Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT!
371 Cevap14060 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 [6]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

987 Mesaj
8 Ocak 2014; 21:27:47 

Vay anasını arkadaş,millet ayakkabı kutularına milyonları sığdırsın, Başbakanımızda cari açığı kapatıcaz diye taksitleri kaldırsın,nasıl zihniyet bu arkadaş,adamların ayakkabı kutularına sığmayan kara paraların hıncını vatandaşdan çıkarıyolar,yok ona zam,yok buna zam,birde taksit kaldırdılar,ayrıca banane diğer adamdan,ayağını yorganına göre uzat diye boşa demiyolar,benmi dedim yada bizmi dedik git asgari ücretle 36 taksite böldürüp İP5S al diye ? Herkesin tuttuğu kendine,2008 de aldığım kapaklı nokia 6125 i kullanıyorum hala,huawei ascend mate 2 çıktı türkiyeye gelsede alsam derken,birde bu çıktı,Başbakanımızın kolundaki saatin değeri 1 aileyi 30 yıl besler,tabi bizim neyimize, öyle ayakkabı kutularını doldurmak felan, biz vergiler vb. bize itelensin sürekli diye bu ülkede yaşıyoruzya,Fethullah hocanın bedduasını gördüğüm zaman bir gülme geliyodu içimden,meğer adam haklıymış,ne diyelim

536 Mesaj
8 Ocak 2014; 21:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Nasıl iş lan bu laptop alan adam 2000, 3000 direk mi verecek?

9 ay knk 9 ay

-İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
-Are you kidding me?

4023 Mesaj
8 Ocak 2014; 21:29:56 

quote:

Orijinalden alıntı: lapacı35

arkadaşlar 1 şubattan itibaren kesinlikle taksitli telefon satışı kalkıyormu ona göre hareket edicem.

Evet bunu bende merak ediyorum, bir arkadaşım ayın 14'üne ertelendi diyordu ama inanmadım.

Asus Crosshair V Formula // Amd Fx-6300 @4.8 Ghz // Asus Gtx 560 Ti Direct CuII Top Edition @975/1200 // G.skill Sniper 8 Gb 1600 Mhz // Corsair Force GT 120 Gb Sata 3 // Samsung Sync Master S24A350H 24'' Led // Edifier M3300sf 54w 2+1
Twitter

2004 Mesaj
9 Ocak 2014; 22:36:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Evet bunu bende merak ediyorum, bir arkadaşım ayın 14'üne ertelendi diyordu ama inanmadım.

Bu duruma bir kesinlik gelmeli millet ona göre hareket edecek sinir oldum

1600 Mesaj
9 Ocak 2014; 23:44:19 

Kuyum ürünlerine gelen yasakların nedeni belli kuyumcuların çoğu tefecilik yapıyor açık açık.
Ama telefondan bilgisayardan ne istediniz be insafsızlar

Supernatural - The Walking Dead - Dexter - Breaking Bad - Fringe - The Mentalist - Person of İnterest - Prison Break - Shameless - Leverage - Arrow - Skins - Suits - Weeds - Heroes

2004 Mesaj
10 Ocak 2014; 22:40:01 

Yahu ne olacak ya hiç bilginiz yok mu. Kontratlı almaya kalksak 6 aylık faturalı hat isterler. Evkura gitsek iyi kazıklıyorlar. Kredi kartıyla zaten alamayacağız. Ne olacaksa olsun şu Şubat gelsin de görelim. İnş kontrattaki 6 aylık faturalı hat şartı kalkar da alırız telefon. Şurda zaten aldığım telefonları en az 2 yıl kullanıyorum ne isterler bizim gibilerden bilinmez.

1233 Mesaj
15 Ocak 2014; 20:50:11 

Cep telefonu gibi lükse giren herşeyde (televizyon ,elektronik ,saat aklınıza ne gelirse ) bence taksit satışı tamamen bitirilmeli. Parası olan için problem değil ama parası olmayan insan bi şekilde zorlayarak alıyordu !

Ayrıca yine taksitle alabilirsiniz Bankadan kredi çekersiniz böylece devlet sizden bir daha vergi alır

Bu millete herşey MÜS--TA --HAK !!!

Özgürlükler yavaş yavaş elden ayaktan çekiliyor .

