Şimdi Ara

Lian Li'den sıra tasarımında bilgisayar kasası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lian Li'den sıra tasarımında bilgisayar kasası

Genelde ilginç tasarıma sahip bilgisayar kasalarıyla ismini duyuran Lian Li, bu kez sıra tasarımı içerisine monte ettiği yeni bir bilgisayar kasası prototipi DK01 ile karşımızda. 

Lian Li tasarımlarında kullanıcı değerlendirmelerine önem verdiği için önceki prototipler gibi kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda DK01 son şeklini alacak. 

Lian Li DK01 altına bir sandalye çekerek hemen kullanmaya başlayacağınız şekilde geliştirilmiş. Üst ksımdaki can kaplamadan kasanın çalışma şekli sürekli takip edilebiliyor. Kasa sürgü yoluyla dışarı kaydırılabiliyor. Ancak lüzumsuz kullanımın önüne geçmek için ön kısımda bir kilit mekanizması bulunuyor.

Kasa fırçalanmış alüminyum malzemeden imal edilmiş ve yaklaşık olarak 80cm x 80cm x 60cm ölçülere sahip. EATX, XL-ATX ve ATX anakartlar kolayca kasaya yerleşebiliyor. Ayrıca 14 adet 3.5 inç ve 2.5 inç HDD sürücüler için de yer mevcut.

Bunun yanında kasa içerisine 7 adet 120mm fan, her iki kenara olacak şekilde 240mm-360mm boyutlarında sıvı soğutma sistemleri, 28cm uzunluğa kadar ekran kartı ve güç kaynağı, 18cm yüksekliğe kadar soutucular sığdırılabiliyor.

Ön kısımda 4 adet USB 3.0 portu ve HD ses bağlantıları yer alırken, LED aydınlatma, üst cam kaplama ve monitör standı standart olarak gelecek.  

Kaynak:http://vr-zone.com/articles/lian-li-unveils-dk01-desk-chassis-prototype/68376.html

• Bunun 350den piyasaya çıktığını hayal etsenize? Hafx miş bilmem neymiş... Devrim yaratır. Odamda hem devasa bir masadan hemde yanında duran kasadan hem o muhteşem ışıklandırmalarin bir faydasını görememekten muzdarip olan tek kişi değilimdir sanırım. 450-500e kadar alınır. Üstelik anneniz gider kendi eliyle alır. Kasanın olduğu yerde süpürgenin zorlukları anneler açısından tartışılmaz...

• salyangozdu, trendi derken adamlar direk masaya bağlamışlar kasa işini..

• üç ekran olsaydı daha hoş olurdu bence
  • Valla benim aklıma gelmişti.

Şaka bir yana çok güzel bir fikir. isteyen ve bu tarz şeylere meraklı kişiler eski bilgisayar kasaları ile buna benzer şeyleri rahat yapabilirler diye düşünüyorum.
  • ceo-tr kullanıcısına yanıt
    örnekleri var zaten... modifikasyon olarak yapanlar var.. hatta bundan çok daha güzel görüntüye sahipler bile diyebiliriz..

mesela;

• Güzel fiyattan soksa, (ki lian li asla öyle birşey yapmaz) hiç düşünmem alırım.
    Modifikasyon olarak çok daha başarılılarını yapanlar var ama ona kascak beceri, ilgi, istek, zaman lazım. Ben de yok o malesef.

• Bu tür şeyleri neden büyütüyorlar anlamam. Önünde şu şu varmış fırçalanmış aleminyum'muş. Kullanışlı olduğundan eminim de, yapılamaz birşey değil ki, keşke onlarca yüzlerce görsek bu tür şeyleri, ucuz olur, isteyen seçer beğendiğini alır. Kasa yani, tasarım deseniz kimse abartmasın, liseye giden çocuğa versem o da düşünür, hadi bilemedin üniversitede kimin eline tutuştursan sketch up'ta bile çizer yani.
    quote:

altına bir sandalye çekerek hemen kullanmaya başlayacağınız şekilde geliştirilmiş.

