Şimdi Ara

Sony: 'Xperia Z1, 2014'te de amiral gemimiz olarak devam edecek'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony: 'Xperia Z1, 2014'te de amiral gemimiz olarak devam edecek'

Geride bıraktığımız 2013 yılına, yeni tasarım anlayışının ilk ürünü olan Xperia Z ile başlayıp sonrasında Xperia Z1 ile kapatan Sony, resmi blog sayfası üzerinden yeni yıl mesajı yayınladı. Oldukça uzun olan bu mesaj içerisinde çok önemli bir ifade bulunuyor; "Xperia Z1 modelimiz 2014 için de amiral gemi olmayı sürdürecek." Donanım ve teknoloji anlamında kendisinden sonra çıkan rakiplerine karşı eli zayıflayan Xperia Z modelini Z1 ile değiştiren Sony, kullanıcı memnuniyeti adına rakipleri Samsung ve HTC gibi her yıla tek amiral gemisi stratejisini uygulamaya alacak gibi görünüyor. 

Sony'nin satış anlamında şimdiye kadar ki en güçlü telefonu olan Xperia Z1, sahip olduğu özelliklerle günümüzde için oldukça rekabetçi olsa da 2014'te çıkacak yeni nesil akıllı telefonlara karşı bu rekabetçiliğini sürdürmesi çok kolay değil. 64-bit işlemcilerin, daha yüksek bellek kapasitelerinin, artan pil ile yüksek çözünürlüklü ekranlar ve 4K video kaydı yapabilen kameralarla donatılacak 2014 model akıllı telefonlara karşı Xperia Z1'in tutunabilmesi mümkün görünmüyor. Xperia Z1 Mini modelini duyurmaya hazırlanan şirketin, 2014 için neler planladığı henüz tam olarak netlik kazanmasa da, bu açıklamadan yola çıkarak şirketin farklı segmentlere yoğunlaşmak istediği sonucuna da varılabilir.

Microsoft'un görüşme halinde olduğu ve Sony'nin bu yıl içerisinde Windows Phone işletim sistemini kullanan yeni telefonlar sunacağı da gelen önemli haberler arasında. Diğer taraftan, MediaTek'in işlemcilerini kullanarak daha düşük maliyetli telefonlar sunmayı planladığı da konuşulan Sony, Xperia Z1'i kendi ekran boyutu kategorisinde sabit tutarak, en yeni donanımlara sahip bambaşka bir telefonu daha büyük ekran segmentine de konumlandırabilir. Rekabetin çok sert geçeceği 2014 için telefon üreticilerinin çok farklı planları bulunuyor. Bunları görmek için şimdiden sabırsızlanırken, olay yerinde en kapsamlı bilgileri sizlere ulaştırabilmek adına CES ve Mobil Dünya Kongresi gibi uluslararası fuarların hepsini bu yıl da yerinde takip edeceğiz. 

• z1f, z1s gelse kafi.

• Sony çok farklı bir firma ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz.Senede bir amiral model mantıklı ama 2014'ü yıldan saymıyormu böyle bir çılgınlık yapacağını sanmıyorum.2014 te S5,İphone 6,Lg G3 gibi güçlü cihazlarla Z1 başa çıkamaz.

• Ces'te yeni amiral gemi tanitilmasi akla mantiga sigmiyordu zaten z1 cikali 3 ay oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle MAyıs ayına doğru Z1 üstü yeni bir "Amiral" gelecek !

• iPhone varken Sony niye hala telefon üretiyor anlamış değilim.
  • Sony acilen sanal tuşlardan vazgeçmeli ve çerçeveyi inceltmeli.
  • Bunlar da kendi işlemcilerini yapacak gibi görünüyor...
    Ya da en son snapdragon işlemci s800'den pek de hızlı olmadığı için yeni amiral gemisi çıkarmayı düşünmüyor olabilir.
  • Geçen yıl zorda kaldığı için z1'i piyasaya süren firma 2014'ü es geçicek. İlginç.

• Bari bu yılki üretimlerinde adam gibi bir ekrana geçsinler. TFT ile nereye kadar gidecekler merak ediyorum. Bir de ekranlarıyla övünen bir firma güya ama ekranda en kötü amiral gemisi olarak tarihe geçmek istiyor galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

iPhone varken Sony niye hala telefon üretiyor anlamış değilim.

İphone bi modeldir marka degildir sony bi markadir bizimmilletimiz neden model ile markayi karistirir apple desene suna

• Bu durumda Z1 mini ve Ultranın guncellenmiş versiyonu gelir muhtemelen z1 ile benzer donanım özellıkleri olacak olan bu iki cihaz küçük ve büyük ekranlı cihaz seçenekleri olacak sony için,başarılı sonuç verebilir bence

• quote:

Orijinalden alıntı: wolferto

quote:

İphone bi modeldir marka degildir sony bi markadir bizimmilletimiz neden model ile markayi karistirir apple desene suna

Bu saçma cümlede buna mı takıldın be gardaş

• "kullanıcı memnuniyeti adına rakibi Samsung gibi tek amiral modeli"

wat.

Sony: 'Xperia Z1, 2014'te de amiral gemimiz olarak devam edecek'
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Bari bu yılki üretimlerinde adam gibi bir ekrana geçsinler. TFT ile nereye kadar gidecekler merak ediyorum. Bir de ekranlarıyla övünen bir firma güya ama ekranda en kötü amiral gemisi olarak tarihe geçmek istiyor galiba.

Aslında ekran triluminos ile yine de en iyilerinden biri ancak su geçirmezlik için ekranın üstüne bir filtre tabakası uygulanıyor, bu tabaka görüş açılarını ve bazı renkleri kısıtlıyor.
  • bu sony hakkaten mal o kadar iyi surusuyle tekonolojisi ozelligi hepsini gectim ismi var duzgun bir telefon cikarmayi basaramadi

• mesajları okuyorumda ne kadar değişiksiniz. z2 soylentılerı cıktıgında ya daha kac ay oldu z1 cıkalı boyle ısmı olur dıye bagırıodunuz. şimdide 2014 te rekabetcı olamaz dıosunuz :D z1 mini gelecek 2014 te. ayrıca iphone 6 dediğiniz model 2014 eylulde tanıtılır. yani bu yılki gibi iphone 6 ile z2 aynı ayda tanıtılır. z1 iphone 6 cıkana kadar gayette rekabetçi olabilir. iphone 6 cıktıgında ise zaten z2 de piyasada olur

• 2014 S5, iphone6, HTC one two kapışmasına sahne olur.

Sony ve Çinli firmalardan süprizler bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolferto

quote:

iPhone kardeş.Apple demiyorum varmı :)
    Sony Z1 sony z2 sony xperia deniyor
    apple iphone mi diyorsun sen
    apple iphone 4 aldım
    yoksa sony xperiamı aldım diyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: web101

Sony çok farklı bir firma ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz.Senede bir amiral model mantıklı ama 2014'ü yıldan saymıyormu böyle bir çılgınlık yapacağını sanmıyorum.2014 te S5,İphone 6,Lg G3 gibi güçlü cihazlarla Z1 başa çıkamaz.

dediğiniz mantıksız tabiki 2014 u es gecmıcek z1 ile 1 yıl gidicez denmek istenmiş. iphone 6 tanıtıldıgı ayda z2 de tanıtılır. aynı bu seneki gibi 5s ten 1 ay once z1 piyasadaydı. bu sekılde ılerlemesıde daha mantıklı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.