- x
Bilgisayar ve cep telefonuna artık taksit yok (Amiral gemisi OUT - ikinci el IN)
35 Cevap627 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5530 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:35:45 

Arkadaşlar bu konuyu siyasete dökmeyelim ve konu silinmesin. Biz burada, bu yeni uygulamanın neler doğurabileceğini konuşalım.

Bilgisayar ve cep telefonuna artık taksit yok

BDDK, kredi kartı ve nakit çekimlerinde taksit sayısını 9 ayla sınırlandırırken; altın, pırlanta, cep telefonu, bilgisayar, gıda ve akaryakıtta taksit uygulamasını kaldırdı.
Buna göre cep telefonu veya bilgisayar almak isteyenler 1 Şubat 2014'ten itibaren peşin almak zorunda. Mobilya, beyaz eşya, tatil, araç kiralama dahil olmak üzere hiçbir mal ve hizmet alımında taksit süresi 9 ayı geçemeyecek. Yüzde 30 peşinatı olmayan, araba kredisi çekemeyecek. Bu sınırlamalara takılmadan alışveriş yapmak, araba almak isteyenler için son tarih 2 Şubat 2014.

Hükümetin, hem krediler ve kredi kartlarındaki hızlı büyümeyi hem de cari açığı frenlemek üzere aldığı bankacılık tedbirleri, bugünkü Resmi Gazete’te yayımlandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun hazırladığı yönetmeliğin taslaktan daha sert olması dikkat çekti.

TATİLDEN, ARAÇ KİRALAMAYA BEYAZ EŞYADAN MOBİLYAYA 9 AY

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklikle, kredi kartıyla yapılan mal ve hizmet alımı ile nakit çekiminin taksitlendirme süresi 9 ayla sınırlandırıldı.

BDDK’nin değişiklik taslağında elektrikli ve elektronik eşya ile bilgisayar alımı, araç kiralama, telekomünikasyon ve kuyumculukla ilgili alımlarda taksit süresi 6 ay olarak öngörülmüştü. Ancak Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklik çok daha sert bir sınırlama getirdi.

BİLGİSAYAR, CEP TELEFONU, PIRLANTAYA TAKSİT YOK

Telekomünikasyon ve kuyumculukla ilgili alımlarda da gıda ve akaryakıtta olduğu gibi ‘hiç taksit’ olmayacak. Bir başka ifadeyle sevgiliye pırlantayı, çocuğa cep telefonu ve bilgisayarı taksitle alma dönemi kapanıyor. 1 Şubat'tan sonra bu ürünleri taksitle almak mümkün olmayacak.

Bir BDDK yetkilisi, son yapılan değerlendirmelerle telekomünikasyon ve kuyum ürünlerinin de 'taksitsiz' satışa dahil edildiğini belirtirken, bilgisayar, cep telefonu, fotoğraf makinası gibi tüm elektronik eşyaları kapsadığını söyledi.

Yine BDDK’nin taslağında beyaz eşya ve mobilya alımlarında taksit süresi 12 ay ile sınırlandırılması öngörülürken; yeni yönetmelikte bu süre de 9 aya indirildi. Böylece evlenmeyi düşünen, çeyiz planları yapanların beyaz eşya ve mobilyada taksit süresi de ‘ertelemeli dönem dahil’ 9 ayı geçemeyecek.

Kaynak: http://finans.mynet.com...-artik-taksit-yok/91199

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_xxx -- 31 Aralık 2013; 13:39:20 >

SATILIK - PSN HESAPLARIM (GT6, GTA5, TEKKEN TAG 2, LIMBO, REAL STEEL, BF3 DLC)
http://forum.donanimhaber.com/m_95566871/f_//tm.htm#95566871
SATILIK - 160GB PS3 Slim + 3 Orijinal Kol + 15 Orijinal Oyun + Kablosuz Headset
http://forum.donanimhaber.com/m_95991252/tm.htm

''Ben oyunlara göre donanım alacağıma oyunlar benim donanıma göre üretilsin.'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Zenginin sistemi fakirin sistemi yok böylece frame ve makro yönünden öne geçmek yok, aynı donanımla herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / ''Hack yok hile yok çünkü bunu çalıştıracak bir işletim sistemi yok, tertemiz sunucularda herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Exclusive oyunlar oyun değil sanat eseri'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz.

