Şimdi Ara

CES 2014 : Lenovo 8.3 inçlik ThinkPad modelini resmen lanse etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2014 : Lenovo 8.3 inçlik ThinkPad modelini resmen lanse etti

Microsoft'un geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürdüğü Windows 8.1 ile birlikte resmen başlayan küçük boyutlu Windows tablet trendi CES 2014 fuarında da devam ediyor. Çinli Lenovo 8.3 inçlik ekrana sahip ThinkPad modelini resmen lanse etti. 

Lenovo ThinkPad 8 modeli 8.3 inçlik ekranında 1920x1200 piksel çözünürlük barındırırken, 22nm fabrikasyon sürecine sahip Bay-Trail tabanlı 4 çekirdekli Z3770 işlemcisi modele gücünü veriyor. 1.46GHz ortalama saat hızında çalışan işlemci, 2.4GHz hızına kadar aşırtılabiliyor. 

Intel HD grafik birimi OpenGL 3.2 ve DirectX 11 desteği sunarken, Windows 8.1 işletim sistemi ile 8 saate kadar kullanım mümkün. Modelin sistemi 2GB LPDDR3 1067MHz çift kanal RAM ile destekleniyor. 

Modelde WiFi, 3G/4G, 8.8mm kalınlık, 480gr ağırlık, 128GB'a kadar depolama kapasitesi, 8MP çözünürlükte arka kamera, 2MP çözünürlükte ön kamera, Full HD kayıt imkanı şeklinde diğer özellikler mevcut.

Bu ay sonuna doğru satışa sunulması planlanan model bağlantı seçenekleri ve depolama kapasitesine göre 399$ başlangıç fiyatına sahip olacak.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Lenovo-ThinkPad-8-now-official-brings-Intel-Bay-Trail-powered-full-on-Windows-8.1-with-8-hour-battery-life_id50809

• Özellikleri ve fiyatı son derece dengeli gözüküyor. Tabii inceleme ve bize özel(!) fiyatına bakmak lazım.

• win8.1 olduğu için alınır

• en sonunda android ile sınırlandırılmamış bir ürün çıktı piyasaya masaüstü mantığı ile çalışıyorsa isteyen Linux bile kurup kullanabilir.

• hdmi port yok ise yine eksik kalacak. miix2 yi sırf bu yüzden almıyorum çünkü miracast dongle bulmakta zorlanıyorum ve pahalı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.