Ekonomi çok eyiye gidiyor ( benzin olmuş 5 TL )

Son olarakta yurt dışı ve 2. el piyasası fena canlanacaktır . Madem peşin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 15 Ocak 2014; 21:02:23 >

2004 Mesaj
16 Ocak 2014; 14:12:58 

quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Cep telefonu gibi lükse giren herşeyde (televizyon ,elektronik ,saat aklınıza ne gelirse ) bence taksit satışı tamamen bitirilmeli. Parası olan için problem değil ama parası olmayan insan bi şekilde zorlayarak alıyordu !

Ayrıca yine taksitle alabilirsiniz Bankadan kredi çekersiniz böylece devlet sizden bir daha vergi alır

Özgürlükler yavaş yavaş elden ayaktan çekiliyor .

Ekonomi çok eyiye gidiyor ( benzin olmuş 5 TL )

Son olarakta yurt dışı ve 2. el piyasası fena canlanacaktır . Madem peşin

Siyaset yapmaya gerek yok. Son durum nedir, ne gibi çözümler üretilir bunu konuşuyoruz burada

5 Mesaj
23 Ocak 2014; 4:41:37 

HABER : BDDK, kredi kartı ve nakit çekimlerinde taksit sayısını 9 ayla sınırlandırırken; kuyum, telekomünikasyon, gıda ve akaryakıtta taksit uygulamasını kaldırdı.Ayrıca mobilya, beyaz eşya, tatil, araç kiralama dahil olmak üzere hiçbir mal ve hizmet alımında taksit süresi 9 ayı geçemeyecek. Yüzde 30 peşinatı olmayan, araba kredisi çekemeyecek.
YORUM: Bundan önce bize denilen al ver ekonomiye can ver ki para akışı sağlansın büyük firmalarda iş yapsındı şimdi ne oldu cari açık büyüdü özelleştirecek ve satacak birşey kalmadı ve büyük sıkıntılar var ki paranızı elinizde tutun deniliyor.Bugun yarın enflasyon olur fiyatlar artarda paranın değeri düşerse bahanelerini söyliyim size.Biz size zaten demiştik paranızı elinizde tutun diye ama siz bizi dinlemediniz o yüzden bunlar oldu.
TAVSİYE: 1 Şubata kadar eğer bir ihtiyacınız var ise taksite alın derim ama eğer sıkışacaksanız kesinlikle bulaşmayın sonuçta ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerek.

8251 Mesaj
23 Ocak 2014; 4:48:59 

2 taksit olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

GTA Beta Rehberi* | GTA IV Sırlar* | GTA V Sırlar* | GTA PC-Konsol Farkları | GTA V PC Sürümü | GTA IV Sistem Gereksinimleri Programı | GTA Ödüller ve Puanlar | GTA Trailer Müzikleri | * = Kota uyarısı

529 Mesaj
23 Ocak 2014; 4:55:47 

Sirket senin adina satin alir. Sende baska urun almis gibi oraya para yatirirsin.
Cok mu zor.

Yada soyle dusun. Telefon kabi 2.000 tl tl yaninda hediye yada 30₺

1351 Mesaj
23 Ocak 2014; 5:35:45 

bu millete gerçekten herşey müstehaktır ama benim gibi bilinçli tüketicilere yazık oluyor.bende yıllarca kredi kartı ve taksitle alışveriş yaptım ama almadan önce 10 kere düşünür hesap yaparım.şimdiye kadarda hiç ödiyemediğim veya asgari tutarını ödeyip ertelediğim olmadı.

belkide bu sınırlama kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çekenlere uygulanmalıydı.

karaliste kapsamı genişletilip bu kapsama girenlere uygulanmalıydı ve kredi kartının ekmek gibi dağıtılmasını önleyici tedbirler alınsaydı..

bu hükümette böyle şeyler yok tabi

205 Mesaj
23 Ocak 2014; 7:52:31 

kaldırma değil de sınırlandırma çok doğru bir hareket olur ki o yapılıyormuş zaten

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5615 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

23 Ocak 2014; 7:56:51 

2. el piyasasının değeri artaccak o zaman

1439 Mesaj
23 Ocak 2014; 8:06:28 

Yazılanları okumadım ama telefon satışları %80 düşer. Bence bu üreticilerinde işine gelmez ama başka bir şeyler getirirlerse bilemiyorum. Akıl almıyor yoksa taksiti kaldırmaları. markalarla kavga ederler.

Hayat dediğin küçük adamların hikayesidir. İngiltere kraliçesi’nin hayatı bir boka yaramaz.

995 Mesaj
23 Ocak 2014; 8:10:31 

1 Ay önce note 2 aldım. İyikide almışım vallahi

O Güzel gülüşünle beni sevdiğini sanmıştım...