5530 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:36:53 

Benim görüşüm, amiral gemisi telefon almak zorlaşacak ve amiral gemisi modellerin ikinci eli çok değerlenecek

Bilgisayar çağında, bilgisayarların bu kapsama alınması ise çok saçma olmuş, gariban bir ailenin çocuğundan geleceğin yazılımcısı, bilgisayar mühendisi, elektronik mühendisi, vs. çıkmayacağı ne malum veya köyde yaşayan dar gelirli bir aileden bilgisayar dehası çıkmayacağı ne malum. Bu uygulama ile bunun önü kapatılacak, çünkü gariban insan, bir deste peşin parayı bastırıp çocuğuna bilgisayar falan alamaz.

''Ben oyunlara göre donanım alacağıma oyunlar benim donanıma göre üretilsin.'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Zenginin sistemi fakirin sistemi yok böylece frame ve makro yönünden öne geçmek yok, aynı donanımla herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / ''Hack yok hile yok çünkü bunu çalıştıracak bir işletim sistemi yok, tertemiz sunucularda herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Exclusive oyunlar oyun değil sanat eseri'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz.

3040 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:00:20 

Şimdi forum ortamında birşeyde diyemiyoruzki , zengine hava hoş olan yine zengin kesimden olmayan halka olucak , adamın oğluna bilgisayar alması lazım ama alamayacak neden , çünkü adamın aldığı maaş 1500 tl ortalama bir bilgisayar fiyatı da 1500tl , taksitte yok adam ne yapsın tüm maaşını bilgisayaramı versin tabiiki alamayacak , ya şimdi konuyu siyasete çekmek istemiyorum ama söylemedende edemiyecem kusura bakmayın , adamlar halkın parasını cebe cukkalıyor sonrada vay efendim cari açık arttı bunun sorumlusu halk, en iyisi halka çoğu şeyi kısıtlayalım zaten ses çıkarmazlar yoksa nasıl cebe cukkalamaya devam edicez

5530 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:13:11 

Telefon ve tabletler %95 tüketim odaklı olduğu için;

1500 liranın üzerinde ki telefonlara ve tabletlere gelseymiş güzel bir uygulama olabilirmiş, distribütörler ve bayiler karlarından düşüp amiral gemisi telefonları ve tabletleri 1500 liralara çekmek zorunda kalabilirlerdi. Hem de 1000 liranın altında telefon ve tablet almak isteyen dar gelirli vatandaşta, taksitle rahatça alabilirdi.

Notebook ve masaüstü PC ler %70 üretim odaklı olduğu için;

Bilgisayar da ise bu uygulama çok ama çok saçma, cari açığı azaltacağız diye Türkiyeyi geriye götürürler. Bilgisayar alanında zenginin bebesi yazılımcı, mühendis olurken, fakirin bebesi vasıfsız olarak kalır. Çünkü bilgisayar çağındayız.

Hadi onu geçtim. Şirketler toplu bilgisayar alımını nasıl yapacak acaba, adam 5 tane ofise 5 tanede saha personeline bilgisayar ve telefon almak istiyor. Nakit parayı verecek mi, iş adamları nakit para verince canı yanar yahu

7935 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:15:43 

bu işin zenginlikle fakirlikle alakası yok
ekonomiyi feci vurur bu iş
kaçak vergi artar
kimse gidip bir seferde 1000-tl yi cebinden çıkarıp vermez
şahsen benim param olsada vermem acırım almamda
bankalar ve firmalar bi çıkar yol bulucaklardır bu iş yürümez

insanları çok severim kendilerini sevenleri asla
PSN TR-------morikante ------

1632 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:17:51 

BDDK dan açıklama bekleniyor zira yönetmeliğin neyi kapsadığı daha kesin olarak belli değil.

Bu mesajda bahsedilenler: ilker_xxx

2010 Civic Elegance OV Next 525 // LG 47LW450U // Lumia 925

***İnsanlar dünyada uykudadırlar,Ölünce uyanırlar!!!

7935 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:21:31 

anlaşılan şuki iletişimle alakalı dünyadan ve ülkeden haber alınamaması babında
kıyıda kenarda kalmış toplumun pek haberdar olmasını istemedikleri için
bu şekilde engelleme yoluna gidiyorlar
yalnız bindikleri dalı kesiyorlar farkında değiller ekonomi diye bir şey kalmaz
yabancı menşeli firmalar ülkeyi terkeder alış veriş durur ekonomi çöker

