Şimdi Ara

2014 'zamlı' araç fiyatları. (Karşılaştırmalı Fiyatlar Eklendi) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
716
Cevap
17
Favori
49.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sekoya81

olan yine namusu ile yaşayan orta sınıfa oldu.

Kurallara uymak ve ahlaklı yaşamak sadece orta sınıf için vardır.
    En alttakiler ve en üsttekiler hiçbir zaman ayıplanmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: clb12

vw neden bu kadar az zam yapmış ki acep

O sadece 2013 modeller için ÖTV zammı.
  • Vw 2014 model fiyat listesini henüz yayımlamadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • audi ve bmw den bir ses var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Vergi zammına ilaveten,Kur farkı da fena halde binecek derken(Ford fiyat listesinde ki 2014 fiesta trend baz donanım dizel aracın 51.000 tl küsur uçuk rakamdan da epey belli)Devlet olarak cari açığa da çözüm olsun dersen,yerli üretim otoların ötv'sini %30'lara düşüreceksin.

Bak o zaman Volskwagen gibi sadece ithal ve çok adetli satan markalar ülkemizde üretim yapıyor mu yapmıyor mu.

Ben soyleyeyim yapmiyor!

Gecen hafta Dogus Turkiye Ceo'su bizim okulda soylesideydi.Bu konuda gundeme geldi.

Asla degilse de aslaya yakin Turkiye'de uretim...

Vw bize gore cok satiyor gibi gozukuyor da tum global satislarinin %2 si bile degil Turkiye de satilan arac sayisi...

Ticari kurulus sonucta,adamlar kek degil ki Cin'e yatirim yapmak yerine Turkiye'de sifirdan fabrika kursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 3 Ocak 2014; 10:00:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Vergi zammına ilaveten,Kur farkı da fena halde binecek derken(Ford fiyat listesinde ki 2014 fiesta trend baz donanım dizel aracın 51.000 tl küsur uçuk rakamdan da epey belli)Devlet olarak cari açığa da çözüm olsun dersen,yerli üretim otoların ötv'sini %30'lara düşüreceksin.

Bak o zaman Volskwagen gibi sadece ithal ve çok adetli satan markalar ülkemizde üretim yapıyor mu yapmıyor mu.

Uluslararası ticaret anlasmalari ,gümrük birliği vs. var. Dediğinizi yapamazlar , dolayli yollardan teşvik olur ancak. O da nasil olur bilemiyorum.

• fiat puntoya baktım değişiklik yok aynı fiyat
  • Bu fiyatlar doğru mu? Şaşkınlık içerisindeyim şuan.

2014 'zamlı' araç fiyatları. (Karşılaştırmalı Fiyatlar Eklendi)
  • Hey masaallah fiyatlara bak

• vay arkadaş 1,3 82 beygir aracın fiyatı 41.000 TL olmuş biz bitmişiz okeye dönüyoruz rezillik allahtan arabam var bi 10 sene daha binerim artık
  • Selçuk ALAGÖZ kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam topa en hızlı ford girdi , 2014 modellerde % 20 kadar zam var..

• otomotoiv sektörü 2014 ü çok kötü geçirecek. yeni kredi sınırlamaları, ötv oranları, kur zamları derken sektör büyük darbe yedi. devlet araba tüketim çılgınlığına son verin dedi bencede haklı. ama onu derken her zaman olduğu gibi batı ülkelerini örnek aldı üstelik altyapısını hazırlamadan. örneğin almanyada yerli araba vergileri ithallerden düşüktür, yerli araç özendirilir, ithal araca vergiler yüklenir. ama orada altyapı var yani ithal aracı almayın yerliyi alın diye alternatif veriyor devlet. bizde alternatifi yok devletimiz direk, alternatifsiz araba almayın diyor. o zaman üret yerli aracı insanlara düşük vergiyle sat, yabancıyı almayın yerliyi alın de. ama nerde, biz temelsiz bina yapmaya alıştığımız için yıkılacak binada oturmakta artık korkutmuyor, garip gelmiyor kimseye. sonumuz hayrolsun.....
  • En çok fiyatlar düşer ellerinde 2013 araba kalır onları alırız ucuza diye düşünen arkadaşlara üzüldüm ben.

Tabi Ekim ayında aldıgım aracın sıfır fiyatı ile arasındaki farkın 20bin tl olmasına da şaşırıp Allaha şükrettim arabayı nasip etti diye yoksa bu fiyatlarla çok zordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Bu fiyatlar doğru mu? Şaşkınlık içerisindeyim şuan.

şu an 2014 fiyatlarını sadece ford verdi. ama yakında diğer firmalarda teker teker 2014 fiyatlarını verecek hemen hemen zam oranlarıda aynı olacak, o zaman daha çok şaşıracağız....
  • Bugün Ford bayisinden aldığım titanyum x paket dizel fiesta fiyatı

2013 model 47.500 tl
    2014 model 53500 tl

• corolla 1.33 life 48300tl idi buyrun bide buna bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metuzo -- 3 Ocak 2014; 11:02:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrPinPrick

otomotoiv sektörü 2014 ü çok kötü geçirecek. yeni kredi sınırlamaları, ötv oranları, kur zamları derken sektör büyük darbe yedi. devlet araba tüketim çılgınlığına son verin dedi bencede haklı. ama onu derken her zaman olduğu gibi batı ülkelerini örnek aldı üstelik altyapısını hazırlamadan. örneğin almanyada yerli araba vergileri ithallerden düşüktür, yerli araç özendirilir, ithal araca vergiler yüklenir. ama orada altyapı var yani ithal aracı almayın yerliyi alın diye alternatif veriyor devlet. bizde alternatifi yok devletimiz direk, alternatifsiz araba almayın diyor. o zaman üret yerli aracı insanlara düşük vergiyle sat, yabancıyı almayın yerliyi alın de. ama nerde, biz temelsiz bina yapmaya alıştığımız için yıkılacak binada oturmakta artık korkutmuyor, garip gelmiyor kimseye. sonumuz hayrolsun.....

Vergiler aynı.
    Hiçkimse yerliyle ithale farklı vergi koyamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: technogen

Bugün Ford bayisinden aldığım titanyum x paket dizel fiesta fiyatı

2013 model 47.500 tl
    2014 model 53500 tl

Almayı düşünüyorsanız 2013ü kaçırmayın derim. ancak şahsi fikrim o fiestayı 53000 tlye ayık kafayla satamazlar bana, daha doğrusu b sınıfı bir araca 50bin üzeri bir fiyat anormal, c sınıfındada 60-70bin gibi fiyatlar anormal. en iyisi sıfır araçlardan uzak durmak şu saatten sonra.
  • C-segment donanımlı dizel arabalar artık 74-76 aralığında satılıyor.

Anti-vw'ciler bana saldırabilir belki ama şu an en mantıklı fiyatlar VW'de görünüyor.

Focus 1.6TDCI Tit. 73.000 TL
    Golf 1.6TDI Comf. 66.000 TL,
    Highline (Titanium'a göre daha dolu) 72.000TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

C-segment donanımlı dizel arabalar artık 74-76 aralığında satılıyor.

Anti-vw'ciler bana saldırabilir belki ama şu an en mantıklı fiyatlar VW'de görünüyor.

Focus 1.6TDCI Tit. 73.000 TL
    Golf 1.6TDI Comf. 66.000 TL,
    Highline (Titanium'a göre daha dolu) 72.000TL.

Titanium ile highline donanımı detaylı olarak kıyaslayabilir misin? yeni titanium donanım yazılmış listeye
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.