Şimdi Ara

Navigasyon Tavisye (trafik bilgisi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yeni konu açıp konu fazlalığı yaratmak istemezdim. bir saattir falan konuları inceliyorum ama bi sonuca varamadım. konuya hakim arkadaşların tavsiyelerini rica edeceğim.

-trafik bilgisi veren ve bunun için ekstra ücret istemeyen

-harita güncellemesi için ücret istemeyen

-kasmayan, donmayan ( eski navigasyonum ara ara resetlenmeden kendine gelmiyordu.)

-fiyatı en fazla 300tl olan

tavsiye edebileceğiniz modeller için şimdiden teşekkür ederim.

• Next YE-G 5065 ,BT'siz derseniz 5055

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trafik bilgisi gerçekten iyi mi, nasıl aktif ediliyor ?
    marka model tavsiyesine benimde ihtiyacım var ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

trafik bilgisi gerçekten iyi mi, nasıl aktif ediliyor ?
    marka model tavsiyesine benimde ihtiyacım var ...

ben hala karar verip de alamadım
  • Doğru yanlış 5035 aldım. Nakliya dahil 215 TL/10 taksite geldi bimeksten
  • Şuan piyasada 250 tl altında olan tüm ürünlerin kalitesi belli. Hepsi ucuz işçilik ve kalitesiz malzemeden yapılıyor, bu tarz ürünlerden de kasmasın, donmasın gibi sorunsuz çalışsın özellikler beklememek lazım. Şuan navigasyonda en kaliteli be sıkıntısız çalışan markalar Tomtom ve http://www.baytekin.com.tr/urunler.aspx?CODE=Arac ürünleri. Totom harita güncelleme 2 yıl, sonrası için ekstra ücret istiyor. Bence garminden şaşmayın.
  • Next 5015 i bir arkadaşıma hediye almıştım, bugünde kendime aldığım next 5035 elime ulaştı. Hiç söylediğiniz gibi kötü malzeme ve donma ile karşılaşmadım ki, hediye aldığım cihazı 1 hafta kullandıktan snra hızı özelliklerini çok beğendiğim için kendime de edindim. Malzeme ve cihaz bence çok kaliteli.

Şimdi sıra TBS yi denemek .. Tüm sayfalara yazdım ama kullanlardan bir olumlu olumsuz yorum alamadım..
  • kullandıktan sonra izlenimlerinizi yazarsanız sevinirim. kafama göre cihaz bulamadığım için hala telefonla idare ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dincher

kullandıktan sonra izlenimlerinizi yazarsanız sevinirim. kafama göre cihaz bulamadığım için hala telefonla idare ediyorum.

Şuan için, eski kullandığım Telefunken 350 den çok daha hızlı olduğu kesini bu hız en az 5-6 kat . yeni rota hesaplama, döneceğiniz levaları okuması vs söförün işini kolaylaştırıyor. Pil süresi katalogda yazdığı gibi değil bunu ayurıca next ile görüşmek gerek. Yoksa yürüyerek kullanılacak bir alet olmaktan çıkıyor bu model ama 5015 de de aynı sorun vardı

Ancak onlarca yere soru yazmış olmama rağmen, TBS anten sistemi kullanan hiç kimseden yorum alamadığım içimn, bend ehenüz satın almadım, keşke bir bilgi paylaşan olsa diye bekliyorum..
  • Özel şarj kablosu ile RDS üzerinden trafik bilgisi alan kimse yok mu acaba ,

TBS anten sistemi kullanan Next kullanıcılarından bir yorum alabilirsen çok memnun olucam.
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    Sayin TMC-TBS bilgisi soran arkadaslar,

TMC : Trafik Message Channel, Trafik Bilgi Sistemi Yayını NEXT firmasına bizim tarafımızdan tedarik edilmektedir.

Şu anda 6 büyükşehirde Radyo kanalı üzerinden TBS aparatı aracılığı ile kullanıcılara ücretsiz yayın sunulmaktadır.

Başarsoft olarak serviste rakiplerimizden temel farklılıklarımız ve kalite olarak dikkate almanız gereken kriterlerden birisi de sadece trafik yogunlukları değil, aynı zamanda Ankara ve Istanbulda trafik kazası, yol çalışması, arızalı araç vb. gibi bilgileri de yayına giren bir ekibimizin olmasıdır.

Kullanıcı tecrübesi olarak mutlaka paylaşanlar olacaktir tabi ama, biz en azindan servisin detaylarını paylaşmak istedik.

Saygılarımla,

Alim K
  • quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

TMC : Trafik Message Channel, Trafik Bilgi Sistemi Yayını NEXT firmasına bizim tarafımızdan tedarik edilmektedir.

Şu anda 6 büyükşehirde Radyo kanalı üzerinden TBS aparatı aracılığı ile kullanıcılara ücretsiz yayın sunulmaktadır.

Başarsoft olarak serviste rakiplerimizden temel farklılıklarımız ve kalite olarak dikkate almanız gereken kriterlerden birisi de sadece trafik yogunlukları değil, aynı zamanda Ankara ve Istanbulda trafik kazası, yol çalışması, arızalı araç vb. gibi bilgileri de yayına giren bir ekibimizin olmasıdır.

Kullanıcı tecrübesi olarak mutlaka paylaşanlar olacaktir tabi ama, biz en azindan servisin detaylarını paylaşmak istedik.