946 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:33:28 

telefonu anlarım da pc nin bu alana dahil edilmesi saçmalık pc ihtiyaçtır ama telefon un üst modelleri için lükstür diyebiliriz

R.I.P Chuck Schuldiner

1967 - 2001

5530 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:46:23 

iki senede bir amiral gemisi telefonunu yenilemeye bağımlı olanların, tedavi görmesi gerekecek, aksi taktirde evdeki televizyonu satıp telefona çeviren, babasının cüzdanından para çalan, annesinin takılarını çalıp bozduran, gençlerin haberini okuruz. İki senede bir amiral gemisi telefon yenileme hastalığı eroin gibi bir şey herhalde, bağımlılar taksitle bir şekilde alıyordu, şimdi ne yapacaklar göreceğiz. Acil tedavi olmaları gerekiyor.

1000-1500TL altı telefonlar ve bilgisayarlar için taksitin kalkması saçmalığın daniskası

4363 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:59:28 

Elektronik ve bilgisayar ve bilgisayar parçalarında taksit sayısı 6 ya düşmemişmiydi.Neyin kafasını yaşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shagrath -- 31 Aralık 2013; 17:36:17 >

Sony PlayStation 4 Jet Black||Sony PlayStation Vita 3G/Wi-Fi Crystal Black||Creative Sound Blaster Evo ZXR||Samsung S27C750P 27" 5ms Full HD LED Monitör

648 Mesaj
31 Aralık 2013; 16:03:27 

Kanun hakkıyla uygulansa çok güzel bir karar.Son 10 yılda kredi kartları,krediler ile insanlara yalancı baharlar yaşattılar.Adam ekmeğe muhtaç cebinde İphone 5,Galaxy S4 var sonra haciz,icra,hapis uğraş babam uğraş ama alanada kızmıyorum çünkü özendiriliyor insanlar ki herşeyin en iyisini herkes kullanmaya layık ama bu devletin istihdam yaratmasıyla işçiye,emekliye hakkını vermesiyle olur.Bizde insanlar teknolojiyi itibar görmek gözüyle bakıyor bunun içinde eğitim şart.Sonuç olarak kanun güzel ama burası Türkiye olduğu için bunada bir kılıf buluruz.

4363 Mesaj
31 Aralık 2013; 16:11:01 

Çok merak ediyorum artık insanlar nasıl alış veriş yapacak.Helede asgari ücret ülkemizde 1000tl bile değilken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shagrath -- 31 Aralık 2013; 17:34:42 >

Sony PlayStation 4 Jet Black||Sony PlayStation Vita 3G/Wi-Fi Crystal Black||Creative Sound Blaster Evo ZXR||Samsung S27C750P 27" 5ms Full HD LED Monitör

7935 Mesaj
1 Ocak 2014; 16:02:58 

bu iş gitmez böyle
böyle yapacağına sokakta her önüne gelene kredi kartı vermeyi yasaklıyacaksın

4363 Mesaj
1 Ocak 2014; 19:49:56 

Az önce show haberde izledim telefonlar,elektronik ve bilgisayar en fazla 9 taksit yapılacak diyor.Bazıları hiç taksit yok diyor çorba oldu ortalık

7935 Mesaj
1 Ocak 2014; 19:54:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Shagrath

Az önce show haberde izledim telefonlar,elektronik ve bilgisayar en fazla 9 taksit yapılacak diyor.Bazıları hiç taksit yok diyor çorba oldu ortalık

doğru hepi topu 9 taksit e buda yeter zaten gerçi 12 olaydı tam 1 yıl idealdi
fazlası çok dağılıyor

132 Mesaj
1 Ocak 2014; 20:41:35 

Teknolojiden faydalanmak elbette herkesin hakkı ama cebinde 3 kuruşu olmayıp elinde I5s'le gezenler alınmasın mümkünse, bu bakımdan iyi oldu.

Bir telefona zaten 1500-2000 TL verilmez, verilmemeli... Atomu mu parçalayacaksın arkadaş ? Ha ihtiyacın varsa tamam, 500-1500 arası gırla telefon dolu. İhtiyacın varsa her türlü alırsın zaten ama her çıkan amiral gemiyi çıktığı gibi almak saçmalıktır.

Bunun dışında çok şey yazılır ama siyasete kayar, konu kapanır.

