Şimdi Ara

Intel, Windows dizüstülere Android işletim sistemi eklemeyi planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel, Windows dizüstülere Android işletim sistemi eklemeyi planlıyor

2012 sonlarından bu yana Windows bilgisayar pazarında bir durgunluğa girildiği pek çok pazar analizinde üzerinde durulan bir konu. Microsoft'un satışları artırma konusunda farklı çalışmaları mevcutken, Intel'in de ilginç bir öneri hazırladığı iddia edildi. 

CES 2014 fuarında yapılması beklenen duyuruya göre Intel; Android ve Windows işletim sistemlerini birarada çalıştıran dizüstü modellerinin üretilmesini planlıyor. Bu amaç doğrultusunda Intel bilgisayar üreticileri ile işbirliği halinde. 

Intel'in konseptinde sanallaştırma yoluyla yeniden başlatma gerekmeden Windows ve Android uygulamaları birarada çalıştırılabiliyor. Samsung'un ATIV Q tabletinde Intel'in konsepti Dual OS adı verilen bir teknoloji ile uygulanmaktaydı. Intel'in konsepti ise PC Plus adını taşıyor. 

Konsept haricinde Windows ve Android işletim sistemlerini birarada çalıştıran bazı tablet modelleri mevcut. Ancak dizüstü segmentinde üreticiler tarafından pek tercih edilmiyor. 

Intel çift işletim sistemli dizüstü modelleri ile tüketici ilgisini çekmeyi ümit ediyor. Ancak Microsoft ve Google'ın buna nasıl bir destek vereceği merak konusu. CES 2014 fuarında Intel'in lansmanı birkaç üretici ile birlikte yapması bekleniyor.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Intel-wants-to-boost-PC-sales-by-putting-Android-alongside-Windows-in-the-same-box_id50930

• bize android ve ios lazım :))
  • windroid in ayak seslerimi geliyor diyeceğim ama sanal çalışacakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 4 Ocak 2014; 22:15:32 >
  • Tablet segmenti için olabilir tabi de laptopta Android i ben ne yapayım ki?
  • android bilgisayar sistemi olarak gelse de windows un saçmalıklarından kurtulsak
  • android in x86 tabanli pc lere gelmesi onemli.gelirse hem ucretsiz hemde bircok uygulamaya sahip olmasi itibariyle ucretsiz ve cok iyi bir secenek olur.
  • Android tabletde tat vermiyorken laptopdamı verecekmiş geçiniz...

ama guzel olabilir en azından platformu takip etmek açısından...
  • bluestacks gayet iyi iş görüyor zaten?
  • Milleti anlamıyorum yahu. Windows 8 masaüstü için uygun değil diye şikayet ederler, sonra da dizüstü bilgisayarlarda Android kullanmak isterler. O iş için android daha iyi ya çünkü...
  • Dolu linux dağıtımı varken neden android?
  • Windows ile Chrome OS aynı pc'de olsa daha iyi olmaz mı android yerine? Hatta android de olsun 3 olsun fazla işletim sistemi göz çıkarmaz.
  • Windows varken androide pek gerek olmayacak ilerde
  • Bence Android geliştiricileri için kendi Windows laptopları üzerinden, Android işletim sistemi ilede çalışmaları çok büyük avantaj sağlayacaktır.
    Intel önemli bir atılım yapıyor aslında bu konu için işlemci mimarisinide şekillendirecek olması bu konuya verdiği önemide gösterir..

Belki Android işletim sistemini merak edenler ama kullanmaya fırsat bulamayan birçok insan bundan yararlanabilecek güzel bir adım.. :)

• güzel düşünülmüş belki android canlılık getirir

• Amaç x86 ile çalışan android oranını yükseltmek sanırım. Vardır bir kazançları mobil alanda rakip olabilmek için yazılım desteği sağlamaya çalışıyorlardır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.