Hadi ya, ciddiler mi gerçekten de bir sandalye çekince kullanabiliyor muyuz, geliştirirken zorlanmışlar mı
    not: evet tersimden kalktım

Edit, bazıları bilgisayarını açarken çok zorlanıyor galiba onlar için demek ki bu, bir şeyi de beğenmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeIntegrity -- 3 Ocak 2014; 20:43:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: camoka5

Güzel fiyattan soksa, (ki lian li asla öyle birşey yapmaz) hiç düşünmem alırım.
    Modifikasyon olarak çok daha başarılılarını yapanlar var ama ona kascak beceri, ilgi, istek, zaman lazım. Ben de yok o malesef.

soksa,ne la?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişi yapıyonuz bari tam yapın ya. Kime hitap ediyo şimdi bu. Oyuncu sistemi desen o iki ekran ne öyle, illa kafamı sağa sola mı çevircem ortaya bakmak varken. Hadi burda olay ekranlar değil kasa diyelim, (ama şu resmi çekip koyarken düşüncen bunları benim gibi bi çok kişi buna takılacak diye) Oyuncu için değil desen başkası bu kadar gösterişi ne yapsın. Ayrıca o ayaklar ne öyle allasen. Hiç uymuş mu

• Biraz daha değiştirirlerse internet kafeler için uygun olur. :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

örnekleri var zaten... modifikasyon olarak yapanlar var.. hatta bundan çok daha güzel görüntüye sahipler bile diyebiliriz..

mesela;

olay zaten adamların hazır olarak böyle bir pc tasarlamaları. modifikasyon işini herkes yapamaz. hazır olarak böyle bir pc almak çok hoş olur.

• asterisk* kullanıcısına yanıt
    dostum haklısın da; bu da sistemi vermiyor, sadece masayı veriyor.. lian li dediğimiz marka da ne yazık ki ucuz mal satmayan bir firmadır... komple alimünyumdan yapmış olduğu ofis masalarının fiyatlarına bir bakın.. bu masada bence 750 dolar gibi bir fiyat görecektir..

keşke dediğiniz gibi olsa ama, bu tür donanımları ya paran olacak alacaksın, ya da gene paran olacak ayrıyetten de el becerin.. yoksa anca böyle incelemeler ile görürüz bunları
  • quote:

dostum haklısın da; bu da sistemi vermiyor, sadece masayı veriyor.. lian li dediğimiz marka da ne yazık ki ucuz mal satmayan bir firmadır... komple alimünyumdan yapmış olduğu ofis masalarının fiyatlarına bir bakın.. bu masada bence 750 dolar gibi bir fiyat görecektir..

keşke dediğiniz gibi olsa ama, bu tür donanımları ya paran olacak alacaksın, ya da gene paran olacak ayrıyetten de el becerin.. yoksa anca böyle incelemeler ile görürüz bunları

içine pc koymak o kadar zor olmasa gerek. asıl zor olanı o masayı yapmak. içine bir şey koymakta bi zorluk yok. pahalı olması da normal. bence alınır, param olsa alırım. kendim yapamayacağıma ve daha güzelini alamayacağıma göre. paran yokken zaten böyle işlerle uğraşmazsın. 100 dolara mı satsınlar yani bu tarz bir şeyi. senin dediğin hiçbir şeyin bi manası yok yani. gidip pc mod contestlerindeki masaları buraya koymanın ne manası var.

• asterisk* kullanıcısına yanıt
    en baştan başlayalım, sanırım bugünlerde bazı arkadaşlar benim yazdıklarımı algılayamıyor..

ben fotoğraf paylaştığım mesajımda bir üstteki arkadaşın bu tür masa şeklinde sistem görmediğini düşünerek bu tür masa/kasa ve sistemler olduğunu belirtmek istedim.

sen buna karşılık, 1. mesajında

olay zaten adamların hazır olarak böyle bir pc tasarlamaları. modifikasyon işini herkes yapamaz. hazır olarak böyle bir pc almak çok hoş olur. yazdın.. yani pc dediğine göre sistemin tamamını satılmasını umut ediyorsun.. ben de buna karşılık sana;

lian linin de sistemi içinde vermediğini, sadece kasa olarak masayı verdiğini bunun da pahalı olacağını yazdım.. hatta ben de senin gibi umut ederek bu sistemlerin hazır olarak satılmadığını kasayı sadece ya paranla alacaksın ya da kendin tasarlayıp, yapıp kullanacaksın dedim..

benim iyiniyetimle yazdığım mesaja bu kadar agresif yazmana gerek yoktu.. sen ister alırsın bunu ve içini 10 numara sıvı soğutmalı bir sistem kurarsın istersen de p4 sistemi kurarsın.. beni ilgilendirmez..

