Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 PİL DEĞERİNİ ARTTIRMA!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
11
Favori
29.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, çoğumuz Note 3'ün pil performansından şikayetçi en azından benim forumda gözlemlediğim kadarıyla tatmin olan pek yok (ben 5.30 saate yakın ekran açık kalma süresi elde ettiğim için pek şikayetçi değilim açıkçası ve 1.5 günü de rahat çıkarıyor). Araştırmam ve denemelerim sonucunda pilin bize sunduğu değerlerin üstüne çıkabiliyoruz tabii bize gerekli bazı ayar ve uygulamalar lazım, öncelikle rootlu ve rootsuz anlatımlar için aşağıyı takip edin

ROOT'SUZ TELEFONLAR İÇİN/ (GREENİFY UYGLAMASI ARTIK ROOTSUZ TELEFONLAR İÇİN DE GEÇERLİ)

ADIM 1 : Evvela telefonu recovery modundan wipe işlemleri yapıyoruz temiz kurulumda gerçekleştireceğimiz işlemler daha garanti olur. yani olmazsa olmazımız temiz bir kurulum yani wipe. Sonra ayarlar/wifi/gelişmiş seçeneklerden şu kısım kapalı olması gerekir genelde açıktır
    ADIM 2 : kullanmadığımız sürekli arkaplanda çalışan (chaton,googleplaymusic vb) uygulamaları direk siliyoruz, devre dışı da bırakılabilir ama ben rootladığım için direk sildim. Bunun için Ayarlar/Genel/Uygulama yöneticisinden hepsi deyip istedigimiz programları devre dışı bırakıyoruz
    ADIM 3 :Telefona Greenify uygulamasını kuruyoruz (google play store'da mevcut)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=tr bu uygulama ile birlikte silmeye kıyamadığınız ama sürekli meşgul uygulamaları uyku moduna alıyor yani ekranı kapattıktan belli bir süre sonra seçilen uygulamalar kattiyen çalışmıyor siz çalıştırmayana kadar (uyarı: whatsapp facebook gibi uygulamaları uyku moduna alırsanız bildirimlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz bu yüzden bunun hesabını yapın ama çok bildirimlere takılmıyorsanız whatsappı ayrı tutuyorum twitter ve facebook gibi uygulamaları arkaplanda devredışı bırakabilirsiniz)
    ADIM 4 : Telefonu güç tasarruf modunda kullanıyoruz bildirim panelinde mevcut.
    ADIM 5 : Ekran parlaklığını ben şahsen otomatik kullanıyorum 0 değerinde geceleri en düşük seviyede kullanıyorum (gözü felaket bozuyor parlaklık benim)
    ADIM 6 : GPS ve MAPS uygulamalarını işiniz olduğunda kullanın yoksa kapalı dursun derim buna diğer sensörler de dahil (nfc,sbeam, vs)
    ADIM 7 : Son olarak google now,play magazin,,dergiler gibi zımbırtıları tamamen deaktif edin.örnek liste : google play gazetecilik, s çevirmen shealt, samsung hesabı, samsung push service, samsung watchon, trip****or

ROOTLU TELEFONLAR İÇİN

UYARI : ROOT ERİŞİMİ YAPINCA BİLDİĞİNİZ GİBİ KNOX SAYACI 0X1 OLUYOR VE TELEFON GARANTİLİYSE GARANTİ DIŞI KALIYOR BUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN DERİM.

