Şimdi Ara

Assassin's Creed: Unity (2014) [ANA KONU] (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.175
Cevap
11
Favori
83.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kutulu satışlarda yapımcı firma %30 kazanç sağlar, %70'i dağıtımcı firmaya aittir. Bu durumda Aral'a ait oluyor. Oyun başı fiyatı baya düşük bu yüzden.
  • archVillain A kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Kutulu satışlarda yapımcı firma %30 kazanç sağlar, %70'i dağıtımcı firmaya aittir. Bu durumda Aral'a ait oluyor. Oyun başı fiyatı baya düşük bu yüzden.

yani ne kadar oyun başı fiyat sizce?
  • rdlsln kullanıcısına yanıt
    20 dolar yada 15 euro civarı olmalı.
    bana çok mantıklı gelmesede böyle bir durum varsada pek şaşırmam. Bu durumda zaten sadece büyük kar eden bizdeki firmalar değil diğer ülkelerdeki dağıtıcılar da büyük kar elde ediyor.
    Ben oyun sektörü içinde olan biri değilim haliyle tam bilmiyorum doğal olarak. Ama sizde bilmiyorsunuz. Tam hesaplama yapmaya çalışmak (üstteki gibi) hata olur bence. Dediğim kazanç dağılımını Gamasutra gibi bir yerde okumuştum. Dijital satışlarla ilgiliydi. Dijitalde kutuluya göre kazancın büyük kısmı yapımcıya kalıyor mesela.

Büyük kar konusunda ben zaten yurt dışında böyle kazançlar olmuyor demedim. Fakat ülke değerlerini bir tutuyorsunuz. Dediğim dağılım Batı ülkelerindendir. Her firma aynı kazancı sağlayacak diye birşey yok. Derinlemesine inecek değilim. Aral iyi fiyat verirse alırım, yoksa almam. Sadece şunu söyleyeyim yorum yapan çoğu kişi eminim Aral'ı tanıyordur. Adamların çaba sarf etmediklerini biliyoruz.

Burada en iyi örnek CD Projekt. Adamlar Polonya'da dağıtımcı şirket olarak başlıyorlar. Polonya bizden gelişmiş bir ülke mi? Korsanla savaşan bir ülke bizim gibi. Fiyatları düşük tutmaya uğraşıp adetten kazanç sağlama yoluna kasıyorlar. Kazanç sağladıkları bile malum. Bunun yanında çoğu oyunu Lehçe yapıp içine bir sürü içerik koyuyorlar. Ne zaman bir oyunda Lehçe olsa Türkçe olmasa herkes başlıyor Polonya için bile dil koyuyorlar diye. Adamlar uğraşıp elde etmişler birşeyleri.

Ha belki bizim insanımız böyle. Korsan kullanmayı seviyor. Bilemiyorum artık. En azından Aral'ın birşeyler yaptığını görmek iyi olurdu. Ama iticiler. Sadece iş olarak bakıyorlar. Etik değiller. Bu yüzden kimse sevmiyor kendilerini. Bir oyun neden Türkçe değil neden fiyatı yüksek gibi soruları yapımcı firmaya değil burada ki firmalara sormalıyız bence.

oyunların ekonomik olarak ülkelerdeki değerleri farklı bir konu oraya girmeye gerek yok. Türkçe dil konusuna hiç girmem. Aral'dan o konuda ümidim yok. Tamamen yapımcı firmanın insafına kalmış bence konu. Aral gidip kendi dublaj ekibini kurmaz o konuda hem fikir oluruz tahminim. Dediğin gibi bu piyasayı iyi bilen biri değilim. Nerede uygun görürsem oradan alırım. Yukarıda da söyledim. Ön sipariş için aral'ın fiyat bana uygun geldi. Oradan aldım. Ben sadece hemen fiyat konusunda yerin dibine vuranları anlamıyorum. Ama bu tabi sadece pc oyunları için geçerli. Ps4 xbox one için burada kim ne dese haklı. Yurtdışında pc ps4 oyun fiyatları neredeyse aynı. Bizde yaklaşık 100 lira fark var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aral bir yana Ubisoft'ta çok paragöz firma tabi. İkisi yan yana sıkıntı oluyor.

