- x
Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT!
371 Cevap14835 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3048 Mesaj
31 Aralık 2013; 11:58:55 

Artık 12 ay taksitle telefon alamayacaksınız.

0

BİLGİSAYAR, CEP TELEFONU, PIRLANTAYA TAKSİT YOK

Telekomünikasyon ve kuyumculukla ilgili alımlarda da gıda ve akaryakıtta olduğu gibi ‘hiç taksit’ olmayacak. Bir başka ifadeyle sevgiliye pırlantayı, çocuğa cep telefonu ve bilgisayarı taksitle alma dönemi kapanıyor. 1 Şubat'tan sonra bu ürünleri taksitle almak mümkün olmayacak.

Bir BDDK yetkilisi, son yapılan değerlendirmelerle telekomünikasyon ve kuyum ürünlerinin de 'taksitsiz' satışa dahil edildiğini belirtirken, bilgisayar, cep telefonu, fotoğraf makinası gibi tüm elektronik eşyaları kapsadığını söyledi.

Yine BDDK’nin taslağında beyaz eşya ve mobilya alımlarında taksit süresi 12 ay ile sınırlandırılması öngörülürken; yeni yönetmelikte bu süre de 9 aya indirildi. Böylece evlenmeyi düşünen, çeyiz planları yapanların beyaz eşya ve mobilyada taksit süresi de ‘ertelemeli dönem dahil’ 9 ayı geçemeyecek.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25475657.asp

Geçmiş olsun arkadaşlar artık tek çareniz
EVKUR ve Bankaların Tüketici kredileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blank42 -- 31 Aralık 2013; 12:07:52 >

795 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:04:01 

tam da bi telefon almayi dusunuyodum :) yalan oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Her Zaman Olduğu Gibi İmzam Yine Kural Dışı! || Hiç bir imzayı beğenmeyen o lanet olası imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3048 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:08:22 

1 Şubat itibariyle başlıyor.O zamana kadar alabilirsin

2329 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:09:59 

Gider kredi çeker telefonu alır. Ödediği faizdende devlet pay alır. Oh ne güzel bir gelir kaynağıda burdan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

CEM ADRİAN..

273 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:10:03 

Tek sorunumuz bu kalmıştı zaten...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Nevşehir Üniversitesi - Gastronomi ve Mutfak Sanatları

3984 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:10:16 

Çok güzel ve cesur uygulamalar. Özgürlüklere müdahale diye bik bik edenler olacaktır ama olsun, onlar da insan.

501 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:11:19 

senetle iş yapan yerler yaşadı demek evkur o yüzden kapanmadı halen adamlar geliceği görmüşler

g51

3143 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:26:11 

Desene onumuzdeki 5 yil bu telefonla devam edecez ama laptop alacaktim yaza dogru , galiba alamayacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prison-Break -- 31 Aralık 2013; 12:26:38 >

894 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:27:54 

Türkiye muasır medeniyet seviyesine erişmiştir duble yollarla birlikte.....

452 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:39:40 

İyi olmuş, gösteriş meraklıları alamaz artık herkesin elinde s4ler iphone 5ler görmeyiz

2015 Ygs'ye Kaç Gün Kaldı?

5707 Mesaj
31 Aralık 2013; 12:43:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Nickim Minaj

İyi olmuş, gösteriş meraklıları alamaz artık herkesin elinde s4ler iphone 5ler görmeyiz

bunun için iyi ama adam gibi uzun süre kullanıp değiştirmek isteyenler için kötü oldu

124 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:01:40 

Ihtiyaçsa zaten alirsin,millet her sene telefon degistiriyor 12 taksit 24 taksit vs. paran varsa al yoksa alma çok daha iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssgg -- 31 Aralık 2013; 13:02:54 >

3276 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:03:24 

bu haber için geldim konu açtığın için sağol.

uygulama tabi taksite sınır getirirken çok iyi ama taksit yapılacak şeye neden yasak getiriliyor. Sigara'ya benzine taksit yapmazsın ama bilgisayara yada telefona neden taksit yasaklandı?

arabaya da taksit olmasın eve de o zaman. Neye göre kıstas seçiyor bizim bademler?