İŞLEMLER

ADIM 1 : Evvela telefonu recovery modundan wipe işlemleri yapıyoruz temiz kurulumda gerçekleştireceğimiz işlemler daha garanti olur. yani olmazsa olmazımız temiz bir kurulum yani wipe.Sonra ayarlar/wifi/gelişmiş seçeneklerden şu kısım kapalı olması gerekir genelde açıktır
    ADIM 2 : Telefonu root erişimine izin sağlıyoruz ve bu sayede kullanmadığımız sürekli arkaplanda çalışan (chaton,googleplaymusic vb) uygulamaları direk siliyoruz, devre dışı da bırakılabilir ama ben rootladığım için direk sildim.
    ADIM 3 : Root olayından sonra telefonun cpu, gpu ayarlarını düzenlemek için xda'dan telefona uyumlu bir kernel yüklüyoruz (ben orjinal kernel ile kullandım kurma fırsatı bulamadım yani bu değeri stock kernelde elde ettim) bu sayede telefon uyku modundayken çalışan işlemci en düşük frekansta olacak(bununla ilgili açıklamalar mevcut olması lazım) bu tarz ayarlar için SetCPU ya da System tuner uygulamalarını google play üzerinden indirebilirsiniz.
    SetCPU için -->>https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhuang.overclocking&hl=tr
    System Tuner için -->>https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.pmw&hl=tr
    Exynos'lu n900/n9000q modelleri için kernel -->>http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/galaxy-note-3-exynos-android-development
    Snapragon için kernel -->>http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/orig-development (şuan için snapdragon a ait kernelleri denedim hiçbiri stabil değil ve çoğu hatalı lag bug barındırıyor)
    ADIM 4 : Ve telefona Greenify uygulamasını kuruyoruz (google play store'da mevcut)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=tr bu uygulama ile birlikte silmeye kıyamadığınız ama sürekli meşgul uygulamaları uyku moduna alıyor yani ekranı kapattıktan belli bir süre sonra seçilen uygulamalar kattiyen çalışmıyor siz çalıştırmayana kadar (uyarı: whatsapp facebook gibi uygulamaları uyku moduna alırsanız bildirimlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz bu yüzden bunun hesabını yapın ama çok bildirimlere takılmıyorsanız whatsappı ayrı tutuyorum twitter ve facebook gibi uygulamaları arkaplanda devredışı bırakabilirsiniz)
    ADIM 5 : Telefonu güç tasarruf modunda kullanıyoruz bildirim panelinde mevcut.
    ADIM 6 : Ekran parlaklığını ben şahsen otomatik kullanıyorum 0 değerinde geceleri en düşük seviyede kullanıyorum (gözü felaket bozuyor parlaklık benim)
    ADIM 7 : GPS ve MAPS uygulamalarını işiniz olduğunda kullanın yoksa kapalı dursun derim buna diğer sensörler de dahil (nfc,sbeam, vs)
    ADIM 8 : Son olarak google now,play magazin,,dergiler gibi zımbırtıları tamamen deaktif ettim.örnek liste : google play gazetecilik, s çevirmen shealt, samsung hesabı, samsung push service, samsung watchon, trip****or

NOT : Yukarda saydıklarımdan kernel ve güç tasarruf modunu kullanmadım + yarım saatlik bir oyun da oynadım angry birds go (oyun çok şarj yiyor yutuyor neredeyse) ve akabinde telefonun mevcut stok tarayıcısını sevmedim o yüzden chrome kullanıyorum maalesef şarjı normal tarayıcıya göre su gibi içiyor ama buna rağmen iyi değerler elde ettim

HİÇ BİR İŞLEM YAPILMADAN ÖNCEKİ EKRAN SÜRESİ DEĞERLERİ STOCK ROM VE KERNEL
     SAMSUNG GALAXY NOTE 3 PİL DEĞERİNİ ARTTIRMA! SAMSUNG GALAXY NOTE 3 PİL DEĞERİNİ ARTTIRMA! SAMSUNG GALAXY NOTE 3 PİL DEĞERİNİ ARTTIRMA!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    YAPILAN İŞLEMLERDEN SONRAKİ EKRAN SÜRESİ DEĞERLERİ STOCK ROM VE KERNEL +ROOT

YENİ PİL DEĞERİ
     SAMSUNG GALAXY NOTE 3 PİL DEĞERİNİ ARTTIRMA! SAMSUNG GALAXY NOTE 3 PİL DEĞERİNİ ARTTIRMA! SAMSUNG GALAXY NOTE 3 PİL DEĞERİNİ ARTTIRMA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legendery -- 12 Nisan 2014; 16:03:25 >

• Merhaba hocam konu güzel olmuş emeğiniz için teşekkür ederim benim sorum konu ile biraz alakasız olacak ama kusura bakmayın ;

eskiden s3 varken telefonu şarja takınca "dlid" diye ses geliyordu kısa tonlu Note 3 te bu ses yok mu ? cihaza şarja takınca ses gelmedi sadece titredi size zahmet note 3 cihazlarınızda bir denermisiniz şarja takınca kısa tonlu ses geliyor mu ? yoksa sadece benim cihazdamı ses çıkmıyor ?
  • Hocam benimkinde de ses yok sanırım standrt bi durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legendery

Hocam benimkinde de ses yok sanırım standrt bi durum.

