın ve uydunun menüsündeki TV AV çıkışı ayarlarından çözünürlüğü 1080i olarak ayarlayın.

Biss şifreleme sistemi stabildir, kullanmayı bilmeyenler çok çamur attı. Ayrıca Softcam uygulamasında sadece biss yok, şifreleri sürekli yenilenen ve kart ile izlenen paralı platformların şifreleme sistemleri de var: SECA, Cryptoworks, Conax, DCW, Irdeto, Irdeto2, Viaccess, Nagra (Her ne kadar pek sonuç alınamasa da..)

Ayrıca TV'den neredeyse sıfır görüntü kaybı ile kayıt alabiliyor. Harici diskteki altyazılı filmleri sorunsuz oynatıyor.

Şuanda Turksat ve Azerspace'de izlediğim ücretsiz HD kanallar;

TRT HD
    TRT 1 HD
    TRT HABER HD
    ATV HD
    A HABER HD
    SEMERKAND HD
    FOG TV HD

Hotbird uydusunda da 10-15 kadar HD kanal var. İçlerinde en suya sabuna dokunuru Supertennis HD.

Alıntıları Göster
    Bu anlattıklarınız at-14600 içinde geçerlimi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: fLyNeC

Bu anlattıklarınız at-14600 içinde geçerlimi acaba?

Alıntıları Göster
    çok iyi konu. teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

çok iyi konu. teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Sunny AT-14600'de de aynı yazılım bulunuyor. Fakat yazılımdaki SOFTCAM uygulaması emuların güncelliği açısından farklılıklar gösterebilir.
  • Sonunda bizi anlayan ve büyük emek harcanarak hazırlayan arkadaşa Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkar

Sonunda bizi anlayan ve büyük emek harcanarak hazırlayan arkadaşa Teşekkürler.
    Bu cihazda modül girişi varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatg

Bu cihazda modül girişi varmı

Alıntıları Göster
    Modül girişi bulunmamaktadır.

Önceki mesajımda şu şekilde ifade etmiştim;

quote:

• quote:

Modül girişi bulunmamaktadır.

Önceki mesajımda şu şekilde ifade etmiştim;

quote:

Alıntıları Göster
    Sunny AT-14700 ile USB cihaza kaydedilmiş HD kanal yayını:

Videoyu HD izlemek için linkine gidin ve videonun üzerindeki HD butonuna tıklayın.

Tabii video sitesine eklendikten sonra site mp4'e convert ettiğinden görüntü kalitesi hakkında kesin budur diyemeyiz. Fakat bundan çok daha iyi olduğuna emin olun.

Bu arada size videoyu göstermek için, dün akşam yayın esnasında kayıt alırken tam da gole denk geldim. Klose nefis vurdu. :}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukoci -- 7 Ocak 2014; 2:23:07 >

• quote:

Videoyu HD izlemek için linkine gidin ve videonun üzerindeki HD butonuna tıklayın.

Tabii video sitesine eklendikten sonra site mp4'e convert ettiğinden görüntü kalitesi hakkında kesin budur diyemeyiz. Fakat bundan çok daha iyi olduğuna emin olun.

Bu arada size videoyu göstermek için, dün akşam yayın esnasında kayıt alırken tam da gole denk geldim. Klose nefis vurdu. :}

link gozukmuyor...
    ya da mobilden benmi goremiyorum...
  • quote:

quote:

link gozukmuyor...
    ya da mobilden benmi goremiyorum...

Alıntıları Göster
    Videoyu foruma DH tüp kodu ile yerleştirdim, mobilden giren arkadaşlar videoyu göremeyebilirler. Videonun linki: vimeo.com/83538360

• Güzel cihazdır zamanında 89 tl ye satın almıştım. Bütün özellikleri iyi çalışıyor sd kaliteside gayet iyidir.Ama hd yayınlardan pek memnun değilim , yani belkide yayınları kalitesi ile alakalıdır.
    Hd ile sd arasında dağlar kadar fark yok : ))
  • quote:

