Şimdi Ara

Eric Schmidt : Google sosyal ağ trendini kaçırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Eric Schmidt : Google sosyal ağ trendini kaçırdı

2013 yılını geride bıraktığımız bu günlerde Google geçen yılın medyada en dikkat çeken firma olarak ilan edilse de, pişmanlık duyduğu konular yok değil.

Bloomberg'e konuşan Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, bu yıla ait öngörülerini sıralarken, geçen yıl için de bir konuda pişmanlığını dile getirdi. 

Schmidt'in pişman olduğu konu, belki de Google'ın en çok eleştirildiği konu olan Google+ sosyal ağı. Facebook, Twitter gibi rakiplerinden daha geç bir zaman diliminde piyasaya giren Google+, Google'ın yeniliklerinin odak noktası haline gelse de bir türlü istenen seviyeye gelemedi. Sosyal ağın 500 milyon kullanıcı sayısını geride bıraktığı tahmin edilirken, ağda aktif olma ortalaması ise oldukça düşük.

Schmidt, Google olarak sosyal ağ trendini kaçırdıklarını ve bu fırsatın bir daha ellerine geçmesinin çok da mümkün olmadığını itiraf ediyor. Google her ne kadar yeniliklerine devam etse de Facebook veya Twitter gibi rakiplerini hiçbir zaman yakalayamayacağını anlamış durumda.

Schmidt, geçen yıl ile ilgili değerlendirmelerinde mobil bilişim dünyasına geçişin artık tamamlandığına ve mobil dünyanın yarışı kazandığına işaret ediyor. Bugün satılan akıllı telefon ve tablet sayısı PC sayısından daha fazla. Mobil mimariye yöneliş de çok hızlı bir hale geldi. 

Bu yıl ki öngörülerinde ise Schmidt, internet tabanlı ekonomiye geçişin dünyada hızlanacağını ve Google'ın da bundan en iyi şekilde istifade edeceğini belirtiyor. Google ayrıca endüstrilerin kötü durumda olduğu ülkelerde de kazançlı çıkacak zira bu ülkelerde Google reklamcılığına geçiş daha yüksek seviyede olacak.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Eric-Schmidt-says-that-Google-missed-social-networking-trend-wont-happen-again_id50814

• facebook'un aynısı ama msn spaces deki gibi özelleştirmeli vs.. olsa mükemmel olur yada twitter ın daha fazla özelleştirilmiş hali treni fena kaçırdılar

• Günaydın panpa
  • Mobil uygulama da google+ facebook a bin basar ama kimse kullanmıyor doğru düzgün seviyenin olduğu bir ortam.

• Resmi olarak RIP Google+ 2013 diyebiliriz herhalde.

• O zaman sosyal platformlarda ki bir sonraki aşamayı sen başlat diğerlerinin önüne geç sevgili Google emice.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • face tweet ınsanlara yetıyor zaten google+ eksık kalsın
  • Iyiki kacirdi, yoksa iyice simarirdi (googlei seven biri olarak soyluyorum bunu :))

• Kesinlikle bu sefer doğru söylemiş.Çünkü google+ hiçbirşeye benzemiyor.
    Özel mesaj yok direk hangouts tan çağıracağız eklediğimiz kişileri.
    Alayı çiçek böcek resmi koymuş neyin ne olduğu belli değil.
    Mesut Çevik gibi biri dahi arayüzünden sıkıldıysa treni vagonlarıyla kaçırmışsınız demektir.
  • Dünyayı yönetiyorlar, gel gör ki sosyal ağı yönetemiyorlar.
  • 500 milyon abonesinin olmasının tek nedeni android kullanıcılarına getirdiği zorunluluktur. Yoksa 500 kişiyi zor bulurlar o sıkıcı şey için.

• samsungun apple ı kopyaladıgı gıbı sızde facebook u kopyalayın herseyı aynı olsun begendı butonuna kadar adı google+ kalsın o zaman tutar

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor5945

samsungun apple ı kopyaladıgı gıbı sızde facebook u kopyalayın herseyı aynı olsun begendı butonuna kadar adı google+ kalsın o zaman tutar

Kesinlikle. Sonra da biz facebooku gelistirdik desinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heryere google+ ile giriş zorunluluğunu kaldır birader bi zahmet. Google'a inat açmadım açmayacağımda rom yükler yüklemez ilk yaptığım şey g+'ı silmek.
  • google birşeyide kaçır gözün doysun mk

• Sadelik sadelik diye milletin elinden tüm özelleştirme imkanlarını al, sonra da niye böyle oldu diye yakın. Beter ol google.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

Mobil uygulama da google+ facebook a bin basar ama kimse kullanmıyor doğru düzgün seviyenin olduğu bir ortam.

Hiç seyircisi olmayan takımlar var, onların maçlarında tribün olayları hiç olmuyor bu dediğin onun gibi birşey :)))
  • Satın aldığım uygulamalara puan verip yorum dahi yazamıyordum Google+ üyesi olmadan. İnatla üye olmadım, ama geçenlerde çok istediğim bir uygulamayı (duolingo idi yanlış hatırlamıyorsam) yüklemek için bile Google+ üyesi olmayı zorunlu tutunca mecburen üye olmak zorunda kaldım.
    Bu dayatmacı kafayla üye toplasan n'olacak? Diğer servislerinden de soğutuyorsun. Benim de telefon değiştirdiğimde ilk yaptığım şey Google+, Hangouts, ne varsa hepsini pasifleştirmek...

• bir yerdende eksik kalın Eric'cimm...elinizden gelse kimseye ekmek yedirmeyeceksiniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 2 Ocak 2014; 8:32:58 >
  • Dünyayı yediniz daha ne istiyorsunuz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.