429 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:07:50 

Elindeki paran kadar harcayacaksın. Ben başarılı buldum. En azından yeni çıktığında 3000 lirayı 4 yıla böldürüp telefon alanlar bir nebze ortadan kalkar. Herkesin elinde son model telefon var. Ama kaç tanesinin parası tamamen ödendi, kaç tanesi ödenmeye devam ediyor bilinmiyor. Gerçi bilgisayar ve elektroniğe en azından kısıtlı taksit imkanı olsaydı daha iyi olurdu. Bankalar yakında isyan etmeye başlar.

Bu hesap artık forumda aktif değildir, lütfen cevapları buna dikkat ederek gönderiniz. (25 Haziran 2006 - 29 Ağustos 2014)

http://i.hizliresim.com/bQ7m6Z.png - Umarım forum yönetimi bir gün gerçek hakaret edenleri, kural dışı davrananları sırf üye fazlalığı yapıyorlar diye kayırmayı bırakır.

277 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:13:55 

dostum benim bildiğim taksit işi kalkmadı. en fazla 6 ay olarak ayarlandı diye biliyorum ben.

Kızıl Saçlı Kızları Sevenler Kulübü

My Favorite Series
■ Prison Break ■ Fringe ■ Grey's Anatomy ■ Stargate : SG-1 ■ Stargate : Atlantis ■ Sanctuary ■ House M.D ■ The Vampire Diaries ■ The Originals
■ Playful Kiss ■ Falling Skies ■ V ■Continuum ■ Saving Hope ■ Ancient Aliens ■ Doctor Who ■ Yu-Gi-Oh ■Adventure Time

829 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:21:42 

İyi oldu, insanlar hesap yapmadan alıyorlar. Sonra aylarca başka bir şeye para kalmadı oluyor. Ayrıca pırlanta alıp taksiti bitmeden ayrılan varsa da çok koyuyordur o taksitleri ödemek.

▲  Hell aint a bad place. Hell is a from here to eternity
▲ ▲  Huehuehuehuehuehuehuehuehue like a brazilian Jiji
Can't u? Cruel Moon Bring The End

2383 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:21:51 

aslinda amaç kötü degil ama yöntem gene yasaklama
evkur'un sahibi ?uanda zil takyp oynuyodur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 31 Aralık 2013; 13:28:06 >

8501 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:22:13 

Nasıl iş lan bu laptop alan adam 2000, 3000 direk mi verecek?

GTA Beta Rehberi* | GTA IV Sırlar* | GTA V Sırlar* | GTA PC-Konsol Farkları | GTA V PC Sürümü | GTA IV Sistem Gereksinimleri Programı | GTA Ödüller ve Puanlar | GTA Trailer Müzikleri | GTA V Spor ve Süper Araçlar | Kendi Yapımım Windows Programı | * = Kota uyarısı
Kişisel blog: http://bkaakco.blogspot.com.tr

2538 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:27:31 

O kadar saçma ve boş bir milletiz ki ancak boyle yasaklar gerekiyor durdurmak için. Cehalet çok kotu hülooooğğğ

311 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:29:04 

Yav sizene onu anlamıyorum size ne oluyor ? adamın ne alacagına nasıl alacagına da karışır oldunuz artık. tabi sıcak para akışı durmaya başladı degil mi millettin biriktirdigi paralarıda olayın içine katmak istiyorlar tek amaç bu. normal şartlarda 10 ay çalışıp para biriktirmesi gerekecek kişinin telefon alması için tabi o zamana kadar o telefondan eser kalırsa. ama bu şekilde adam telefonunu alıp her ay ödüyor taksitlerini. burdaki ampül yandaşlarıda sırf kıskançlıktan başka bir şey degil kimsede s4 ip5 olmasın diye uygulamayı savunuyor. Sizene kardeşim sizene ? Hükümet gitsin biraz daha zam yapsın böye boş uygulamalar ile ugraşmasın DURMAK YOOK YOLMAYA DEVAAAM

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
2 gün 11 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
31 Aralık 2013; 13:29:33 

quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Çok güzel ve cesur uygulamalar. Özgürlüklere müdahale diye bik bik edenler olacaktır ama olsun, onlar da insan.

