Şimdi Ara

Tayvanlı Altek de harici lens aksesuarı akımına katılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Tayvanlı Altek de harici lens aksesuarı akımına katılıyor

Sony'nin 18MP ve 20MP çözünürlüklere sahip QX serisi iki harici lens aksesuarını satışa sunmasının ardından bu alanda yeni bir hamle de Tayvan'dan geldi.

Dijital kamera bileşenleri konusunda ülkenin önde gelen üreticilerinden olan Altek, Altek Cubic adını taşıyan harici kamera lensi aksesuarını resmen lanse etti. 

1/2.3 inçlik 13MP çözünürlükte CMOS yığın sensöre sahip olan aksesuar yine WiFi üzerinden akıllı telefonlarla bağlantı kuruyor ve NFC ile eşleşme yapabiliyor. 3x optik zoom sunan ürün  52.5 x 45 x 26 mm boyutlarında ve 65gr ağırlığında. Ayrıca Full HD video kaydı imkanı da mevcut. 

Altek Cubic, Sony aksesuarından farklı olarak akıllı telefonlara tutturulacak bir eklenti içermiyor. Bu bakımdan kullanıcının çekim esnasında yanında taşıması gerekiyor. 

Altek yeni ürünü için 100$ satış fiyatı belirlemiş ve yaklaşık yüzde 10 kar marjı elde etmeyi planlıyor. Şimdilik Android 4.0 ve üzeri sürümleri destekleyen bir uygulaması mevcutken, iOS için de hazırlıkları sürüyor. Ürün kısa süre içerisinde satışa sunulacak.

Altek bu tür harici lens aksesuarlarının gelecek yılki gelirlerinin yüzde 50'sine denk geleceğini düşünüyor. Dijital kamera satışlarında ise yüzde 30 düşüş olacağı tahmin ediliyor. Firma Apple ve Samsung hariç pek çok büyük üretici için benzer çözümler hazırladığını belirtiyor. 

• Bunun boyutları zaten fotoğraf makinesi kadar olmuş.

• Bu boyutlarda çıkarmak yerine keşke hiç çıkarmasalarmış. Yada arkaya bi ekran ekleyip fotoğraf makinesi diye lanse etselermiş. Tasarım rezalet.

• Bi Kere Tipten Kaybediyor Be Arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koagulant

Bunun boyutları zaten fotoğraf makinesi kadar olmuş.

Elinle bir 5 cm ye 4 cm yap bi bak bakalım ne kadar ediyor. Cebine sığar bu kadar küçük bir cihaz yeterki iyi fotoğraflar çekebilsin. Telefon ile uyumlu olup anında aktarım yapabiliyor sonuçta. Alıcısı çok olur Çin gibi pazarlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

quote:

Elinle bir 5 cm ye 4 cm yap bi bak bakalım ne kadar ediyor. Cebine sığar bu kadar küçük bir cihaz yeterki iyi fotoğraflar çekebilsin. Telefon ile uyumlu olup anında aktarım yapabiliyor sonuçta. Alıcısı çok olur Çin gibi pazarlarda.

Hocam cihazda 1/2.3 lük bir sensör var, ayrıca 30 mm yazıyor üzerinde focal çarpanla falan o 30 mm kaç olur oda var. Böyle bir ürünün vasat bir performans sergileyeceği aşikar. Cihazın kalınlığı çok fazla ve tasarım kötü. İyi yanı fiyatı düşük. Bu ürün şuanda piyasada bulunan üst seviye modellere kalite açısından bir fark atmayacak ki. Ne zaman büyük sensörlü ve kalite açısından başarılı ürünler çıkar o zaman alınır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

quote:

Hocam cihazda 1/2.3 lük bir sensör var, ayrıca 30 mm yazıyor üzerinde focal çarpanla falan o 30 mm kaç olur oda var. Böyle bir ürünün vasat bir performans sergileyeceği aşikar. Cihazın kalınlığı çok fazla ve tasarım kötü. İyi yanı fiyatı düşük. Bu ürün şuanda piyasada bulunan üst seviye modellere kalite açısından bir fark atmayacak ki. Ne zaman büyük sensörlü ve kalite açısından başarılı ürünler çıkar o zaman alınır.

Hocam hiçbir işe yaramayan Sony QX10 248 dolar çok iyi denemeyecek QX100 ise 498 dolardan satışa çıkmıştı. Üstelik boyut olarak daha büyükler. Şahsen ben bu cihazın QX10 ile hemen hemen aynı kalitede çekebileceğini düşünüyorum. 100 dolar ve daha ufak boyutları ile bence idealdir. Üstelik firma gelecekte bu yönde ilerleyeceklerini belirtmiş. Ne kadar rekabet o kadar son müşteri memnuniyeti.

• Bu format tutar bence. Herkesde akıllı bir telefon yada tablet var neredeyse. Mantıklı.
  • Benim için flaş önemli. Xenon Flaşın yanındaki beyaz led flaş ise tamamdır bu ürün flaşı sayesinde bir adım önde benim için...Türkiye pazarında çıksa bu ürünü incelemek isterdim.

• Kullanan var mıydı, bilemiyorum. Velakin, harici lens denildi mi benim aklıma gelen ilk cihaz aşağıda linkini koyduğum cihaz oluyor. İlk renkli ekranlı telefonum ve onun dönemi içinde efsane olan kamerası. Unutulmaz ikili :)

Tayvanlı Altek de harici lens aksesuarı akımına katılıyor
  • 1.6 carpan crop sensor koymaları lazımki bir işe yarasın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.