2057 Mesaj
23 Ocak 2014; 8:14:03 

Ya beyler ekran karti islemci falanda mi alamicaz taksitle ? En azindan pleysteşın falan alsak? O da mi yok?

3956 Mesaj
23 Ocak 2014; 9:50:04 

Felaket senaryosu gibi olacak biraz ama daha önce AKP li vekilin;

"Üniversiteli öğrencilerden oy kaybımız var" dediği bir röportaj izlemiştim. Bilgisayar çağında yaşayıp dünya kadar öğrenci..vs varken bilgisayara, cep telefonuna böyle kredi kartına taksit yaptırmayan bir kanun çıkarılmasının altında yatan temel neden acaba ne. Bunu biraz düşünmek gerekir. Haberde TV'lerle ilgili bir bilgi verilmemiş. Sosyal medyayı kontrol etmek zor, RTÜK'e benzemez.

Ek olarak; maddi durumu iyi olmayan öğrenciler bilgisayar kullanamayacaklar, ödevlerini arkadaşlarında ve internet cafelerde mi yapacaklar ? 20 sene öncesine dönüş.. Tebrikler.

Kredi kartı limitleri ile ilgili yasa çıkardılar, onun neyi yetmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyorhan -- 23 Ocak 2014; 9:51:39 >

Bu mesajda bahsedilenler: faruk

29 Mesaj
23 Ocak 2014; 10:19:58 

Millet kartçilara gider telefonu alir ondan sora taksitlendirmeyi bi koyar gene alinabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

364 Mesaj
23 Ocak 2014; 10:46:08 

zengin arkadaşlarımızdan 2. el olarak alırız sıkıntı değil

137 Mesaj
23 Ocak 2014; 10:47:21 

Kalktı

262 Mesaj
23 Ocak 2014; 10:48:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ssgg

Ihtiyaçsa zaten alirsin,millet her sene telefon degistiriyor 12 taksit 24 taksit vs. paran varsa al yoksa alma çok daha iyi oldu.

aynen bebelerin elinde son model telefon iyi oldu

5 Mesaj
23 Ocak 2014; 15:12:18 

Duruma genel olarak baktığımızda Evet arkadaşlar bana görede herkes ayağını yorganına göre uzatmalı yani asgari ücretli birinin kalkıp cebinden 2 milyarlık telefon çıkartması gösteriş ve abartıdan öte başka hiçbir şey değil ama duruma biraz derin bakarsak olayın iç yüzünde bir önceki yorumumda da belirttiğim üzere farklı mevzular yatmaktadır ne yazık ki :S

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
28 gün 18 sa. 4 dk. kadarı kaldı.
23 Ocak 2014; 15:33:35 

Ulan bu ne gerizekalı bir uygulamadır. Belli başlı bir gelirimiz var onu yemeyip içmeyip nakitle pc almaya mı yatıracağız? Bu ne salaklık yahu? borca batan batsın banane o kişinin sorunu . Buna devlet niye karışır? 3000 gelirin çoğu zaten fatura vs. ye gidiyor şimdi ben faturayı yatırmayıp pc mi alacağım? Böyle gerzeklik tek heralde dünyada.

Hükümetin sıkıntısı da bu . Bi halt yemeye kalkıyor. Sonucunda herkese geçiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kızıl_Şaman -- 23 Ocak 2014; 15:36:53 >

366 Mesaj
23 Ocak 2014; 15:37:14 

İmzandaki Pamukkale Turizmin sloganı la

Bu mesajda bahsedilenler: T.R.A.V.E.G.O

1036 Mesaj
23 Ocak 2014; 17:38:37 

buna karşı çıkanlar genelde kredi kartını kötülerler,ocaklarına incir ağacı diktiğini iddia ederler.

84 Mesaj
23 Ocak 2014; 19:01:53 

İyi olmuş inşallah akıllı telefonlarınız elinizde patlar,dışdan ürün aldırmamaya çalışıyor tayyip gözüme girdi aferin

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

177 Mesaj
23 Ocak 2014; 19:08:21 

quote:

Orijinalden alıntı: double minded

buna karşı çıkanlar genelde kredi kartını kötülerler,ocaklarına incir ağacı diktiğini iddia ederler.

Babamın telefona verecek 1.500 lira nakit parası yok.Akıllı telefona ihtiyacım var? Vercen mi borç?