Queen|Pink Floyd|Deep Purple|Rainbow|Dio|Eagles|Blind Guardian|Dark Tranquillity|Bon Jovi|Aerosmith|Iced Earth|RHCP

So, so you think you can tell
Heaven from Hell, blue skies from pain
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil
Do you think you can tell?

385 Mesaj
1 Ocak 2014; 21:13:12 

Simdi durum nedir net olarak? bilgisayar a taksit yokmu? yoksa var ama max 9 taksitmi?.... bilgisayar parcalarida bilgisayarla ayni kategoridemi?

1046 Mesaj
1 Ocak 2014; 22:05:13 

teknoloji için nakit para saçmak zorundayız ve üstüne üstelik vergilerle beraber telefon orjinalinin 2-3 katı bir fiyata biniyor.
Adaletini yiyeyim canım ülkem..

Hacettepe Elektrik-Elektronik
.
If your hate could be turned into electricity, it would light up the whole world..
-Nikola Tesla-
Yavru Programmer

919 Mesaj
1 Ocak 2014; 22:44:41 

max 6 veya 9 olacakmış

7935 Mesaj
2 Ocak 2014; 7:30:31 

en fazla 9 taksit olacak bir 3 ayda banka koyar eder sana 12 taksit

5530 Mesaj
2 Ocak 2014; 12:40:01 

quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

en fazla 9 taksit olacak bir 3 ayda banka koyar eder sana 12 taksit

Abi zaten bankalar genelde 10 taksit yapıyordu. Örneğin, Vatan bilgisayar' ın worldcard' a özel %25 indirim kampanyası var ve bu 10 taksit için geçerli, bir çok bankanın da bu şekilde, şimdi bu yeni kanunda en fazla 9 taksit olacaksa, kendini tutamayıp alışveriş yapan vatandaşa ne fayda sağlayacak, 1 ay taksit azaltmaları ne halta yarayacak

Önemli olan;

-Peşin fiyatına taksit ibaresi kalkacak mı?

-Bir teknoloji marketine gitti mi, peşin fiyatını taksitli fiyatından daha ucuz görebilecek miyiz?

-Peşin parayla almak isteyen, taksitli almak isteyenlerden daha avantajlı olabilecek mi? Aksi taktirde müşteri yine worldcard gibi özel fiyat kampanyasına tabi kartlara mı yönelmek zorunda kalacak?

-Şuan teknoloji marketlerde bazı kampanyalı kredi kartları ile ya peşin fiyatından daha ucuza alınabiliyor yada peşin fiyatına 10 taksitle alınabiliyor. Yani müşteri her halükarda kredi kartı kullanmaya mecbur bırakılıyor. Daha peşin para avantajı ile bir elektronik ürün aldığımı hatırlamıyorum. Kredi kartı hep avantajlı oluyor, hele ki o mağaza bazı kredi kartları ile özel anlaşmalar yaptıysa

Ben bu yasanın, bankaların ve teknoloji marketlerinin avantajına bir yasa olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü bu hükumetin gücü bankalara yetmiyor. Bankalardan çekiniyor. Bu yeni uygulamanın altında mutlaka bankaların avantajına olan, daha çok müşteriyi bankaya çekecek bir şeyin saklı olduğuna inanıyorum.

Bu 9 taksit olayı olmasa anlarım, eyvallah derim. Özellikle telefon ve tabletler için gayet güzel uygulama derim. Peşin parayı bastıran daha ucuza alabilecek derim. Taksitli almak isteyen de vade farkını razı olup alacak derim. Fakat böyle olmayacak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_xxx -- 2 Ocak 2014; 12:40:35 >

9173 Mesaj
2 Ocak 2014; 13:28:43 

cep telefonuna taksitlendirme yapılmayacak diyor burada... http://galeri.sozcu.com...sitle-alinabilecek.html

burada da var diyor. http://www.radikal.com...._mi_iste_yaniti-1168882

kafalar iyice karıştı...

vodafone'dan yada trcell'den telefon alma durumu sorun olmaz herhalde. 12 ya da 24 ay kampanyalı. sonuçta o tutar faturaya yansıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvReN 7 -- 2 Ocak 2014; 13:43:17 >

LG G3 32GB WHITE
MERCEDES-BENZ
GALATASARAY
XBOX360

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...!!!

