Şimdi Ara

//// En iyi 2. Dünya Savaşı filmleri \\\\

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
6
Favori
49.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Piyanist, Er Ryan'ı Kurtarmak ve Hayat Güzeldir filmlerini çok beğenmiştim bu dalda.

• pearl harbour da güzeldi..
  • kardeşler takımı harikaydı
  • Pearl harbor güzeldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: rei hino

pearl harbour da güzeldi..

görmemiştim görsem aynen die eklerdim
  • schindler's list
  • rüzgarla konuşanlar- windtalkers
    nicolas cage

düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asean20 -- 8 Ağustos 2006; 18:41:28 >
  • schindler'ın listesi
    kapıdaki düşman
    pearl harbour
    piyanist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi live2live -- 8 Ağustos 2006; 19:37:56 >
  • ince kırmızı hat ; çok fazla atraksiyonu yoktur ama güzeldir yinede , benim favorim er ryan'ı kurtarmak her izleyişimde aynı zevki alıyorun süper film
  • Schindler's list
    Kapıdaki düşman
  • "Bir zamanlar askerdik" oda güzeldi
  • 1.kartal yuvası
    2.kapıdaki düşman
    3.büyük firar
    4.en uzun gece
    5.stauffenbergin düşleri
    6.savaş köprüleri
    7.remagen köprüsü
    8.piyanist
    9.belgesel NAZİLER
    10.KARDEŞLER TAKIMI SERİSİ
    11.ER RYANI KURTARMAK
    12.KAVGAM
    13.fedailer treni
    14.ıke
    15.zor görev
    16t.ora tora tora
    17.taraf tutmak
    18 savaşın adamları
    19.güneş imparatorlugu
    20.charlotte gray
    21.acımasız duygular
    22,azizler ve askerler
    23.savaşın sonu
    24.acımasız
    25.amen
    26.belgesel BERLİN SAVAŞI
    27.BELGESEL GESTAPO
    28.BELGESEL HİTLERİN MAHVOLUŞU
    29.BELGESEL JAPON ORDUSUNUN BOZGUNU
    30.BELGESEL BİTMEYEN SAVAŞ STALİNGRAD
    31.BELGESEL LENİNGRAD KUŞATMASI
    32.BELGESEL KAMİKAZE
    33.NAZİ HIRSIZLARI
    34.ŞEREF VE CESARET
    35.NAVARONE’DAN 10. BÖLÜK
    36.OPERASYON PASİFİK
    37.IWO JIMA YANIYOR
    38.BELGESEL NAZİLER GELİYOR
    39.KWAİ KÖPRÜSÜ
    40.U-571

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalhirca -- 8 Ağustos 2006; 23:00:18 >

• benim bunlarin arasında tek agladıgım film var hele butun film siyah beyazken kırmızı montlu kızı gosterdikleri sahne cok etkileyiciydi

evt agladım ne yapim basak burcuyum duygusalim
  • zafere kaçış vardı birde hani şu pelenin stallone nin oynadığı film
  • çöküş--propaganda filmi değildir..mutlaka izlenmesi gerekir...
  • çöküş filmini tam 4kez izledim

Führerin en büyük hatası 2.dünya savasında avrupayı istila ettikten sonra kuzey afrikadan sonra kuzeyden hemde tam kış ortasında rus cephesine yaymasaydı tüm avrupa hala elinde olacaktı ancak führere ihanet eden ve kendi çıkarlarını savaşa alet eden subaylar almanyanın 2.dünya savasında sonu oldu amerika ingiltereye yardım etmeseydi şimdi dünyada amerika ya kafa tutabilecek tek ülke almanya olacaktı şuanda ortadoguda olanları izledikçe fuhrerin polonya krakowda neden temizlik yaptıgını daha iyi anlaşılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalhirca -- 8 Ağustos 2006; 23:22:39 >
  • burası pek yeri değil ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim..führer sanılanın aksine savaşta çok büyük hatalar yapmamıştır..rus cephesinde yenilmesinin en büyük sebebi mevsimin çok sert geçmesi ve lojistik destek noktalarının cepheye çok uzak olması..ayrıca filmi 3 kez de ben izledim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mermonasse. -- 8 Ağustos 2006; 23:26:50 >
  • savaşın müttefikler lehine gelişmesinin yegane nedeni özellikle yakıt ve kış şartlarına uygun olmayan askeri giysiler ve barbarossa operasyonda ilerleyen alman birliklerinin ikmal yollarının yogun kış şartlarında kullanılamaması oldu almanlar fransadan sonra savaşı başka çephelere yaymayıp ingiltere çıkartma yapsaydı tarih şimdi böyle olmayacaktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalhirca -- 8 Ağustos 2006; 23:34:41 >
  • Çöküşü ben de 3 defa seyrettim. Führeri oynayan oyuncu hakikaten çok iyi. Gerek mimikler gerekse hareketler ustaca. Almanya girdiği 2 savastada kaybeden taraf oldu. Bana göre genel sebebi Avrupanın tam orta noktasında olması. Farklı bir konumda olsa ortaya farklı sonuçlar çıkabilirdi.

Neyse uzatmayayım benim tercihim ise Saving Private Ryan. Buram buram Amerikan milliyetçiliği kokuyor.(Film amerikan byraşı ile başlayıp yine amerikan bayragı ile bitiyor.) Ama hakkını vermek lazım. Özellikle ilk yarım saatlik savaş sahnesi (Normandaiya Çıkarması) şu ana kadar izlediğim en iyi savaş sahnesi...
  • yav hocam dünya tarihinde bu kadar başarısız bir çıkartma yok..adamlar resmen öküz..ama yinede başarılı oldular..helal olsun derim..film ise gerçekten süper..tabi propaganda kısmını es geçersek..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.