Videoyu foruma DH tüp kodu ile yerleştirdim, mobilden giren arkadaşlar videoyu göremeyebilirler. Videonun linki: vimeo.com/83538360

vidoyu bilgisayardan seyredebildim.HD görüntünün yanında kanal geçişlerini, cihazın arayüzünü falan da kaydetseymişsiniz tadından yenmezmiş valla...
    paylaşım için teşekkürler...
  • quote:

quote:

vidoyu bilgisayardan seyredebildim.HD görüntünün yanında kanal geçişlerini, cihazın arayüzünü falan da kaydetseymişsiniz tadından yenmezmiş valla...
    paylaşım için teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Maalesef TV'den USB'ye kayıt alırken diğer işlevleri, menüleri vs kullanamıyorsunuz. Sadece tam ekranda yayını alıyorsunuz. O yüzden kanal geçişlerini ve menülerini çekmek olanaksız.

Ayrıca HD kanalların SD kanallardan farkını anlamamak için kötü bir TV kullanıyor olmalısınız. Ya da TV'de ve uyduda ekran ayarlarını yapılandırmamışsınızdır. Bu cihazın HD kalitesi çok çok iyi.

• quote:

Maalesef TV'den USB'ye kayıt alırken diğer işlevleri, menüleri vs kullanamıyorsunuz. Sadece tam ekranda yayını alıyorsunuz. O yüzden kanal geçişlerini ve menülerini çekmek olanaksız.

Ayrıca HD kanalların SD kanallardan farkını anlamamak için kötü bir TV kullanıyor olmalısınız. Ya da TV'de ve uyduda ekran ayarlarını yapılandırmamışsınızdır. Bu cihazın HD kalitesi çok çok iyi.

Hocam paylaşım için elinize sağlık çok teşekkür ediyorum. Bende bu uydu ile forumda çok konuşulan neto 6400 hd uydu arasında kaldım. Neta hakkında bilginiz varmı ikisi arasında kalite farkı bakımından felan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

Hocam paylaşım için elinize sağlık çok teşekkür ediyorum. Bende bu uydu ile forumda çok konuşulan neto 6400 hd uydu arasında kaldım. Neta hakkında bilginiz varmı ikisi arasında kalite farkı bakımından felan?

Alıntıları Göster
    quote:

Arkadaşlar, 2 gün önce izleyebildiğiniz ''Sunny AT-14700 ile USB cihaza kaydedilmiş HD kanal yayını'' ile ilgili eklediğim videoyu bugün izleyemiyorsunuz. Çünkü vimeo.com da 08.01.2014'de mahkeme kararı ile yasaklanmış!

Artık ne diyelim bilmem ki! Birilerinin kafasına esiyor, mahkeme kuruyor, internet sitelerine erişimi engelliyor. Vatandaşa sormak, fikir almak yok! Belki orada benim premium üyeliğim var, para ödemişim ve yüklediğim videoları çevrem ile paylaşmışım, internet sitemde yayınlamışım!..

Edit: Dün itibari ile vimeo.com'un yasağı yeniden kaldırıldı. Çocuk parkına çevirdiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukoci -- 11 Ocak 2014; 17:00:18 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar, 2 gün önce izleyebildiğiniz ''Sunny AT-14700 ile USB cihaza kaydedilmiş HD kanal yayını'' ile ilgili eklediğim videoyu bugün izleyemiyorsunuz. Çünkü vimeo.com da 08.01.2014'de mahkeme kararı ile yasaklanmış!

Artık ne diyelim bilmem ki! Birilerinin kafasına esiyor, mahkeme kuruyor, internet sitelerine erişimi engelliyor. Vatandaşa sormak, fikir almak yok! Belki orada benim premium üyeliğim var, para ödemişim ve yüklediğim videoları çevrem ile paylaşmışım, internet sitemde yayınlamışım!..

Edit: Dün itibari ile vimeo.com'un yasağı yeniden kaldırıldı. Çocuk parkına çevirdiler..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar cihazı yeni aldım kanllar açılmadığı için fabrika ayarlarına döndüm ve biss keyler silindi... bu cihaza gireceğimiz tüm biss keylerin listesi varmı?

ntvspor, trtspor, ntv, aztv, idman tv vs vs

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.