Şimdi Ara

**Amerikadan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yazıyı fujifilm için ilerleyen günlerde yenileyeceğim.
    (Beni ö.m den uyaran şahış. burdan güzel güzel yazıp da, ordan dikkatli ol. yazamazsın sen. emir kipi kullanmamanı da ben sana tavsiye ederim. kullandığın dile dikkat et.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanturk -- 14 Ocak 2014; 2:29:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanturk

Arkadaslar isim geregi Amerikaya gidip geliyorum. Green card sahibiyim. 1 subatta tekrar gidecegim. İsteyene Tr.fiyatının altında uygun fiyata foto.makinesi veya video camera getirebilirim. Bana almayı dusundugunuz marka modeli yazarsanız size en uygun kaca getirebilirim yazarım.
    NOT: TASIMASI VE KORUMASI DAHA ZOR OLACAGINDAN SLR VE O TARZ BUYUK DIJ. KAMERALAR TERCIHIM DEGILDIR.
    Örn: fujifilm f660exr şuanda tr.de 700tl. gibi bir fiyatı var. ben 490-500 tl. civarına getirebilirim. F750EXR ise şuanda tr.de 900-1100 civarına satılıyor. onu da 599 tl ye getirebilirim. ort. %25-30 gibi bir indirimle almış olursunuz.
    Ö.Mden mesajlarınıza cvp yazarım

Sayın kaantürk,

Eğer bu tür ithalat işlerine yeni başlamışsanız sizi uyarmak ve bu konuda daha fazla girişimlerde bulunmamanızı öneriyorum.
    Buradaki fiyat farkları ABD ve Türkiye arasında oluşan vergi uygulamaları yüzündendir. Burada ABD den makine satarak veya getirerek Türkiyede ÖTV ve KDV ödemeden
    satış yapmanız yasaktır. Bunu dikkate alın, şayet yurtdışından satış yapıyorsanız IP niz üzerinden kimliğiniz ve kişisel bilgileriniz yetkili makamlar tarafından tespit ediliyor ve takibe alınıyor.
    Her halde bu yola başvuran kişilerden birisiniz ve buradaki açığı kullanarak biraz para kazanmak istiyorsunuz. Ancak ihbar üzerine Türk Polisi ve Maliye sizi takibe alır ve uluslararası alanda dahi takip eder.
    Sizin için web üzerinden dünya nasıl küçükse - unutmayın ki polis ve maliye için de aynısı geçerli. Avrupa ve ABD dahi fotoğraf ve parfüm konusunda hızlı girişimleri var.

Sanırım genç bir arkadaşsınız ve sizi iyi niyetle uyarıyorum ...

Bir an önce tüm satış ilanlarınızı siteden silin - tavsiyem budur...

İyi Günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fujifilm Türkiye Mrk. -- 13 Ocak 2014; 13:18:08 >

• aböRjin kullanıcısına yanıt
    gittigidyor ve sahibinden bir de sanalpazara bir bakın kaç tane bu şekilde satış yapılıyor benden arıyorsanız daha eger.saygılar
  • alışmışsınız sadece vergiden para kazanmaya turkiyede
  • kaanturk K kullanıcısına yanıt
    İyi yapıyorsun kardeşim devam et. İmkanım olsa ben de böyle bir yardımda bulumak isterdim. Malum Türkiye'de vergilerle insanları s*****.
  • Ülkeyi soyanların yerine baklava çalan çocuğun peşindeki zihniyet... Sanki millet keyfinden bu yola başvuruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanturk

alışmışsınız sadece vergiden para kazanmaya turkiyede

Sevgili kaantürk, birşeyleri karıştırıyorsun güzel kardeşim. Senin burada, umuma açık bir yerde satış yapman benim hoşuma gider, ne de olsa ucuza Fuji satıyorsun ve Fuji ha ABD den ha Türkiyeden satışmış bu marka temsilcisine fark etmez. Sorun vergisini vererek satış yapan bayiler vs. Bunların ayağına bastığın için birisinden biri seni ihbar edecektir ve Maliye ve polis üzerine gelecek. Yoksa ilanlarını çoğalt ve satışını arttır bu beni bağlamaz.
    Ayrıca "vergiden para kazanan" ne satıcı ne de ithalatçıdır. Devletin "buyrukları" kuralları bunlar.
    Ben iyi niyetli yazıyorum burada, gerisi sana kalmış
    Bol satışlar dilerim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ademyagiz

Ülkeyi soyanların yerine baklava çalan çocuğun peşindeki zihniyet... Sanki millet keyfinden bu yola başvuruyor.