7935 Mesaj
2 Ocak 2014; 15:07:14 

ilker cim alinin külahı veliye velinin külahı osmana
al takke ver kulah tarzı garip garip uygulamalar çıkarıyorlar
var altında bir ali cengiz oyunu mutlaka çıkacak bombası patlayacak
aynen dediğin gibi bankalardan korkuyorlar zaten fazla gidemiyorlar
üstlerine

eğer samimiyseler sokakta karedi kartı dağıtmayı yasaklasınlar derim

ZATEN HİÇ BİRİMİZ PEŞİN PARA TEKNOLOJİK ÜRÜN ALMIYORUZKİ
BEYAZ EŞYA GİBİ TAKSİTLE

Bu mesajda bahsedilenler: ilker_xxx

7935 Mesaj
2 Ocak 2014; 15:09:16 

quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

cep telefonuna taksitlendirme yapılmayacak diyor burada... http://galeri.sozcu.com...sitle-alinabilecek.html

burada da var diyor. http://www.radikal.com...._mi_iste_yaniti-1168882

kafalar iyice karıştı...

vodafone'dan yada trcell'den telefon alma durumu sorun olmaz herhalde. 12 ya da 24 ay kampanyalı. sonuçta o tutar faturaya yansıyor...

verdiğin linkde abonelik tarzı ürün satamayacaklar diyor

39 Mesaj
2 Ocak 2014; 15:12:12 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadiks -- 5 Ocak 2014; 23:19:20 >

39 Mesaj
2 Ocak 2014; 15:15:44 

Akıllı Telefonlar ve Bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadiks -- 16 Şubat 2014; 22:58:48 >

7935 Mesaj
2 Ocak 2014; 15:17:03 

adam cep telefonunu bilgisayar ıpad tarzı gösterip satar gene taksitle
şimdiki cep telefonlarının ipad lerden ne farkı varki zaten
demokrasilerde çareler tükenmez bulurlar bununda bir yolunu
telefon firmaları mutlaka kimse götürüp 1500-2000- tl keş parayı bir cep telefonuna yatırmaz

Bu mesajda bahsedilenler: sadiks

4253 Mesaj
2 Ocak 2014; 15:30:26 

Bence iyi bir uygulama bizim milletimiz 50 ay taksit yapıp maaşının iki kat cep telefonu alıyor

Konuyu açan arkadaşında dediği olumsuz yön ise kullanıcı tüketici bilinçlenecek, sanki her ay taksidi varmış gibi kenera para koyacak 3,5 ay sonra peşin parayla alacak

Burda asıl nokta biz kullanıcıların bilinçlenmesi, taksidimiz varmış gibi sürekli kenera para koymak ve ihtiyacımız olduğu zaman peşin olarak harcamak

951 Mesaj
3 Ocak 2014; 0:29:33 

Şimdi herkes konuyu tüketiciler açısından yazmış. Bir de satıcı cephesinden bakın. Teknoloji marketlerinin tamamı su gibi telefon satıyor, bireysel mağazası olan bi dolu esnaf var. Neredeyse herkes taksitle telefon alıyor. 1500 TL'yi bir anda verecek kişi azdır. Mağaza başına mesela günde 50 telefon satılsa, taksit olmayınca günde 2-3 telefona düşer. Telefona taksiti kaldırınca bu satıcılar ne yapacaklar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

308 Mesaj
3 Ocak 2014; 2:28:23 

taahhüt ile alımda sıkıntı yok sanırım buda milleti daha da zora sokacak telekomünikasyon şirketlerini de daha bir kara mı geçirir artık bilemedim. genel itibari ile kısıtlama daha mantıklı tamamen kaldırmaktansa kökten çözümler işlemiyor bizde.

7935 Mesaj
3 Ocak 2014; 7:19:25 

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

Bence iyi bir uygulama bizim milletimiz 50 ay taksit yapıp maaşının iki kat cep telefonu alıyor

Konuyu açan arkadaşında dediği olumsuz yön ise kullanıcı tüketici bilinçlenecek, sanki her ay taksidi varmış gibi kenera para koyacak 3,5 ay sonra peşin parayla alacak

Burda asıl nokta biz kullanıcıların bilinçlenmesi, taksidimiz varmış gibi sürekli kenera para koymak ve ihtiyacımız olduğu zaman peşin olarak harcamak

o para biraz birikince insan rahat duramaz kaşıntı tutar
bizim milletimiz çok zor ekonomi yapar
ancak bazı tutumlu hanımlar yaparsa yapar bu işi
erkek milletinin kolay kolay para biriktireceğini sanmam
zaten biriktiren erkek de iyice pinti dir

aslında zihniyeti değiştirmek gerekir
her 2 ayda bir cep telefonu değiştirenler için diyorum
bir telefonu aldınmı enaz 3 sene kullanmalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantosman -- 3 Ocak 2014; 7:21:16 >