Bak işte,benim 3 bin tl param var yada yok diyelim notebook alacağım,12 taksit ile ayda 250 tl ödeyeceğime gidip 3 bin tl nakit ile mağazadan notebook mu alacağız ? Nasıl alacağız,o 3 bini nasıl denkleştireceğiz,neden ben rahat bir şekilde ödeyecekken kendimi sıkıntıya sokayım ? Bu özgürlüklere müdahale değilmidir,ben zaten kartla alırken vergisinide ödüyorum,herşeyinide ödüyorum,niye kardeşim taksitsiz alayım,çok mu zenginiz,zenginsin ? Sanane milletin aldığı maldan,sanane kaç taksit olduğundan.Sanane kardeşim sanane ?!!

893 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:30:11 

Bence iyi olmuş adam bağrıyor param yok diye sağda solda ama elinde Iphone 5.Ne anladım bu işten.

Kazmapolitan 2009 dan beri

54 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:31:47 

Hala istifa etmedi zaten hortumcu baskan bey, memleket eyiye gidiyi

I don't know about you,but I've had a lovely time
The Outsider

7737 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:36:30 

Çok sert ve etkileri ciddi olabilecek bir karar. Yürürlüğe girerse Teknosa, Vatan, Bimeks, Gold topluca Bddk'ya dava açar. Bddk'nın düdüklemediği kesim kalmamıştı zaten, bu da son furya oldu.

Şu da var, kalıbını bilmeden Apaçi gibi 6 ayda bir 1500 liralık telefon yenileyip 24 ay taksit yapan kişilerede kapak olmuştur. Geçmiş olsun.

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...

981 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:37:11 

quote:

Orijinalden alıntı: 3 ayda 7 cm

Bence iyi olmuş adam bağrıyor param yok diye sağda solda ama elinde Iphone 5.Ne anladım bu işten.

Bunun size zararı nedir ? O adam ödeyemediğinde sen mi ödüyosun onun parasını da takılıyosun bu kadar ?

165 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:43:20 

cok iyi olmus parasi olan alsin.

893 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:46:20 

quote:

Orijinalden alıntı: RealSchule

Bunun size zararı nedir ? O adam ödeyemediğinde sen mi ödüyosun onun parasını da takılıyosun bu kadar ?

Etrafta paramız yok diye bağırıyorlar sonra.Bu beni rahatsız ediyor.Yoksa ödemiş ödeyememiş almış almamış ilgilendirmez.Geliyor biri yok durumalr kötü yok bu şu.Adamı dinliyorsun telefonu bir çalıyor cebinden çıkıyor ıphone,galaxy s4 benim uyuz oldugum konu bu.

17 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:49:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Nickim Minaj

aynen artik insanlar gercekten ihtiyac duydugu zaman telefon alacak
biraz kurunun yaninda yas da yanms oluyor ama ne yapalim bu telefon olayi gerckten cigirindan cikmisti

"ayy bilyomosooon ben 5s i ciktigi gun aldaaaiim"

981 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:49:54 

quote:

Orijinalden alıntı: 3 ayda 7 cm

Etrafta paramız yok diye bağırıyorlar sonra.Bu beni rahatsız ediyor.Yoksa ödemiş ödeyememiş almış almamış ilgilendirmez.Geliyor biri yok durumalr kötü yok bu şu.Adamı dinliyorsun telefonu bir çalıyor cebinden çıkıyor ıphone,galaxy s4 benim uyuz oldugum konu bu.

Dinleme hocam sen de madem. Parası olan alsın diyen arkadaşlar; Türkiyede kaç ailenin gücü tek seferde bi telefon almaya yetecek maaş alıyor ?

521 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:53:39 

Ekonomı iyiyie gidiyorrrrrr.Cari acıgı anca bole basıt uygumlalarla kapatımaya calisirlar..Yaza görürsünüz ekonomi batacak.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

893 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:54:32 

quote:

Orijinalden alıntı: RealSchule

Dinleme hocam sen de madem. Parası olan alsın diyen arkadaşlar; Türkiyede kaç ailenin gücü tek seferde bi telefon almaya yetecek maaş alıyor ?

Şu anki dediğin ayrı bir konu.Şu anda ülkenin %70 tek seferde alması zaten imkansız.Ayrıca öyle bir adam oldugunu sonradan anlıyorum.Yoksa en başından dinlemem.

531 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:55:26 

Boyle sacmalik mi olur yahu? Sapittilar iyice memlekette baska sorun kalmadi milletin harcamasina karisiyorlar. Maasi telefonun yarisi kadar olup da iphone alan salaklar olsun acliktan bana ne bunun ucu neden bize dokunuyor?