Bu zihniyet benim zihniyetim değil. Arkadaşı farklı zihniyetlerle olan kişilerle muhattap olmasın diye uyarmak istemiştim. Sorun yok benim açımdan... Alınan vergilerin sahibi bizler değiliz...
  • hicbirsey ispat edemezler. korkmaniza luzum yok. ikinci el satis yapiyorum der gecersin. Devlet'in vatandasa reva gordugu vergiler varken her turlu hakkinizdir.
    Dusunun; 3000tl brut maas aliyorsunuz bunun uzerinden devlete yaklasik %33 vergi veriyorsunuz size 2000 tl kaliyor. Sonra araba almaya gidiyorsunuz araba fiyatina ekstra olarak %18 kdv + %45 OTV odemek zorundasiniz. El insaf. (Fotograf makinesi ve Cep tel.de de ekstra OTV var).

Ama birilerinin yakinlari pirlanta ithalati yapiyor diye pirlantadan %1 vergi aliyorlar.

Neyse daha fazla yazarsam banlanirim heralde.
  • ulan(mecazi anlamda) 30 yılımı imalatçı olarak çalışmaya verdim. birşeyler üretiyordum.sıcak para ithalat derken.
    geçen sene 2013 işi kapattım. ama hep cebime göre yaşadım emekli kartından başka kredi
    kartı hiç almadım. ve herşeye güvenip yüksek fiyata bir şey alıp takside borca girip satın alana hep şaşmışımdır.
    yolunu bulup çalan avantası olana bir şey demiyorum. aziz nesinin dediği gibi durun bakalım ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

hicbirsey ispat edemezler. korkmaniza luzum yok. ikinci el satis yapiyorum der gecersin. Devlet'in vatandasa reva gordugu vergiler varken her turlu hakkinizdir.
    Dusunun; 3000tl brut maas aliyorsunuz bunun uzerinden devlete yaklasik %33 vergi veriyorsunuz size 2000 tl kaliyor. Sonra araba almaya gidiyorsunuz araba fiyatina ekstra olarak %18 kdv + %45 OTV odemek zorundasiniz. El insaf. (Fotograf makinesi ve Cep tel.de de ekstra OTV var).

Ama birilerinin yakinlari pirlanta ithalati yapiyor diye pirlantadan %1 vergi aliyorlar.

Arkadaşlar,
    "hiç bir şey ispat edemezler" demekle arkadaşı cesaretlendirip hata yapıyorsunuz. Dediğim gibi bizim burada marka olarak pek bir ticari kaygımız yok, o da Fuji bu da Fuji.
    ABD de Tokyoya bağlı, Türkiye de Tokyo ya bağlı.
    Vergi yüküne düşüncelerinize tamamen katılıyorum ve gerçekten ağır yükler var ülkemizde hem tüketici için hem de iş yapan esnaf, işyeri için. Son olan rezaletlerden sonra bu ülkede vergi veren esnaf da
    tüketicide, öğrencide aynı hissediyor. Hepsi doğru ve tüm düşüncelerinize katılıyorum ve bende böyle hissediyorum.

Benim burada iyi niyetle, bu yol ile para kazanmak isteyen arkadaşa öneri ve uyarı yapmak istiyorum. Yani tehdit etmiyorum. (vergi veya takipçisi bu olayların biz değiliz)

Arkadaşa buradan "ikinci el deyip geçersin" gibi basit açıklamalar yaparak bu işlerden kurtulur algısı yaratmayın, iyilik yapmıyorsunuz kendisine böyle.
    Belki aramızda zamanında gittigidiyor.com üzerinden "sipariş/sat" yöntemi ile ABD, Singapur vs satış yapan olmuştur. Mali polis gittigidiyor da ve diğer satıcı sitelerde, forumlarda vs
    sürekli satıcıları tarıyor ve bir yıl sonra olsa bile banka hareketlerine dahi her şeye dalıyor. Burada işlem başı KDV farkını ve işlem başına yüksek bir ceza uyguluyorlar.

