Şimdi Ara

Analiz : Facebook giderek gençlerin ilgisini kaybediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Facebook giderek gençlerin ilgisini kaybediyor

Yayına başladığı dönemde özellikle üniversite gençliğinin ilgisini çeken ve sonrasında gençler arasında yayılan Facebook, bugün 1 milyar kullanıcı sayısını geçmiş devasa bir ağ konumunda. Ancak son dönemde genç kullanıcıların sosyal ağdan kopmaya başladığına dair işaretler geliyor. 

Antropolojist Daniel Miller tarafından 8 ğlkede yapılan 15 aylık bir araştırmaya göre, genç kullanıcılar Facebook platformundan uzaklaşarak Instagram veya Snapchat gibi farklı alternatiflere yöneliyor. 

Bunun en büyük sebebi ise yaptıkları paylaşımlar ile tarzlarını yansıtmayı seven gençlerin Facebook yoluyla aileleri tarafından daha çok takip edilmesi ve bundan kaçınmak istemeleri. Bilindiği gibi insanların Facebook üzerinden aktivite takibi kolaylaştı ve hatta patronların bile çalışanlarını bu şekilde takip ettiği sık sık gündeme geldi. 

Bunun yanında 20'li yaşların sonlarındaki kullanıcılar ise üniversite sonrasında arkadaşları ile iletişimde kalmada Facebook'u en büyük araç olarak görüyor ve böylece genç nüfusun yerini daha yaşlılar almaya başlıyor. 

Ancak genç nüfus Facebook'tan uzaklaşsa bile teknik olarak Twitter veya Instagram'dan daha iyi olduğunu kabul ediyor ve bu da bir süre sonra ağa geri dönmelerine neden oluyor.  

Kaynak:http://www.technobuffalo.com/2013/12/28/survey-finds-facebook-popularity-declining-among-young-teens/

• Modasi gececek yakinda.

Millet de suyunu cikardi, otu çöpü internette paylasir oldu, sanki cok gerekli birsey gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her otu çöpü paylaşanlar soğutuyor insanı faceden...
  • neredeyse hiç kullanmıyorum artık fakat hep açık
  • 2009 da kapatmıştım. mutluyum. yalandan doğum günü kutlamaları da yok artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: VanpeL[TR]

2009 da kapatmıştım. mutluyum. yalandan doğum günü kutlamaları da yok artık

feys candır ;)
  • beğenmeme gibi bir seçeneğinin olmaması yüzünden !
    bir kaza olmuş, ve 10 kişi ölmüş ! diyen haberi 10,000 kişi beğenirse !!!
    haliyle sağ duyulu insan sayısı, salak insan sayısında daha fazla olacağı için
    facebook haliyle -1 i alır ! ama -1 tuşu olmadığı için basamıyoruz işte ! :(
    ( bak bu yorumu gerçekten beğendim +1 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 31 Aralık 2013; 0:46:56 >
  • eski canlılığı kalmadı, ama rakibi yok
  • Instagram da Facebook un. Np

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 gibi kapattim. Zaten son zamanlarda oyun icin giriyordum sadece. Eskiden facebok kullanmak modaydi simdi kapatmak oldu sanirim.

• Sadece haberlesme amaclı guzel oluyor. Herkes whatsapp kullanmıyor cunku. Zaten her yerde 9999999999 musluman aranıyor nasıl bıkmayalım?

• Kapanırsa çocuğumu keserim.
  • her duvarı vermiyor, seçiyor bu da hoş olmuyor, bir duvarda bişi varsa mutlaka arkadaşına yansımalı.
    Birde virüs saçmalıklarından kurtulmalı.
  • ihşallah...
  • Zaman tüneli tasarımıyla birlikte bence ilgiyi kaybetti

• Bizim ülkenin serserileri olmasa,aslında kullanma sayısı artar adamlar madde bağımlısı oldukları için face ile işi,yok

• Olaya sadece para için bakarlarsa böyle olur tabi.facebookun büyük çaplı arayüz değişikliklerinin tamamı ekrana daha fazla reklam sığdırabilmek için.hatta yeni arayüzde yolda bize tek getirisi ise daha çok reklam.

• Rakipleri çıktıkça popülerliğini kaybediyor yavaş yavaş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook resmen insan ilişkilerini zayıflatmak için tasarlanmış. Bir fotoğraf beğeniyorsun 500 arkadaşına da gözüküyor o fotoğraf. Çok saçma. Kime ne benim beğendiğim fotoğraftan.

Ha birde şu sağ üst taraftaki zımbırtı var. Kim ne yaptıysa orada yazıyor. E hal böyle olunca kimsenin gizlisi saklısı kalmadı. Kalmayınca da ilgi azaldı.
  • gereksiz zaten.
    Keşke cıkmasaydı da MSN devam etseydi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.