Saygılarımla,

Alim K

Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim Alim bey,

Aylardır, kullanıcı tecrübesi olan bir akadaş aradım, malesef bulamadım :-(

Sizin firmanız yapıyorsa, sonuç iyidir :-)
    Bende ağırlıklı Ankara ve İstanbul da kullanacağım için, TBS anteni alıp denemekte fayda var.

Selamlar

Altuğ

• Arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirsiniz Next TBS aparatını...Ben 5015 modeli ile kullanıyorum...
    Gayet isabetli veriyor bilgileri...Memnunum, daha kötü birşey bekliyordum...Ana kavşaklardaki ışık yoğunluklarınıda gösteriyor..Kapalı yollar varsa onlarıda zaten gösteriyor

En çok merak ettiğim mesafe idi, yani ne kadar süre kala gösteriyor diye..Uzak mesafelerdeki sıkışıklıklarıda görebiliyorsunuz uyarı listesinden...Yaklaşıncada zaten varsa alternatif yola yönlendiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 20 Mart 2014; 18:00:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Saygılarımla,

Alim K

Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim Alim bey,

Aylardır, kullanıcı tecrübesi olan bir akadaş aradım, malesef bulamadım :-(

Sizin firmanız yapıyorsa, sonuç iyidir :-)
    Bende ağırlıklı Ankara ve İstanbul da kullanacağım için, TBS anteni alıp denemekte fayda var.

Selamlar

Altuğ

büyük şehirlerde artık tbs şart, haklısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirsiniz Next TBS aparatını...Ben 5015 modeli ile kullanıyorum...
    Gayet isabetli veriyor bilgileri...Memnunum, daha kötü birşey bekliyordum...Ana kavşaklardaki ışık yoğunluklarınıda gösteriyor..Kapalı yollar varsa onlarıda zaten gösteriyor

En çok merak ettiğim mesafe idi, yani ne kadar süre kala gösteriyor diye..Uzak mesafelerdeki sıkışıklıklarıda görebiliyorsunuz uyarı listesinden...Yaklaşıncada zaten varsa alternatif yola yönlendiriyor

Değerli tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler...
    Hemen edinip, görüşlerimi burdan paylaşmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auzdil -- 21 Mart 2014; 19:40:12 >
  • Merhabalar başka konu açmak istemediğim için dincher arkadaşımızın konusundan devam ediyorum umarım kusura bakmazsın, bende bir kaç aydır navigasyon cihazı almak istiyorum, yol bilgim fazla olmadığı için İstanbul'da bir yere arabayla giderken sıkıntı yaşıyorum, daha önce hiç navigasyon cihazı kullanmadım, baktıklarım arasında dikkatimi çeken tomtom markası oldu cihazları hem pahalı hemde avrupra haritası(içinde türkiyede var) diyerek +45 Euro para istiyorlar, Türkiyede satılan bir cihazın Türkiye haritası için para istemesi bana ilginç geldi kısaca benim kısaca kriterlerim;

Türkiye'nin özellikle İstanbul'un haritası sorunsuz ve ömür boyu ücretsiz güncelleme garantisi olsun,
    Virajlara dönüşlere gelmeden önce mutlaka sesle uyarsın, mesafe yaklaştıkça döneceğim şeride beni yine sesle yönlendirsin,
    Cihazda işletim sisteminden doğan sorunlar minimum olsun,
    Şarjı bir yere götürecek ve oradan döndürecek kadar olsa yeter :)

Bu özelliklerde nasıl bir cihaz tavsiye edersiniz özellikle Next cihazlarını övüyorlar bence Navitech cihazlarıda fena değil, bu özellikleri barındıran bir cihaz tavsiye ederseniz hemen almak isterim, 350 TL maksimum bütçe ayırabilirim, ilgilenen ve fikir veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• merhaba
    ben next 5015 aldım. tbs aparatı da almayı düşünüyorum ama henüz almadım. ben şirketteki arkadaşlar dışarda kullansınlar diye aldım. şimdilik bi sıkıntı gelmedi kulağıma. nereye gitmeleri gerekiyosa gidiyorlar istanbul içinde.

bi tane de ezcool aldım. tablet zaten bu içinde sygic yüklüydü onu daha çok kardeşim kullanıyor. tablet gibi olduğu için biraz büyük duruyor camda. o da idare ediyor bi sıkıntı yok.

öncesinde bi tane navitech kullanmıştık eski bir modeldi gerçi ara sıra donuyodu resetlemek zorunda kalıyodum. yeni modelleri düzelmiştir belki.

trafik aparatını da alınca deneyimleri yazmaya çalışırım.
  • Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşlerde kullanmak nasip olsun, bende araştırmalarım sonucu Next 5035'e karar kıldım, şarjını v.s. bitirdim güncellemelerinide yapıp en yakın zamanda navigosyonlu bir sürüş yapacağım, ilk izlenimlerim olumlu ama kullandıkça notunu veririm buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exalted1903 -- 26 Mart 2014; 14:55:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exalted1903

Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşlerde kullanmak nasip olsun, bende araştırmalarım sonucu Next 5035'e karar kıldım, şarjını v.s. bitirdim güncellemelerinide yapıp en yakın zamanda navigosyonlu bir sürüş yapacağım, ilk izlenimlerim olumlu ama kullandıkça notunu veririm buradan.

Evet, yorumlarınızı bekliyoruz. Ben de 5035 veya 5065 alayım diyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum :)
  • 5015 ve 5035 ömür boyu güncelleme var mı? Ben beş yıl diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.