Bir sürü incelemeye giren ve ceza almış olan kişiler var. Vergi yükleri, fiyatlar uygulamalar vs bana da bazen gına geliyor ama her yerde bu düzen var ve üstüne gidiyorlar.

Be nedenle uyarmak istiyorum, tespitler yapıldıktan sonra "ikinci el derim" vs gibi düz açıklamalarla kurtulunamıyor.

Yoksa arkadaş, satar / satmaz. Kendi bileceği iştir. Ben uyarmayı doğru buluyorum, çünkü web üzerinden yapılan satışları maliye ciddi denetim altına alındığını görüyoruz.

Yani durum böyle... Son pişmanlık fayda etmez - mahkemelerde "her türlü hakkımdır" diye açıklamalar hakimleri ilgilendirmeyecektir, çatır çatır cezayı basıyorlar. Bu işleri olacakların bilincinde
    yapsın (veya yapmasın) ama işin ciddiyetinin farkına varsın.

Diğer her burada yorum yapan üyenin hırsına, hıncına, sinirlenmesine, sitemlerine katılıyorum... ama aklıselim bir şekilde düşünülmesini tavsiye ederim. (Kanun önünde kimse yanınızda değil)

Selamlar

• Pırlantaya uygulanan vergiden istiyoruz fotoğraf makinelerinde de. Fotoğraf malzemesi satanlar da 25 yaşında bilmemkaç tane gemicik alsın, 10larca firmaya ortak olsun, onların suçu ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

hicbirsey ispat edemezler. korkmaniza luzum yok. ikinci el satis yapiyorum der gecersin. Devlet'in vatandasa reva gordugu vergiler varken her turlu hakkinizdir.

Hocam kızmakta haklısınız ama hiç bir şey ispat edemezler demeyin.

Burada bir çok kişi hatırlar eskiden gümrük ve maliye tarafı bu kadar sıkı değilken sahibinden ve gittigidiyor da o kadar çok satıcı vardı ki. Bunlar sadece ABD'deki makineyi direk sizin adresinize gönderiyorlardı. Gümrük tarafı sıkı olmadığından takılmadan geçiyordu. Şu an bu satıcıların hiç birisi yok.

Çünkü gümrük ayağı artık çok sıkı ve gümrüğe takılmadan fotoğraf makinesi getirtmek çok zor.

İkincisi asıl konumuz bu kişiler maliye tarafından incelemeye alındı ve hepsine inanılmaz vergi cezaları kesildi. Vergi kaçırmanın cezası ödemediğiniz vergiyi ödersiniz + bu vergi tutarının 3 katı kadar da ceza ödersiniz. Ayrıca size kaçakçılık suçlamasıyla dava açılabilir ve hapise bile girebilirsiniz.

Türkiye'de uygulanan vergi politikalarını bende kınıyorum ve genelde gövde ve lenslerimi ya yurt dışından ya da ikinci el olarak alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Pırlantaya uygulanan vergiden istiyoruz fotoğraf makinelerinde de. Fotoğraf malzemesi satanlar da 25 yaşında bilmemkaç tane gemicik alsın, 10larca firmaya ortak olsun, onların suçu ne?

pırlantaya %1 Fotoğraf makinesine %20 ÖTV - Bu şaka gibi...
    Bu %20 ÖTV olayı "2010 İstanbul Kültür Başkenti Projesi" için getirildi - Maliye bakanlığına sorduk "2010 İst Kültür Başkenti Projesi bitti, kaldırın şu ÖTV yi artık" dedik.
    Yanıt - "Borçları var projenin" denildi...
  • Ayyy kıyamam ben sana Fujifilm naptılar sana
    Koca firmanın resmiyetine gel....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_Furkan

Ayyy kıyamam ben sana Fujifilm naptılar sana
    Koca firmanın resmiyetine gel....

....derken ?
  • M_Furkan kullanıcısına yanıt
  • Genel müdürün oğlu galiba, şifreyi çalmış
  • Bence RedNex 'in işidir bu !..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 15 Ocak 2014; 0:34:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.