647 Mesaj
31 Aralık 2013; 13:58:39 

Yanılmıyorsam Almanya'da da böyle bir sistem söz konusu? Yani tam olarak böyle olmasada kredi kartı kullanımı pek yaygın değil, onun yerine EC-Karte dedikleri bankamatik kartı gibi bir şey kullanılıyor, yani yine kendi hesabında olan parayı kullanıyor sadece.

Nature cannot be fooled.

There's only one return, and it ain't of the King, it's of the Jedi.

394 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:08:01 

Bir iktisatçı olarak Türkiyede AKP hükümeti ile uygulanan iktisat politaklarını görmek gurur verici...

Dünya üzerinde daha keşfedilmemiş olan bu uygulamaların en kısa sürede literatüre girerek dünyadaki tüm insanlığın bunlardan faydalanmasını istiyorum...

En çok beğendiğimde günümüz avrupası , amerikası , çini , japonyası vb. gelişmiş olan bütün ülkeler nüfus planlaması , yıllık doğum oranı kontrolü gibi uygulamalar yaparken bizim 3 çocuk nasihatı Recep Beye nobel ödülü getirir diye ummaktayım...

Ayrıca hükümeti oluşturan beyfendilerin akrabalarının hangilerinin kuyumculuk , pırlanta vb. değerli eşta ticaretinde olduğuna bakılıp , her zamanki gibi gece saat 02.00 - 03.00 gibi 50 kişi oylama da bulunarak nasıl pırlantadan alınan %'lik KDV ' nin 0 (yazıylada yazalım yanlış olmasın (sıfır)) a indirildiğinin araştırılmasını ve burdan çıkıcak sonuçların bir makale halinde tez oluşturulup , önde gelen bilim veya teknik dergilerinde çıkmasını en içten dileklerimle temenni ederim...

Saygılar...

1635 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:11:45 

Operatörlerle ilgili bilgi yok ki? Alanlar yine operatörlerden taksitle alacak zaten. Neyini tartışması bu?

Life is hard, real hard, incredibly hard. You fail more often than you win. Nobody's handing you anything. It's up to you to puff up your chest, stretch your neck, and overcome all the difficult. The nasty. The mean. The unfair. You want more than you have now? Prove it! You want to be the very best there is? Get out there and earn it! Once you decide that, you will know where it is you want to be and you won't stop pushing forward until you get there! That's how winners are made. At the end of the day, success is what we all want. We all wanna win and the race will be won. There is no question about that. So, come on. Get out on top! Run faster! Dream bigger! Live better than you have ever before. This is in you! You can do it! Do it for yourself. Prove it to yourself.

382 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:12:10 

Güzel oldu güzel....

515 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:13:29 

Ya tuketimi kisitlandirir uzun vadede yararimiza olabilir amma velakin o isler oyle degil iste

abd'de taksit yok mesela ama alim gucu cok yuksek siradan dusuk gelirli mesela garson adam çat diye parayi basip iphone5 alabiliyor bizde doktorlara bile lukstur 3000 basip telefon almak. Ayrica evleniyor insanlar bir esya aliyor 30 bin tutuyor verirler tek cekim babalari ali agaoglu ya. Ulkenin realitelerini goz onunde bulundurmaksizin alinmis utopik bir karar. Yasi kucuk olanlar hatirlamaz belki kredi kartina komisyonla taksit yapiliyordu yine oyle olur. Dukkan boler parayi her ayada biraz daha ekler bu isler boyle

Her gunun, bugununden beter yarini !!

1908 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:15:35 

Alan kontratla alır ozaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

35 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:18:12 

Millet kredi borcu içinde yüzüyor,kredi kartı şöyle böyle bık bık bık diye sallıyorsunuz. Sonra tam tersi konuda da sallıyorsunuz. Ne biçim şeysiniz oğlum siz?
Böyle ürünler için isabetli bir karar olmuş. Adamın üstü başı leş gibi amele sümüğü gibi dolaşıyor ortalıkta gidip iP5s alıyor nasıl olsa ayda 200 taksitle. Git üstüne başına kıyafet al. İyi olmuş iyi. Fakir fukara telefonla kafayı bozdu en kolay hava atacağı şey olarak gördüğü için telefonla kafayı yedi millet. Yurtdışında millete telefonla hava atılıyor burada desen poposuyla güler. Cahil,kültürsüz insan dolu TR. Alabilenle alamayan belli olsun herkes ihtiyacına göre alsın bu çılgınlık bitsin.

