Şimdi Ara

Intel işlemci fiyatlarında indirime gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel işlemci fiyatlarında indirime gitti

Intel yıl sona ermeden önce yaptığı sürpriz bir açıklama ile bazı işlemci modellerinde fiyat indirimine gitti. Haswell mimarisini kullanan Pentium ve Celeron serisi yeni işlemcilerini pazarda yaygınlaştırmayı hedefleyen Intel, bu bağlamda aynı seriler altındaki mevcut işlemcilerini daha hızlı satarak yeni modellere yer açabilmek adına fiyatlarda %22'ye varan oranda indirim yaptı.

Yeni fiyat indiriminden etkilenen işlemci modelleri arasında, yüksek performans iddiasındaki modeller de bulunuyor. Örneğin Intel ürün gamındaki en hızlı işlemci çözümlerinden GT3 serisi entegre grafik birimine sahip Core i7-4960HQ'nun fiyatı %5 indirim ile 657 dolar seviyesinden 623 dolara çekildi. All-in-One olarak bilinen hepsi bir arada formundaki üst seviye bilgisayarlar için sunulan Core i7-4770R işlemcisinin fiyatı da 392 dolardan 358 dolara düştü.

Intel'in fiyat indiriminden en fazla etkilenen işlemci modeli ise düşük maliyetli mobil sistemlerin hedeflendiği Celeron 1019Y oldu. %26 indirim yapılan işlemcinin fiyatı böylece 75 dolar oldu. Intel tarihinin en yoğun dönemlerinden biri olacak 2014 için aralarında 14nm Broadwell, Extreme Edition serisi Haswell-E ve yeni Atom işlemci ailesinin de olacağı çok sayıda işlemci pazara sunulacakken, süreç içerisinde mevcut modeller için yeni indirimler de olası görünüyor.

Intel işlemci fiyatlarında indirime gitti

• all in one kullanıyor ya herkes
  • Hani K serisi ?
  • Dis kapinin dis mandalina indirim yapmis zaten kac kisi kullaniyor gel 4670k 4770k'ya yap indirimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son kullanıcının kullanamadığı işlemciler de indirime gitmiş. Büyüksün intel

• Daha ucuz satılan eski serilerin yerine Ivy Bridge diye çıkardığı rezil performansa sahip Celeron işlemcileri hala bu fiyata satabiliyorsa utanmazlığındandır. 20$ etmeyecek işlemciye 70-80$ fiyat biçmek rezalettir.

• Bende haberi okuyunca şaşırmıştım ama intel yine yaptı yapacağını.

• hanı K serisi
  • Yine pahalı AMD tercihimdir

• 4670K nerde diye bakarken hangi modellere indirim geldiğini unuttum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte kullanıcı dostu her daim tüketiciyi düşünmüştür intel, yine gösterdi ...........

• celeron yerine gidip 65$ bir athlon x2 yada apu kullanmak çok daha mantıklı adamlar iyice zıvanadan çıkmış bari adam akıllı bir ürüne indirim yapsalardı.

• Bu işlemcileri kullanan bir bilgisayar görmedim hayatımda
  • Bu celeron ve pentium devri kapanmadı mı ?

• Celeron yaşıyor mu yahu?
  • ilk önce konu başlığı daha sonra %22 ye varan indirim mi?demiştim ki konuyu okuyup, tabloya bakana kadar
  • intel batmayı hakediyorsun yeminle
  • İşte Bu yüzden Forever AMD! Yeni modelleri bekliyorum inş. alacağım.

• Celerona yaptıgı 5 $ m indirim?
    İyi ki amd var yoksa millet bilgisayar alamayacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel fiyatlarını %20'den fazla düşürmediği sürece Intel'in yüzüne bile bakmam. Son üç makinemin üçüde AMD işlemcili ve hepsinden memnun kaldım (ilki AMD Turion 64 ve hala kullanıyorum). Dördüncü makinem Intel 2,8 GHz Intel Core i7 2 Çekirdek +2 HT'li ve MAC OS (kısaca MacBook-mecburiyetten kullanıyorum) ve Sanal W7'yi 16GB hafıza ile ıkına sıkına çalıştırıyor. Buradan tavsiye ediyorum, siz siz olun:
    1-Kesinlikle onboard, onchip gpu'ya (AMD'nin güncel ve Intel'e nazaran daha kuvvetli olan onchip gpu'su bile olsa) güvenmeyin. Güvenseniz bile, kesinlikle kendi özel (çok ama çok nadir) hafızası olmasına dikkat edin. Aksi takdirde mutlaka ayrı bir gpu olsun.
    2-Kesinlikle aynı işlemcinin (daha çok güç koruma, daha az ısınma bahanesiyle) kırpılmış versiyonlarını almayın. Bence tamamen kandırmaca.
    3-Paranıza (bütçenizi aşırı sarsmayacaksa) kıyın, işlemcide en iyisini seçin. Özellikle dizüstünde, çünkü değiştirebileceğiniz sadece 4 parça donanım var: Optik okuyucu, wi-fi ünitesi, sabit disk ve hafıza, dolayısı ile paranızı önce işlemciye yatırın, ilerleyen dönemde bahsettiğim 4 parçayı zaten değiştirebilir siniz ama cpu ve gpu'dan yana çok fazla (hatta vakit geçtiyse hiç) şansınız yok.

Bunun içinde son bir tavsiye; Önce piyasayı dolaşın ve marka, modelleri ve içeriklerini öğrenin. Sonra internette profesyonel yorumları daha sonrada kullanıcı yorumlarını okuyun. İmkanınız varsa, çok güvendiğiniz bir bilene ekstra danışın ve (hatta) tavsiyelerimi de sorun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.