Teşekkürler hocam içim rahatladı şarja takınca cihaz sadece titriyor :) eski s3 telefonumda kısa bir ses tonu geliyordu o yüzden merak ettim saygılar , sunarım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

quote:

Hocam benimkinde de ses yok sanırım standrt bi durum.

Teşekkürler hocam içim rahatladı şarja takınca cihaz sadece titriyor :) eski s3 telefonumda kısa bir ses tonu geliyordu o yüzden merak ettim saygılar , sunarım .

Rica ederim hocam, saygılar.
  • Hocam emeğinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon rootsuz olurmu ya

Bu şekilde bu telefona birde daha güçlü batarya çıkarsa of diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

Telefon rootsuz olurmu ya

Bu şekilde bu telefona birde daha güçlü batarya çıkarsa of diyorum.

3200 mAh değil de 3700 mAh olsaydı şu pil normal standartlarda 10 saat ekran süresi gösterirdi.
    root var huzur
  • Up
  • Konu güncellenmiştir, rootsuz telefonlar için de anlatım eklenmiştir
  • quote:

Konu güncellenmiştir, rootsuz telefonlar için de anlatım eklenmiştir

Hocam 2g+whatsapp konuşması şeklinde 6 saat görür mü rootsu cihaz? Geri dönüşü olsa dakika durmayıp rootu basıcamda garanti sıkıntı

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

Hocam 2g+whatsapp konuşması şeklinde 6 saat görür mü rootsu cihaz? Geri dönüşü olsa dakika durmayıp rootu basıcamda garanti sıkıntı

kardeşim en üstte paylaştığım ekran görüntüsü rootsuzken elde ettiğim değerdir rahatlıkla çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legendery -- 17 Ocak 2014; 23:59:27 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

kardeşim en üstte paylaştığım ekran görüntüsü rootsuzken elde ettiğim değerdir rahatlıkla çıkar

S800 lü cihazmı hocam senin ki?

• Evet kardeşim s800.
  • rootsuz için olanları madde madde yazmıssın ama birde nasıl olduklarını tek tek adım adım yazsaydın iyi olurdu cünkü bircok kullancı daha ne nerede hangi menüde bilemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanedantr

rootsuz için olanları madde madde yazmıssın ama birde nasıl olduklarını tek tek adım adım yazsaydın iyi olurdu cünkü bircok kullancı daha ne nerede hangi menüde bilemiyor

Hocam yazmami istediginiz sey nedir tam olarak ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kendim için demedim ama tanıdığım ve bu forumu takip eden bazı kişiler var adım adım yazılamayınca yapamıyorlar o yüzden eğer örneğin google müsic dergi magazin uygulamlarını iptal edindemissin onları adım adım nasıl edilir yazabilirseniz o kişiler daha iyi faydalanabilir? şahsi fikrimce tabi
  • Valla hocam emeğine sağlık. Ama bu dediklerini yapınca da telefon işlevselliği gidiyor. Hoş şarj için mükemmel sonuçlar ama note 3, nokia 3310 a dönüşünce neyleyim ben o telefonu. Yapabilseler keşke pil ömrünü artırmayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecno_man

Valla hocam emeğine sağlık. Ama bu dediklerini yapınca da telefon işlevselliği gidiyor. Hoş şarj için mükemmel sonuçlar ama note 3, nokia 3310 a dönüşünce neyleyim ben o telefonu. Yapabilseler keşke pil ömrünü artırmayı.

Benim anlamadığım hangi işlevleri gidiyor bana bunu örnekle açıklayabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanedantr

ben kendim için demedim ama tanıdığım ve bu forumu takip eden bazı kişiler var adım adım yazılamayınca yapamıyorlar o yüzden eğer örneğin google müsic dergi magazin uygulamlarını iptal edindemissin onları adım adım nasıl edilir yazabilirseniz o kişiler daha iyi faydalanabilir? şahsi fikrimce tabi

Kendiniz için demediğinizi biliyorum ama bu hususta daha nasıl açıklayıcı olabilirim bunu irdeleyip mesajı düzenleyeceğim eleştiriniz için teşekkür ettim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.