Emeğimiz bilek zoru Allah'ım sen bizi koru.

305 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:18:30 

Şimdi ben bir telefon ya da pırlanta falan aldım taksitle.Şubattan sonra ne olcak taksitle ödemeye devam mı edicem????

600 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:27:30 

Bankalar bu i?e el atmazsa bende bi?ey bilmiyorum kredi kartyny hemen kapattyrayym babam gelince biçok ki?i böyle yapar madem taksit yapamyon ozaman yok ?u vergisi yok bu vergisi yok kullanym ücreti vermeye ne gerek var allahtan one aldyk yoksa rüyada

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Aralık 2013; 14:28:24 

Yakında giydiğimiz donun rengine karışacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Great Cornholio -- 31 Aralık 2013; 14:30:03 >

3048 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:30:25 

quote:

Orijinalden alıntı: JeffJason

Şimdi ben bir telefon ya da pırlanta falan aldım taksitle.Şubattan sonra ne olcak taksitle ödemeye devam mı edicem????

1 şubattan önceki hareketler ilgilendirmiyor.Devam edeceksiniz, 1 şubat sonrası taksit yok

305 Mesaj
31 Aralık 2013; 14:31:29 

quote:

Orijinalden alıntı: blank42

1 şubattan önceki hareketler ilgilendirmiyor.Devam edeceksiniz, 1 şubat sonrası taksit yok

Saol

3490 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:04:12 

Çok iyi haber kredi kartını komple kaldırmaları lazım aslında yada maaşın 1000 lira ise limit o olucak tabi sıkı denetim şart

Vatan Bilgisayar Bostancı Şubesi Oem bölümündeyim her türlü sistem kurmada yardım edilir

5099 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:09:50 

Milletin harcadığı paradan sizene yahu, size giren çıkan ne ? İsteyen 6 taksitle alır isteyen 24 taksitle

Yok arkadaş böyle saçma bir millete böyle saçma bir hükumet yakışırdı zaten

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

833 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:13:30 

Telefon tamamda bilgisayarda neden yasak?

milletin sistemlerinde i7ler, gtx580ler benchmark yap�yorlar overclock yap�yorlar, oyun oynuyorlar testler ger�ekle�tiriyorlar birbirleriyle �akala��yorlar. bizim niye yok dh bize niye i7 alm�yorsun 6 y�ll�k hort 25.07.2011�roniden anlamayan bir nesle a�ina de�iliz.NE YAPTINIZ LAN İMZAMA?

6952 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:20:52 

Kesinlikle destekliyorum bu uygulamayı...

AKIL PLANLAR YAPARKEN KADER GÜLERMİŞ.

8908 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:22:53 

bilgisayar işi çok saçma olmuş

COMINGSOON
Lenovo Y580 • Samsung Galaxy S3 • Carraro Sportive 224
Steam : -b0Ni

3424 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:23:37 

hadi cep telefonunu anlarım, moda saçmalığının önüne geçer de, fotoğraf makinasını nasıl bu işin içine katarsın?

Bir fanboydan alıntı: "Bence bu olay Playstation markasının da bitişini simgeliyor. Bu olayla birlikte Playstation da Dreamcast gibi tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır. Microsoft ve Nintendo, Sony'yi piyasadan silerler diye düşünüyorum."

922 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:25:04 

ukenin içine ediyiiii huloghhhhhhh

254 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:28:37 

operatorler yasadi... kontratli tekliflerle telefon alimi devam eder, yabanci ulkelerde boyle zaten galiba

132 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:28:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Ezio-Auditore

Yav sizene onu anlamıyorum size ne oluyor ? adamın ne alacagına nasıl alacagına da karışır oldunuz artık. tabi sıcak para akışı durmaya başladı degil mi millettin biriktirdigi paralarıda olayın içine katmak istiyorlar tek amaç bu. normal şartlarda 10 ay çalışıp para biriktirmesi gerekecek kişinin telefon alması için tabi o zamana kadar o telefondan eser kalırsa. ama bu şekilde adam telefonunu alıp her ay ödüyor taksitlerini. burdaki ampül yandaşlarıda sırf kıskançlıktan başka bir şey degil kimsede s4 ip5 olmasın diye uygulamayı savunuyor. Sizene kardeşim sizene ? Hükümet gitsin biraz daha zam yapsın böye boş uygulamalar ile ugraşmasın DURMAK YOOK YOLMAYA DEVAAAM

Cebinde 3 kuruş olmayan gitsin S4 alsın öyle mi ? Nasıl ödeyecek ? Dostum kusura bakma ama bunun ampülle makarnayla alakası yok. Bir arkadaş demiş, ihtiyaç varsa her türlü alınır diye ve çok doğru ama açlıktan ağzı kokanlarda S3'ten çıktığı gibi S4'e zıplayıp hava atmasın bir zahmet.

