Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (652. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.681
Cevap
2.047
Favori
8.313.162
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasıl kullanıyorsanız anlamadım ama iade edebilirsiniz.
  • Benim de 4. siparişim olacak sanırım...

Ralph Lauren Polo - Blue [PLO]
    Versace - Bright Crystal (Yeni) [V.Kr]
    Estee Lauder - Beyond Paradise [ESTE]
    issey Miyake l'eau d'issey [iSY] 2 adet
    Paco Rabanne - iNViCTUS [iNV]
    Issey Miyake - Leau Dissey Femme [iSY2]
    Paco Rabanne - BLACK XS [XS]

Arkadaşım polo sport kullanıyordu ama üretilmiyor artık sanırım. Blue olan buna benzer bir koku mudur? Ya da öneri var mı?
  • Prada'nın, başta Infusion D'Homme (eski adıyla Iris Infusion D'Homme) olmak üzere, hemen her kokusuna hayran bir parfümsever olarak, Eser'in Prada - Amber Pour Homme [PRD] üretimine tek kelimeyle, bayıldım.

Yine, yeni, yeniden tebrikler Eser.

Açık parfümde böyle de zor bir koku için bu denli benzeşme olağanüstü bir başarı.

Modern tip sabunsu, balzamik, bir parça da pudramsı koku seven parfüm dostlarına şiddetle tavsiye ederim.

http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Prada-Amber-Pour-Homme-Prada-Man--1044.html
  • StaNOnE kullanıcısına yanıt
    kardeşim tamam memnun kalmayabilirsin ama buraya aldığım parfümleri yaz kac fıs sıktığını yaz yazlık mı kışlık mı yaz hemen kalıcı değil kokusu nasıl onuda söyle neden direk kalıcı değil memnun kalmadım diyorsun ki

hugo boss vanilya al 3 fıs sıktım 3 gündür kokusu gitmiyor üstümden bence haksız yorum yapıyorsunuz
  • esercim merhaba

aşağıda belirttiğim parfümleri adresime yollamanı rica ederim.

bayanlar

1 adet ıssey mıyake
    1 adet shıseıdo zen
    2 adet lacoste
    1 adet dior jadore
    1 adet Versace - Bright Crystal (Yeni)
    1 adet Elie Saab
    1 adet Bond No. 9 - Signature

erkekler

1 adet creed aventus ( kendime )
    1 adet rochas
    3 adet armanı black code
    1 adet dıesel yumruk
    1 adet 212 vip
    2 adet versace eros
    1 adet Creed Virgin Island Water
    Orijinali kalıcı olmayan parfümler sıkarsan kalıcı olmayacaktır tabi. Herhalde hayatında ilk kez parfüm falan kullanıyorsun ve parfümü bir anda 500 km alanda herkesin senin kokunu almasını sağlayan sihirli bir sıvı olarak görüyorsun. Elimde orijinali olan 5 kokuyu Eser'den aldın, ufak ton farklılıklarının dışında Eserin ürünleri daha kalıcıydı. Bence Eser hocamı değerlendirebilmek için git Sephora'ya ya da Tekin Acar'a ya da Sevil Parfümeriye biraz aynı kokuların orijinallerini kokla.
  • Şuandan itibaren gelecek tüm siparişler yarın kargolancaktır değerli dostlarım.

Sevgilerimle
    Eser.
  • Eser hocam selamlar, özelden yazım siparişleri. kolay gelsin.
  • Eser bey selamlar.
    GG üzerinden sipariş geçtim 15.32 itibariyle.
    Ordan da msj attım.
    Kolay gelsin.

C. Dior Homme intense
    Creed - Virgin island Water
    Chanel Mademoiselle
    Versace - Bright Crystal
  • ronalldowen , previlla

Kesenize bereket arkadaşlar yarın kargolarınızı çıkıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERYX

Siparisi 28inde verdim.30unda elimdeydi.
    Paco Rabanne - BLACK XS [XS]
    Bunu kozmetik isi yapmis bi arkadas kendisi icin istedi.
    Kumasa sıkıp kokladim sadece.Acikcasi benim hosuma gitmedi bu koku.

Creed - Virgin island Water (Yeni) [ViW]
    Uzerime sıkıp denedigim tek koku bu.Ilk basta keskin bir limon kokusu(limon kabugunu sikarsinizda fiskirir ya oyle birsey).Yaninda da hamsi tava olsa diyor insan (: Istahim yerindedir masallah.Kisa surede farklilasmaya basliyor.10 dk sonra limon daha hos oluyor.Arkadada saklanmis bir koku var.Zaman ilerledikce survivor adasinda yetismis coconatlarin kokusuda dahil oluyor.Oyle baska bir arkadasin dedigi gibi kuru hindistan cevizi kokusu gibi degil.Gayet taze yagli bi meyva kokusu.Bunu gercekten begendim.