478 Mesaj
23 Ocak 2014; 19:15:16 

bankalar ıcin farketmez bu yasa cunki nakit avans adi altinda borclandirir her turlu ayrica evkur tarzi firmalara yaradi bu olay evkur bangir bangir kefilsiz kartsiz 24 ay taksit diyip reklam yapiyor insanlari cekiyor

g51

3939 Mesaj
23 Ocak 2014; 19:26:58 

Milletteki mantığa bak adam 1000 lira maaş alıyor almasın o zaman telefon,almasın bilgisayar niye maaşından fazla ürüne taksite giriyor...Söyleyim herkes sizin gibi zengin bebesi değil veya iyi maaşa çalışmıyor bir sizin mi hakkınız o telefonları almak? Fakirler safları birleştirsin hatta gettolarında yaşasın sizin mantığa göre.Neymiş iki tane kendini bilmez borcunu ödeyememişte falan da filan da.

Bana göre de 2000 TL lik telefon alıyorsa birisi ondan en az %50 vergi alınsın, zengin vergisi uyar mı sosyal bir devlet değil miyiz eşitse eşitliği böyle sağlarız ancak.

1036 Mesaj
23 Ocak 2014; 19:33:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Khal Woof

Babamın telefona verecek 1.500 lira nakit parası yok.Akıllı telefona ihtiyacım var? Vercen mi borç?

benim sözüm devlet buna bir önlem alsın diye ağlayanlara.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ocak 2014; 19:37:43 

Çok aptalca bie uygulama. Telefona birden 2000 lira vermek de çok aptalca.

Cari açığı çok düşünüyorlarsa genclere firsat verilsin bizim de kendi markalarımiz olsun

1258 Mesaj
23 Ocak 2014; 19:43:41 

Yurt dışından getirtiyorum kaç yıldır sorun yok.

Radiohead, Coldplay, Oasis, Muse, The Cranberries, The Verve, Pink Floyd, Pearl Jam, Bon Jovi,Children of Bodom, Pantera, Megadeth, Nickelback, Scorpions, Skid Row, The Doors, Queen, The Beatles
Zencinin malı züğürdün çenesini yorarmış. Kekespor'da oynayan, San Marino milli takımındaki üç bacaklı zenci gol kralıyım.

5313 Mesaj
23 Ocak 2014; 22:14:37 

Zaten bankalar genelde 10 taksit yapıyordu. Örneğin, Vatan bilgisayar' ın worldcard' a özel %25 indirim kampanyası var ve bu 10 taksit için geçerli, bir çok bankanın da bu şekilde, şimdi bu yeni kanunda en fazla 9 taksit olacaksa, kendini tutamayıp alışveriş yapan vatandaşa ne fayda sağlayacak, 1 ay taksit azaltmaları ne halta yarayacak

Önemli olan;

-Peşin fiyatına taksit ibaresi kalkacak mı?

-Bir teknoloji marketine gitti mi, peşin fiyatını taksitli fiyatından daha ucuz görebilecek miyiz?

-Peşin parayla almak isteyen, taksitli almak isteyenlerden daha avantajlı olabilecek mi? Aksi taktirde müşteri yine worldcard gibi özel fiyat kampanyasına tabi kartlara mı yönelmek zorunda kalacak?

-Şuan teknoloji marketlerde bazı kampanyalı kredi kartları ile ya peşin fiyatından daha ucuza alınabiliyor yada peşin fiyatına 10 taksitle alınabiliyor. Yani müşteri her halükarda kredi kartı kullanmaya mecbur bırakılıyor. Daha peşin para avantajı ile bir elektronik ürün aldığımı hatırlamıyorum. Kredi kartı hep avantajlı oluyor, hele ki o mağaza bazı kredi kartları ile özel anlaşmalar yaptıysa

Ben bu yasanın, bankaların ve teknoloji marketlerinin avantajına bir yasa olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü bu hükumetin gücü bankalara yetmiyor. Bankalardan çekiniyor. Bu yeni uygulamanın altında mutlaka bankaların avantajına olan, daha çok müşteriyi bankaya çekecek bir şeyin saklı olduğuna inanıyorum.