Neyse almak isteyenler için GreenManGaming'den kod ile 45 dolara alabilirsiniz haberiniz olsun. 30'una kadar geçerli.

http://www.greenmangaming.com/s/tr/en/pc/games/action/assassins-creed-unity/

Kod: SEPTEM-BEROFF-ER25XX
    senin hesabına göre aral zarar ediyor.Hangi firma bu devirde böyle bir şey yapar ? ayrıca assasins creed oyunları hep 60 dolardan piyasaya çıkıyordu.Aral'da 70 lira gibi bir fiyatla bize satıyordu ki fiyat gayet iyiydi.Şunu söylemek lazım aral fiyatları kesinlikle oyuncuların beklentisine göre belirliyor.ubisoftun fiyatlarda bir değişiklik yapmadığı ortada.
    kutulu oyunların git gide dahada az sattığı gerçeği varken fiyatları bu kadar yükseltmeleri anlaşılır bir şey değil.Neyse sonuçta yeni nesil oyunların fiyatını 250 tl olarak fixlemiş bir firmadan bahsediyoruz.
    aral batsa sadece çalışanları için üzülürüm.
    bu arada oyunda bariz yapay zeka hataları var.Bu şekilde çıkmasın yoksa yine çok küfür yiyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ungalath -- 28 Eylül 2014; 14:22:41 >
  • Yeni video yayınlanmış.Videoda Arno'nun hapishanede aldığı dövüş eğitimini görüyoruz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arno'nun tipi iyice Ezio'ya benzemiş. 2 dakikalık hapishane videosunda bile dönem havasının güzel verildiği belli oluyor. Uzun zaman sonra seriye heyecan geldi. Amerika kıtasından kurtulduğumuz iyi oldu.
  • Romulus kullanıcısına yanıt
    Bilmesem Monte Cristo Kontu derdim ilk başta
  • WOWOWOWOW dedirtecek kadar bişey yok. Hep aynı şeyler

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryu_Hayabusa

gemide geçmese bari son oyunu sildim gemiden bıktım.
    suikastmı yapıcaz korsancılıkmı oynıcaz.
    gerçi herkesin düşüncesi farklıdır ama ben sevmedim son oyunu bitirmediğim sildiğim tek serisidir.

aynen kardeşim benimde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: track12

quote:

Orijinalden alıntı: Ryu_Hayabusa

gemide geçmese bari son oyunu sildim gemiden bıktım.
    suikastmı yapıcaz korsancılıkmı oynıcaz.
    gerçi herkesin düşüncesi farklıdır ama ben sevmedim son oyunu bitirmediğim sildiğim tek serisidir.

aynen kardeşim benimde :)

Bende bütün seriyi oynadım gemi bölümleri sıktı bıraktım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unity'de deniz savaşları olmayacaktır, çünkü senaryo Fransız ihtilalini konu alıyor, AC IV bu yüzden bana da sıkıcı gelmişti ve yarım bıraktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 2 Ekim 2014; 14:41:43 >
  • Yeni trailer. Baya iyi olmuş yalnız biraz fazla spoiler var gibi.

• Ubisoft tam sövmelik.Gösteriyor ama vermiyor

• Oyun içi yeni görseller yayınlandı.

http://leadergamer.com.tr/assassins-creed-unitynin-yeni-gorselleri-yayimlandi-2-66485.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Ekim 2014; 10:37:17 >
  • Acaba PC'de PS4 ve Xbox One'daki gibi 900P ve 30 Fps'de mi çalışacak oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwdark -- 7 Ekim 2014; 11:06:27 >
  • dwdark D kullanıcısına yanıt
    Ubisoft ve Nvidia ortaklığına dahil oyunlardan biri bu. Çözünürlük-FPS kilidi olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.