Kredi kartı kullanma konusunda o kadar cahil bir milletiz ki...

Queen|Pink Floyd|Deep Purple|Rainbow|Dio|Eagles|Blind Guardian|Dark Tranquillity|Bon Jovi|Aerosmith|Iced Earth|RHCP

So, so you think you can tell
Heaven from Hell, blue skies from pain
Can you tell a green field from a cold steel rail?
A smile from a veil
Do you think you can tell?

922 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:31:17 

birader insan sabit bi taksit koyar bare bunlar harbiden bu kadar malmi aga 6 ay koy mantikli olsun bare ulan sanki millet sabah akşam bilgisayar alıyor bilgisayara niye koydun laaaan 10 yılda bi degisiyoz zaten

394 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:37:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Tranquillity

Cebinde 3 kuruş olmayan gitsin S4 alsın öyle mi ? Nasıl ödeyecek ? Dostum kusura bakma ama bunun ampülle makarnayla alakası yok. Bir arkadaş demiş, ihtiyaç varsa her türlü alınır diye ve çok doğru ama açlıktan ağzı kokanlarda S3'ten çıktığı gibi S4'e zıplayıp hava atmasın bir zahmet.

Kredi kartı kullanma konusunda o kadar cahil bir milletiz ki...

Peki onun isteğine bağlı telefon alma hakkını siz hangi yetkiyle kısıtlıyorsunuz ? Eğer ödeyemesse bunun 50 bin tane yaptırımı var. Kendine güvenen adam gider alır, çatır çatır parasını da öder. Bunu kısıtlamanın mantığı nedir aklım almıyor... Haa elinde s4 vardır gelir şöyle böyle ağlıyorsa o onu yapnın tiniyetsizliğidir başka bir şey değil ama bu benim özgürlüğüme müdahaleyi gerektirmez...

Ayrıca diyelim s4 çıktı ben para bikitirmeye başladım şimdiki taksit ödediğim tutarda 12 ay sonra alabiliyorum s4'ü... Aaa oda ne s5 çıkmış dur biraz daha biriktiriyim mi diyeceğiz ?

Benim mantığım şuydu 12 ay taksit yaparım telefona. Telefonu almak değil kiralamak gibi düşünürüm. Taksit bitince uygun bir miktara satar yeni bir model alırım... Şimdi bunu neden bir hükümet kısıtlar ? Amaç nedir ? Amaç eğer bizi koyun gibi gütmekse , senin daha telefon almaya beynin basmıyor sen tabiki aç gezersin demek se bunu yapmak yerine dalga geçer gibi asgeri ücrete %5 zam yapıp , petroldeki zamları kat ve kat fazla yapmaz , kendi oğulcukları pırlanta işinde diye %0 KDV oranı uygulatmasınlar...

1223 Mesaj
31 Aralık 2013; 15:38:50 

Daha 1 hafta olmadı alalı 16 taksite bağlamıştım iyi oldu

TRAVEGO 17 SHD OM 457 LA, TURBO-İNTERCOOLER, EURO 5 428 PS - SETRA 431 DT MB OM 471, EURO VI BLUETEC ®
GİDİŞ İSTANBUL - İZMİT - BOLU - ANKARA - ÇORUM - AMASYA - SULUOVA - REFAHİYE - ERZİNCAN - TERCAN - ERZURUM - ARDAHAN
GELİŞ ARDAHAN - ERZURUM - TERCAN - ERZİNCAN - REFAHİYE - SULUOVA - AMASYA - ÇORUM - ANKARA - BOLU - İZMİT - İSTANBUL
YER YÜZÜNDE KAVUŞMAKTAN BAŞKA BİR DUYGU OLDUĞUNU DÜŞÜNSEYDİK BAŞKA BİR İŞ YAPIYOR OLURDUK

2508 Mesaj