Bu 9 taksit olayı olmasa anlarım, eyvallah derim. Özellikle telefon ve tabletler için gayet güzel uygulama derim. Peşin parayı bastıran daha ucuza alabilecek derim. Taksitli almak isteyen de vade farkını razı olup alacak derim. Fakat böyle olmayacak gibi

-

Bu uygulama eğer, Vatan bilgisayar, Teknosa, Bimeks, Electoworld, Mediamarkt, Darty, hepsiburada, hızlıal, vs. gibi marketler de peşin para veren kredi kartından daha ucuza alacaksa çok iyi olacak,

Ben hep peşin alışveriş yapmayı seven biriydim ama bu teknoloji marketlerinin, bazı bankaların kredi kartları ile (örneğin worldcard, bonuscard) özel anlaşma yapmış olması sonucu, peşin para almak daha pahalıya geliyordu. Eğer o kredi kartı ile alırsam %25 %30 daha ucuza alıyordum ve üstelik 10 taksit oluyordu. Mecburen kredi kartı almak zorunda kaldım. İstemeye istemeye o kredi kartını cüzdanımda taşımaya başladım. Hep bu teknoloji marketlerinin özel anlaşmaları yüzünden

Bu uygulama buna son verecekse yani insanları istemeye istemeye kredi kartı almaya mecbur bırakan, teknoloji marketleri ile bankalar arasında ki anlaşmayı bozacaksa, gerçekten on numara olur ama ben böyle olacağını hiç zannetmiyorum.

Peşin almak isteyen yine özel anlaşmalı kredi kartlarıyla alanlara göre keriz olacak

''Ben oyunlara göre donanım alacağıma oyunlar benim donanıma göre üretilsin.'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Zenginin sistemi fakirin sistemi yok böylece frame ve makro yönünden öne geçmek yok, aynı donanımla herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / ''Hack yok hile yok çünkü bunu çalıştıracak bir işletim sistemi yok, tertemiz sunucularda herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Exclusive oyunlar oyun değil sanat eseri'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz.
"Bir ülkenin geçliğini yok etmek istiyorsanız, MMORPG oyunlarını o ülkenin üniversite öncesi gençlerine virüs gibi yayın. İlköğretim ve lise yıllarını başarısız geçiren bir gencin, ülkesini, eğitim, hukuk, bilim, sanat, teknoloji, sanayi, tarım alanlarında ileriye götürmeye kapasitesi yetmeyecektir."

4579 Mesaj
23 Ocak 2014; 22:59:49 

Ben 600 tlye telefon alıyorum her şeyi çatır çatır yapıyorum, adam gidiyor "AYFON" alıyor. Amacın ne kardeşim? Ben oyun manyağıyım sıkıntı yaşamıyorum, adam "masaya koymak" için en iyisi olsun diyip alıyor! Apple sizin neyinize? Akşam akşam kızınca da "sanane milletin parasından"...

Coolermaster HAF-912 / Asus HD7850 2 GB / Intel i5 3470 / Kingston 4GB 1333 Mhz Cl9 /
Gigabyte GA-B75M-D3V / Seagate Barracuda 1 TB / Xigmatek Gaia

416 Mesaj
23 Ocak 2014; 23:20:18 

Sen insanını eğitmek yerine, neyi kaç taksitle alacağını söyleyeceksin öyle mi? Ayrıca uygulamanın borç yüzünden dağılan ailelerle falan hiç ilgisi yok, sebep dağ gibi büyüyen dış açık.
Ekonomideki dış açığı, yerli katmadeğer yaratarak değil de, tüketimi kısarak çözmek ise durgunluk ve işsizlik gibi daha zorlu sorunlara yol açar.
Bir cümlede herkesin elinde son model telefon var diyenlere söyleyeyim, o herkesin elindeki son model telefonların büyük bölümü 200-250 tl lik replika ürünler. Ha hava atmak için alınmıyor mu? Tabiki alınıyor, ama ayağını yorganına göre uzatmak herkesin kendi sorumluluğu. Ben kendi adıma, aylık kazancım fena olmamasına rağmen 3 yıl önce 250tl ye aldığım telefonu kullanıyorum. Bozulursa değiştirmem lazım, yine 3-4 yıl kullanacağımı hesap ederek ortalama bir cihaz alsam 1000 tl. Niye nakit vereyim ben ayda o kadar para kenara koyamıyorum ki? Oysa şimdiye kadar yaptığım gibi 5-6 taksit olsa fazla hissetmem. Şimdi benim suçum ne?

416 Mesaj
23 Ocak 2014; 23:26:02 

9 taksit sadece beyaz eşyada. Telefon, bilgisayar vb. için taksit yok. Ne mağaza nede banka taksit yapamayacak.
Bu demekki ya bazı yerler senetli satışa yönelecek, veya beyaz eşya faturasıyla telefon satılacak yani üç kağıt yapılacak. O kadar da uzun uzun yazmışsınız ama uygulamayı öğrenmeden hüküm vermişsiniz.