Terre D'Hermes [HRM]
    kumasa sıkıp xs gibi ara ara kokladim.yatmadan once bir bilegime viw digerine hermes sıkmıstim.Atese maruz kalmis nane benzeri keskin bi koku aldim ilk basta.Uyandigimda biraz daha hos geldi koku.36 yasindayim ama kendini cok olgun hisseden 30 yas ustu icin tavsiye ederim.Spor degilde, lacileri cekip sıkcaksin bunu.Zaman ilerledikce guzellesiyor.Is yerinde 50sinde bi mudur abimizin orjinalini kullandigi koku buydu galiba(sunuda belirteyim; 3 tane tek kapili spor arabasi var.ise onlarla gidip geliyor.yani kirisiklarda olsa genc hissediyor adam).Genc bayan arkadaslar hic begenmiyordu.Zevk meselesi.

Estee Lauder - Modern Muse [Muse]
    Bunla ilgili bi sitede yorum okudum.Beyaz uzun elbise giymis cicek bahcesinde dolasiyorsun gibi diyordu.Kokladigim anda yorumu okumamistim bembeyaz temiz bi elbiseyle cok iyi uyacak diye dusundum.Bebegimizin 40ini yeni kutladik.Tesaduf bembeyaz elbise almistik o gun icin.Cicekli sabunlu boyle temizlik kokan bi parfum.Bence guzel parfum.
    Chanel chance tavsiyesi siparisten once gelmemisti.Onuda merak ettim
    C. Dior - Sauvage (Yeni) [SVG] numune olarak geldi.Denemedim henuz.
    212 sexy man kullanan oldu mu? Birde kenzo yu.kenzo nun kokusunu cok begeniyorum.

eserin kenzoyu bilmemde 90 larda cok popüler olan "verdure blue" koku olarak kenzonun birebir aynisidir....bilmem kullandinmi?

Bir ara piyasadan kalkmisti...suan pereja tarafindan uretiliyor...fiyatida bu kalite bir urun icin ucuz sayilir...100 ml 30-40tl civari satiliyor...eskisi cok kaliciydi.bu da oylemi bilmiyorum...n11 de falan satiliyor yeni versiyonu kullanmadim.

Bu mesaja eklenen görseller:

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aventus43 -- 3 Mayıs 2016; 17:35:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sen kokulara alışıyorsundur ondan sana kokmuyor gibi geliyodur şu an eserin listesinde bulunan en hafif kokular bile orjinallerinden bile kalıcı he illaki ısrar edip kalıcı değil ben memnun kalmadım diyorsan 7 tl ye 3 gün kalıcı sıvı satan yerler var oda inanırsan :) loris gibi ordan kafana uyan bitane alır kullanırsın farkındaysan parfüm demedim o şişe içindeki şeylere burada bukadar insan konusuyo paylaşımlar yapıyo yorumlar yapıyo bukadar insan yanılıyor olamaz dimi hergün 100 lerce sipariş gönderiliyo.geriye seni destekleyebilecek tek bir tez kalıyo bütün forum bir olduk sana parfüm satmak için yalanlar söyledik 13.75 i 150 kişi bölüştük :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: StaNOnE

ben memnun kalmadım hocam kusura bakmayın. 4 adet parfümün hiçbiri kalıcı değil. 2-3 saat sonra kokuya dair birşey kalmıyor.

Bu yorumu bargello, DP hatta orijinal (yazlık hafif kokular ) için deseydin eyvallah derdim ancak Eser' in en yazlık en hafif kokusu bile sabahtan akşama götürüyor.

Ağır kokular ise ( Tomford tobacco vanilya, black afgano ) duştan sonra bile kokusu geliyor :)

Bence ya tam deneyemedin, yada durmadan kokladın burnun alıştı. Benden sana tavsiye kıyafetine sık 3-4 fıs, sonra o kıyafeti as bir yere, ertesi gün tekrar kokla
  • Rubai R kullanıcısına yanıt
    http://www.fragrantica.com/perfume/Creed/Royal-Water-7510.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Creed/Neroli-Sauvage-475.html

bunlardan var mı abi fabrikada ? Royal water deneyen varsa yorumunu duymak isterim özellikle
  • Kalıcılık konusunda bende Eser Bey'den şikayetçiyim. Ne biçim parfüm bunlar, sabah 7'de 4 fıs tenime sıktığım Boss Vanilya akşam 9'da hala kokuyor.Böyle ürün olmaz böyle esnaflık olmaz.Gün aşırı duş aldığım halde 1 fısla 3 bilemedin 4 gün kokmalı parfüm dediğiniz.Eser Bey'e teessüflerimi iletirim.

