Şimdi Ara

İddia : Tim Cook Şubat ayında FATİH Projesi için Türkiye'ye geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
1.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : Tim Cook Şubat ayında FATİH Projesi için Türkiye'ye geliyor

Apple'ın çevrimiçi mağazasından sonra ikinci resmi varlığı olacak Zorlu Center'daki Apple Store açılışına dair henüz kesin bir tarih verilmezken, Tim Cook'un ülkemize bir ziyarette bulunacağı iddia edildi. 

Yerli ve yabancı kaynaklarda yer alan iddiaya göre Tim Cook, 4 milyar dolarlık FATİH projesi ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere Şubat ayında Türkiye'ye bir ziyarette bulunacak. Bu ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de bir görüşme gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere bir süre önce Cumhurbaşkanı Gül Apple merkez binasında Tim Cook'u ziyaret etmişti. 

FATİH projesi kapsamında ilk etapta 2-2.5 milyon adet tabletin dağıtılması öngörülürken, toplam dağıtım miktarı 10.6 milyonu bulacak. Apple'ın pastadan pay alabilmeyi umut ettiği projenin toplam maliyeti ise 3-4 milyar dolar arasında olacak.

Tim Cook'un ziyaret sonrasında Zorlu Center'daki Apple mağazasını da ziyaret edeceği belirtiliyor. Ancak bu açılış esnasında mı yoksa sonraki bir günde mi olacak bilinmiyor. Zira Apple Store açılış tarihi de bilinmediği için bir tahminde bulunmak oldukça zor. 

Apple ise sorularımıza karşı dedikodulara dayanarak yorum yapmayacakları cevabını vermekle yetiniyor. İlerleyen haftalarda ziyaret ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmayı ümit ediyoruz.  

• 4 Şubat deniliyor ama ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalandır

• Neden tablet dağıtacaklar hala anlamış değilim. Başarı seviyesini yerlere düşürmek mi amaçları? Derslerde ne gibi faydası olabilir? Bunları açıklamak isteyen var mı?

• Gelsin bunlar ülkemiz adına güzel olan şeyler.

• http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=22669565

geçmiş olsun applecığım

İddia : Tim Cook Şubat ayında FATİH Projesi için Türkiye'ye geliyor

yemeyenin malını yerler

• türkiye'nin ipad tablet dağıtacağına inanıyorsa bu keko, bu öngörü ile apple'ı batırır 4 seneye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

Yalandır

Talandır.

Merak etme hocam, FATİH bizim, yedirmeyiz. Herkesin elinde Surface görmek güzel olacak

http://www.invest.gov.tr/en-US/infocenter/news/Pages/250213-microsoft-interested-in-turkey-fatih-project.aspx

• okullarda para harcamamak gaz bile vermeyen ipad dağıtacak he vay arkadaş. kimlere gideceğini çok iyi biliyorum ya ben o tabletlerin...

• Beyler ipad almaktan vazgeçtim. Beleşe gelirse süper olur be
  • Böyle bir projeye ayrılan bir kaynak varsa daha iyi alt yapıya sahip olmak için harcamak daha makul olmaz mı?

Elektriği doğal gaz ile üretiyoruz, doğal gazı dışardan alıyoruz yarın o tabletleri şarj edecek elektrik olmayacak belkide..

• Saçma sapan, yetersiz, içi boş bir uygulama. Proje başladığında tabletin içi ekitaplarla, uygulamalarla dolması gerekiyor. Var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Orijinalden alıntı: hukuksever

Yalandır

Talandır.

Dolandır

• Benim anlamadığım konu 4 milyar $ gibi bir paraya neden kendimiz üretmiyoruz üretemiyoruz.Neden bu ülkenin parasını batı firmalarına bağışlıyoruz.Bu paraya şirket kurulur fabrikalar kurulur marka yaratılır.Binlerce kişi çalışır katma değer sağlar.Ben bu işi anlamıyorum yazık bu millete.
    Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General. -- 24 Aralık 2013; 22:32:47 >
  • Bırak Apple'ı Microsoft'u bir Türk yapsa ekonomik android bir tablet, ucuza da mal etse? Devlet milyar dolarları başka işlerde kullansa(Ayakkabı kutularına gidecekse aman yapmasınlar tabi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: web101

Benim anlamadığım konu 4 milyar $ gibi bir paraya neden kendimiz üretmiyoruz üretemiyoruz.Neden bu ülkenin parasını batı firmalarına bağışlıyoruz.Bu paraya şirket kurulur fabrikalar kurulur marka yaratılır

Binlerce kişi çalışır katma değer sağlar.Ben bu işi anlamıyorum yazık bu millete

Vestel'in yapacağı şey de aynı. ZTE'ye ürettirecek

• iPhonedo haberinde 4 şubat için Zorlu Center'daki Apple Store'u açmaya gelecekmiş ve sonrasında fatih projesi için Ankara'ya gitme ihtimali varmış.
  • Ne akıllı tahtanın faydası var, ne de tabletin olacak.

• Microsoft veya Apple markalı (makul düşüklükte bir donanımla) mümkün olur inşallah. Premium kalitede ve son teknoloji olmayacağı aşikar, ama çok da adi olmasın. Dandik plastikten olmasın, öğrenciler pırt diye düşürür kırar.

50dolarlık dandik Çin malı markasız tabletler yetersiz kaldığında yavrularımız genç yaşta kahrolmasınlar.
    Teknoloji milletimizin de hakkı. Son teknoloji, 4 sene önceki değil. Belki Fatih tabletleriyle büyüyen gençlerimizden %0,001'i, teknolojide ülkemizin adını dünyaya duyurur 10 sene sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 24 Aralık 2013; 22:16:59 >
  • Geçen defa üst düzey yöneticileri cumhurbaşkanı ile görüşmüştü kendisi ise Çin e gitmişti.Gelirse birşey değişirmi bilemem sadece önem verdiğini gösterir (paraya)Çin ne kadar büyük bir pazar ise onlar için bir sonraki büyük pazarlarıda burası.Mağazayı daha açmadılar online mağaza bile geç kaldı.En azından fırsatçılar bir nebzede olsun darbe aldı başka değişen birşey yok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.