Bu mesajda bahsedilenler: ilker_xxx

759 Mesaj
23 Ocak 2014; 23:34:18 

ohh seviyorum bu uygulamayı millet gidip 1200 lira maaşıyla iphone 5 alıyor böldürüyor 12 taksite gidiyor tablet alıyor pc alıyor aç aç geziyor seneye taksitler bitiyor ama kahretsin iphone 5s çıkmış bir 12 ay daha. sanki işlemcisi 64 bit olunca telefoba binip uzaya çıkacak

hayır alsın ihtiyacı varsa kullansında sırf zengin görünmek için iphone alıp aç gezmeleri düşündürüyor

Origin/Battlelog ID : celatx
Steam ID : celatx /Kullanıcı adı: Meagre
Special Weapons And Tactics

16 Mesaj
24 Ocak 2014; 0:23:59 

Gösterişten ziyade bilinçsiz harcamaların önüne geçilmesi açısından yerinde bir karar olmuş.

DonanımHaber Türkü Severler Kulübü

Ben geçmişimi dürdüm, büktüm, çöpe attım. Çöpü karıştırmak köpeklerin işidir..

Camiye dikey olarak gel, yatay olarak zaten geleceksin..

271 Mesaj
25 Ocak 2014; 9:14:10 

Arkadaşlar insanların tüketim alışkanlıklarını, eğitim, pozitif yönelendirme ve doğru rol modeller sunarak değiştirebilirsiniz. Bu yasaklar, çözüm üretecek havasında sunulsada tam anlamıyla faşizan bir tutum ve inanın her yasak, yeni bir kanunsuzluğun ve bu kanunsuzluğu meslek edinecek insanların önünü açıyor. Telefonun kaç taksitle alınacağı gerçekten çok basit, çok niş bir konu, ancak buna benzer yüzlerce yasak var ve gün geçtikçe artıyor, iradenize, mantığınıza vesayet getiriliyor.

Hala kimin ne kadar maaşla ne aldığını kime hava attığını tartışıyorsanız işte bu tam örümcek kafalı yasa koyucularının arzu ettiği gündemdir, lütfen daha geniş kapsamlı düşünün.

"Eğer sorumsuz ve yanlış tercihler yapmakta özgür değilseniz, özgür değilsiniz demektir. – Jacob Hornberger (1995)"

You'll still be here tomorrow, but your dreams may not.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Ocak 2014; 23:17:08 

Bu kanunu çıkartanların.

13 Mesaj
26 Ocak 2014; 23:27:07 

on numara bi uygulama...

seni on dakika önce öldürdüm.

241 Mesaj
28 Ocak 2014; 15:20:19 

E şimdi ne oldu?
Yürürlüğe girecek mi...?

>implying implications

5313 Mesaj
28 Ocak 2014; 15:28:50 

GSM operatörlerinin taksitle telefon satışına yasak getirilmemesi teknoloji marketlerini gerçekten mağdur edecek, adalet herkese eşit uygulanmalı,

Ne kadar saçma bir şey olduğunu bir düşünün, ana işi telefon satışı olmayan 3 GSM operatörüne taksitle telefon satmak serbest, ana işi telefon, tablet, bilgisayar, vs. olan teknoloji marketlerine ve küçük esnafa taksitle telefon, tablet, bilgisayar satmak yasak

Muhtemelen, ttnet falan da taksitle bilgisayar satışına devam edecek, neymiş onlar faturaya yansıtıyormuş,

Bu uygulama herkese eşit olarak tasarlansaydı, gerçekte güzel bir uygulamaydı ama şuan görüyoruz ki, çıkış amacı, GSM operatörlerinin ve TTnet' in ekmeğine bal kaymak sürmekmiş

Vatan Bilgisayar sahibi Hasan Vatan' ın konuyla ilgili açıklaması,

"Sektörü olumsuz etkiler"

Cep telefonu satışlarının, teknoloji marketi sektöründe, toplam iş hacminin üçte biri civarında bir paya sahip olduğunu belirten Vatan, uygulamanın sektörü olumsuz etkileyeceği endişesini dile getirdi. Vatan, cep telefonu satışlarının sektördeki payının son aylarda yüzde 35 oranına kadar çıktığına dikkati çekerek, "İşin üçte birlik kısmında satışların düşmesi elbette tüm firmaları rahatsız edecektir" dedi.