Eser Bey, müthiş ürünlerin , dürüstlüğün ve esnaflığının hiç değişmemesi dileklerimle...
  • Rubai R kullanıcısına yanıt
    İkisi de yok. Olsa bile markaya tecavüz etmiş gibi oluruz heralde :)

3 Mayıs MNG takip kodları:

www.mngkargo.com.tr den takip edebilirsiniz.

Sevgi ve selamlarımla,
    Eser

JZ875956 03/05/2016 ERSİN A
    JZ876355 03/05/2016 BAYRAM D
    JZ876948 03/05/2016 KÜBRA
    JZ877533 03/05/2016 ANIL C
    JZ877862 03/05/2016 METİN D
    JZ884686 03/05/2016 HAZA O O
    JZ885231 03/05/2016 ONUR A
    JZ885575 03/05/2016 RUŞEN E
    JZ886038 03/05/2016 AYŞEN Ö
    JZ886261 03/05/2016 ULAŞ Ü
    JZ886726 03/05/2016 MUHAMMET A
    JZ887364 03/05/2016 CİHANGİR K
    JZ887875 03/05/2016 DUYGU K
    JZ888208 03/05/2016 SERKAN Ç
    JZ888951 03/05/2016 MEHMET C K
    JZ889216 03/05/2016 BİLAL D
    JZ889639 03/05/2016 TAYLAN Ö
    JZ890143 03/05/2016 HAKAN K
    JZ890872 03/05/2016 ŞERİFE Y
    JZ891212 03/05/2016 OĞUZ K G
    JZ891232 03/05/2016 EMRE T
    JZ892514 03/05/2016 MERVE Ç
    JZ893220 03/05/2016 ERKAN İ
    JZ893705 03/05/2016 YEŞİM M
    JZ893955 03/05/2016 GÜNER B
    JZ894777 03/05/2016 YUNUS Y
    JZ895342 03/05/2016 ERMAN K
    JZ896210 03/05/2016 AHMET C A
    JZ897298 03/05/2016 CİHANGİR D
    JZ901015 03/05/2016 UTKU A
  • Konu kalıcılıksa ben de fikrimi söylemek isterim.
    Orjinal markalı parfümlerin de kalıcılık olarak hepsi birbirinden farklı.
    Bugune kadar kullandıgım orjınal parfumlerden ancak ceyreği kalıcılık olarak tatmin etti beni ki onların hepsi de sonbahar-kış kullanımına uygun olan parfümlerdi.
    Hatta çoğu kışlık parfümden de kalıcılık olarak beklediğim etkiyi alamadım. Eser beyin de parfümleri aynı şekil. Kalıcılık kışlıktan yazlık parfümlere doğru azalıyor çünkü zaten bu parfümlerin orjinali de bu şekilde ama genelde çoğu parfüm orjinal markasından %25,50 oranında daha kalıcı. En azından benim Eser beyden sipariş ettiğim 20 küsür parfümde böyle tecrübe ettim. 4 parfüm birden kalıcılık olarak tatmin etmediyse muhtemeln 4 ü de yazlık tarzda hafif kokular olabilir.Orjinalleri çok daha az kalıcı parfümlerdir ya da kullanımda bir hata olabilir. Benim çoğu gömleğim ,tshirtüm yıkandıktan sonra bile parfüm kokuyor hatta bazen 2 kere yıkıyorum farklı bir parfüm sıkmak istersem yıkanmadan önceki parfüm tamamen uçsun diye. Kalıcılıkta daha iyisini görmedim açıkcası.Zaten o kadar da kalmasın kıyafetten gitmiyor kokusu. Daha kalıcısını isteyenlere bazı yerlerde satılıyor şişesi 5 tlye 3 gün çıkmayan parfüm diye yazıyor standlarda.Onlardan tavsiye ederim :)
  • kraliyet parfümcüsü adamlar abi dokunmaz onlara bizim denemelerimiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

[Deleted from big topics]

[Deleted from big topics]
  • senersongur kullanıcısına yanıt
    Bu [Deleted from big topics] ne oluyor? şu sıralar çıkmaya başladı.
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.