ayrıca da istediğim her konuya, konuyla ilgili istediğim her fotoğrafı yükler, istediğim her yorumu da yaparım. kimse de karışamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 3 Ocak 2014; 15:10:51 >

• quote:

en baştan başlayalım, sanırım bugünlerde bazı arkadaşlar benim yazdıklarımı algılayamıyor..

ben fotoğraf paylaştığım mesajımda bir üstteki arkadaşın bu tür masa şeklinde sistem görmediğini düşünerek bu tür masa/kasa ve sistemler olduğunu belirtmek istedim.

sen buna karşılık, 1. mesajında

olay zaten adamların hazır olarak böyle bir pc tasarlamaları. modifikasyon işini herkes yapamaz. hazır olarak böyle bir pc almak çok hoş olur. yazdın.. yani pc dediğine göre sistemin tamamını satılmasını umut ediyorsun.. ben de buna karşılık sana;

lian linin de sistemi içinde vermediğini, sadece kasa olarak masayı verdiğini bunun da pahalı olacağını yazdım.. hatta ben de senin gibi umut ederek bu sistemlerin hazır olarak satılmadığını kasayı sadece ya paranla alacaksın ya da kendin tasarlayıp, yapıp kullanacaksın dedim..

benim iyiniyetimle yazdığım mesaja bu kadar agresif yazmana gerek yoktu.. sen ister alırsın bunu ve içini 10 numara sıvı soğutmalı bir sistem kurarsın istersen de p4 sistemi kurarsın.. beni ilgilendirmez..

ayrıca da istediğim her konuya, konuyla ilgili istediğim her fotoğrafı yükler, istediğim her yorumu da yaparım. kimse de karışamaz..

o tür kasa ve sistemlerin olması satıldığı anlamına gelmiyor. gönderdiğin resim bu konuyla ilgili hiçbir şey ifade etmiyor. çünkü seri üretim bir ürün değil. isteyen gidip satın alamıyor.

hazır satılmaması fiyat olarak kullanıcı için daha iyi. her parçaya abartılı kar koymalarındansa masayı alıp kendin pc'ni kurabilirsin. burayı yanlış anlamamın üstüne gidiyorsun ama bu hiç önemli değil bu konu için.

bu konuda bu şirketin eleştirilebileceği bir nokta yok. hazır kasalarda pek de görmediğimiz bir olayı yapmışlar. gösterdiğin resim ise sadece eleştirmek için eleştirdiğinin kanıtı. her kasa haberinin altına pc mod contestlerindeki über bilgisayarların resimlerini koyalım o olsun.

istediğini yazabilirsin foruma, ben yazamazsın demedim. ben de istediğime cevap verebilirim. gönderdiğin şeyin manasız ve saçma olduğunu da istediğim zaman belirtebilirim.

• çok mükemmel görünüyor ve kablo kirliliğide olmaz böylelikle

• Bu masaya aslında ekranı da dahil etseler ve ekran kasadaki bir düğmeye bastığında cd rom gibi aşağıdan yukarıya çıksa çok daha iyi olur. Kullanılmadığında ise ekran masa içine gömülerek tam bir masaya dönüşmüş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*
    her kasa haberinin altına pc mod contestlerindeki über bilgisayarların resimlerini koyalım o olsun.

masa şeklinde kasa yapılmış, ben de bununla ilgili bir fotoğraf koydum konuya.. bunun neresi kötü ki? ayrıca bunu eleştirmek için de koymadım. bu tür kasaların daha önce düşünülüp yapıldğını belirttim.. lian li markası benim en beğendiğim ve sevdiğim kasa markasıdır. bırak alıp ta kullanmayı, görmediğim bir kasa markasıdır.. ama bu seviyorum diye de eleştirmeyeceğim anlamına gelmez.. bu masa şeklindeki kasalar bana pek hitap etmiyor..

neyse, bu son mesajımdı bu konuyla iligili..

sonuç itibari ile lian li, her ne kadar basit dizaynı da olsa kalitedir kesinlikle ve fiyatı ile de şahsen bana hitap etmeyecek bir masa şeklinde kasadır.. zaten ülkemizde de satılmıyor..

• @asterisk ne den bu kadar uzatıyorsun anlamıyorum. saintroyo ikinci mesajında seninde haklı yanların oldugunu belirtmiş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.