"Tasarruf değil, borç yükü getirir"

Hasan Vatan, uygulamayla cep telefonu satışlarının artık vade farksız kredi kartıyla taksitle alınabilmesi imkanının ortadan kalkacağını ancak bunun taksitli satışın sona ereceği anlamına gelmediğini ifade etti. Yeni dönemde, özellikle yüksek maliyetteki akıllı cep telefonlarının, GSM operatörleri aracılığıyla "telefon bedeli, vade farkıyla faturaya yansıtılarak" kontratlı şekilde satılmaya devam edileceğini vurgulayan Vatan, şunları söyledi:

"Bu karar, insanları tasarrufa teşvik etmek amacıyla çıkmıştı, oysa şimdi daha büyük bir borcun altına sokuyor. Çünkü bin 800 liralık bir telefonu, insanlar bugün olduğu gibi peşin fiyatına 9 ay vadeyle 200 liraya taksitle alabilecekken, 'taksit istiyorsan kontratlı şekilde 36 ay 78 lira taksitle 2 bin 808 lira öde' denilecek. Bu olunca, maliyet artsa da insanlar, '78 lirayı ödeyebilirim' diyerek, daha kolay alma kararı verecek. Tasarruf bunun neresinde?"

''Ben oyunlara göre donanım alacağıma oyunlar benim donanıma göre üretilsin.'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Zenginin sistemi fakirin sistemi yok böylece frame ve makro yönünden öne geçmek yok, aynı donanımla herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / ''Hack yok hile yok çünkü bunu çalıştıracak bir işletim sistemi yok, tertemiz sunucularda herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Exclusive oyunlar oyun değil sanat eseri'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz.
"Bir ülkenin geçliğini yok etmek istiyorsanız, MMORPG oyunlarını o ülkenin üniversite öncesi gençlerine virüs gibi yayın. İlköğretim ve lise yıllarını başarısız geçiren bir gencin, ülkesini, eğitim, hukuk, bilim, sanat, teknoloji, sanayi, tarım alanlarında ileriye götürmeye kapasitesi yetmeyecektir."

512 Mesaj
28 Ocak 2014; 15:44:28 

Düzenleme doğru değil acizlik ifadesi.
Yakında yaşa göre telefon sınırı da getirirler.

- Hayırlı işler abi bir telefon alacaktım.
- Senin yaşın kaç?
- 18
- Kanuna göre yaşının 2.5 katı değerinde telefon alabileceğine göre en fazla 450 liralık cihaz alabilirsin. 3 raftan beğen...

640 Mesaj
28 Ocak 2014; 16:00:40 

Bilgisayara gelmesi saçma ve kötü oldu,telefon gibi kolay değiştirilen birşey değil.Madem öyle beyaz eşyada da 6 ay değil hiç taksit olmasın.Ayrıca ülkemizde alım gücü yüksek değil ne kadar kontrat olsa da sektörü yaralayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aty. -- 28 Ocak 2014; 16:05:08 >

VI
Yaşamak,bir ağaç gibi tek ve hür;
Ve bir orman gibi kardeşçesine.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi
. . .

649 Mesaj
28 Ocak 2014; 23:04:46 

yine bizi vuracak ben şöyle düşünüyorum sahte işe döküp beyaz eşya aldın gösterip telefon verirler yada tek çekim alır fazizyle taksit ödetirler yani bunlar yapılır diye umuyorum açıkcası

iPad mini Retina - EarPods
LG G2
Sony PS Vita :'(
Core 2 quad dekstop-- WD my passport 1tb
Core i5 notebook
Sony Nwz b-172

103 Mesaj
28 Ocak 2014; 23:10:28 

Bilgisayara hic mi yok 6 8 felan kurtarmiyormu hic ? Gaming laptop alicaktik yalan oldu yani.

181 Mesaj
31 Ocak 2014; 10:44:34 

Beyler fiyatlar cok ucuzlar mi pesin alimlarda subatta mesela

585 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Eminem_Stan
31 Ocak 2014; 11:10:18 

Alamadıkya iyi kötü bi android telefon. hala daha s40 kullanıcısıyım.