4253 Mesaj
3 Ocak 2014; 9:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

o para biraz birikince insan rahat duramaz kaşıntı tutar
bizim milletimiz çok zor ekonomi yapar
ancak bazı tutumlu hanımlar yaparsa yapar bu işi
erkek milletinin kolay kolay para biriktireceğini sanmam
zaten biriktiren erkek de iyice pinti dir

aslında zihniyeti değiştirmek gerekir
her 2 ayda bir cep telefonu değiştirenler için diyorum
bir telefonu aldınmı enaz 3 sene kullanmalısın

evet dediğim de buydu bizim millet yapamıyor ama bilinçli tüketici olmak zorundayız

elektornik cihazları özelliklede cep telefonunu bozulana kadar kullanma diye bi bilincimiz yok bunu öğrenmemiz lazım dediğin gibi

545 Mesaj
3 Ocak 2014; 9:51:40 

herkesin atladığı bir nokta var peşin fiyatına taksit yok..
yani şimdi peşin fiyatına aldığımız ürünü vade farkı adı altında en az%10 fazla alacağız..
külliyen bankaların lehinebir karar..
taksitli nakit avanslar çıkar şimdi peşin aldığımız ürünleri taksitli nakit avans çekerek alırız yine banka kazanır..
ondan sonra çıkar birileri faiz lobisi der durur..

kör cehalet çirkefleştirir insanları
suskunluğum asaletimdendir
her lafa verecek bir cevabım var
lakin lafa bakarım laf mı diye.bir de söyleyene bakarım adammı diye..

Bizler imza yapamayacak kadar ÜŞENGECİZ. Sende katıl bize

7935 Mesaj
3 Ocak 2014; 10:24:16 

quote:

Orijinalden alıntı: kara_şahin

yani şimdi peşin fiyatına aldığımız ürünü vade farkı adı altında en az%10 fazla alacağız..
taksitli nakit avanslar çıkar şimdi peşin aldığımız ürünleri taksitli nakit avans çekerek alırız yine banka kazanır..

cep telefonu için
asla ve katta Allah nakit çektirtmesin kredi kartından
ne nakit çekerim nede gidip peşin alırım o ürünü

alırım bir 150- tl lik cep telefonu kullanırım
maksat görüşmek değilmi bitti gitti kardeşim bu kadar

5530 Mesaj
3 Ocak 2014; 14:12:47 

quote:

Orijinalden alıntı: kara_şahin

Bu uygulama eğer, Vatan bilgisayar, Teknosa, Bimeks, Electoworld, Mediamarkt, Darty, hepsiburada, hızlıal, vs. gibi marketler de peşin para veren kredi kartından daha ucuza alacaksa çok iyi olacak,

Ben hep peşin alışveriş yapmayı seven biriydim ama bu teknoloji marketlerinin, bazı bankaların kredi kartları ile (örneğin worldcard, bonuscard) özel anlaşma yapmış olması sonucu, peşin para almak daha pahalıya geliyordu. Eğer o kredi kartı ile alırsam %25 %30 daha ucuza alıyordum ve üstelik 10 taksit oluyordu. Mecburen kredi kartı almak zorunda kaldım. İstemeye istemeye o kredi kartını cüzdanımda taşımaya başladım. Hep bu teknoloji marketlerinin özel anlaşmaları yüzünden

Bu uygulama buna son verecekse yani insanları istemeye istemeye kredi kartı almaya mecbur bırakan, teknoloji marketleri ile bankalar arasında ki anlaşmayı bozacaksa, gerçekten on numara olur ama ben böyle olacağını hiç zannetmiyorum.

Peşin almak isteyen yine özel anlaşmalı kredi kartlarıyla alanlara göre keriz olacak

160 Mesaj
3 Ocak 2014; 15:35:11 

Vergileri düşürsünler tamam. Çok mantıklı olur ama şu an için gereksiz ve saçma

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Cep telefonu tavsiyeleri » Bilgisayar ve cep telefonuna artık taksit yok (Amiral gemisi OUT - ikinci el IN)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484