17 Mesaj
31 Ocak 2014; 11:11:57 

Yaparlar anam elden taksit yaparlar kafanızı yormayın

344 Mesaj
31 Ocak 2014; 11:12:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Chedjou22

Beyler fiyatlar cok ucuzlar mi pesin alimlarda subatta mesela

zannetmem adamlar taksitle satmak istiyor aksine taksitli fiyatları daha az fahis olur

emre&naz

1271 Mesaj
31 Ocak 2014; 11:21:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Eminem_Stan

Alamadıkya iyi kötü bi android telefon. hala daha s40 kullanıcısıyım.

Alma android filan samsung hic alma. Biraz daha bekle para biriktir ios al. bu android kadar rezil bir sistem gormedim. Telefon ne olursa olsun isletim sistemi ile ilgili bir problem illaki cikiyor.

585 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Eminem_Stan
31 Ocak 2014; 11:23:54 

quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Alma android filan samsung hic alma. Biraz daha bekle para biriktir ios al. bu android kadar rezil bir sistem gormedim. Telefon ne olursa olsun isletim sistemi ile ilgili bir problem illaki cikiyor.

Mesele o diğil. tabiki bende ios almayı düşünüyoumda. hiç yoktan elimde bir smartphone olurdu.

512 Mesaj
31 Ocak 2014; 11:39:20 

Asıl kontrol altına alınması gereken sektör konut sektörü. Kârın, denetimsizliğin haddi yok. Birkaç muhalif muhabir özellikle İstanbul'daki inşaat sektörüne girse ne dolaplar döndüğünü bulmakta fazla zorlanmaz. 60-70.000 liraya mal edilen bir daire nasıl olur da 200.000 - 300.000 liraya satılır?
Hükümet bunun cevabını veremez çünkü işin içinde hükümete yakın laz müeahhit lobisi var.
İşin uzmanları İstanbulda büyük deprem olacak diye bas bas bağırıyor. Yüzbinlerce liraya alınan o daireler ilk depremde büyük değer kaybına uğrayacak, yıpranacak. Millete müstehak diyemiyorum gerçekten acıyorum.

164 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Alan Breck
31 Ocak 2014; 11:41:25 

Bilgisayar derken oem ürünler de dahil mi ?

288 Mesaj
1 Şubat 2014; 12:23:58 

Çok aşırı saçma bir uygulama herkes taksitle hava yapmak için bir şeyler almıyor. Ayrıca forumun yaş seviyesinin düşük olduğunu sürekli fakirlerde iPhone veya Galaxy S3 S4 var edememesinden de bir kez daha anlıyorum. Ya kardeşim kime ne? Fakir adamın senin kadar hakkı yok mu S4 almaya? Senin fakirden 3-5 kuruş fazlan var diye adam mı oldun? Hava atıyorsa sana ne onun görmemişliği. Neyse bu durum beni de kimseyi de ilgilendirmez ama sinir oluyorum buna adam hava atıyor diye resmen kıskanılıyor şu yorumlara bak! Alsın fakirde ödüyorsa ödesin ödeyemezse çokta umurumda, girsin evine haciz memuru sana ne? Burada olan en çok aldığı ürününü mantıklı taksite bölen zamanı geldikçe ödeyen adama oldu. Ayda 3000 TL gelirimiz var. En ucuz telefon 300-400 TL seviyesinde ben o telefonu alıp ne yapayım? 1 ay içersinde kasma sorunları, ısınma sorunları, şarj sorunları patlak verecek. 500 TL ye telefonu aldım hadi iyi bir telefon sayılır - en azından işimi görür.- ben bunu nakit ödesem paramın 1/6'sı gitti benim diğer masraflarım ne olacak? Kira,elektrik,su,çocuklar ve daha niceleri. Taksitsiz yaşamı her türlü desteklerim borç altında kalmaktan kim hoşlanır ki? Fakat kişi başı milli gelirimiz bu kadar düşük, ülkeye giren ürünler bu kadar pahalıyken taksitsiz yaşam bu ülkede SINIF Farkının oluşmasına kadar büyük sıkıntı açar. Ayrıca DEVLET BENİM ALDIĞIM ÜRÜNÜN %18 İNE ORTAK OLACAĞINA İŞ İMKANLARINI ARTTIRMALI, BU ÜLKEYİ GELİŞTİRMELİ. Ben böyle bir ülkede hele ki neredeyse ürünümün 5 te 1'ine ortak olan bir ülkede taksitsiz yaşam ile arz-talep dengesinin bozulacağına inanıyorum.Buradaki ergenlere ise, arkadaşlarında ki özellikle durumu kötü olanlardaki telefonları kıskanmamaları konusunda uyarmak isterim, nası olsa ödeyemezse banka kapısına dayanır.